Články k tématu: dotace

Miliardy na bydlení od státu? Návod, jak peníze získat

05.08. 14:22

Praha - Stavíte dům, nebo jen přemýšlíte, jak ušetřit? Využijte státní dotace! Zažádat můžete o příspěvek na zateplení budovy, výměnu kotle nebo třeba sběr dešťové vody. Přečtěte si stručný návod, jak dotace získat.

Česko dostane dvě miliardy na třídění odpadů

05.08. 11:41

Praha - Na třídění odpadů, zařízení na sběr i dovybavení bioplynových stanic mohou obce, kraje a podnikatelé získat z evropských dotací téměř dvě miliardy korun.

Včelaři dostanou miliony navíc, vláda schválila vyšší dotace

20.07. 17:24

Praha - Vláda na svém dnešním zasedání schvália materiál, podle kterého dostanou včelaři v následujících třech letech dotace ve výši 232 milionů korun.

reklama

Neziskovky dostanou od ministerstva miliony, půjdou na propagaci mléka a vepřového

18.07. 09:47

Praha - Ministerstvo zemědělství vyplatilo v letošním druhém kole dotací pro neziskové nestátní organizace 11 milionů korun. Zároveň vypsalo třetí kolo, ve kterém chce přerozdělit 27 milionů korun.

Senát plánuje zjedoduššit poskytování dotací do 50 tisíc

15.07. 15:29

Praha – Poskytování malých dotací možná bude jednodušší. Senát dnes schválil novelu takzvaných malých rozpočtových pravidel, která to umožní.

Drsný dopad brexitu? Vláda se připravuje na nejhorší

30.06. 08:00

Praha - Radost českých euroskeptiků z brexitu by mohla brzy zhořknout. I na Česko totiž bude mít brexit výrazný dopad. Kvůli tomu, že Velká Británie už nebude přispívat do evropského rozpočtu, přijde Česko na dotacích z EU o více než 100 miliard. O vládním odhadu informují dnešní Lidové noviny.

EU nám kvůli brexitu nemusí poslat mnoha miliardové dotace, varuje Šlechtová

28.06. 16:56

Bystročice (Olomoucko) – Brexit by mohl mít negativní důsledky i pro Českou republiku. Podle ministryně pro místní rozvoj Karly Šlechtové by se příjmy Česka z evropských fondů mohly snížit možná až o desítky miliard korun. 

NKÚ: Rozdělování podpory na kinematografii nebylo transparentní

20.06. 15:46

Praha - Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) prověřil hospodaření Státního fondu kinematografie (SFK) v letech 2013 až 2015. Zaměřil se na rozdělování dotací na podporu kinematografie a filmové pobídky. Kontroloři prověřili filmové pobídky za 518 milionů korun a podporu kinematografie za 136 milionů korun…

Evropská komise zvýší dotace na výměnu kotlů o 300 milionů korun

04.06. 10:31

Praha - Evropská komise umožní českému ministerstvu životního prostředí posílit dotace na výměnu starých kotlů za nové o dalších 300 milionů korun, a to ještě letos.

Dotace Česku škodí. Úspěch měříme jen z evropských peněz, rozjel se senátor Linhart

24.05. 13:36

Praha - Senátor Zbyněk Linhart tvrdí, že česká dotační politika je zvrhlá. Úspěch prý měříme jen tím, kolik čerpáme z evropských peněz, to je ale úplně zcestné, protože jde o naše a nám odebrané peníze, se kterými bychom jinak bedlivě hospodařili.

Sobotkovo mimořádné jednání: Příprava čerpání peněz z EU nejde dost rychle

13.05. 15:40

Praha - Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) svolává mimořádné jednání Rady pro Evropské strukturální a investiční fondy, uvedl Úřad vlády v tiskové zprávě. Předseda kabinetu není spokojen s tempem a postupem prací jednotlivých resortů při přípravě na čerpání evropských peněz, vysvětlil. V programovém…

Peníze na uprchlíky? Česko je na tom podobně jako zbytek EU

09.05. 08:32

Praha - Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) prověřil podmínky pro poskytování a čerpání dotací z evropských fondů určených na migrační politiku. Kontrola se týkala programů, které se zaměřují na zlepšení podmínek přijímání azylantů, integraci cizinců ze zemí mimo EU, návrat migrantů do zemí jejich původu…

Ministerstvo dodá do zdravotnictví 3,6 miliardy korun

06.05. 16:05

Praha - Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) plánuje vydat na zvýšení kvality návazné péče ve zdravotnictví 3,6 miliardy korun, většinou z evropských fondů. Peníze lze použít na modernizaci přístrojového vybavení, zdravotnických prostředků a technologií. Maximální výše příspěvků na jeden projekt je…

Za název Czechia zaplatíme přes miliardu, varuje Šlechtová

18.04. 13:31

Praha - Ministryni pro místní rozvoj Karle Šlechtové se nelíbí plán ministerstva zahraničí nechat zapsat do oficiální databáze OSN zkrácený název České republiky "Czechia". Podle ministryně budeme muset vracet miliardovou evropskou dotaci! O změně názvu by se navíc podle Šlechtové mělo rozhodovat v…

Evropské unii došla trpělivost, Česko nedostane dotace na silnice a dálnice

Aktualizovali jsme 8.4.2016, 21:48, 08.04. 11:24

Praha - Čeští politici a úřady tak dlouho přehlíželi stavební řízení u významných staveb jako jsou dálnice, že Evropské unii došla trpělivost. Dokud si Češi nedají do pořádku povolení ke stavbám silnic a dálnic, nepošlou na ně dotace. Hrozí tak zastavení projektů za 130 miliard korun, píší dnešní…

Šéfredaktor britského Daily Mailu využil vysoké dotace EU

31.03. 01:24

Londýn - Šéfredaktor britského listu Daily Mail Paul Dacre v roce 2014 získal 59.534 liber (2,04 milionu Kč) dotací EU pro své skotské lovecké panství.

reklama
Fotogalerie
google-site-verification: google572aa3d56eb08979.html