Články k tématu: Koně

Zapomenutí nacističtí koně: Co všechno nám ještě z historie uniklo?

18.11. 21:25

Příští rok tomu bude už 80 let od konce 2. světové války, s níž se dodnes pojí mnoho kuriozit, o kterých mnozí z nás nevědí. Jednou z nich je nasazení jezdeckých koní ze strany nacistického Německa, z nichž byla nezanedbatelná část buď zabita, nebo snědená hladovějícími vojáky. Informoval o tom…

Původ koně Převalského je vyvrácen, musí se přepsat učebnice

23.02. 14:53

Washington - Koně Převalského, kteří se i díky programu ZOO Praha opět prohání po mongolských stepích, byli až dosud považováni za poslední divoké koně na světě. Nová studie tuto hypotézu vyvrací.

Řím turistům zakázal oblíbenou romantickou atrakci

10.06. 12:49

Řím - Projížďky po dlažebních kostkách, které lákaly turisty při návštěvě italské metropole, budou minulostí. Římská radnice totiž povolí jízdy drožek tažených koňmi pouze v parcích a na pozemcích přináležejících historickým vilám.

reklama

Na Karvinsku se zranilo pět dívek a žen, se splašili se jim koně

14.05. 20:53

Karviná - Během vyjížďky v lese na okraji Rychvaldu na Karvinsku se dnes splašili koně, při hromadném pádu utrpělo zranění pět dívek a žen ve věku od devíti do 24 let.

Soud otevřel spor týkající se dopingu na Velké pardubické. Budou se platit miliony?

Aktualizovali jsme 28.11.2016, 15:49, 28.11. 13:20

Přerov - Přerovský okresní soud dnes otevřel spor týkající se diskvalifikace vítězného koně Nikase z loňského ročníku Velké pardubické kvůli dopingu. Majitel koně Petr Kupka podal společně s trenérem Stanislavem Popelkou a žokejem Markem Stromským žalobu na společnost Troubecká hospodářská. Podle…

Chovatelka týrala hlady pět koní. Byli jen kost a kůže

04.09. 22:16

Karlovy Vary - Karlovarští veterináři vyšetřují případ pěti týraných koní ve Smilově. Jejich chovatelka je dlouhodobě nekrmí. Prokázala to vyšetření veterináře.

Poprask na závodišti v Pardubicích: Z areálu utekli čtyři koně, hřebec pronásledoval klisny do města

04.09. 18:38

Pardubice - Ke kurióznímu problému došlo dnes na pardubickém závodišti, kde se konala mezinárodní chovatelská výstava. Z areálu utekli čtyři koně, hřebec pronásledoval tři klisny.

Mnoho kilometrová kolona na D11, důvodem byla nezvyklá nehoda

14.08. 17:06

Hradec Králové - Dálnice D11 se po nedělním poledni stala svědkem hodně nezvyklé nehody - jejími hlavními aktéry totiž byli dva koně. Karambol ovšem nadělal pořádné vrásky dalším řidičům.

Vědci chtějí ušetřit státní miliony: Na pomoc přijdou zubři a divocí koně

07.08. 14:51

Praha - Pokud by se do péče o českou krajinu zapojili velcí kopytníci jako zubři, divocí koně nebo zpětně šlechtění pratuři, ušetřil by podle vědců stát desítky milionů korun.

Hromadná nehoda u Slaného. Zranil se i kůň

Aktualizovali jsme 18.6.2016, 16:10, 18.06. 09:45

Slaný (Kladensko) - Nezvyklá nehoda se stala dnes ráno na silnici R7 u Slaného. Při srážce tří osobních aut se kromě jednoho muže zranil i jeden kůň a další kůň po nehodě utekl. Policisté ho hledají.

reklama
Fotogalerie