Články k tématu: Bezdomovci

V centru Plzně utonul muž, tělo plavalo pod jezem v Radbuze

17.06. 11:06

V centru Plzně utonul v úterý večer v řece Radbuze na Denisově nábřeží čtyřiačtyřicetiletý muž, s největší pravděpodobností bezdomovec.

Muž vymyslel zvrácený způsob, jak se zbavit bezdomovců. Oběti si u toho natáčel

13.06. 08:46

Úřady amerického státu Kalifornie obvinily 38letého Williama Roberta Cableho z toho, že otrávil osm lidí bez domova silným výtažkem z pálivých papriček, který byl podle prokuratury dvakrát silnější než pepřový sprej. Reakci svých nic netušících obětí si přitom nahrával na video.

Zdrcující dopady covid-19: Kolik lidí může krize uvrhnout do chudoby?

09.04. 09:50

Ekonomické dopady koronavirové krize by mohly uvrhnout zhruba půl miliardy lidí do chudoby. Vyplývá to ze studie Organizace spojených národů (OSN). Chudoba tak podle expertů zaznamená první celosvětový vzestup za 30 let, studie předpokládá nárůst počtu lidí žijících v chudobě o 400 až 600 milionů.

reklama

Vietnamský mladík rozdupal bezdomovci hlavu. Soud mu snížil trest

29.01. 22:02

Za ukopání bezdomovce v Chebu si vietnamský mladík Quoc Thang Hoang odpyká 15,5 roku vězení. Dnes o tom pravomocně rozhodl pražský vrchní soud, který obžalovanému o 18 měsíců snížil původně uložený trest. Součástí verdiktu je rozhodnutí o vyhoštění cizince z Česka na neurčitou dobu.…

Alarmující čísla. Kolik bezdomovců žije v Česku? Jsou mezi nimi i děti

17.10. 16:46

V Česku žilo na jaře letošního roku 23.830 bezdomovců, z toho 2600 bylo mladších 18 let. Nejvíce lidí bez domova je v Moravskoslezském kraji a v Praze. Výrazně převažují muži. Zhruba polovina bezdomovců žije venku nebo využívá přechodné noclehárny pro lidi bez přístřeší.

Hrůza v New Yorku: Muž ubil k smrti čtyři bezdomovce

05.10. 21:09

Jistý mladý muž dnes v New Yorku zbil kovovou tyčí pět lidí, zřejmě bezdomovců. Čtyři z nich útok nepřežili, jeden je v kritickém stavu, informovala agentura AP.

Neobvyklá demonstrace. Ve Španělsku stávkují bezdomovci

31.07. 20:25

Asi 150 bezdomovců v Madridu již tři měsíce stanuje na prostranství mezi budovou magistrátu a muzeem výtvarného umění Prado, které je velmi populárním místem pro turisty navštěvující španělskou metropoli. Lidé bez domova tímto způsobem požadují dostupné bydlení a chtějí úřadům vzkázat, že nejsou…

Proč mizí lavičky? Důvod vás překvapí!

Aktualizovali jsme 30.1.2019, 21:57, 30.01. 09:00

Komentář Petra Šulky – Mnohým z nás už se to stalo. Jdete na oblíbené místo v parku nebo na nějakém místě a chcete si odpočinout na lavičce, která tam stála desítky let. Jenže ouha! „Vaše“ lavička je pryč. Ukradli ji? Záhadně zmizela? Kdepak! Důvod je daleko prozaičtější. A smutnější.

Není možné, aby lidé umírali na ulici, volá Maláčová. Lidem bez domova může pomoci i Úřad práce

25.01. 10:00

Lidé bez přístřeší a finančních prostředků, kterým bezprostředně hrozí vážné poškození zdraví, nebo jsou v ohrožení života, se mohou obracet i na Úřad práce ČR. Na příslušném kontaktním pracovišti ÚP ČR si mohou požádat o dávku mimořádné okamžité pomoci (MOP), například na úhradu jednorázového…

Zima tvrdě dopadá na bezdomovce. Jak přežívají noční mrazy?

24.01. 16:36

Rtuť v teploměrech klesla pod nulu, mnozí bezdomovci přesto nevyhledali teplo nocleháren. Nejčastěji za to mohou různé druhy strachu. Nový projekt však dal naději i těm, kteří se třeba bojí kontaktu s cizími lidmi. Stačí přitom příspěvek v řádu několika stovek korun.

Mrazy si už vybírají krutou daň? V Praze našli dalšího mrtvého bezdomovce

18.11. 15:32

Ve Vrchlického sadech u pražského Hlavního nádraží byl dnes ráno nalezen mrtvý muž, zřejmě bezdomovec. Při prvotním ohledání bylo vyloučeno cizí zavinění. ČTK to řekla policejní mluvčí. Příčinu smrti policisté zatím neurčili.

Austrálie má nového hrdinu: Při útoku v Melbourne pohotově zasáhl "muž s vozíkem"

12.11. 15:26

Australský bezdomovec, který se při pátečním incidentu v centru Melbourne snažil útočníkovi s nožem bránit v pohybu nákupním vozíkem, je oslavován jako hrdina. On sám se tak ale necítí, informovala agentura Reuters. Při útoku zahynul jeden člověk a dva další byli zraněni.

Nebezpečná droga opět se šíří. Podlehl jí další člověk

17.09. 16:58

Ostrava - Nebezpečná syntetická droga, která se šíří v Moravskoslezském kraji, má už dvě oběti. Druhým mrtvým je pětačtyřicetiletý muž, který byl již 10. září nalezen na Opavsku. Při prověřování jeho úmrtí se ukázalo, že rovněž zemřel po požití syntetického kanabinoidu. Celkem tak bylo přiotráveno…

Pyrofilní sadista bil a zapaloval bezdomovce v Ostravě, má si odsedět 23 let

13.08. 16:34

Ostrava - Petr Kolek (19), který brutálně zbil dva bezdomovce v horní Datyni a v Ostravě-Zábřehu, si má ve vězení odpykat 23 let. Jeden z napadených na následky zranění zemřel, druhý má doživotní následky. Mladík navíc několik bezdomovců podpálil a sledoval, jak hoří.

Brutální napadení: Neznámý pachatel na berlínském nádraží zapálil dva bezdomovce

23.07. 10:44

Berlín - Na nádraží městské dráhy v Berlíně zatím neznámý pachatel polil dva bezdomovce hořlavou kapalinou a zapálil je. Muži ve věku 47 a 62 let utrpěli těžké popáleniny. V německé metropoli žije odhadem až 10 tisíc bezdomovců.

Kotrba musí za útok na bezdomovce při sjezdu ČSSD zaplatit pokutu

27.04. 17:18

Hradec Králové - Okresní soud v Hradci Králové potrestal pokutou politického analytika Štěpána Kotrbu za únorový útok na bezdomovce při hradeckém sjezdu ČSSD. Soud ho odsoudil trestním příkazem k peněžitému trestu 10.000 korun s náhradním trestem jednoho měsíce odnětí svobody pro případ nezaplacení…

Napadení bezdomovců na sjezdu ČSSD? Incident bude řešit hradecký soud

25.04. 18:45

Hradec Králové - Konflikt publicisty Štěpána Kotrby se dvěma bezdomovci, jimž údajně nastříkal do očí pepřový sprej během hradeckého sjezdu ČSSD, jde k soudu. Okresní soud v Hradci Králové obdržel od státního zastupitelství spis v případu. Upozornila na to Česká televize. Státní zastupitelství…

Šarvátka s bezdomovcem na sjezdu ČSSD? Kotrba je podezřelý z výtržnictví

06.04. 17:05

Hradec Králové - Novináři Štěpánu Kotrbovi (54) hrozí až dva roky vězení kvůli potyčce s bezdomovci na únorovém sjezdu ČSSD v Hradci Králové. Policejní komisař mu ve zkráceném řízení sdělil podezření z výtržnictví.

Městští strážníci v Mladé Boleslavi týrali bezdomovce, soud vynesl tresty

13.03. 17:41

Mladá Boleslav - Dva městští strážníci Jaroslav Bělský a Martin Roučkek dostali za týrání bezdomovců v Mladé Boleslavi podmíněné tresty odnětí svobody. Oba také dostali zákaz činnosti a obětem musejí uhradit dohromady 150.000 korun.

V Ostravě zřejmě umrzl další bezdomovec, příčinu smrti potvrdí pitva

04.03. 20:44

Ostrava - V Ostravě pravděpodobně umrzl další bezdomovec, byl by již čtvrtý tuto zimu. V celém kraji si teploty hluboko pod nulou vyžádaly životy sedmi lidí. Tělo poslední oběti mrazu našli jeho kamarádi v sobotu.

Mrazivé počasí v Česku si zřejmě vyžádalo první oběti

27.02. 16:20

Ostrava - Silné mrazy, které v posledních dnech zasáhly Českou republiku, mají zřejmě první oběti. V noci na dnešek zemřelo dalších pět Poláků. Sníh napadl i v korsické metropoli Ajacciu a v okolní zátoce.

Bezdomovci mají v Praze dostatek míst na přečkání mrazivých nocí

24.02. 14:27

Praha - V pražských noclehárnách je zatím dostatek míst pro lidi bez přístřeší. Pokud by v příštích mrazivých dnech kapacita nestačila, hlavní město i organizace na pomoc lidem v nouzi otevřou přes noc i svá denní centra.

Bezdomovci v Paříži? Ani po sčítání se neví, kolik jich je

21.02. 16:50

Paříž - Ve francouzské metropoli proběhlo vůbec sčítání osob bez domova. Sociální pracovníci napočítali v ulicích, na nádražích či ve stanicích metra celkem 2952 lidí. Náměstek pařížské starostky Bruno Juillard k tomu uvedl, že počet zjištěný před týdnem je "nejspíš výrazně pod reálným stavem".

Bezdomovec okrádal oběti útoku v Manchesteru. Dostal trest

30.01. 16:46

Manchester - Bezdomovec Chris Parker (33), který loni v květnu okradl několik obětí teroristického útoku v Manchesteru, půjde do vězení na čtyři roky a tři měsíce.

reklama
Fotogalerie