Články k tématu: jaderný materiál

Kam s jaderným odpadem? Ministryně průmyslu má předložit čtyři vytipovaná místa

17.07. 11:59

Praha - Ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková (za ANO) má předložit vládě návrh na snížení počtu vytipovaných lokalit pro hlubinné úložiště jaderného odpadu z devíti na čtyři do konce ledna příštího roku. Postup státu při hledání úložiště dlouhodobě kritizují obce a spolky sdružené v…

Nad Evropou je oblak radioaktivního znečištění

10.11. 13:10

Londýn - Nad Evropou je oblak radioaktivního znečištění. Příčinou je zřejmě nehoda v jednom z jaderných zařízení v Rusku nebo v Kazachstánu, ke které pravděpodobně došlo na konci září. Informuje o tom britský list The Guardian.

Hurikán Irma se řítí na největší skladiště nukleárního odpadu

10.09. 12:03

Jižní Karolína – Po zpustošení Kuby míří bouře Irma dál na Floridu, kde se právě teď v chaotické evakuaci snaží zachránit přes 5,5 milionů lidí. Podle výpovědí místních je situace kritická, dochází jim jídlo i pohonné hmoty, silnice jsou beznadějně ucpané. Po pátku, kdy meteorologové Irmu označili…

reklama

Ukrajina postaví železniční trať, povede zónou jaderné elektrárny v Černobylu

01.04. 10:58

Kyjev - Na Ukrajině má být postavena nová železniční trať, která poslouží pro odvoz jaderného odpadu z elektráren. Povede zónou jaderné elektrárny v Černobylu, kde je trvalý pobyt lidí zakázán.

Írán a velmoci zveřejnily dokumenty k jaderné dohodě

24.12. 11:02

Vídeň - Írán a šest velmocí (Británie, Čína, Francie, Rusko, USA, Německo) zveřejnily dříve nepřístupné dokumenty ohledně dohody z loňského roku. Teherán podle ní omezil svůj jaderný program, čímž dosáhl zrušení většiny sankcí.

Drábová navrhuje ukládat jaderný odpad u jaderné elektrárny

23.10. 16:38

Praha - Trvalé úložiště radioaktivního odpadu by bylo nejvhodnější postavit přímo v místě jaderné elektrárny. V dnešním pořadu České televize Otázky Václava Moravce to uvedla předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost (SÚJB) Dana Drábová.

Ruská duma schválila Putinův dekret o plutoniu

19.10. 16:44

Moskva - Rusko-americká dohoda z roku 2000 o likvidaci plutonia byla pozastavena. Nařízení prezidenta Vladimira Putina dnes schválila dolní komora ruského parlamentu.

Grónský led ukrývá nebezpečnou hrozbu, tání ji může brzy odhalit

Aktualizovali jsme 19.8.2016, 02:41, 18.08. 08:01

Ottawa - Tající led mnohdy odhalí zajímavé historické poklady, může ale také ukrývat mnohá nebezpečí. Před takovou hrozbou varují kanadští vědci, podle kterých hrozí, že rychlé tání ledu brzy odhalí zbytky americké vojenské základny v Grónsku, která ukrývá nebezpečný toxický a radioaktivní odpad.

Úložiště radioaktivního odpadu na Vysočině: Podpásovka. Nikdo s námi nemluvil, tvrdí starostové

15.07. 14:04

Jihlava - Plánované zúžení průzkumů pro trvalé úložiště radioaktivních odpadů na lokality Kraví hora a Horka na Vysočině starosty obcí v obou těchto územích zaskočilo. ČTK řekli, že s nimi o změně postupu při výběru lokality pro úložiště nikdo nemluvil. V lokalitě Horka se už konala místní…

Zloději ve Španělsku ukradli radioaktivní zařízení

30.03. 21:32

Madrid - Ve Španělsku neznámý pachatel ukradl zařízení, které obsahuje radioaktivní materiál. Vláda žádá veřejnost o pomoc při hledání.

reklama
Fotogalerie