střelba ve Francii

Francouzská policie

Tři lidé zahynuli a tři další utrpěli zranění při střelbě v centru Paříže

Svět

Tři lidé zahynuli a tři další byli zraněni, z toho jedna osoba vážně, při dnešní střelbě poblíž kurdského komunitního centra v desátém pařížském obvodu v centru francouzské metropole. Policie zadržela podezřelého muže ve věku 69 let, informovala média. Muž je francouzské národnosti a je už bezpečnostním silám známý pro dva pokusy o vraždu z roku 2016 a prosince 2021, uvedly policejní zdroje.

Francouzská policie

Útok ve Francii. Muž před mešitou střílel do lidí

Svět

Dva zraněné si dnes vyžádala střelba před mešitou ve městě Brest na severozápadě Francie. Střelec z místa činu ujel, později jej policie našla mrtvého, informovala agentura AFP. Motiv činu je zatím nejasný. Francouzský ministr vnitra ale krátce po incidentu vyzval k posílení ostrahy v okolí náboženských objektů.

Francouzská policie

Svět

Na vánočních trzích ve Francii se střílelo, čtyři mrtví

Dnešní večerní střelba v centru Štrasburku si vyžádala čtyři mrtvé. Podle francouzského ministra vnitra Christophea Castanera je sedm nebo osm lidí zraněno. Agentura Reuters píše s odvoláním na místní policii o 11 raněných, stav některých z nich je údajně kritický. Bezpečnostní složky uzavřely okolí náměstí Place Gutenberg poblíž katedrály, pachatel je podle policie na útěku. Kvůli bezpečnosti bylo preventivně uzavřeno i sídlo Evropského parlamentu, který tento týden ve městě zasedá.

Policie Francie

Střelba v centru Paříže: Útočník zabil policistu, pak byl zastřelen. Další pachatel je zřejmě na útěku

Svět

Paříž - Z pařížské třídy Champs-Élysées byla dnes večer ohlášena střelba, při které přišli o život nejméně dva lidé: policista a útočník. Podle pařížské policie šlo s největší pravděpodobností o teroristický čin, na kterém se podíleli nejméně dva útočníci. Jeden z nich je podle listu Le Parisien na útěku. podle neoficiálních policejních zpráv do Paříže dorazil vlakem z Belgie.

Ilustrační fotografie

Svět

Před školou ve Francii se střílelo, zemřeli dva lidé

Grenoble - Patrně drogové gangy se dnes střetly na ulici v Grenoblu, při střelbě zemřeli dva lidé a jeden člověk utrpěl vážná zranění. Incident se odehrál v době, kdy v celé Francii platí mimořádná bezpečnostní opatření vyhlášená po loňských islamistických atentátech v Paříži.

Aktuálně se děje

23. června 2024 17:52

Rusko: USA nesou odpovědnost za raketový útok na civilisty v Sevastopolu

Ruské ministerstvo obrany v neděli oznámilo, že Spojené státy nesou hlavní odpovědnost za raketový útok na civilisty ve městě Sevastopol na Krymském poloostrově, který je pod kontrolou Moskvy. Tento útok byl proveden střelami ATACMS dodanými Ukrajině. Informovala o tom agentura Reuters.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy