Michaela Šojdrová

Uprchlíci, ilustrační fotografie

Přijme ČR dětské migranty z Řecka? Vše je připraveno, ohlásila iniciativa

Domov

Ze strany občanských organizací je vše připraveno pro přijetí dětských uprchlíků z řeckých táborů. K dispozici je široká síť jednotlivců a organizací, které chtějí pomáhat, od podnikatelů přes dobrovolnické organizace až po lékaře nebo pedagogy. Na dnešní tiskové konferenci to řekl zakladatel občanské iniciativy Češi pomáhají Jaroslav Miko.

Marek Výborný (KDU-ČSL)

Spor o přijetí sirotků trvá. Zaměstnanci ambasády ČR navštíví řecké tábory s uprchlíky

Domov

Ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) přislíbil, že zástupci české ambasády v Aténách navštíví řecké uprchlické tábory. Novinářům to dnes ve Sněmovně řekl předseda KDU-ČSL Marek Výborný, který s Petříčkem záležitost probíral telefonicky. Pokud by děti z tamních táborů úspěšně absolvovaly bezpečnostní prověrku, Česko by podle lidovců mělo vyjádřit solidaritu.

Andrej Babiš

Další demonstrace proti Babišovi: V srdci EU protestovali i čeští europoslanci

Domov

Demisi českého premiéra Andreje Babiše dnes na demonstraci v Bruselu žádaly asi dvě stovky protestujících, často s dětmi, českými vlajkami a nejrůznějšími transparenty. Nedaleko budovy Evropské komise účastníky akce, která v metropoli centrálních institucí Evropské unie doplnila řadu protestních akcí po celém Česku, oslovili někteří čeští politici, ale i hosté z Belgie či Nizozemska.

Daniel Herman

Domov

Herman žádá rezignaci Novákové: Její jednání bylo nedůstojné a ponižující

Sjezd KDU-ČSL na návrh exministra kultury Daniela Hermana a dalších politiků odsoudil jednání ministryně průmyslu Marty Novákové (za ANO) a vyzval k její rezignaci. Vadí mu, že zástupce Tchaj-wanu musel ve středu na žádost čínského velvyslance opustit setkání zahraničních investorů se zástupci českého ministerstva průmyslu (MPO). Podle lidovecké europoslankyně Michaely Šojdrové Nováková poškodila zájmy ČR. Bývalý místopředseda lidovců Herman zároveň vyzval, aby sjezd podpořil zachování celistvosti Ukrajiny, odsoudil ruskou agresi a podpořil zachování sankcí Evropské unie vůči Rusku.

Jan Hamáček /ČSSD/

Co bude s přijetím syrských sirotků? Hamáček musí konat rychleji, žádají iniciativy

Domov

Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) by měl vyslat do Řecka kvůli syrským sirotkům misi svého úřadu místo čekání na vyjádření řecké vlády. Při diskusi o české pomoci dětským obětem války to dnes v sídle Senátu uvedl Jaroslav Miko z iniciativy Češi pomáhají, která se spolu s dalšími organizacemi zasazuje o přesídlení opuštěných syrských dětí, jež jsou v řeckých uprchlických táborech.

Michaela Šojdrová

Domov

Šojdrová nadále trvá na přijetí syrských dětí a rodin

Lidovecká europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL) vyzvala dnes otevřeným dopisem premiéra Andreje Babiše (ANO) a ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD), aby učinili vše potřebné k dohodě s řeckou vládou o přijetí první menší skupiny syrských dětí či rodin z uprchlických táborů v Řecku. Babiš dává dlouhodobě přednost pomoci syrským uprchlíkům v zemi jejich původu. Šojdrové iniciativu označil naposled před týdnem za nesmysl.

Andrej Babiš /ANO/

Babiš smetl návrh Šojdrové ze stolu: Přemístění syrských sirotků z Řecka do Česka je nesmysl

Domov

Za nesmyslný označil dnes premiér Andrej Babiš (ANO) projekt europoslankyně KDU-ČSL Michaely Šojdrové na přemístění 50 syrských sirotků z Řecka do Česka. Předseda vlády prosazuje vybudování školy a školky pro zhruba 150 sirotků přímo v Sýrii. Uvedl to dnes ve Sněmovně na dotaz lidoveckého poslance Marka Výborného, který chtěl vědět, kdy se bude Babiš ochoten se Šojdrovou sejít. Babiš termín nesdělil.

Uprchlíci, ilustrační foto

Řecko chce po jednání se Šojdrovou do Česka poslat migranty

Svět

Řecké úřady chtějí spolupracovat s Českou republikou ve věci dětských uprchlíků bez doprovodu, uvedla dnes europoslankyně Michaela Šojdrová, která iniciovala přijetí 50 syrských sirotků do Česka. V úterý a dnes jednala v Řecku, výsledky své návštěvy chce nejdřív sdělit premiérovi Andreji Babišovi (ANO) a ministrovi vnitra Janu Hamáčkovi (ČSSD). Babiš v minulosti trval na tom, že dětem je třeba pomoci mimo Česko.

Uprchlíci, ilustrační fotografie

Slovensko zvažuje přijetí syrských uprchlíků

Svět

Slovensko v rámci svého dobrovolného příspěvku k řešení migrace zvažuje přijetí desítky syrských sirotků. Vyplývá to z informací, které dnes na dotaz ČTK poskytl mluvčí slovenského ministerstva zahraničí Boris Gandel. Podobnou iniciativu v Česku ohledně přijetí 50 syrských sirotků zahájila europoslankyně Michaela Šojdrová, premiér Andrej Babiš patří mezi odpůrce takového kroku a prosazuje pomoc dětem mimo Česko.

Michaela Šojdrová

Domov

Šojdrová bude hledat vhodné sirotky k přijetí, Babiš to nadále odmítá

Praha - Zástupci neziskových organizací spolu s europoslankyní Michaelou Šojdrovou (KDU-ČSL) dostali na dnešní schůzce od premiéra Andreje Babiše (ANO) za úkol vybrat syrské sirotky, kteří by mohli být z uprchlických táborů přesunuti do Česka. Stát prostřednictvím ministerstva vnitra poskytne součinnost, následně by je byl ochoten přijmout. Po setkání s Babišem a ministrem vnitra Janem Hamáčkem (ČSSD) to novinářům řekla Šojdrová. Babiš trvá na tom, že dětem je třeba pomoci mimo Česko.

Uprchlíci, ilustrační foto

Internetem koluje falešný seznam Čechů, kteří chtějí přijmout syrské dítě

Domov

Praha - Češi jsou podle občanské iniciativy Češi pomáhají ochotní pomoci syrským uprchlíkům, kteří jsou v nouzi. K výzvě se na webu iniciativy připojilo 3940 lidí. Iniciativě se také v neveřejné korespondenci hlásí lidé, kteří jsou ochotni přijmout do své rodiny syrské dítě. Novinářům to dnes řekl iniciátor výzvy Jaroslav Miko. Iniciativa se spojila s europoslankyní Michaelou Šojdrovou (KDU-ČSL), která navrhla přijmout 50 syrských dětí, o čemž bude dnes jednat s premiérem Andrejem Babišem (ANO). Jednání se zúčastní i zástupci iniciativy.

Nákupy, ilustrační fotografie

Zákaz dvojí kvality potravin v EU¨? Platit by mohl od ledna 2020

Domov

Brusel/Praha - Nová evropská pravidla zakazující dvojí kvalitu potravin na vnitřním trhu EU by mohla začít platit od ledna 2020. Podle europoslankyně Michaely Šojdrové (KDU-ČSL) už příprava směrnice vedla k tomu, že někteří výrobci začali od různé kvality svých výrobků pro jednotlivé členské státy EU upouštět.

Michaela Šojdrová

OLAF zprávu europoslancům neposkytne. Nemá na to právo

Domov

Praha - Evropský úřad pro boj proti podvodům (OLAF) odmítl vydat českým europoslancům zprávu o vyšetřování podezřelé 50milionové dotace pro Čapí hnízdo. Zprávu OLAF se snažil získat i další europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) či místopředseda Strany zelených Petr Kutílek.

Aktuálně se děje

25. května 2024 21:53

Zastavení invaze do Rafahu posílí Hamás, tvrdí Británie

Britská vláda zkritizovala rozhodnutí Mezinárodního soudního dvora (ICJ), který nařídil Izraeli okamžitě zastavit vojenskou ofenzívu ve městě Rafah na jihu Pásma Gazy. Podle Londýna toto rozhodnutí posílí palestinské hnutí Hamás, informuje agentura Reuters.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy