Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Innogy začne prodávat svá aktiva, zájem je velký

Energetika, ilustrační fotografie
Energetika, ilustrační fotografie
Foto: Mariusz Stankowski / INCORP images

Frankfurt nad Mohanem - Firma innogy může zahájit strukturovaný prodej svého podílu v české plynárenské sekci. V rozhovoru s novináři to dnes prohlásil generální ředitel firmy Uwe Tigges. Podle agentury Reuters tak reagoval na prohlášení společnosti E.ON, že aktiva budou v jejím vlastnictví. Zájem o aktiva innogy v ČR však mají i další investoři.

E.ON se v březnu dohodla na převzetí podílu 76,8 procenta na innogy od svého rivala RWE a zahájila nabídku na odkup zbývající části ve snaze integrovat celou společnost včetně českých plynárenských aktivit. Podle dohody si RWE ponechá aktivity innogy v odvětví obnovitelných zdrojů energie a získá rovněž aktivity E.ON v tomto sektoru. E.ON pak bude vlastnit aktivity innogy v oblasti energetických sítí.

O aktiva innogy má však zájem několik subjektů. Jedním z nich je australská investiční skupina Macquarie. Ta už vlastní téměř 50 procent firmy innogy Grid Holding, která se zabývá distribucí plynu v ČR. Minulý týden podala nabídku na odkup všech aktiv české části innogy skupina KKCG podnikatele Karla Komárka.

Skupina innogy zajišťuje v ČR dodávky zemního plynu, elektřiny a další služby pro zhruba 1,7 milionu zákazníků. Firma provozuje 65.000 kilometrů distribučních sítí, šest podzemních zásobníků plynu, vyrábí teplo a elektřinu ve 14 provozech a patří mezi největší tuzemské prodejce stlačeného zemního plynu (CNG) ve vlastní celorepublikové síti CNG stanic. Skupina v Česku zaměstnává přes 4000 lidí. Podíl innogy, která se do předloňského října jmenovala RWE, na distribuci plynu v ČR činí 86 procent.

Témata:  E.ON RWE energetika ekonomika Česká republika plyn

Související

Aktuálně se děje

22. listopadu 2024 16:03

USA zavádí nové sankce proti Rusku. Pocítí je celá Evropa

Spojené státy zavádějí nové sankce vůči Moskvě, které mohou výrazně ovlivnit evropské zákazníky platící za ruský plyn, destabilizovat ruský devizový trh a posílit závislost Ruska na Číně. Na tyto dopady upozorňují ruští ekonomové, píše server The Guardian.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy