Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Agrofert má nejhorší tržby za poslední čtyři roky

Andrej Babiš /ANO/, ministr financí
Andrej Babiš /ANO/, ministr financí
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

Praha - Skupině Agrofert šéfa hnutí ANO a ministra financí Andreje Babiše se nedaří. Letos mu klesly nekonsolidované tržby o 11 procent na 214 miliard korun.

Jsou to nejnižší tržby od roku 2012. Proti loňsku klesne i zisk, napsal dnes server IHNED.cz s odvoláním na informace z firemního časopisu Agrofert magazín. Agrofert letos investoval 18 miliard korun, mimo jiné do modernizace slovenské chemičky Duslo Šala a zemědělské půdy.

Chemický sektor Agrofertu přes pokles prodeje hnojiv vydělal tradičně nejvíce. V letošním roce se na zisku podílel 58 procenty. Meziročně vyšší 15procentní podíl si připsala výroba potravin, 13 procent zisku holdingu tvořilo zemědělství.

"Investice v rámci koncernu letos činily téměř 18 miliard korun. Více než polovina z toho připadá na oblast chemie," cituje server výkonného ředitele Josefa Mráze.

Nejvíc peněz letos šlo na modernizaci a dostavbu výrobny čpavku ve slovenském Duslu Šala, projekt má podle dříve zveřejněných informací vyjít na osm miliard korun, což z něj dělá nejdražší investici v historii Agrofertu. Firma investovala také do výrobny hnojiv v Lovochemii a do výroby čpavku a hnojiv v německém SKW Piesteritz. V potravinářství Agrofert vložil peníze do nových pekáren německé společnosti Lieken.

Témata:  Agrofert Andrej Babiš tržby

Související

Aktuálně se děje

9:36

Hvězdný host ve slovenské StarDance. Víme, kdo bude o víkendu hodnotit Burešovou a spol.

Jednu specialitu má slovenská show Let's Dance oproti české StarDance. Porotu v ní netvoří jen stálí členové, připojují se k nim hvězdní hosté. O víkendu, který je před námi, usedne na židli osoba, která je doma u nás v Česku. Kdo to bude? 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy

Americký dolar

Americký dolar se propadá. Cla otřásají ekonomikou po celém světě

Nové obchodní tarify zavedené americkým prezidentem Donaldem Trumpem mají potenciál otřást světovou ekonomikou. Evropa varuje před negativními dopady, Velká Británie se snaží situaci obrátit ve svůj prospěch a německá vláda věří, že Trump pod tlakem ustoupí. Mezitím se globální finanční trhy otřásají a investoři se obávají recese.