Články k tématu: PC

Autonomní internet je zatím debakl. Test způsobil v Rusku pohromu

25.12. 17:45

Několik ruských letišť dnes hlásilo výpadky v počítačové síti, odbavování cestujících má problémy v uralském Jekatěrinburgu, v Ufě nebo severském Salechardu. Podle moskevského rozhlasu jde nejspíš o následky nedávného testu, při němž ruské úřady prověřovaly takzvaný autonomní internet, domácí…

Češka naletěla. Falešný námořník z ní vymámil závratnou sumu

23.09. 12:31

Neznámý podvodník připravil prostřednictvím sociálních sítí třiačtyřicetiletou ženu z Hradce Králové o 1,3 milionu korun. Podvodník vystupoval jako námořní inženýr z Norska. Žena se s ním seznámila na internetové seznamce a postupně mu peníze poslala na poštovné na poslání balíku a na zaplacení…

Českem se opět šíří podvodný e-mail. Hlavně nic neplaťte, říká policie

04.04. 11:51

Policie varuje před podvodnými e-maily, jejichž autor vyhrožuje lidem zveřejněním záznamu prohlížených webových stránek a záběrů na uživatele pořízených přes webovou kameru. Požaduje 13.500 korun v kybernetické měně bitcoin.

reklama

Českem se šíří další podvodný e-mail, autor se vydává za exekutorku

27.02. 14:30

Exekutorská komora ČR varuje veřejnost před dalšími podvodnými e-mailovými zprávami. Jejich odesílatel se nově vydává také za soudní exekutorku Janu Tvrdkovou z Exekutorského úřadu Praha 4. Komora o tom dnes informovala ČTK. Před týdnem varovala před zprávami z adresy jaroslavhomola@exekucehomola…

Internetová kriminalita roste. Pozor hlavně na podvodné e-shopy

05.02. 14:14

Online nákupy se těší stále větší oblibě. Zkušenost s nakupováním přes internet má podle českého statistického úřadu více než 65 % populace. Zdaleka ne ve všech případech však jde o zkušenost pozitivní. Vypovídají o tom poslední statistiky Policie České republiky, které evidují 3 150 trestných činů…

IT dovednosti teenagerů: Mají se starší bát mladé generace?

09.01. 10:09

Vývoj počítačových technologií změnil nároky pracovního trhu i sebevědomí pracovníků. Podle obecného mínění má mladá generace ve znalostech ICT před tou starší náskok, a tedy i výhodu uplatnění v mnoha oborech. Ukazuje se však, že počítačový svět mladých lidí může být příčinou i jejich pracovních…

České domácnosti kupují nové počítače, často si pořizují druhý notebook

02.01. 14:34

Průzkum společnosti Microsoft zaznamenal zvýšený zájem o nákup nových notebooků na českém i slovenském trhu. 85 % českých respondentů v nedávné době obnovilo svůj notebook nebo plánuje zakoupit nový. Na Slovensku je to dokonce 92 % oslovených. V posledních dvou letech si nový notebook pořídilo 34 %…

Ruští trollové v akci? Internet zaplavují dezinformace o "žlutých vestách", varuje EU

13.12. 19:57

Pozornost médií propagujících pohled Moskvy na dění ve světě se v poslední době soustředila mimo jiné na francouzské protestní hnutí "žlutých vest", přičemž tato média rozváděla několik dezinformačních příběhů s cílem přiživovat zmatek a vytvářet obraz o Evropě v chaosu. S takovým hodnocením dnes…

Drobky, fleky či lepkavé otisky. Víte, jak správně vyčistit váš počítač?

11.10. 16:53

V dnešní době dostupných technologií v rozvinuté části světa už neexistuje moc lidí, kteří by neměli doma vlastní počítač. Počítače se staly každodenní součástí našich pracovních i soukromých životů. Jejich údržba by pro nás tedy měla být samozřejmostí.

Američané se bojí útoků z Ruska? Státy USA pracují na zabezpečení počítačových systémů

16.08. 22:03

New York - Velká část amerických států si opatřila technické zařízení pro kontrolu počítačových systémů během voleb. To dokáže prověřovat správnost voličských dat a zjistit případné hackery. Cílem je zajistit hladký průběh listopadových kongresových a guvernérských voleb.

Nová verze portálu veřejné správy zatím nefunguje, spuštěna měla být dnes

08.07. 16:26

Praha - Dnes měl být naostro spuštěn nový elektronický portál veřejné správy, který by měl nabídnout lidem vyřízení 37 služeb státu bez nutnosti navštívit úřad. Příslušný web ve 14:00 nabízel ovšem jen obecné informace.

Češi stále více nakupují na e-shopech. Dál ale dávají přednost dobírce

08.07. 12:56

Praha - Analýza společnosti Shoptet ukázala, že dobírku využívá stále 34 procent zákazníků tuzemských e-shopů, loni to bylo o jeden procentní bod méně. 34 procent platí v e-shopech pomocí bankovních převodů. Jen devět procent zákazníků užívá platbu kartou on-line.

Firma pracující pro Trumpa na Facebooku údajně zneužila miliony účtů

17.03. 21:30

New York - List The New York Times upozornil na jeden z největších útoků na soukromí uživatelů internetu. Britská firma Cambridge Analytica využívala privátní informace z víc než 50 milionů facebookových účtů při vývoji softwarových nástrojů pro podporu volební kampaně Donalda Trumpa v roce 2016.

Donald Trump zakázal Broadcomu převzít rivala Qualcomm, má obavy o národní bezpečnost

13.03. 09:06

Washington - Americký prezident Donald Trump zakázal převzetí výrobce počítačového hardwaru Qualcomm singapurským rivalem Broadcom. Bílý dům tento krok zdůvodnil obavami o národní bezpečnost.

Práce v kanceláři naše tělo ničí. Jak předejít zákeřnému RSI syndromu?

27.02. 12:37

Práce v kanceláři může být někdy pěkně namáhavá a dost často způsobuje lidem zdravotní komplikace. RSI (Poškození z opakovaného používání) syndromu však lze snadno předejít.

Česká PC hra slaví úspěch. Už se jí prodalo více jak milion kusů

22.02. 12:18

Praha - Týden od vydání se prodalo už zhruba milion kusů nové české počítačové hry Kingdom Come: Deliverance, kterou uvedla na trh tuzemská společnost Warhorse Studios. Hra se prodává v průměru za zhruba 60 dolarů za kus. Je tedy pravděpodobné, že tržby už přesáhly miliardu korun.

USA se přidaly k Británii: Za hackerský útok mohou Rusové

16.02. 08:56

Washington/Moskva - Virus přezdívaný NotPetya loni v červnu ochromil části ukrajinské infrastruktury a zasáhl počítače na celém světě. Strůjcem velkého kyberútoku je Rusko, tvrdí po Velké Británii také Spojené státy.

Intel hlásí problémy. Počítače kvůli chybě v procesorech mohou zpomalit až o polovinu

05.01. 16:04

V procesorech společnosti Intel byla nedávno objevena chyba. Jak se ale ukazuje, její dopad bude mnohem větší, než se původně uvádělo. Prvotní zprávy vycházející z testů naznačovaly, že rychlost procesorů může klesnout při některých úkonech až o 17 procent. Nové údaje však naznačují, že může…

Škodlivý program ohrožoval počítačové uživatele v Česku

03.01. 16:43

Praha - Česko zaplavil škodlivý program JS/CoinMiner, který využívá napadené počítače k těžbě virtuálních měn jako jsou bitcoin, litecoin, monero nebo ethereum. Druhou nejčetnější internetovou hrozbou v Česku byl během prosince loňského roku program JS/Redirector.

Sněmovna kupuje 430 notebooků pro nové poslance, každý dostane dva

19.09. 16:40

Praha - Sněmovna kupuje 430 přenosných počítačů pro poslance, kteří budou zvoleni v říjnových volbách. Odhadovaná cena je podle údajů ve Věstníku veřejných zakázek 11,75 milionu korun bez DPH.

Horko ubližuje notebooků. Výdrž baterie se snižuje o desítky procent, slunce je může úplně zničit

03.08. 16:49

Praha - Vedro a přímé slunce neškodí jen lidem či zvířatům, ale i notebookům. Výdrž baterie se může snížit až o desítky procent, v horším případě bude přístroj nenávratně poškozen.

Původ nového viru není znám, má za cíl šířit chaos, varují experti

28.06. 13:31

Berlín - Kybernetičtí experti spekulují o původu nového škodlivého softwaru. Vzhledem k nestandardní komunikaci mezi postiženými a hackery, která byla vedena výhradně přes jedinou a nyní již zablokovanou e-mailovou adresu, se mnozí analytici kloní k tomu, že cílem útoku bylo spíše rozsévat chaos…

Pochází vyděračský virus WannaCry ze Severní Koreje? Experti odhalili zajímavou stopu

16.05. 09:46

New York - Kdo vypustil počítačový vir WannaCry, který napadl dle nové bilance 300 tisíc počítačů po celém světě, stále není zcela jasné. Experti nicméně naznačili, že by stopa mohla vést do Severní Koreje.

Vir WannaCry napadl i Čechy. Víte, jak se bránit?

15.05. 16:54

Praha - Virus WannaCry, který v pátek napadl počítače s operačním systémem Windows od Microsoftu, má v Česku 300 obětí. Útok byl tedy v tuzemsku jen okrajový ve srovnání se situací například v Británii nebo Rusku.

reklama
Fotogalerie