Články k tématu: ČNB

ČNB neodhadovala tak velký růst ekonomiky. HDP vzrostlo o 3 procenta

03.06. 13:44

Praha - Podle dnes zveřejněného odhadu Českého statistického úřadu vzrostlo HDP v prvním čtvrtletí letošního roku meziročně o 3 %, když v mezičtvrtletním vyjádření se ekonomická aktivita zvýšila o 0,4 %. V porovnání s prognózou ČNB je vykázaný ekonomický růst o 0,4 procentního bodu v meziročním i…

Sněmovna schválila náhrady za potištěné a pomalované bankovky

01.06. 11:45

Praha - Máte popsané, pomalované, přetištěné, nebo potištěné bankovky? Tak už se nebudete muset strachovat, že jsou bezcenné. Nově budou považovány za běžně poškozené a vždy se za ně poskytne náhrada.

ČNB upozorňuje: Konec intervencí možná budeme předem hlásit

29.05. 17:43

Praha - Budoucí guvernér České národní banky Jiří Rusnok preferuje, aby se ČNB snažila ohlásit konec devizových intervencí předem.

reklama

Guvernér ČNB by mohl mít jen jediný mandát, navrhuje Rusnok

29.05. 14:54

Praha - Guvernér České národní banky (ČNB) by mohl být volen na osm nebo devět let, ale jen na jedno funkční období. Takovou možnost by preferoval budoucí guvernér centrální banky Jiří Rusnok.

ČNB bude pod vedením Rusnoka méně euroskeptická

29.05. 13:37

Praha - Česká národní banka (ČNB) bude pod vedením Jiřího Rusnoka méně euroskeptická, ale zachová si kritický pohled na fungování měnové unie a eurozóny.

Není ideální doba na ukončení devizových intervencí, řekl nový guvernér ČNB Rusnok

Aktualizovali jsme 25.5.2016, 18:00, 25.05. 13:34

Praha - V současnosti není doba na ukončení režimu devizových intervencí, řekl dnes Jiří Rusnok po svém jmenování guvernérem České národní banky.

ČNB má nového guvernéra. Zeman jmenoval Jiřího Rusnoka

25.05. 15:45

Praha - Jiří Rusnok byl dnes jmenován guvernérem České národní banky (ČNB), jmenoval ho prezident Miloš Zeman. Rusnok nahradil Miroslava Singera, který ČNB vedl šest let.

Rusnok se ve středu stane guvernérem ČNB. Nahradí po mnoha letech Singera

24.05. 14:53

Praha - Novým guvernérem České národní banky se ve středu stane Jiří Rusnok, do funkce ho jmenuje prezident Miloš Zeman. Rusnok od července nahradí Miroslava Singera, kterému vyprší druhý šestiletý mandát.

Výbor doporučil schválení centrálního registru účtu. Kdo by ho měl spravovat?

11.05. 12:25

Praha - Sněmovní rozpočtový výbor dnes doporučil poslancům schválit beze změny vládní návrh na vznik centrálního registru účtů, které vedou tuzemské banky a záložny svým klientům. Registr má spravovat Česká národní banka. Nebude však obsahovat údaje o zůstatcích na účtech. Nové opatření má podle…

Inflace se zvýšila více, než se předpokládalo. Zasáhne ČNB?

10.05. 10:26

Praha - Dubnový nárůst inflace nezajišťuje, že by měla inflace i v dalších měsících růst, domnívají se analytici oslovení ČTK. Inflace spíše podle nich setrvá na současné úrovni nebo dokonce klesne. Jedno procento pak překoná podle ekonomů až ke konci roku.

Měli jsme korunu oslabit dříve a razantněji, řekl Singer. Rusnok chce v intervencích pokračovat

Aktualizovali jsme 25.4.2016, 17:37, 25.04. 09:50

Praha - Česká národní banka měla korunu oslabit dříve a razantněji než v listopadu 2013. Dnešním Hospodářským novinám to řekl guvernér ČNB Miroslav Singer, podobně se vyjádřil i v rozhovoru pro týdeník Euro. Oslabením měny, kterou se ČNB rozhodla bránit v posílení přes 27 Kč/EUR, chtěla banka…

Koruna sílí, v lednu ČNB intervenovala za 58 miliard

08.03. 10:42

Praha - Česká národní banka (ČNB) se už od listopadu 2013 snaží udržet kurz koruny poblíž hranice 27 Kč/EUR, musí proto intervenovat. Naposledy se tak stalo letos v lednu.

reklama
Fotogalerie