Články k tématu: Bezdomovci

Nebezpečná droga opět se šíří. Podlehl jí další člověk

17.09. 16:58

Ostrava - Nebezpečná syntetická droga, která se šíří v Moravskoslezském kraji, má už dvě oběti. Druhým mrtvým je pětačtyřicetiletý muž, který byl již 10. září nalezen na Opavsku. Při prověřování jeho úmrtí se ukázalo, že rovněž zemřel po požití syntetického kanabinoidu. Celkem tak bylo přiotráveno…

Pyrofilní sadista bil a zapaloval bezdomovce v Ostravě, má si odsedět 23 let

13.08. 16:34

Ostrava - Petr Kolek (19), který brutálně zbil dva bezdomovce v horní Datyni a v Ostravě-Zábřehu, si má ve vězení odpykat 23 let. Jeden z napadených na následky zranění zemřel, druhý má doživotní následky. Mladík navíc několik bezdomovců podpálil a sledoval, jak hoří.

Brutální napadení: Neznámý pachatel na berlínském nádraží zapálil dva bezdomovce

23.07. 10:44

Berlín - Na nádraží městské dráhy v Berlíně zatím neznámý pachatel polil dva bezdomovce hořlavou kapalinou a zapálil je. Muži ve věku 47 a 62 let utrpěli těžké popáleniny. V německé metropoli žije odhadem až 10 tisíc bezdomovců.

reklama

Kotrba musí za útok na bezdomovce při sjezdu ČSSD zaplatit pokutu

27.04. 17:18

Hradec Králové - Okresní soud v Hradci Králové potrestal pokutou politického analytika Štěpána Kotrbu za únorový útok na bezdomovce při hradeckém sjezdu ČSSD. Soud ho odsoudil trestním příkazem k peněžitému trestu 10.000 korun s náhradním trestem jednoho měsíce odnětí svobody pro případ nezaplacení…

Napadení bezdomovců na sjezdu ČSSD? Incident bude řešit hradecký soud

25.04. 18:45

Hradec Králové - Konflikt publicisty Štěpána Kotrby se dvěma bezdomovci, jimž údajně nastříkal do očí pepřový sprej během hradeckého sjezdu ČSSD, jde k soudu. Okresní soud v Hradci Králové obdržel od státního zastupitelství spis v případu. Upozornila na to Česká televize. Státní zastupitelství…

Šarvátka s bezdomovcem na sjezdu ČSSD? Kotrba je podezřelý z výtržnictví

06.04. 17:05

Hradec Králové - Novináři Štěpánu Kotrbovi (54) hrozí až dva roky vězení kvůli potyčce s bezdomovci na únorovém sjezdu ČSSD v Hradci Králové. Policejní komisař mu ve zkráceném řízení sdělil podezření z výtržnictví.

Městští strážníci v Mladé Boleslavi týrali bezdomovce, soud vynesl tresty

13.03. 17:41

Mladá Boleslav - Dva městští strážníci Jaroslav Bělský a Martin Roučkek dostali za týrání bezdomovců v Mladé Boleslavi podmíněné tresty odnětí svobody. Oba také dostali zákaz činnosti a obětem musejí uhradit dohromady 150.000 korun.

V Ostravě zřejmě umrzl další bezdomovec, příčinu smrti potvrdí pitva

04.03. 20:44

Ostrava - V Ostravě pravděpodobně umrzl další bezdomovec, byl by již čtvrtý tuto zimu. V celém kraji si teploty hluboko pod nulou vyžádaly životy sedmi lidí. Tělo poslední oběti mrazu našli jeho kamarádi v sobotu.

Mrazivé počasí v Česku si zřejmě vyžádalo první oběti

27.02. 16:20

Ostrava - Silné mrazy, které v posledních dnech zasáhly Českou republiku, mají zřejmě první oběti. V noci na dnešek zemřelo dalších pět Poláků. Sníh napadl i v korsické metropoli Ajacciu a v okolní zátoce.

Bezdomovci mají v Praze dostatek míst na přečkání mrazivých nocí

24.02. 14:27

Praha - V pražských noclehárnách je zatím dostatek míst pro lidi bez přístřeší. Pokud by v příštích mrazivých dnech kapacita nestačila, hlavní město i organizace na pomoc lidem v nouzi otevřou přes noc i svá denní centra.

Bezdomovci v Paříži? Ani po sčítání se neví, kolik jich je

21.02. 16:50

Paříž - Ve francouzské metropoli proběhlo vůbec sčítání osob bez domova. Sociální pracovníci napočítali v ulicích, na nádražích či ve stanicích metra celkem 2952 lidí. Náměstek pařížské starostky Bruno Juillard k tomu uvedl, že počet zjištěný před týdnem je "nejspíš výrazně pod reálným stavem".

Bezdomovec okrádal oběti útoku v Manchesteru. Dostal trest

30.01. 16:46

Manchester - Bezdomovec Chris Parker (33), který loni v květnu okradl několik obětí teroristického útoku v Manchesteru, půjde do vězení na čtyři roky a tři měsíce.

Britský politik se chce před Harryho svatbou zbavit žebráků v okolí Windsoru. Charita protestuje

04.01. 18:54

Londýn - Okolí Windsorského hradu, ve kterém se bude konat svatba prince Harryho a americké herečky Meghan Markleové, by měla policie zbavit bezdomovců, a vyřešit tak problém "agresivního žebrání". S tímto rázným požadavkem přišel komunální politik Simon Dudley.

Média oslavovala bezdomovce jako hrdinu, Teď přiznal, že okradl oběti atentátu v Manchesteru

03.01. 17:34

Manchester - Britský bezdomovec Chris Parker dnes před soudem přiznal, že okradl oběti atentátu v Manchesteru, kterým ale předtím poskytl pomoc, za což ho média oslavovala jako hrdinu. Muž si nyní počká ve vazbě na rozsudek, který má být vynesen koncem ledna.

Jak se žije na ulici? Zpověď muže bez domova

Aktualizovali jsme 30.12.2017, 08:58, 30.12. 07:04

Berlín - Bezdomovectví je už nedílnou součástí evropských velkých měst, výjimkou není ani Berlín, který dělá vše pro to, aby lidé bez domova nebyli na očích. Jenže mnoho lidí na ulici být nechce a dělá vše pro to, aby se zpátky dostalo na nohy, neúnosné vysoké nájmy jsou však problémem nejen pro…

Kardinál Dominik Duka poobědval s bezdomovci

25.12. 14:14

Praha - Na tradiční oběd s lidmi bez domova přišel dnes kardinál Dominik Duka. Kromě jídla se rozdávaly také vánoční balíčky s oblečením a hygienickými potřebami, zájemci mohli využít také služby ošetřovny.

Požár, který poničil luxusní čtvrť v Los Angeles, založili bezdomovci

13.12. 09:58

Los Angeles - Lesní požár, který minulý týden v losangeleské luxusní čtvrti Bel Air zničil šest domů a dvanáct dalších poškodil, založili bezdomovci. Plameny pohltily i jejich tábořiště u dálnice, ve kterém přebývali.

Charita kritizuje omezení dávek na bydlení, varuje před nárůstem počtu bezdomovců

26.11. 14:02

Praha - Zástupci Charity ČR kritizují omezení dávek na bydlení lidem, kteří žijí v takzvaných oblastech se zvýšeným výskytem nežádoucích jevů a v ubytovnách. S omezením tohoto druhu dávek nesouhlasí ani rada vlády pro záležitosti romské menšiny.

Bezdomovec dal ženě své poslední peníze. Pak se stalo něco nečekaného

25.11. 09:31

Filadelfie - Americký bezdomovec Johnny Bobbitt (34) za posledních dvacet dolarů, které u sebe měl, koupil řidičce benzín do prázdné nádrže. Kate McClureová se mu chtěla posléze odvděčit a na internetu vyhlásila sbírku.

Na západě USA přibývá nelegálních táborů bezdomovců. Lidé pracují, přesto si nemohou dovolit bydlení

16.11. 11:49

Los Angeles - Na západním pobřeží Spojených států je chudoba stále patrnější, a to navzdory ekonomickému růstu. Ve státech Kalifornie, Oregon a Washington je nyní 168.000 bezdomovců. To je o více než 19.000 lidí bez střechy nad hlavou víc, než kolik oficiální údaje zaznamenaly před dvěma lety.

Počet bezdomovcův Německu roste, polovinu tvoří migranti. Může za to i Merkelová

15.11. 09:23

Berlín - V Německu se od roku 2014 do loňska zvýšil počet bezdomovců o 150 procent. Data zveřejnila více než 60 let působící sociální organizace Pracovní sdružení na pomoc nebydlícím (BAG W).

Emmanuel Macron chce vyčistit ulice Francie, překáží mu uprchlíci

Aktualizovali jsme 14.11.2017, 22:09, 13.11. 15:33

Calais - Francouzský prezident Emmanuel Macron má velkolepý plán, chce všechny bezdomovce přesunout z ulic do azylových center do konce roku. Jeho snahy mají však velkou překážku, uprchlíci se ulic nechtějí vzdát. Zvlášť ti tábořící v Calais se nechtějí vzdát své svobody, příležitost dostat se do…

Bezdomovci u soudu: Svého známého zbili a nechali ho umrznout

07.09. 10:24

Olomouc - Krajský soud v Olomouci dnes otevřel případ dvou bezdomovců, kteří jsou obžalovaní z vraždy svého známého. Po útoku loni v lednu ho údajně odvlekli na málo frekventované místo. Muž zemřel na otok mozku, který se rozvinul při podchlazení organismu.

Bezdomovec, který pomáhal obětem útoku v Manchesteru, čelí obvinění z krádeže

16.08. 16:52

Londýn - Britského bezdomovce Chrise Parkera (33), kterého po teroristickém útoku v multifunkční aréně v Manchesteru oslavovali za jeho pomoc obětem jako hrdinu, obvinili z krádeže. Podle policie nejednal zcela nezištně.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie