Články k tématu: mobily

Okamžitě vypnout a nepoužívat. USA varují před Galaxy Note 7

16.09. 08:52

Washington - Americké úřady dnes oficiálně vyzvaly majitele mobilních telefonů Galaxy Note 7 od společnosti Samsung Electronics, aby je okamžitě vypli a nepoužívali.

Počet aktivních SIM karet se ustálil na 14 milionech

11.09. 11:01

Praha - Počet aktivních mobilních SIM karet přestal růst a již několik let se pohybuje na úrovni 14 milionů. Z toho devět milionů tvoří smluvní zákazníci operátorů a zbytek předplacené karty.

iPhone 7 míří na český trh. Dorazí 23. září

08.09. 19:12

Praha - Nový telefon iPhone 7 od společnosti Apple se začne v Česku prodávat 23. září, tedy týden po první vlně uvedení na 25 vybraných trhů. Konkurovat mu budou vlajkové lodi značek Samsung, LG nebo Huawei.

reklama

VIDEO: Mobilní společnost LG představila nový telefon V20, konkurenta iPhonu

07.09. 18:31

Soul - LG Electronics dnes představil nový chytrý telefon V20, který bude na trhu soupeřit například s přístroji iPhone od americké firmy Apple.

Mobilní roaming brzy skončí. Jaké nás čekají změny?

07.09. 11:17

Praha - Už za devět měsíců budeme po celé Evropské unii volat bez poplatků navíc. Evropská komise teď ladí poslední detaily návrhu. Pokud ale do zahraničí jezdíte častěji, zřejmě vás nepotěší.

Baterie nových telefonů značky Samsung mohou explodovat, firma je prý stáhne, Nemáte ho taky?

Aktualizovali jsme 2.9.2016, 16:00, 02.09. 09:41

Soul - Samsung Electronics stahuje z trhu své nejnovější chytré telefony Galaxy Note 7, důvodem jsou zprávy o vznícení několika těchto přístrojů. Mobily si mohou vyměnit i zákazníci v ČR.

Máte na faktuře pokuty nebo neobjednané služby? Podívejte se, jak reklamovat vyúčtování za telefon

01.09. 10:08

Praha - Operátoři zkouší pozornost svých zákazníků různými triky. Mění smlouvy, účtují neobjednané služby nebo si účtují pokuty, na které nemají nárok. Spotřebitelé se mohou domáhat nápravy reklamací a poté námitkou k Českému telekomunikačnímu úřadu. Informuje dTest.

EU vytvořila mobilní aplikaci pro migranty, poradí jim, jak se chovat

24.08. 17:16

Brusel - Migranti mířící do Evropy mají pobyt v zemích Unie o něco jednodušší. Evropský podpůrný azylový úřad (EASO) pro ně vytvořil aplikaci, která jim řekne, jak se na starém kontinentě chovat.

Finanční správa varuje před podvodnými sms

23.08. 10:59

Praha - V Česku se objevily esemesky, které vyzývají adresáty k uhrazení daňového nedoplatku. Finanční správa upozorňuje, že se jedná o podvod.

Cizinci, pozor. Thajsko vás chce sledovat prostřednictvím SIM karet

10.08. 18:52

Bangkok - Thajský telekomunikační úřad schválil vydávání speciální SIM karty pro zahraniční turisty. Pomocí ní by mohli být vystopováni prostřednictvím mobilních telefonů.

Prodeje výrobků Apple se nadále propadají

27.07. 17:27

Washington – Technologický gigant Apple oznámil, že se prodeje jeho chytrých telefonů iPhone dále propadají. Ty tak klesají již druhé čtvrtletí v řadě. Více informací uvedl americký deník TIME.

Edward Snowden vymyslel řešení proti sledování mobilních telefonů

26.07. 17:18

Washington – Edward Snowden je známý americký informátor a bývalý zaměstnanec CIA, který vynesl a zveřejnil citlivé dokumenty z americké Národní bezpečnostní agentury. Nyní spolu se známým hackerem Andrewem „Bunnie“ Huangem představil své plány na speciální pouzdro, které zamezí, aby vás někdo přes…

Chystají se Nokie s Androidem. Co se o nich ví?

26.07. 10:17

Espoo (Finsko) - Společnost Nokia už toho zažila hodně. Přežila nejeden pád, ale nikdy neztratila důvěru zákazníků. Pokud nepočítáme experiment Nokia X, tak se až s tabletem N1 poprvé zařadila do obří flotily zařízení s Androidem. Brzy poté firma přispěchala s oznámením, že chystá i chytré telefony…

Technologický pokrok při pořizování důkazů: 3D výtisk prstu zavražděného muže

22.07. 17:58

Washington – Zní to spíše jako případ z televizního seriálu – muž byl zavražděn a policie se domnívá, že by na jeho telefonu mohli najít stopy ohledně jeho vraha. Aby se do telefonu dostala, chce použít 3D výtisk prstu zavražděného. Informoval o tom server Fusion.

Češi kupují power banky, jako diví. Má v tom prsty Pokémon GO?

15.07. 18:54

Praha – Pokémon GO je nepopíratelně hit tohoto léta a i když hra u nás ještě není oficiálně dostupná, většina území už je obsazená lidmi, kteří bojují za svůj tým na mnoha a mnoha stadionech. Většinu hráčů ale trápí to, že hra spotřebovává velké množství baterie. Jedním z řešení jsou tzv. power…

Pozor na podvodné SMS. Vyzvou vás k úhradě dluhu

12.07. 16:23

Praha - Česká televize (ČT) upozorňuje na podvodné SMS, které vyzývají k úhradě dluhu za vysílací poplatek. Zprávy obsahují falešné informace včetně čísla bankovního spojení.

Američanka hrála hru Pokémon Go. Našla něco nečekaného

12.07. 08:09

Washington - Mladá Američanka ze státu Wyoming narazila při hraní oblíbené hry pro smartphony na překvapivý nález. Na místě, kde na ní měla čekat virtuální postava ze hry Pokémon Go, objevila skutečné lidské tělo. Podle policie zřejmě nešlo o oběť násilí. Stále populárnější hra však podle televizní…

VIDEO: Svět se vrací do dětství. Začal chytat Pokémony

07.07. 20:59

New York/Sydney/Praha - Mladší generace bude zřejmě na vážkách, když uvidí po ulici pobíhat zběsilé dospělé lidi s telefonem v ruce. Nejde však o žádné poblouznění mysli, ale o aktuální trend nazvaný Pokémon Go, který před několika dny uchvátil celý svět. Nová hra fungující na principu augmentované…

Díky selfie můžete skončit i na operačním sále

04.07. 16:00

Washington - Záliba v selfie fotografiích může být nebezpečná - nejen životu ztrátou pozornosti, ale i vašemu zdraví, pokud to se selfíčky přeháníte. V takovém případě si můžete uhnat nepěkné a bolestivé onemocnění...

Podvádělo se v australských volbách? Voliči dostávali podivné SMS

03.07. 13:56

Canberra - Předběžné výsledky parlamentních voleb v Austrálii jsou vyrovnané, nicméně naznačují ztráty vládních liberálů a zisk opozičních labouristů. Na definitivní výsledky si ale musí veřejnost ještě počkat, jelikož se objevilo podezření na podvodné esemesky.

Pod Českem leží rozsáhlá zásoba vzácného kovu. Její hodnota je obrovská

Aktualizovali jsme 23.6.2016, 15:31, 23.06. 09:48

Praha - Z rozvoje elektromobilů a chytrých telefonů může profitovat také Česká republika. Stále větší a větší poptávka po bateriích totiž šponuje ceny lithia, z něhož se baterie vyrábí. Česko má na svém území obří zásobu tohoto vzácného kovu. Podle odhadů mají zásoby hodnotu tří bilionů korun.

Cena volání ze zahraničí nikdy nebyla nižší. Kolik nyní zaplatíte?

15.06. 08:27

Praha - Za volání a smskování z dovolené Češi nikdy neplatili méně. Mobilní operátoři totiž musely kvůli nařízení Evropské unie snížit poplatky. Revoluce ve volání ze zahraničí by měla přijít příští rok, to poplatky zmizí úplně.

Bojíte se létání? Zkuste aplikaci odborníků z Olomouce

05.06. 15:43

Olomouc - Čas prázdnin a dovolených se kvapem blíží. Ne každý je ovšem z cestování nadšený. Olomoučtí odborníci proto vytvořili novou mobilní aplikaci, která má pomoci lidem odbourat stres a strach z létání.

Mobily mají spojitost s rakovinou? Toto ukázala nová studie

31.05. 17:03

Washington – O tom, zda mobilní telefony mohou u lidí způsobit rakovinu, se vědci dohadují již dlouho. Nová studie organizace National Toxicology Program, která spadá pod americké ministerstvo zdravotnictví, nyní tvrdí, že našla u myší spojitost mezi zářením z mobilních telefonů a rakovinou. Více…

reklama
Fotogalerie