Články k tématu: Papež František

Papež František na novoroční mši žádal lidi o pomoc uprchlíkům

01.01. 15:04

Vatikán - Papež František dnes u příležitosti nového roku vyzval všechny lidi dobré vůle, aby neztráceli naději v lepší svět. Žádá také o pomoc uprchlíkům.

Američané nejvíce obdivují Obamu a Clintonovou, z cizinců vede papež František

28.12. 08:01

Washington - Bývalý prezident Barack Obama a někdejší uchazečka o tutéž funkci Hillary Clintonová jsou podle každoročního průzkumu agentury Gallup mužem a ženou, které Američané nejvíce obdivují.

Poselství Urbi et Orbi: Papež František vyzval k obnově dialogu na Blízkém východě

25.12. 13:49

Vatikán - Papež František dnes v tradičním poselství Urbi et orbi vyzval k obnově dialogu, který by ukončil izraelsko-palestinský konflikt a vyústil v mírové soužití dvou států. Hlava katolické církve i letos pamatovala na obyvatele zemí zasažených vleklými konflikty, především pak na děti.

reklama

Papež František odsoudil bídu migrantů, Josef a Marie byli také uprchlíci, připomněl

25.12. 07:59

Řím - Papež František včera ve svém tradičním poselství mše vánoční odsoudil bídu migrantů, kteří jsou často vyháněni z jejich zemí vůdci, již neváhají prolévat krev nevinných lidí. Papež, který je sám vnukem italských přistěhovalců do Argentiny, zároveň vyzval k pohostinnosti, uvedla agentura AFP.

Reformovat Řím je jako čistit sfingu kartáčkem na zuby, postěžoval si papež František

21.12. 16:23

Vatikán - Papež František dnes zkritizoval své podřízené, kteří brání reformám církve. Některé členy římské kurie dokonce označil za "zrádce".

Papež František kritizoval práci v neděli; lidé podle něj nejsou otroci

13.12. 15:31

Vatikán - Papež František dnes obhajoval právo na nedělní odpočinek. Konkrétně prohlásil, že křesťanství dalo lidem smysl nežít jako otroci, když prosadilo neděli v téměř v globálním měřítku jako den odpočinku.

Nejznámější křesťanskou modlitbu čeká změna? Papeži Františkovi vadí jedna věta

09.12. 12:04

Vatikán - Papež František navrhl změnu jedné části Otčenáše, nejznámější modlitby křesťanů. Konkrétně se mu nezamlouvá věta "neuveď nás v pokušení". Prý naznačuje, že bůh lidi ponouká k hříchu.

Papež kázal v Římě: Město se odevzdalo mravnímu úpadku

09.12. 09:51

Řím - Pod Španělskými schody, ikonickým místem italského hlavního města, dnes kázal Římu papež František. Papežova kázání se zúčastnila i římská starostka Virginia Raggiová z populistického Hnutí pěti hvězd.

Odkud pochází jídlo na papežském stole? A na čem si hlava církve pochutnává?

05.12. 10:32

Vatikán - O papeži Františkovi se možná říká, že je to papež chudých, nicméně tradice se musí dodržovat. Potraviny, které putují na jeho stůl, musí být v té nejlepší kvalitě a co nejčerstvější, svou farmu má pro to jen kousek od sídla. I když se jedná o potraviny, které jsou běžnému smrtelníkovi…

Papež urguje za svět. Lidstvu hrozí vyhubení, tvrdí

03.12. 10:56

Vatikán - Papež František vyzval světové státníky, aby přestali balancovat na hranici možného vyhlazení lidstva. Někteří z nich se podle něj staví k nukleárním zbraním "iracionálně".

Papež František obhajoval své mlčení o Rohinzích v Barmě

03.12. 09:46

Dháka - Papež František dnes obhajoval své rozhodnutí nemluvit během návštěvy Barmy otevřeně o utrpení příslušníků muslimského menšinového etnika Rohingů.

Papež zakončil cestu po Asii, vyzval kněze a jeptišky k opatrnosti

02.12. 17:06

Dháka - Papež František dnes v proslovu nabádal v Bangladéši kněze a jeptišky, aby nepodléhali "terorismu pomluv", který vráží klíny mezi náboženské komunity.

Papež v Bangladéši: Vysvětil 16 kněží, Rohingům nepomohl

01.12. 12:14

Dháka - Papež František dnes v bangladéšské metropoli celebroval mši za přítomnosti více než 100 tisíc katolických věřících. Vysvětil 16 kněží. Na mezináboženském setkání v zahradě arcibiskupské rezidence se pontifik dnes sejde s místními vůdci muslimů, hinduistů, buddhistů a křesťanů.

Papež odletěl z Barmy do Bangladéše, o utlačovaných Rohinzích se veřejně nesměl zmínit

30.11. 15:04

Dháka - Papež František ukončil historickou návštěvu buddhistické Barmy. V projevech vyzýval k respektování práv všech etnických skupin v zemi. Téma uprchlické krize, během níž uteklo 620.000 muslimských Rohingů, bude také ústřední součástí papežovy návštěvy Bangladéše, kam dnes přicestoval.

Papež František při mši v Rangúnu vyzval k "odpuštění a soucitu"

29.11. 09:35

Rangún - Papež František dnes odsloužil mši v Rangúnu, které přihlíželo na 15 tisíc lidí. Hlava katolické církve vyzvala, aby lidé na násilí nereagovali pomstou, nýbrž "odpuštěním a soucitem". Odkazoval přitom na desetiletí konfliktů mezi etnickými menšinami a armádou, jež dosud v některých částech…

Papež navštívil Barmu, vyzval k respektování všech etnických skupin

28.11. 14:26

Rangún - Papež František se dnes v největším barmském městě Rangúnu zúčastnil mezináboženského setkání, na kterém se sešel s kontroverzním buddhistickým vůdcem. Nejsledovanějším bodem bude ale jednání s nositelkou Nobelovy ceny za mír Do Aun Schan Su Ťij.

Papež František přicestoval do Barmy

27.11. 09:55

Rangún - Papež František dnes přicestoval do Barmy. Jde o vůbec první návštěvu hlavy katolické církve v historii této země. Region se potýká s uprchlickou krizí, během níž od konce srpna uteklo před násilím z barmského Arakanského státu do sousedního Bangladéše 620 tisíc muslimských Rohingů.

Zatím nejtěžší úkol pro papeže? František se vydává na cestu do Barmy a Bangladéše

26.11. 11:36

Dháka/Vatikán - Papež František dnes večer odletí na týdenní návštěvu Barmy a Bangladéše. Region v současné době přitahuje pozornost především kvůli uprchlické krizi, během níž od konce srpna uprchlo z Barmy 620 tisíc Rohingů.

Rozséváte násilí a xenofobii. Papež František kritizuje politiky šířící strach s uprchlíků

24.11. 17:56

Vatikán - Papež František dnes zkritizoval politiky, kteří podle jeho slov podněcují strach z migrantů. Nové poselství pontifika přichází v době, kdy se migrace stala hlavním politickým problémem v řadě zemí. Patří mezi ně mimo jiné Itálie, Rakousko, Německo a Spojené státy.

Papež odsoudil vraždění v Jižním Súdánu a Kongu

23.11. 22:50

Vatikán - Vraždění nevinných žen a dětí dnes odsoudil papež František při modlitbě za mír v Jižním Súdánu a v Kongo, napsala agentura Reuters.

Papež František se setká s šéfem barmské armády a Rohingy

22.11. 19:44

Vatikán/Neipyijto - Papež František se během cesty do Barmy setká i s vrchním velitelem barmské armády a posléze v Bangladéši se zástupci rohingských uprchlíků.

Papež sloužil mši pro tisíce lidí bez domova

19.11. 15:05

Vatikán - Papež František dnes odsloužil mši pro tisíce lidí bez majetku, práce i domova. Učinil tak v rámci prvního katolického světového dne chudých.

Papež pěl chválu na ČR. Praha je nejkrásnější město Evropy, řekl delegaci

15.11. 15:28

Vatikán - Papež František se dnes ve Vatikánu setkal s českou delegací, v níž byli mimo jiné primátorka Prahy Adriana Krnáčová, kardinál Dominik Duka či skupina studentů Arcibiskupského gymnázia v Kroměříži.

Papeži Františkovi vadí mobily při mších, dal jim stopku

08.11. 13:21

Vatikán - Podle papeže Františka nejsou mše žádné představení. Vyzval proto věřící, aby při bohoslužbách nefotografovali a ponechali při nich své mobilní telefony v kapsách.

reklama
Fotogalerie