Články k tématu: koalice

Minimální mzda má vzrůst na 14.600 korun. Návrh bude schvalovat vláda.

Aktualizovali jsme 27.11.2019, 16:43, 27.11. 14:17

Minimální mzda by se od ledna měla zvýšit o 1250 korun na 14.600 korun. Dohodli se na tom dnes zástupci vládních stran. Na tiskové konferenci to oznámili premiér Andrej Babiš (ANO) a vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD). Výsledek považují za dobrý kompromis. Návrh nařízení bude ještě schvalovat vláda.…

Vláda s komunisty nebo bez? Dopoledne se sejde vedení KSČM

12.05. 08:36

Praha - Obrys toleranční dohody o podpoře menšinové vlády ANO a ČSSD by dnes dopoledne měl širšímu vedení KSČM představit předseda strany Vojtěch Filip.

Zástupci PD a Hnutí pěti hvězd se sejdou k jednání, v Itálii možná brzy vznikne vláda

26.04. 21:06

Řím - Vedení italské Demokratické strany (PD) bude za týden jednat o možné vládní koalici s protestním Hnutím pěti hvězd (M5S). O jejich případném spojenectví jednal z pověření prezidenta Sergia Mattarelly tento týden předseda Poslanecké sněmovny Roberto Fico.

reklama

Sobotka varoval před koalicí proti Babišovi

12.02. 17:49

Praha - Případná povolební vláda tvořená koalicí stran proti hnutí ANO ministra financí Andreje Babiše by podle premiéra a předsedy ČSSD Bohuslava Sobotky nefungovala.

Moravskoslezský kraj má svou koalici, vládnout bude ANO, KDU-ČSL a ODS

15.10. 10:19

Ostrava - Zástupci ANO, KDU-ČSL a ODS v pondělí podepíší v Moravskoslezském kraji koaliční smlouvu. Hejtmanem bude rektor Vysoké školy báňské-Technické univerzity Ostrava a krajský lídr ANO Ivo Vondrák.

Padrubická koalice nepotřebuje 100 dní na zácvik, věří si nový hejtman Netolický

14.10. 16:40

Pardubice - Koalice v Pardubickém kraji nepotřebuje obvyklých 100 dní na zácvik. Programově jsou strany hodně blízké, řekl dnes novinářům hejtman Martin Netolický (ČSSD).

Olomoucký kraj se dohodl na koalici. Hejtmanem bude lídr ANO Oto Košta

14.10. 11:55

Olomouc - Vyjednavači ANO, ČSSD a ODS se dohodli na podobě koaliční smlouvy pro společnou vládu v Olomouckém kraji. Podle návrhu koaliční smlouvy má být hejtmanem lídr ANO Oto Košta.

Proč vznikají koalice proti ANO? Bělobrádek prozradil víc

11.10. 20:22

Praha - Ke vzniku krajských koalic bez hnutí ANO mohlo přispět i to, že předseda ANO Andrej Babiš před volbami ostatní strany urážel. Novinářům to dnes řekl předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek.

Čtyři kraje mají koalici, v Plzeňském je bez vítězného ANO

11.10. 19:03

Praha - V Olomouckém a Plzeňském kraji dnes vznikly krajské koalice. Tři dny po volbách je tak shoda na vládě ve čtyřech krajích. V Olomouckém kraji bude spolupracovat ANO s ČSSD a ODS.

Radní si v Praze rozdělili kompetence

03.05. 12:14

Praha - Pražští radní si rozdělili jednotlivé kompetence. ANO bude mít na starosti například majetek či záchranku, ČSSD dopravu a školství a Trojkoalice (SZ, KDU-ČSL a STAN) kulturu a územní rozvoj. Rozdělení kompetencí dnes schválili pražští radní. Rada dnes poprvé zasedala na řádném jednání v…

V Praze se dnes ráno podepisovala koaliční smlouva

28.04. 09:54

Praha - ANO, ČSSD a Trojkoalice (SZ, KDU-ČSL a STAN) podepsaly v Praze koaliční smlouvu. Staronová koalice vznikla po půl roce vyjednávání. Smlouvu podepsalo 34 ze 65 zastupitelů. ČTK to řekl předseda zastupitelů ČSSD Karel Březina. Koalice se rozpadla loni v říjnu, od té doby strany jednaly o její…

reklama
Fotogalerie