Články k tématu: clo

Trump Evropanům opět pohrozil cly na auta, teď kvůli plodům moře

06.06. 09:38

Americký prezident Donald Trump Evropanům opět pohrozil zavedením cel na dovoz jejich aut. Tentokrát je zamýšlí jako odvetu za evropská cla na plody moře dovážené ze Spojených států. Trump to podle agentury DPA řekl při pátečním jednání u kulatého stolu s rybáři ve městě Bangor v americkém státě…

Trump chtěl uvalit na EU clo, na Brusel tlačil ve věci Íránu

15.01. 21:59

Administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa nedávno pohrozila Evropě zavedením 25procentního cla na dovoz evropských aut do Spojených států, pokud formálně neobviní Írán z porušování mezinárodní dohody o íránském jaderném programu. Dnes o tom s odvoláním na evropské zdroje informoval list…

Nová obchodní válka na obzoru: WTO schválila americká cla na zboží z EU

14.10. 13:38

Světová obchodní organizace (WTO) dnes oficiálně povolila Spojeným státům uvalit cla na dovoz zboží z Evropské unie v hodnotě 7,5 miliardy USD (téměř 176 miliard Kč) ročně. Cla jsou reakcí na nezákonné subvencování evropského výrobce letadel Airbus. Oznámil to dnes orgán WTO pro řešení sporů. Cla…

reklama

Schyluje se k válce přes Atlantik: USA hrozí EU zavedením odvetných cel

03.10. 14:12

Spojené státy zavedou odvetná cla deset procent na evropská letadla a 25 procent na zemědělské a průmyslové zboží. Reagují tak na nezákonné subvencování evropského výrobce letadel Airbus. S odvoláním na pracovníky Úřadu amerického obchodního zmocněnce (USTR) o tom dnes informují zahraniční tiskové…

Obchodní válka zuří naplno. Trump nařídil další zvýšení cel na dovoz z Číny

24.08. 08:52

Americký prezident Donald Trump v pátek v reakci na poslední kroky čínské vlády oznámil nové pětiprocentní zvýšení amerických cel na dovoz z Číny. Avizované desetiprocentní clo na čínské zboží v hodnotě 300 miliard dolarů, které má být uvaleno od 1. září, se tak zvyšuje na 15 procent.

Obchodní válka přes Atlantik? USA vyhrožují EU uvalením dalších cel

Aktualizovali jsme 2.7.2019, 14:49, 02.07. 10:22

Spojené státy rozšířily seznam produktů z Evropské unie, na které by mohly uvalit cla kvůli vleklému sporu ohledně subvencování výroby letadel. Dodatečný seznam zboží zveřejněný Úřadem amerického obchodního zmocněnce (USTR) zahrnuje například olivy, italské sýry či skotskou whisky. Týká se produktů…

Nový výstřel v obchodní válce: Trump zvýšil clo na čínské zboží na 25 procent

05.05. 21:30

Spojené státy od pátku zvýší současné desetiprocentní clo na zboží z Číny v objemu 200 miliard dolarů (4,6 bilionu Kč) ročně. Na twitteru to oznámil prezident Donald Trump. Clo bude nově činit 25 procent. Obchodní jednání s Čínou podle něj pokračují, ale příliš pomalu.

USA se chtějí mstít EU za podporu Airbusu

09.04. 18:35

Úřad amerického obchodního zmocněnce (USTR) navrhl seznam produktů z Evropské unie, na které chtějí Spojené státy uvalit odvetná cla za subvence pro výrobce letadel Airbus. Na seznamu je řada produktů - od velkých komerčních letadel až po mlékárenské produkty a víno, informovala agentura Reuters.…

Čína dala Trumpovi košem, plánované obchodní rozhovory odpískala

22.09. 08:24

Šanghaj - Čína zrušila obchodní rozhovory se Spojenými státy, které se měly uskutečnit během příštích dnů. Informoval o tom list The Wall Street Journal s odvoláním na zdroje obeznámené se situací. Podle listu se tak zhoršují vyhlídky na vyřešení obchodních sporů mezi dvěma největšími ekonomikami…

USA zavedly nová cla na čínské zboží

18.09. 09:35

Washington/Peking - Americký prezident Donald Trump v pondělí oznámil zavedení nových 10procentních cel na čínské zboží, jehož roční dovoz do USA dosahuje hodnoty 200 miliard dolarů (zhruba 4,4 bilionu Kč). Opatření vstoupí v platnost 24. září, napsala agentura Reuters.

Trump zavede další cla na dovoz zboží z Číny

16.09. 09:37

Washington - Americký prezident Donald Trump se v pondělí chystá oznámit nová cla na na čínské zboží, jehož hodnota dovozu dosahuje 200 miliard USD (4,4 bilionu Kč) ročně, přestože se jeho poradci připravují na obchodní jednání s Čínou. S odvoláním na informované zdroje to napsal list The Wall…

Trump povolil některým zemím úlevy z kvót na ocel a hliník. EU ale na seznamu není

30.08. 10:32

Washington - Jižní Korea, Brazílie a Argentina dostaly od USA úlevy z kvót na ocel, Argentina navíc získala úlevy z kvót na hliník. Nařízení amerického ministerstva obchodu podepsal prezident Donald Trump.

Kroky Trumpa jsou hloupé a iracionální? České firmy s obavami čekají na dopad celní a obchodní války

26.08. 16:45

Praha - USA uvalily od června cla ve výši 25 procent na ocel a 10 procent na hliník na dovoz z EU, Kanady a Mexika. Dopady na českou ekonomiku zatím nelze vyčíslit. První relevantní data by mohla být na konci roku. Ocelářská unie považuje rozhodnutí Trumpa za hloupé.

Konec obchodní války? Čína a USA uskuteční nové kolo rozhovorů

16.08. 14:58

Peking/Washington - Čína a USA tento měsíc uskuteční nové kolo obchodních rozhovorů. Ministerstvo obchodu v Pekingu uvedlo, že se čínská delegace setká s americkými představiteli ve Washingtonu.

Spor mezi Ankarou a Washingtonem graduje. Turecko prudce navýšilo clo na americké zboží

15.08. 10:43

Ankara - Turecko prudce zvýšilo cla na dovoz některého amerického zboží. Tento krok dále posílí nepřátelství mezi Ankarou a Washingtonem, které přispělo ke spuštění měnové krize v Turecku.

WTO varuje: Růst globálního obchodu se zpomalí. Důvod?

09.08. 19:07

Ženeva - Podle Světové obchodní organizace (WTO) ve třetím čtvrtletí pravděpodobně zpomalí růst globálního obchodu. Důvodem jsou obchodní spory, které mají negativní dopad na exportní zakázky a na výrobu i prodej automobilů.

Trump se sešel s Junckerem, debatuje o clech

26.07. 22:12

Des Moines (USA) - Prezident Donald Trump dnes navštívil americký středozápad, aby s místními farmáři a zaměstnanci oceláren debatoval o zásadách své hospodářské politiky.

Americká cla mohou ohrozit Německo, přijde o desítky miliard

21.07. 15:02

Berlín - Cla zavedená americkým prezidentem Donaldem Trumpem již brzdí ekonomický růst Německa a mohla by stát Němce v letošním roce až 20 miliard eur (517,3 miliardy Kč).

EU vrací úder Trumpovi? Uvažuje o zavedení cla na uhlí, léky a chemické výrobky z USA

19.07. 12:38

Brusel - Podle informací německého listu WirtschaftsWoche by EU mohla zavést cla na uhlí, léky a chemické výrobky z USA. K opatření by přistoupila, pokud americký prezident Donald Trump zavede omezení na dovoz evropských aut do Států.

Kongres chce zastavit Trumpovu celní politiku

18.07. 22:24

Washington - V Kongresu USA roste nespokojenost s tím, že se administrativa prezidenta Donalda Trumpa při řešení obchodních sporů spoléhá na uvalování cel. Jeden z klíčových republikánských senátorů pohrozil, že bude prosazovat právní úpravu, která omezí prezidentské pravomoci v oblasti…

Čína snížila cla na auta a spotřební zboží

01.07. 16:50

Peking - V Číně dnes vstoupilo v platnost výrazné snížení cel na automobily a automobilové součástky a širokou škálu spotřebního zboží.

Kanada zavádí odvetná cla na zboží z USA

29.06. 22:09

Ottawa - Kanadská vláda zveřejnila konečný seznam výrobků, kterých se při dovozu z USA dotknou odvetná cla. Zároveň představila podpůrný balíček pro domácí průmysl zasažený americkými cly. Opatření vyjdou na dvě miliardy kanadských dolarů (33,8 miliardy Kč).

Země EU se shodly na dalším prodloužení protiruských sankcí, podpořily i obchodní odvetu vůči USA

29.06. 09:09

Brusel - Na čtvrtečním summitu EU, který se protáhl dlouho do noci, se neřešila pouze migrace. Země unie se dohodly, že o další půlrok prodlouží hospodářské sankce vůči Rusku. Debatovalo se také o obchodní válce s USA, kterou spustila Trumpova cla na dovoz hliníku a oceli.

Trump vrací úder? Hrozí clem na dovoz aut

22.06. 18:35

Washington - Americký prezident Donald Trump dnes pohrozil Evropské unii 20procentním clem na dovoz automobilů, pokud EU brzy nezruší svá ochranářská opatření proti Spojeným státům. Vzápětí začala klesat cena akcií evropských automobilek.

reklama
Fotogalerie