Články k tématu: Barnevernet

Nenáviděný Barnevernet narazil. Ve Štrasburku prohrál další spor

19.11. 16:50

Evropský soud pro lidská práva (ESLP) dal dnes za pravdu dalšímu rodičovskému páru z Norska, kterému norská sociální služba Barnevernet odebrala krátce po porodu dítě a následně jej proti jejich vůli umístila do pěstounské péče.

Nová naděje pro Michalákovou? Barnevernet dostal co proto u soudu ve Štrasburku

10.09. 15:40

Evropský soud pro lidská práva dnes rozhodl ve prospěch Norky, které norská sociální služba Barnevernet krátce po porodu odebrala syna, jenž byl později proti její vůli adoptován. Podle soudu Norsko tímto krokem porušilo práva matky i jejího dítěte. Verdikt může podle expertů ovlivnit také další…

Další skandál Barnevernetu? Psychiatr měl doma fotky zachycující zneužívání dětí

27.09. 15:11

Oslo - Norsko znovu prověří sérii kontroverzních rozhodnutí o odebrání dětí rodičům, na nichž se podílel psychiatr, jenž byl odsouzen za stahování snímků a videí zobrazujících sexuální zneužívání nezletilých. Informoval o tom dnes zpravodajský server BBC. Jedné z postižených rodin už byly děti…

reklama

Norka žádá v Polsku o azyl. Bojí se, že jí Barnevernet odebere i druhou dceru

19.09. 12:37

Varšava - Rodilá Norka Silja Garmová požádala o udělení azylu v Polsku, protože jí ve vlasti hrozí odebrání i druhé dcery. Ženě již úřady odebraly starší dceru Fröyu, a to prý na základě udání, že Garmová zneužívá léky proti bolesti a vede "chaotický způsob života".

Soud pro lidská práva ve Štrasburku za 15 měsíců řešil osm případů Barnevernu

15.02. 16:00

Oslo/Štrasburk - k Evropskému soudu pro lidská práva do Štrasburku se za posledních 15 měsíců dostalo osm případů, v kterých figurovala norská sociálka Barnevernet. Ta dlouhodobě čelí kritikám, že ve svých snahách o ochranu dětí před zneužíváním zachází příliš daleko.

Případ Evy Michálkové a Barnevernetu není jediný. Sociální úřad zachází do extrémů, ale zvítězit se dá

10.01. 11:24

Oslo - Norský sociální úřad Barnevernet je v našich končinách známý především případem matky dvou děti Evy Michalákové, která o své syny neúspěšně bojuje už několikátým rokem. Podobných případů je více, ale jak ukázal ten poslední, zvítězit se dá.

Ostrá kritika severských zemí: I Breivik se tam má lépe než matky

19.12. 11:17

Oslo/Brusel - České matce žijící v Norsku Evě Michalákové se zatím nepovedlo získat zpět své děti, které jí odebral tamní sociální úřad Barnevernet, přesto se její zástupci a podporovatelé nevzdávají. Tvrdí, že zbavení rodičovských práv na základě medializace případu je znakem nedemokratické země.

Michalákovi se nevzdávají: Babička s dědečkem žalují Barnevern, chtějí vidět vnoučata

10.12. 12:17

Praha - Babička s dědečkem kluků Michalákových podají v příštích dnech v Norsku žalobu, kterou se budou domáhat setkání s vnoučaty. Na setkání s novináři to dnes oznámil český právník rodiny Pavel Hasenkopf. V Norsku se případu ujal etablovaný právník Per Danielsem, který zastupuje také slovenskou…

Nový přiběh z norského Barnevernetu, nad kterým zůstává rozum stát

Aktualizovali jsme 26.9.2016, 22:03, 26.09. 13:02

Praha/Oslo - Norská sociální služba Barnevernet je známá především díky kauze s dětmi matky Evy Michalákové. Podobných případů je ale mnohem víc. Další z nich pro EuroZprávy.cz popsal europoslanec Tomáš Zdechovský.

Michaláková se nevzdává. O své syny bojuje u norského soudu

15.09. 16:06

Praha - Eva Michaláková se nevzdává a podala odvolání proti rozsudku norského soudu. Ten ji v červnu zbavil rodičovských práv a zakázal matce i otci stýkat se s chlapci.

Zdechovský bojuje za syny Michálkové, teď odhaluje šokující zprávu

Aktualizovali jsme 23.7.2016, 21:58, 22.07. 18:06

Praha - Europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) je jeden z hlavních bojovníků za syny české matky Evy Michalákové žijící několik let v Norsku. Té byly obě děti odebrány za údajné týrání norskou sociální službou Barnevernet. Podle posledních informací mělo k týrání dojít u matky ve sklepě, ta ale…

Norský soud rozhodl: Michaláková ztrácí práva na své dva syny

Aktualizovali jsme 1.7.2016, 19:28, 01.07. 08:06

Praha - Eva Michaláková ztrácí rodičovská práva na své dva syny Denise (11) a Davida (7). Soud v norském Hokksundu potvrdil dřívější rozhodnutí sociálky Barnevernet.

Bití a znásilňování dětí v norských ústavech: Situace je zlá, varuje Zdechovský

Aktualizovali jsme 14.6.2016, 14:16, 14.06. 12:27

Praha - Když uhodí rodič v Norsku dítě, je to pro Barnevernet problém, ale když dítě zmlátí pracovníci Barnevernetu nebo sociálních zařízení, nic se nestane, upozornil EuroZprávy.cz europoslanec za KDU-ČSL Tomáš Zdechovský. Případy jsou podle něj často odloženy a nikdo není potrestán.

V Norsku protestovalo 400 lidí proti sociální službě Barnevernet

11.06. 16:16

Oslo - V centru Osla se dnes konala demonstrace, jejímž cílem bylo vyzvat norskou vládu, aby přehodnotila odebírání dětí sociální službou Barnevernet.

Jak Norské fondy prospívají ČR? Europoslanec provedl výzkum

Aktualizovali jsme 4.5.2016, 12:01, 04.05. 10:13

Praha - "Norskými fondy si v jejich názvu uvedená severská země platí za svoji účast v Evropském hospodářském prostoru. Na oficiálních stránkách těchto fondů se píše, že jejich smyslem je „snižování sociálních a ekonomických rozdílů," píše v komentáři, který má k dispozici server EuroZprávy.cz,…

Z norského Barnevernetu jde strach. Nejvíc se bojí cizinci

03.05. 10:23

Oslo - Ačkoli Norsko slíbilo, že tamní sociálka Barnevernet změní metody a přístup k rodinám cizinců, z úřadu jde stále strach. V roce 2014 bylo odebráno rodičům 1665 dětí, z toho 424 matkám narozeným v cizině.

Norsko plánuje změny týkající se odebírání dětí s vazbou na cizí země

28.04. 16:19

Oslo - Norsko připravuje ratifikaci haagské Úmluvy o ochraně dětí. Přijetí tohoto dokumentu má vést ke změnám při řešení případů týkajících se odebírání dětí, které mají vazbu na zahraniční země.

Téměř 70 měst po světe uspořádalo protesty proti službě Barnevernet

16.04. 20:46

Oslo/Vídeň/Praha – Zhruba v 70 městech v několika zemích světa se dnes konaly protesty proti norské sociální službě Barnevernet. Demonstranti poukazují na kontroverzní případy odebírání dětí.

Změny v Norsku neřeší problém Evy Michalákové, upozorňují politici

14.03. 13:09

Praha - I když Norsko změní postupy sociální služby Barnevernet, chtějí se čeští politici dál věnovat případu Evy Michalákové, jíž v Norsku odebrala dva syny. Děti by měly být podle Petičního výboru na podporu rodiny Michalákových nově svěřovány pěstounům, kteří jsou jejich příbuznými anebo alespoň…

Změna, Barnevernet bude odebrané děti vracet zpátky do Česka

14.03. 11:55

Oslo/Praha - Norská sociální služba Barnevernet plánuje změnit své postupy při odebírání dětí českým rodičům. Nově půjdou děti zpátky do Česka, nebudou zůstávat v Norsku, jak je tomu nyní. O plánované novince informoval web Aktuálně.cz.

Norsko prošetří pochybení Barnevernetu

10.03. 10:42

Praha - "Úsilí o nápravu bezpráví způsobeného norským Barnevernetem nezůstalo bez odezvy a začíná přinášet své výsledky. Samotná norská vláda se nechala slyšet, že provede prošetření celého systému ochrany dětských práv," píše v komentáři, který má k dispozici server Globe24.cz, lidovecký…

reklama
Fotogalerie