Články k tématu: Amazon

Zuckerberg, Bezos a další vypovídají před členy Kongresu

29.07. 21:57

V právním podvýboru Sněmovny reprezentantů pro antimonopolní záležitosti dnes začalo dlouho očekávané slyšení šéfů společností Amazon, Apple, Google a Facebook. Podle agentury Reuters akce poskytne náhled do myšlení zákonodárců, kteří gigantům chtějí utáhnout otěže, a patrně ji bude provázet …

Index miliardářů: Jeff Bezos závratně zbohatl za jediný den

21.07. 12:59

Majetek zakladatele a šéfa amerického internetového obchodu Amazon Jeffa Bezose jen za pondělí vzrostl o 13 miliard dolarů (302 miliard Kč).

Šéf Amazonu díky pandemii bohatne ještě víc, do potíží se naopak dostal Kellner

15.04. 12:20

Majetek zakladatele a šéfa amerického internetového obchodu Amazon Jeffa Bezose od začátku letošního roku vzrostl o téměř 24 miliard dolarů (téměř 600 miliard Kč). Vyplývá to z denně aktualizovaných údajů agentury Bloomberg.

reklama

Bezos vyrazil do boje s klimatem. Na záchranu planety dá miliardy dolarů

18.02. 09:45

Zakladatel a šéf společnosti Amazon Jeff Bezos poskytne na boj s klimatickými změnami deset miliard dolarů (229 miliard Kč). O peníze, které vloží do fondu s názvem Bezos Earth Fund, budou moci od letošního léta žádat vědci, aktivisté a nevládní organizace, které se snaží o ochranu "přirozeného…

Bezos se plácl přes kapsu. Koupil rezidenci v Beverly Hills, cena astronomická

13.02. 08:58

Zakladatel a ředitel internetového obchodu Amazon.com Jeff Bezos koupil od mediálního magnáta Davida Geffena za 165 milionů dolarů (3,8 miliardy korun) Warnerovu rezidenci v Beverly Hills ve Spojených státech.

Nejcennější značky světa? Je zde nový žebříček, Facebook se propadá

17.10. 09:25

Nejcennější značkou světa zůstává Apple. Její hodnota se zvýšila o devět procent na 234 miliard USD (5,4 bilionu Kč). Také další tři příčky patří technologickým značkám, jsou to Google, Amazon a Microsoft.

Největší firmy světa? Microsoft po sedmi letech sestřelil firmu Apple

12.08. 16:25

Největší firmou světa je Microsoft, který po sedmi letech sesadil z první pozice Apple. Tržní kapitalizace Microsoftu je 905 miliard USD a Apple 896 miliard. Dominanci amerických technologických firem na čele žebříčku ještě podtrhává umístění Amazonu, Alphabet a Facebooku v první šestce.

EU si proklepne Amazon. Začalo vyšetřování, které může skončit obří pokutou

17.07. 21:29

Evropské antimonopolní orgány prověří, zda americká internetová společnost Amazon neporušuje pravidla hospodářské soutěže. Evropská komise (EK) dnes oznámila, že zahajuje vyšetřování, aby zjistila, zda se Amazon chová podle předpisů ve vztahu k obchodníkům, kteří své zboží nabízejí prostřednictvím…

Tržní hodnota Amazonu dosáhla hranice bilionu dolarů

04.09. 20:22

New York - Tržní hodnota internetového prodejce Amazon dnes dosáhla jednoho bilionu dolarů (zhruba 22,3 bilionu Kč). Firma je tak po Applu druhým americkým podnikem, který tuto hranici pokořil.

Zboží zdarma z Amazonu? Muži denně chodí mraky zásilek, které si neobjednal

11.08. 07:00

Chesterfield Township - V průběhu prázdninové sézony dochází vždy k největším nákupním horečkám. Jednou z obětí je Američan Terry Miller, který denně dostává příval zásilek. V čem je problém? Neobjednal si ani jednu z nich.

Výzkum odhalil velké riziko virtuálních asistentů, jsou snadno zneužitelní

11.05. 18:28

New York - Hlasem ovládané asistenty, jakými jsou Siri od firmy Apple, Alexa vyvinutá Amazonem nebo Google Assistant, lze aktivovat pro člověka prakticky nerozeznatelnými příkazy skrytými v hudbě či záznamu mluveného slova.

Amazon bude dodávat zboží rovnou až do auta

24.04. 20:48

Seattle - Americká společnost Amazon, která koncem loňského roku zahájila službu doručování balíčků Amazon Key, nabízí ode dneška doručení přímo do kufru zákazníkova auta.

Amazon chce mít v České republice do konce roku 5000 stálých zaměstnanců

30.01. 11:03

Dobrovíz - Amazon už nyní v ČR roste více oproti prvotním předpokladům, firma překročila svůj plán na loňský rok vytvořit 4000 pracovních míst. Do konce letošního roku chce mít 5000 stálých zaměstnanců.

Nová éra nakupování? Amazon otevírá pro veřejnost obchod bez pokladen

21.01. 18:44

Seattle - Amazon.com otevře v pondělí obchod budoucnosti Amazon Go, tentokrát už i pro veřejnost. Nemá žádné pokladny, je vybaven kamerami a senzory, které sledují, co si kupující vezme z polic a co vrátí zpět. Útrata je pak stržena z účtu zákazníka po odchodu z obchodu.

Trump vyzval poštu, aby zdražila balíky Amazonu

30.12. 08:53

Washington/Seattle - Americký prezident Donald Trump dnes vyzval na twitteru americkou poštovní službu, aby si za doručování balíků internetového prodejce Amazon účtovala "mnohem více".

Apple a Amazon jednají o licenci k podnikání v Saúdské Arábii

28.12. 16:27

Rijád - Americké firmy Apple a Amazon jednají v Saúdské Arábii o získání licence k podnikání v této zemi. S odvoláním na informované zdroje to dnes uvedla agentura Reuters.

Klasický prodej stále táhne, Amazon otevře v Německu kamenné obchody

18.12. 10:04

Mnichov - Klasické formě prodeje i přes konkurenci e-shopů ještě zdaleka neodzvonilo. Například americký Amazon se v Německu chystá otevřít kamenné obchody.

Z pražského Amazonu byly kvůli podezřelému systému evakuovány stovky lidí

16.12. 19:59

Dobrovíz (u Prahy) - Kvůli podezřelému předmětu, který vypadal jako nástražný výbušný systém, bylo dnes odpoledne z distribučního centra Amazonu v Dobrovízi evakuováno 356 lidí.

Amazon v Itálii zaplatí 100 milionů eur kvůli sporu o daňové nedoplatky

15.12. 21:20

Milán - Daňový úřad v Itálii se dohodl s americkým internetovým obchodem Amazon na vyřešení sporu ohledně daňových nedoplatků z let 2011 až 2015. Amazon, který je největším internetovým obchodem na světě, nyní v Itálii zaměstnává přes 3000 lidí.

Amazon: Internetový obchod, který je větší než malá země

17.11. 10:11

Pracovní síla jedné známé americké firmy je v tuto chvíli větší, než počet obyvatel několika desítek malých světových států. Pracuje pro ni dokonce i řada Čechů, má totiž distribuční centrum i u nás. Možná se to již uhodli – jde o slavný a známý Amazon.

Mladý Syřan zadržený v Německu kvůli plánování útoku nakupoval chemikálie přes Amazon

04.11. 13:23

Berlín - Syřan, kterého německý soud poslal do vazby kvůli podezření z přípravy bombového útoku, si podle týdeníku Der Spiegel chemikálie nakoupil v internetovém obchodu Amazon.

Amazon vykazuje vysoký zisk, má stále více zaměstnanců

27.10. 10:48

New York - Ekonomické výsledky internetového prodejce Amazon ve třetím čtvrtletí překonaly očekávání. Čistý zisk vzrostl o 1,6 procenta na 256 milionů dolarů (5,7 miliardy Kč) z 252 milionů USD v loňském roce. Tržby stouply o 34 procent na 43,5 miliardy dolarů (960 miliard Kč) a společnost očekává…

Amazon bude dovážet zboží i do bytů, když nikdo není doma

25.10. 21:31

Seattle - "Našli jsme bezpečný způsob, jak může zásilková služba doručit zboží dovnitř bytu zákazníka, i když v něm nikdo není," tvrdí americký internetový obchod Amazon.

Příprava na předvánoční sezónu: Amazon v ČR nabere 2500 nových pracovníků

19.10. 09:33

Praha - V Česku pro společnost Amazon nyní pracuje 5000 lidí, většina v distribučním centru v Dobrovízi u Prahy. Americký internetový prodejce v předvánoční sezóně nabere 2500 nových sezonních pracovníků, nábor startuje dnes.

reklama
Fotogalerie