Radim Červenka

zkratka autora: rdc

Vystudoval historii a společenské vědy. Publicistice se věnuje proto, že mu umožňuje sledovat společenské problémy nejen v teorii, ale i v každodenní praxi. Nejraději tráví čas četbou knih s historickou a filozofickou tématikou.

Provozovatelem serveru Globe24.cz je vydavatelství INCORP, a. s., IČ: 28356829.
Kontakt: redakce@globe24.cz, tel: 778 000 211

V Praze hrozil teroristický útok? Policie pátrá po autorovi výhrůžky střelbou

Aktualizovali jsme 24.6.2019, 22:17, 24.06. 10:01

Policie odpoledne ukončila bezpečnostní opatření v okolí pražských škol, které přijala kvůli anonymní výhrůžce střelbou na neurčené škole v hlavním městě. Čas uvedený ve výhrůžce uplynul. Po pachateli policie nadále pátrá, informovala na twitteru. Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) předtím upozornil…

Vrchol stupidní propagandy, Kalouskovi došla trpělivost

Aktualizovali jsme 7.6.2019, 22:29, 07.06. 08:40

Poslanec a předseda poslaneckého klubu Miroslav Kalousek (TOP 09) zkritizoval dnešní vydání Lidových novin, nelíbí se mu titulní zpráva vydání, kterou posle poslance Kalouska nikoho se zájmem o kritické informace nemůže zaujmout.

Konec Mayové v čele konzervativců, čeká se tuhý boj o následníka

07.06. 16:09

Britská premiérka Theresa Mayová se dnes vzdá funkce lídra Konzervativní strany, kterou zastává od července 2016. V čele vlády zůstane nejméně do posledního červencového týdne, kdy by měl být znám nový lídr a zároveň její nástupce na premiérském postu. Mayová odchází poté, co se jí nepodařilo v…

reklama

Putin se pustil do USA a obhajoval Huawei i Nord Strem 2

07.06. 14:24

Model mezinárodních hospodářských vztahů je v krizi, problémy jsou vážnější, než se dřív zdálo. Na mezinárodní hospodářské konferenci v Petrohradě to dnes řekl ruský prezident Vladimir Putin. Důvěru ve světovou ekonomiku podle něj ohrožuje stávající model globalizace prosazovaný západními státy,…

Ruské dezinformace na YouTube dobře vydělávají, tvrdí analýza

07.06. 11:06

Ruskem sponzorované kanály šířící na platformě YouTube dezinformace zaznamenávají miliardy zhlédnutí a generují milionové reklamní výnosy. Uvádí to zpráva analytické společnosti Omelas, o níž dnes informovala agentura Reuters. Kanály přitom v rozporu s regulemi sítě nejsou vždy označeny jako…

EU jde proti premiérovi Babišovi? Vždyť je to přitažené za vlasy, má jasno europoslanec Polčák

07.06. 09:45

Stanislav Polčák, který opět uspěl ve volbách do Evropského parlamentu, popsal okolnosti střetu zájmu premiéra Andreje Babiše (ANO) a také pohled politiků z jiných zemí Evropské unie v Interview ČT24.

Expert promluvil: Babiš ztrácí kontrolu nad svou mediální sebeprezentací

Aktualizovali jsme 6.6.2019, 22:20, 06.06. 11:31

Dění ohledně jedné z největších demonstrací v novodobých dějinách země okomentoval odborník na politické protesty z Akademie věd ČR Ondřej Císař. V rozhovoru pro Český rozhlas popsal okolnosti protestů a také nastínil možný vývoj.

Exprezident Klaus šel s pravdou ven: Odhalil svůj vztah k Rusku

06.06. 10:01

Václav Klaus na svých stránkách zveřejnil projev v němž hovoří o specificích ruské politiky. Popsal své zkušenost z dob svého vládního angažmá (jako ministr financí a posléze premiér) a také uvedl, proč je dnešní Rusko odlišné od demokratických režimů v Evropě.

Grilování v ČT: Moderátor Takáč se pustil do Metnara, ten se pořádně zapotil!

Aktualizovali jsme 6.6.2019, 09:34, 06.06. 09:05

Moderátor České televize Daniel Takáč hostil ministra obrany Lubomíra Metnara v pořadu Interview na ČT24. Pochopitelné ho nezajímaly jen otázky na resort obrany, ale také na politické dění posledních dní, kdy na 120 tis. demonstrantů zaplavilo Václavské náměstí. Ministr Metnar si svými odpověďmi…

Okupace SSSR v roce 68 jako hrdinský čin? Senátoři odsoudili plány ruských poslanců a přidal se i komunista Dolejš

05.06. 16:50

Českou veřejnost znepokojila zpráva, že ruští poslanci projednávali zákon na podporu okupace Československa vojsky Varšavské smlouvy v roce 1968. Měl by prohlásit tehdejší účastníky z Ruska za válečné veterány. Čeští politici se vůči činu vymezili.

Živnostníci se budou po korunách skládat na miliardáře? Farský se pustil do vlády

05.06. 15:49

Vládní politiku zhodnotil poslanec Starostů a nezávislých Jan Farský. Nelíbí se mu přistup k Elektronické evidenci tržeb a také obrana vlády, kterou poskytuje problémům s dotacemi firmy Agrofert ze svěřenského fondu premiéra Andreje Babiše (ANO). Na sociálních sítích se pak strhla kritická diskuze.

Jurečka se pustil do EET na kosmickou dopravu, Kalousek mu to však spočítal

05.06. 12:18

Vládní poslanci hlasují pro další vlnu Elektronické evidence tržeb, která zahrne řadu podnikatelských odvětví. Řada z nich je velmi kuriózních, čehož si všiml i opoziční poslanec Marian Jurečka (KDU-ČSL). Miroslav Kalousek (TOP 09) však upozornil, že Jurečka EET podpořil v době, kdy byl součástí…

Největší muslimské město v Evropě? Moskva, takhle to tam vypadá

05.06. 11:15

Svátek přerušení půstu ukončuje pro muslimské věřící důležité období ramadánu, kdy se omezují v jídle a pití. Velmi výrazný průběh mají tyto slavnosti tradičně v Moskvě. Na sociálních sítích se objevilo video, jak takové slavení může v ruské metropoli vypadat.

Komunisté na staré metody nezapomněli, začali šířit podivnou teorii

05.06. 10:20

Na oficiálním Facebooku KCŠM se objevil hoax o tom, jak neznámí lidé nabízeli peníze za účast na včerejších demonstracích proti předsedovi vlády Andreji Babišovi a ministryni spravedlnosti Marii Benešové. Ačkoliv se jedná o nijak neověřenou zprávu strana se jí chlubí na svém profilu.

Největší koncentrace miliardářů na jednom místě? Opět se sešel záhadný Bilderberg

05.06. 09:20

Ve Švýcarsku se odehrálo pravidelné uzavřené setkání mocných tzv. skupiny Bilderberg. Konalo se od 30. května do 2. června zúčastnila se ho řada špiček světového byznysu a politiky. Mezi nimi například šéf Microsoftu, tajemník NATO nebo pravá ruka amerického prezidenta Trumpa jeho zeď Jarred Kushner

Soukup si utahuje z organizátora demonstrací: Mládenec neví, co je to tvrdá a poctivá práce!

Aktualizovali jsme 4.6.2019, 23:20, 04.06. 14:53

Asi nikoho nepřekvapí, že se moderátor a podnikatel s politickými ambicemi Jaromír Soukup pustil do zástupce uskupení Milión chvilek pro demokracii. I když za demonstracemi Soukup stojí, vytýká Minářovi, že nezná tvrdou práci.

Psychiatr Honzák vystavil Babišovi diagnózu: Psychopat, nemá soucit!

Aktualizovali jsme 4.6.2019, 23:20, 04.06. 10:34

Známý psychiatr Radkin Honzák rád komentuje politické dění. Naposledy se vyjádřil ke kauze čerpání dotací a k osobnosti předsedy vlády Andreje Babiše. Vysvětlil také proč psychopati končí častěji v politice než v kriminále.

ČSSD přečkala komunismus i nacismus, přežije i Babiše, tvrdí politolog Jelínek

04.06. 16:51

Politolog s Masarykovy demokratické akademie, která je think-tankem sociální demokracie, uvedl, že se o budoucnost nejstarší české strany ČSSD nebojí, vzhledem k její pohnuté historii.

Splní Benešová s Babišem požadavky demonstrantů? Představitelé Rekonstrukce státu prozradili, co jim slíbili

04.06. 15:25

Zástupci občanské platformy rekonstrukce státu informovali prostřednictvím rozhovoru na sociálních sítích o výsledcích jednání s ministryní spravedlnosti Marií Benešovou a předsedou vlády Andrejem Babišem ohledně záruk pro nezávislost justice.

Pirát Jiránek má rád Babiše? Češi stojí před závažným rozhodnutím

04.06. 14:27

Pirátský poslanec za Královéhradecký kraj Martin Jiránek okomentoval současnou politickou situaci zasaženou zprávou Evropské unie ohledně střetu zájmu ve věci dotací pro Andreje Babiše (ANO). Podle něj je dnes aktuální doba zamyslet se nad politikou, díky stylu, který přinesl s problematickým…

Vlhký sen o Babišovi, Zemanovi a Ovčáčkovi? Hradní mluvčí se Soukupem opět perlili

04.06. 09:15

Glosa - Jiří Ovčáček opět navštívil své oblíbené místo v TV Barrandov, kde se prezentoval za podpory kontroverzního moderátora a zároveň vlastníka televizní stanice Jaromíra Soukupa. Jako obvykle došlo na kritiku politických názorů, které hradnímu mluvčímu nekonvenují a také se vymezil vůči…

Žlutý pes zaštěkal: Zpěvák Hejma účtuje s demonstranty a spolkem Milion chvilek

Aktualizovali jsme 3.6.2019, 22:35, 03.06. 10:33

Zpěvák skupiny Žlutý pes, textař a skladatel okomentoval politické dění v XTV.cz. Pochválil demonstranty, jejichž úsilí nyní kulminuje, i když má jednu výhradu. Samozřejmě také nevynechal proběhlé eurovolby.

Exposlanec za ANO odhalil drsné zákulisní praktiky hnutí!

03.06. 08:58

Martin Komárek je bávalým novinářem MF Dnes, který s velkou chutí podpořil vstup Andreje Babiše do politiky, nicméně nyní již řady ANO opustil a k současnému premiérovi je mnohem kritičtější. Aktuálně odhalil, co pro Babiše znamená zveřejněná zpráva Evropské unie o střetu zájmu v čerpání dotací.

VIDEO: Kdo je vládcem Pražského hradu? Rappující Zeman baví Čechy!

31.05. 09:11

Raperská dvojice Stewe & Cody Seven, která je známá provokativními rapovacími střety si tentokrát vzala na paškál těžký kalibr. V Duelu se střetl prezident provokatér s habsburským císařem, který měl také zálibu pro Pražský hrad.

Napište autorovi

reklama
reklama
Fotogalerie
google-site-verification: google572aa3d56eb08979.html