Články k tématu: Papež Benedikt XVI.

Nejstarší papež? Benedikt XVI. se dle propočtů Vatikánu zapíše do historie

05.09. 09:03

Emeritní papež Benedikt XVI., který z čela katolické církve odešel v roce 2013, se zapíše do historie jako nejstarší hlava katolické církve. Podle propočtů Vatikánu totiž svým věkem 93 let a více než čtyři měsíce již o několik dnů překonal dosud nejvěkovitějšího papeže Lva XIII., který zemřel v…

Bývalý papež Benedikt XVI. je vážně nemocný

03.08. 19:34

Bývalý papež Benedikt XVI. těžce onemocněl, informoval dnes s odvoláním na papežova životopisce Petera Seewalda deník Passauer Neue Presse. Vatikán zdravotní stav emeritní hlavy církve označil za "ne příliš znepokojující", uvedla agentura Reuters.

Bývalý papež Benedikt XVI. tvrdí, že je na konci své cesty

07.02. 19:21

Vatikán - Bývalý papež Benedikt XVI. u příležitosti pátého výročí svého mimořádného rozhodnutí opustit funkci vůdce římskokatolické církve připustil, že mu ubývají tělesné síly a že je "na pouti domů".

reklama

Bývalý papež Benedikt vydal novou knihu, zmínil se o homosexuálitě

08.09. 15:41

Vatikán - 9. září oficiálně vychází kniha "Poslední rozhovory", kterou napsal bývalý papež Benedikt XVI. Připustil v ní, že praktické vládnutí nebylo jeho silnou stránkou.

Bývalý papež Benedikt XVI. umírá. Sdělil to jeho tajemník

24.03. 22:29

Vatikán - Téměř devadesátiletý emeritní papež Benedikt XVI. pomalu umírá. Řekl to dnes podle agentury AFP osobní tajemník německého kardinála Josepha Ratzingera.

reklama
Fotogalerie