Články k tématu: mobily

Přes mobil nebo PC nakupují tři procenta lidí

25.04. 20:55

Praha - Zhruba tři procenta lidí na světě nakupují denně prostřednictvím svého mobilního telefonu. Stejný počet lidí použije k nákupu přes internet počítač.

Mobilní síť O2 má výpadek, problémy mají klienti především v Čechách

24.04. 12:39

Praha - O2 dnes postihl výpadek v mobilní síti. Problémy se spojením hovorů mohou mít někteří zákazníci ve středních, západních a jižních Čechách a v části Prahy.

Soud přiznal rentu muži, který onemocněl nádorem v hlavě kvůli mobilu

Aktualizovali jsme 20.4.2017, 22:49, 20.04. 18:06

Řím - Italský soud uznal souvislost mezi nezhoubným nádorem a častým používáním mobilního telefonu. Rozhodl proto, že muž bude dostávat doživotní rentu.

reklama

Výzva k dotacím na rychlý internet porušuje regule EU, zlobí se operátoři

18.04. 12:39

Praha - Výzva na čerpání dotací v objemu deseti miliard Kč pro budování vysokorychlostních internetových sítí porušuje podle operátorů pravidla EU pro státní podporu. Uvedly to oborové asociace operátorů, svaz průmyslu nebo hospodářská komora.

Společnost Google se v Rusku dohodla na mimosoudní urovnání sporu kolem Androidu

17.04. 19:30

Moskva - Ruský antimonopolní úřad (FAS) se dohodl s americkou internetovou společností Google na mimosoudním urovnání sporu kolem jejího operačního systému Android.

Dobrá zpráva pro zákazníky: Europarlament schválil velkoobchodní ceny za datový roaming

06.04. 15:01

Štrasburk - Evropský parlament dnes vyslovil konečný souhlas se stanovením maximálních velkoobchodních cen za datový roaming, platit budou od 15. června.

Tragickou autonehodu dodávky a minibusu zavinil jeden z řidičů. Esemeskoval, zabil 13 lidí

01.04. 11:19

Houston - Za tragickou dopravní nehodu, která si ve středu v Texasu vyžádala životy 13 lidí, z nichž většina byli starší členové místní baptistické církve, je odpovědný řidič dodávky, která narazila do minibusu. Za jízdy posílal textové zprávy.

Češi jsou nespokojeni s mobilními operátory? 51 % klientů uvažuje o zrušení neomezených tarifů

24.03. 15:02

Podle průzkumu internetového srovnávacího portálu Ušetřeno.cz používá některý z paušálních neomezených tarifů přibližně 60 % zákazníků. S jejich současnou podobou je však spokojeno pouze 20 % z nich. 51 % uživatelů dokonce zvažuje přechod na jiný tarif. Zákazníkům nejvíce vadí vysoká cena, která je…

Dnešní teenageři už nepijí a neberou drogy, stačí jim chytré telefony

18.03. 14:30

Londýn - Kouření, pití a užívání drog mezi teenagery za posledních 10 let kleslo asi na polovinu. Vědci mají v plánu prověřit teorii, že za poklesem užívání drog mezi mládeží by mohl být chytré telefony a jejich stimulační účinek na mozek.

Australská vláda chce v detenčních centrech zakázat telefony, soud plán zablokoval

17.03. 18:55

Canberra - Australská vláda, která je k běžencům nekompromisní, chtěla zakázat v detenčních centrech pro imigranty z bezpečnostních důvodů mobilní telefony, narazila ale na překážku. Právníci získali soudní příkaz, který umožňuje zadrženým zůstat v kontaktu s okolním světem.

Co se stane, když v letadle necháte zapnutý telefon?

15.03. 10:16

Před každým letem jsou cestující opakovaně upozorňováni, aby vypnuli svůj telefon nebo si jej alespoň přepnuli do tzv. módu letadlo, tedy do režimu, kdy telefon nevysílá. Většinou se ale najde někdo, kdo pravidla poruší. Piloti teď prozradili, co to v letadle způsobuje.

V Rusku vás zavřou i za SMSku, ukazuje tento případ

12.03. 11:09

Moskva - Oksana Sevastidiová z jihoruského Soči byla loni odsouzená na sedm let do vězení za krátkou textovou zprávu odeslanou před lety do Gruzie. Tento týden byla ruským prezidentem omilostněna.

Premiér svolává jednání všech parlamentních stran. Chce řešit snížení ceny mobilních dat

28.02. 18:17

Praha - V pátek se uskuteční jednání zástupců všech parlamentních stran k novele zákona o elektronických komunikacích. Svolal ho premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD), který chce prověřit možnost zrychleného přijetí normy.

Google dá do smartphonů svého hlasového asistenta

26.02. 18:38

San Francisco (USA) - Společnost Google bude dodávat svého digitálního asistenta do chytrých telefonů založených na nejnovějších verzích jejího operačního systému Android.

Levnější mobilní data by mohly být letos, tvrdí Sobotka

12.02. 17:34

Praha - Levnější mobilní data by operátoři mohli v Česku nabídnout už letos, míní premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Ještě v tomto roce by mohla platit novela zákona o elektronických komunikacích, která má obsahovat přísnější postihy pro operátory.

Konkurence pro Apple a Samsung? Na trh přichází nový smartphone Nokia 6

08.01. 10:39

Helsinky - Na trh přichází první chytrý telefon pod značkou Nokia. Model Nokia 6 je prozatím ale určen výhradně pro čínský trh a bude stát 1699 jüanů (6300 korun). Oznámila to dnes finská firma HMD Global.

VIDEO: Unikátní dokument. Filmař si nechal ukrást mobil, pak sledoval, kam putuje

02.01. 10:40

Amsterdam - K natočení filmu může umělce inspirovat cokoli. Mladý Holanďan Anthonyho van der Meer si nechal záměrně ukrást mobilní telefon, aby mohl natočit snímek o zloději. Film má zároveň varovat neopatrné uživatele moderních technologií.

Světové nebezpečí hrozí od dětí? IS přišel s novou aplikací, která učí terorismu

22.12. 11:34

Islamistická aplikace na smartphony je určena k indoktrinaci mladých dětí učením IS. Umožňuje jim si hrát na teroristy, kteří ve stylu 9.11. útočí na světové budovy, včetně Big Benu. Jedná se o další příklad znepokojivých snah IS o vychování další generace džihádistů. Zprávu přinesl The Telegraph.

Evropský družicový systém Galileo byl uveden do provozu

15.12. 16:32

Praha/Brusel - Evropský družicový systém Galileo dnes začal poskytovat první služby. Uživatelé mobilních telefonů mohou signál z družic Galileo využívat pro přesnější navigaci v místech, kde dosud nefungovala GPS.

Molekuly látek na mobilech o vás prozradí vše

17.11. 11:54

New York - Molekuly látek vyskytující se na mobilním telefonu mohou odhalit ohromující množství informací o zdraví a životním stylu majitele. A to i včetně toho, jakému jídlu dává přednost, či jaké užívá léky.

Vědci varují: Mobily mění způsob, jakým se pohybujeme

16.11. 11:53

Londýn - Vědci zjistili, že se kvůli používání mobilního telefonu za chůze mění způsob, jakým se pohybujeme. Na studii upozornil britský list The Guardian.

Další problémy Galaxy Note 7. Nesmí na palubu některých letadel

15.10. 21:45

Washington - Ve Spojených státech dnes vstoupilo v platnost vládní nařízení, které zakazuje smartphony Galaxy Note 7 na palubách letadel.

Jak na tom skutečně jsme? Kauza Samsungu ukazuje nebezpečnou závislost

Aktualizovali jsme 12.10.2016, 14:41, 12.10. 12:38

New York - Agentura AP rozebírá kauzu kolem telefonu Galaxy Note 7 z poněkud z jiného pohledu. Smartphony se staly součástí naší existence a jejich vypnutí byť na malou chvíli je takřka nemyslitelné.

Mobily ve školách: Lze telefon zabavit a jaká práva mají učitelé?

Aktualizovali jsme 20.9.2016, 14:34, 20.09. 08:05

Praha - Mobilní telefony ve školách ano nebo ne? Tato otázka rozděluje rodiče i některé učitele. Jaké stanovisko má ministerstvo školství? Co si myslí ředitel základní školy? A jaký názor má advokát?

reklama
Fotogalerie