Články k tématu: češi

Více pravomocí pro českého prezidenta? Průzkum ukázal, jak to vidí občané

23.02. 14:33

Praha - V lednovém šetření Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM) zjišťovalo, jaký je postoj občanů k ústavním pravomocím prezidenta republiky.

Český lyžař ve velké rychlosti na sjezdovce srazil dítě a těžce ho zranil

23.02. 11:45

Řím - Český lyžař v Itálii srazil v nadměrné rychlosti 12letého chlapce a těžce ho zranil. Incident se stal horském středisku Bormio. Muž byl potrestán okamžitým odebráním týdenního skipassu, hrozí mu ale i obvinění.

Češi jsou zhýčkaní? Studenti za 25 tisíc korun pracovat nepůjdou

22.02. 09:29

Praha - Studenti českých vysokých škol. Aktuálně jich je přes 311 tisíc. Většina z nich jsou ženy, kromě Čechů jde o početné skupiny Slováků, Rusů, Ukrajinců nebo Kazachů. Jejich počty pomalu klesají, přesto se najdou obory, kde je studujících víc než kdy dřív. Jací jsou vlastně čeští vysokoškoláci…

reklama

Čechy opět straší daně. Daňových přiznání bylo podáno minimum

21.02. 20:13

Praha - Češi do pondělního dne odevzdali pouze zlomek daňových přiznání, která se podávají za loňský rok. Finanční správa jich zatím obdržela 141 tisíc, dohromady jich ale čeká, podobně jako loni, zhruba 1,9 milionu.

Ubrání se Česko, pokud vypukne válka? Průzkum ukázal, jak to vidí občané

Aktualizovali jsme 17.2.2017, 22:00, 16.02. 14:15

Praha - V lednovém šetření dotazovalo Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM) sadu otázek týkajících se postojů veřejnosti k NATO. Popisované výsledky v této zprávě se pojí s obecnými názory na obranu státu. Dotázaní konkrétně vyjadřovali míru souhlasu s výroky spojenými se suverenitou státu,…

Jsou Češi spokojeni s členství v NATO? Velký průzkum odhalil zajímavá čísla

16.02. 13:22

Praha - V lednu 2017 byly do výzkumu Naše společnost zařazeny otázky týkající se postojů českých občanů k členství České republiky v Severoatlantické alianci (NATO). S členstvím je spokojeno 57 % respondentů. Podle přibližně dvou třetin dotázaných (64 %) členství ČR v NATO zvyšuje mír a stabilitu v…

Pražanům vadí parkování, bezpečnost v ulicích i hazard

14.02. 13:01

Praha - Agentura Phoenix research on-line provedla unikátní výzkum aktuálních postojů Pražanů k omezení hazardu a vnímání nejzávažnějších problémů v Praze, včetně pořadí jejich řešení politickou reprezentací Hlavního města Prahy. Měření bylo provedeno na vzorku 818 respondentů ve dnech 23. 1. – 31.…

Zájem Čechů o first minute zájezdy je rekordní. O které země je největší zájem?

Aktualizovali jsme 13.2.2017, 22:05, 13.02. 15:05

Praha - Předprodeje zájezdů, tzv. first minute, jsou letos v Česku rekordní. Na dovolenou letos vyrazí víc Čechů než loni a budou preferovat evropské přímořské destinace považované za bezpečné. Zájem je hlavně o Řecko.

Čech v Anglii opakovaně a brutálně znásilnil ženu, za mřížemi stráví 14 let

13.02. 19:52

Londýn - Britský soud poslal do vězení Čecha, který opakovaně znásilnil ženu ve městě Bolton na severozápadě Anglie. Muž (41) si má odpykat 14 let.

Ekonomika je na tom dobře, shoduje se většina Čechů

10.02. 20:08

Praha - Ekonomickou úroveň ČR nyní hodnotí pozitivně 71 procent lidí. Je to výrazné zlepšení proti situaci před třemi lety, kdy naopak převažovala negativní hodnocení.

Šli by Češi bojovat za svou zemi? Výsledky celosvětového průzkumu ukazují, jak to je

Aktualizovali jsme 8.2.2017, 22:08, 07.02. 08:46

Praha – Na světě bují celá řada větších či menších konfliktů, světovou válku ale Evropa, ani svět od roku 1945 neprožily. Výzkumníci se přesto zajímají o to, kolik lidí by bylo v případě vypuknutí skutečného konfliktu ochotno jít do války a bojovat za svou zemi. A některá čísla vás možná překvapí.

Používáte na internetu bezpečné heslo? Češi na internetu stále riskují, ukázal průzkum

07.02. 16:56

Praha - Češi už vědí, že i na internetu musí dbát o svou bezpečnost. 94 % z nich hlásí, že v zájmu své ochrany přijímají nejrůznější opatření, například zapínají firewall, neplatí na internetu kreditní kartou nebo používají k různým účtům odlišná hesla. Některá rizika však nadále podceňují a…

Kolik stojí zdravotní péče? Češi nemají ponětí, ukázal průzkum

07.02. 14:15

Praha - VZP se v průzkumu ptala veřejnosti na to, kolik stojí transplantace srdce, operace slepého střeva, porod či kolik pojišťovna platí za léky na recept. Z průzkumu vyplynulo, že většina Čechů netuší, kolik stojí zdravotní péče.

Čech, který se chtěl přidat k IS, stojí před soudem. Verdikt by mohl padnout už v pátek

07.02. 10:42

Plzeň - Krajský soud v Plzni otevře ve středu případ prvního Čecha (21), který se chtěl údajně přidat k Islámskému státu (IS). Verdikt by mohl zaznít už tento pátek. Mladému muži v případě prokázání viny hrozí i doživotní vězení.

Živořící Češi? Každý desátý se loni pohyboval pod hranicí příjmové chudoby

03.02. 18:05

Praha - Český statistický úřad (ČSÚ dnes zveřejnil výsledky průzkumu životních podmínek v ČR. Zhruba 1,02 milionu Čechů žilo loni pod hranicí příjmové chudoby. Bylo to stejně jako v předchozím roce 9,7 procenta obyvatel. Odbory situaci kritizovaly.

Nejdůvěryhodnější státník je Obama, Merkelová je nejhorší, myslí si Češi

01.02. 22:11

Praha - Nejdůvěryhodnější politickou osobností je pro Čechy bývalý americký prezident Barack Obama. Ukazuje to prosincový průzkum Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM). Průzkum CVVM se konal loni od 28. listopadu do 12. prosince. Zapojilo se do něj 1028 lidí starších 15 let.

Co Češi nejčastěji hledají na internetu? Tato statistika vás možná překvapí

01.02. 20:33

Praha - Statistiky vyhledávače Seznam.cz za loňský rok ukazují, že se Češi na internetu více starají o zábavu, než o práci.

Češi se bojí o svobodu. Děsí je změny v kyberbezpečnosti

25.01. 11:24

Praha - Sněmovna právě projednává novelu, podle které by mohli zpravodajci umisťovat aktivní prostředky kybernetické obrany do internetových sítí. Vládní koalice musí mít podle premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) jistotu, že zvažované rozšíření pravomocí Vojenského zpravodajství příliš nezasáhne do…

Policisté vypátrali muže, který měl být šest let po smrti

23.01. 12:48

Beroun - Policisté vypátrali muže, který byl šest let nezvěstný. Mysleli si, že je mrtvý, neboť se jeho bývalá manželka rozhodla požádat soud o jeho prohlášení za mrtvého.

Česka (36) se v Bavorsku srazila s tahačem, utrpěla vážné zranění

23.01. 11:19

Berlín - Šestatřicetiletá česká řidička se dnes ráno vážně zranila při nehodě, když se u bavorského města Cham nedaleko českých hranic srazila s tahačem.

Čech žijící v USA čeká za Trumpa zásadní obrat, Média kritizuje za neobjektivitu

Aktualizovali jsme 22.1.2017, 22:23, 22.01. 11:50

New York - Český krajan Stanislav Kotyza (64), který je v USA od 80. let, očekává od prezidentství Donalda Trumpa rozkvět Spojených států. Od počátku fandil republikánovi a o předvolební kampani hovořil jako o podlé ze strany některých médií.

Češi a Němci nejsou jen sousedé, ale i partneři, tvrdí Zaorálek

21.01. 15:03

Praha - Dnes je tomu přesně dvacet let, co byla v Praze podepsána Česko-německá deklarace. Šéf české diplomacie Lubomír Zaorálek (ČSSD) řekl, že dokument pootočil vzájemné vztahy obou zemí směrem do budoucna a umožnil jim spolupracovat.

Jak se dotkne brexit Čechů v Británii? Velvyslankyně v Praze promluvila

19.01. 15:10

Praha - Británie počítá s tím, že Čechům i dalším občanům EU žijícím ve Spojeném království co nejdříve zajistí jejich práva. Novinářům to dnes řekla britská velvyslankyně v Česku Jan Thompsonová.

Češi a EET? Je to pozitivní opatření, myslí si většina občanů

19.01. 13:42

Praha - STEM provedl pro Generální finanční ředitelství bleskový výzkum, který se zaměřil na názory veřejnosti na elektronickou evidenci tržeb (EET). Téměř dvoutřetinová většina občanů považuje zavedení EET za pozitivní opatření.

reklama
Fotogalerie