Články k tématu: mateřská

Odborníci chtějí zlepšit péči o duševní zdraví žen na mateřské

29.09. 09:45

Odborníci chtějí zlepšit péči o duševní zdraví žen na mateřské a po porodu. Pomoci má i nová pracovní skupina, která vznikne na pražské odborné konferenci, uvedla v tiskové zprávě Veronika Kubrichtová z organizace Úsměv Mámy.

Kdo zůstane na rodičovské? V Česku stále panují předsudky a "mateřský mýtus"

12.06. 11:58

Největší roli při rozhodování, kdo z rodičů zůstane na rodičovské a jak dlouho na ní bude, hrají peníze. Lidé nejvíc zohledňují finanční důvody. Ukázal to průzkum platformy Byznys pro společnost (BPS). Odpovídalo 314 rodičů a 78 zaměstnavatelů. Více než dvě pětiny rodičů uvedly, že na rodičovské…

Pro rodiny s vyššími příjmy se výpočet mateřské nezmění

27.11. 13:02

Výpočet mateřské se měnit nebude. Sněmovna dnes neschválila novelu TOP 09, která navrhovala odstranit znevýhodnění pro matky s vyššími příjmy. Pro návrh hlasovalo jen 66 opozičních poslanců z celkového počtu 185. Změnu nepodpořili zástupci ANO, ČSSD, KSČM ani SPD.

reklama

Přejmenovat mateřskou dovolenou? Vláda návrh nepodpořila

24.07. 12:31

Praha - Vláda na svém dnešním zasedání dle očekávání nepodpořila návrh na přejmenování mateřské a rodičovské dovolené. Kabinet ANO a ČSSD ve Sněmovně nepodpoří ani návrh poslanců ODS na zrušení 150 zákonů a nařízení z roku 1919.

Konec mateřské a rodičáku? Poslanci mají nový plán

30.06. 13:10

Praha - Zákonodárci se budou zabývat přejmenováním mateřské a rodičovské dovolené. Skupina poslanců navrhla nahradit slovo "dovolená" slovem "péče".

Ode dneška roste nemocenská, mateřská, přídavky na děti i rodičovská

01.01. 09:26

Praha - Nemocenská, mateřská a ošetřovné se ode dneška zvyšují. Mění se totiž částky pro stanovení základu příjmu, z něhož se tyto příspěvky vypočítávají. Lidem, kteří jsou déle něž měsíc nemocní, se pak nemocenská zvedá výrazněji. Rostou také přídavky na děti a dosáhne na ně víc rodin. Vyšší než…

Trump navrhne placenou mateřskou, přiměla jej k tomu dcera Ivanka

19.05. 11:34

Washington - USA poskytují na federální úrovni novopečeným matkám 12 týdnů neplaceného volna, některé státy jako například Kalifornie ale dovolenou financují z vlastních zdrojů. Americký prezident Donald Trump chce proto v rozpočtu na nadcházející fiskální rok prosadit placenou šestitýdenní…

Mateřská dovolená leze ženám na mozek. Trénujte ho, je to důležité

24.04. 18:59

Vždy, když se narodí zdravé miminko, je to obrovská událost. Ale čas běží a děťátko roste. Jako matky mu děláte parťáka, ochranáře, učitele, pečovatelku a milující osobu v jednom 24 hodin denně. Je tedy logické, že začne váš mozek stávkovat.

Senát schválil otcovskou dovolenou. Muži budou mít nárok na týdenní placené volno

19.04. 12:39

Praha - Otcové získají nárok na týdenní placenou dovolenou po narození dítěte. V novele, která předpokládá i rozšíření nároku na sirotčí důchod, to dnes schválil Senát.

Poslanci schválili otcovskou dovolenou, nárok na sirotčí důchod dosáhne více dětí

24.02. 12:03

Praha - Sněmovna dnes schválila novelu o nemocenském pojištění. Ta kromě rozšíření nároku na sirotčí důchod zavádí také týdenní placenou dovolenou pro otce. Norma nyní míří do Senátu. Proti "otcovské" je pravicová opozice.

Otcovská dovolená jde k ledu, pravice ji odmítla zařadit na program

31.01. 16:42

Praha - Sněmovna po dnešním vetu ODS a TOP 09 patrně nebude na nynější schůzi schvalovat zavedení placené dovolené pro otce po narození dítěte. Pravice tvrdí, že "otcovská" rodinné vazby ani rovnost mužů a žen nezlepší.

Lidé už se ptají na otcovskou a kratší rodičovskou dovolenou. Zákon ale ještě neplat

Aktualizovali jsme 3.1.2017, 17:10, 03.01. 17:02

Praha - Lidé se už obracejí na úřady s dotazy a žádostmi o novou otcovskou dovolenou a o kratší rodičovskou s vyšším příspěvkem. Novela přitom ještě nebyla přijata a leží ve Sněmovně. Pokud proběhne celý legislativní proces hladce, zákon začně platit až ke konci roku 2017.

Šabatová musela vyřešit případ s mateřskou. Nakonec uspěla

12.05. 13:10

Brno - Neobvyklý případ s úspěšným koncem řešila veřejná ochránkyně práv Anna Šabatová na základě podnětu ženy z jižních Čech. Jen díky přesnějšímu určení data početí dítěte se totiž podařilo zajistit ženě nárok na peněžitou pomoc v mateřství.

Otcovská dovolená prošla vládou, stejně jako další změny v nemocenské

Aktualizovali jsme 11.5.2016, 13:56, 11.05. 12:28

Praha - Vláda dnes schválila zavedení týdenní otcovské dovolené, o přijetí návrhu novely o nemocenském pojištění informoval premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) na twitteru. Otcové dostanou 70 procent vyměřovacího základu výdělku, tedy stejně jako mají ženy na mateřské, uvedl. Proti byl minulý týden…

Otcovská dovolená v nedohlednu. Babiš je proti, Marksová musí vyčíslit následné dopady

Aktualizovali jsme 2.5.2016, 12:45, 02.05. 10:58

Praha - Týden placeného volna by mohli už brzy dostávat tatínkové po narození potomka. Návrh otcovské dovolené dnes předložila vládě ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová.Nově by lidé mohli dostávat ošetřovné i na nemocné členy rodiny, kteří s nimi nebydlí. Kabinet novelu odložil o…

Zvýšení mateřské pro ženy s vyššími platy vláda asi nepodpoří

19.03. 18:58

Praha – Vláda zřejmě zaujme negativní stanovisko k návrhu TOP 09. Ta žádá, aby  ženy s vyššími příjmy pobíraly vyšší peněžitou pomoc v mateřství.

reklama
Fotogalerie