Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Skandál Mitsubishi odnesou vedoucí. Dva hodlají odstoupit

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Adam Mráček / INCORP images

Tokio - Kvůli skandálu v Mitsubishi hodlají odstoupit dva vedoucí představitelé japonské automobilky. Firma minulý týden přiznala, že její zaměstnanci manipulovali u některých modelů s testy spotřeby paliva. O kauzu se detailně zajímají také Spojené státy.

Předseda správní rady a generální ředitel automobilky Osamu Masuko již podle deníku Jomiuri o svém záměru rezignovat informoval některé obchodní partnery. List Mainiči uvedl, že odstoupit z funkce se rozhodl rovněž prezident a provozní ředitel podniku Tecuró Aikawa.

Automobilka v úterý oznámila, že metody testování spotřeby odporující japonským předpisům používala již od roku 1991. Dodala, že k vyšetření celé záležitosti se rozhodla vytvořit zvláštní komisi, která by měla během tří měsíců předložit zprávu.

Americká Agentura pro ochranu životního prostředí (EPA) v noci na dnešek oznámila, že nařídila automobilce Mitsubishi, aby poskytla dodatečné informací o vozech prodávaných v USA a provedla u nich nové testy. Mitsubishi loni v USA prodala zhruba 95 tisíc vozů.

Témata:  Mitsubishi Japonsko automobilový průmysl

Související

Aktuálně se děje

6. července 2025 8:44

5. července 2025 19:41

Portugalsko v slzách: Fotbalový svět se loučil s Diogem Jotou a jeho bratrem

Smutek, slzy a tiché vzpomínky ovládly portugalské město Gondomar, kde se v sobotu konal pohřeb fotbalisty Dioga Joty a jeho bratra André Silvy. Oba bratři tragicky zahynuli při autonehodě ve Španělsku poté, co jejich vůz narazil a následně začal hořet. Mezi truchlícími byli nejen rodina a přátelé, ale i řada významných jmen ze světa fotbalu – včetně hráčů a trenérů z Liverpoolu a portugalské reprezentace.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Vláda, ilustrační fotografie.

Komentář

Česko hospodaří nejlépe za šest let, roli hraje několik faktorů. Příští rok to bude jiné

Vládě se v červnu podařilo přebytkovým hospodařením snížit letošní kumulovaný deficit státního rozpočtu, který tak v polovině roku činil 152,4 miliardy korun, o takřka dvacet miliard méně než koncem května. Oproti loňskému konci června je nynější deficit o 26,2 miliardy korun nižší. To svědčí o pozvolně pokračujícím ozdravování veřejných financí. Naposledy byl červnový deficit státního rozpočtu nižší roku 2019, tedy před propuknutím covidové pandemie.