Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Na další případná omezení kvůli pandemii se nepřipravuje 47 procent e-shopů

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Pixabay

Na další případná omezení kvůli pandemii koronaviru se podle průzkumu společnosti Shoptet nepřipravuje 47 procent majitelů internetových obchodů. Finanční rezervu si pro případ uzávěry na podzim vytváří 23 procent e-shopů, další se zaměřují na kvalitnější komunikaci se zákazníky. Výsledky průzkumu dnes Shoptet, který je největším tuzemským poskytovatelem řešení pro tvorbu a správu internetových obchodů, zveřejnil v tiskové zprávě.

Internetoví prodejci, kteří nechtějí další vývoj v souvislosti se šířením nákazy podcenit a připravují se, k tomu nejčastěji podle průzkumu společnosti Shoptet využívají marketingové aktivity. Na propagaci nebo propracovanější komunikaci se zákazníky v tomto směru sází 28 procent respondentů.

"Díky tomu, že oblast e-commerce zaznamenala během pandemie velký růst, nemají majitelé e-shopů obavy z dalších omezení. Lidé se totiž naučili nakupovat přes internet, takže e-shopaři věří, že pokud znovu dojde k restrikcím, jejich byznys to nijak negativně neovlivní," uvedl výkonný ředitel Shoptetu Samuel Huba.

Průzkum společnost Shoptet provedla na přelomu července a srpna mezi 660 respondenty.

Obrat českých internetových obchodů se ve druhém čtvrtletí letošního roku podle dat společnosti Shoptet zvýšil o 12 procent na 50,5 miliardy korun. Od dubna do června vzniklo 3144 e-shopů, meziročně o čtvrtinu více. Funguje je jich 41.639, z toho 66 procent využívá řešení Shoptetu. Nejvíce internetových obchodů je s oblečením a doplňky, následuje sortiment zaměřený na domy a zahrady, dále potraviny, dětské zboží a elektroniku.

Růst tržeb internetových obchodníků, který v červnu podle Českého statistického úřadu činil 14,5 procenta, je podle hlavního ekonoma Generali Investments CEE Radomíra Jáče v porovnání s ostatními formami prodeje nadprůměrný, navzdory vysoké srovnávací základně z loňského roku. On-line nákupy si podle hlavního ekonoma BH Securities Štěpána Křečka oblíbili i starší lidé. Jsou podle něj zvyklí porovnávat nabídky v obchodech prostřednictvím nákupních letáků. Nově ceny srovnávají na internetu, uvedl dříve.

Témata:  e-shopy obchody

Související

Aktuálně se děje

3. července 2025 20:01

Co dává světu Česko? Učí ho pít pivo, píše prestižní server

Už šest let Česká republika tiše rozjíždí vlastní formu "pivní diplomacie" – státní program, který si klade za cíl šířit českou pivní kulturu do světa tím nejpříjemnějším způsobem: přímou zkušeností se zlatavým mokem. Každý rok zve zahraniční sládky z USA, Kanady a nově i Austrálie, aby strávili několik dní v českých pivovarech, na chmelnicích, v hospodách i v kurzech čepování, píše BBC.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Vláda, ilustrační fotografie.

Komentář

Česko hospodaří nejlépe za šest let, roli hraje několik faktorů. Příští rok to bude jiné

Vládě se v červnu podařilo přebytkovým hospodařením snížit letošní kumulovaný deficit státního rozpočtu, který tak v polovině roku činil 152,4 miliardy korun, o takřka dvacet miliard méně než koncem května. Oproti loňskému konci června je nynější deficit o 26,2 miliardy korun nižší. To svědčí o pozvolně pokračujícím ozdravování veřejných financí. Naposledy byl červnový deficit státního rozpočtu nižší roku 2019, tedy před propuknutím covidové pandemie.