Články k tématu: peníze

Máte problém s penězi? Nové zákony by měly pomoci

02.06. 07:58

Praha - Podle průzkumu Ministerstva financí (MF) je úroveň finanční gramotnosti v České republice velmi špatná. Proto ministerstvo připravuje zákony, které zlepší ochranu spotřebitele ve finančních otázkách.

Sněmovna schválila náhrady za potištěné a pomalované bankovky

01.06. 11:45

Praha - Máte popsané, pomalované, přetištěné, nebo potištěné bankovky? Tak už se nebudete muset strachovat, že jsou bezcenné. Nově budou považovány za běžně poškozené a vždy se za ně poskytne náhrada.

Šetříte si peníze? Takto můžete své peníze rozmnožit

09.05. 08:14

Praha - Pokud přemýšlíte nad tím, jak nejlépe zhodnotit své peníze, máme pro vás několik tipů. Nejprve si ale promyslete, na co je chcete použít a jak rychle je potřebujete.

reklama

Zimbabwe bude mít paralelní měnu v dluhopisech

05.05. 13:28

Harare - Zimbabwe zavede jako paralelní měnu dluhopisy, jejichž hodnota bude v amerických dolarech a bude je vydávat centrální banka. Africká země musela na tento krok přistoupit, jelikož nemá dostatek dolarových bankovek.

Americký dolar má potíže, budou mít USA jinou měnu?

28.04. 16:34

Washington – Analýza společnosti Stratfor zkoumá vývoj v oblasti měnové politiky a předpovídá, jaký by v této oblasti mohl být další vývoj.

Příští rok vzrostou důchody o 200 korun

Aktualizovali jsme 27.4.2016, 19:52, 27.04. 19:45

Praha - Špičky vládní ČSSD, ANO a KDU-ČSL se shodly na valorizaci penzí pro příští rok. Mají se v průměru zvýšit o 200 korun.

Západ je v rukou bohatých, zbytek je nezajímá, píše profesor

26.04. 10:49

Washington - Anthony J. Gaughan, docent práva na soukromé Drakeově univerzitě, varuje, že propast mezi bohatými a zbytkem společnosti stále roste. To podle něj přispívá k růstu populismu, který lze sledovat jak na evropské politické scéně, tak v rámci americké prezidentské kampaně.

Daně krátily i celebrity. V aféře Panama Papers se vyskytuje i téměř 300 Čechů

04.04. 11:13

Madrid - Světová média v neděli zveřejnila na jedenáct milionů dokumentů firmy Mossack Fonseca, která sídlí v Panamě. Společnost prý pomáhala klientům vyhnout se placení daní. Na seznamů figurují nejen státníci, ale též řada celebrit.

Skandál v Panamě: Dokumenty odhalily praní peněz, objevují se jména jako Putin nebo Asad

04.04. 09:14

Panama - Důvěrné dokumenty unikly z jedné ze světově nejvíce utajovaných advokátních kanceláří a ukazují, jak bohatí a mocní mají skrývají své peníze. Diktátoři a další hlavy států byli obviněni z praní peněz, aby unikli sankcím a vyhli se daním. Dokumenty ukazují vnitřní fungování advokátní…

Nejvíce padělané bankovky? Ty, na kterých je Palacký a Masaryk

22.03. 17:55

Praha - Na území České republiky bylo v roce 2015 zadrženo celkem 2 383 kusů padělaných a pozměněných českých bankovek a mincí, což bylo o 15 kusů méně než v roce 2014. I nadále převažovaly dobře odhalitelné falzifikáty nevalné kvality. Nejčastěji padělané byly bankovky 1000 Kč a 500 Kč, vyplývá ze…

Slovenský student si založil firmu, ani ne za rok se stal miliardářem

14.03. 14:15

Bratislava - V sedmadvaceti letech je průměrný člověk rád, že má práci a alespoň trochu slušné bydlení. Jsou ale i výjimky - jednou takovou je talentovaný Slovák Andrej Pančík, který už se stihl stát miliardářem.

Firmy budou danit tam, kde vytváří zisk, shodly se státy EU

08.03. 16:20

Brusel - Evropská unie chce omezit nadnárodním firmám možnost daňových úniků a přesouvání zisků. Členské země osmadvacítky se proto dnes dohodly na doplnění pravidel o výměně daňových informací.

Téměř 1500 bankrotů bylo vyhlášeno v únoru, nejvíce od července

07.03. 15:52

Praha - Nová data společnosti CRIF - Czech Credit Bureau ukazují, že se zvyšuje počet osobních bankrotů. V únoru jich bylo vyhlášeno 1485, což bylo o 97 více než v lednu a zároveň nejvíce od loňského července.

Zavede ČNB záporné úroky? Češi mají v bankách uloženo přes 2 biliony korun

06.03. 12:06

Praha - Už zanedlouho se může stát, že lidem, kteří si v Česku ukládají peníze v bankách, budou z kont pomalu ubývat. Poprvé v historii by mohla Česká národní banka zavést záporné úroky. Evropská centrální banka totiž plánuje další snižování úrokových sazeb. Podle analytiků by to mohlo znamenat, že…

reklama
Fotogalerie