Články k tématu: podnikatelé

Podnikání v Severní Koreji? Kapitalismus si našel cestu už i sem, vše je tu na prodej

12.10. 19:32

Pchjongjang - Od srpna uvalily státy OSN dvě další kola sankcí na Severní Koreu, přesto je jejich účinek jen malý. I když se poslední restrikce týkají úplného zákazu exportu uhlí, železa, mořských plodů, textilií a levné pracovní síly, ekonomiky země roste dál. Ani vyhrožování Spojených států totiž…

Podnikatelé nebudou mít svůj registr zákonných povinností, senátoři novelu vetovali

12.10. 14:31

Praha - Senát dnes odmítl poslaneckou novelu o Hospodářské a Agrární komoře, podle níž měli mít podnikatelé od příštího roku vlastní registr povinností, které by museli plnit podle českých zákonů. Vzhledem k volbám už tato Sněmovna nestihne veto přehlasovat.

Německé ekonomice se bude dařit lépe, tvrdí nové prognózy

28.09. 14:04

Berlín - Hrubý domácí produkt (HDP) Německa by se měl letos podle nové prognózy zvýšit o 1,9 procenta a v roce 2018 o dvě procenta. V dubnové prognóze přitom spolkové hospodářské instituty předpokládaly letošní růst o 1,5 procenta a na příští rok o 1,8 procenta. Podnikatelská důvěra v Německu se v…

reklama

Poslanci schválili elektronický systém povinností podnikatelů

08.09. 15:25

Praha - Poslanci schválili novelu o Hospodářské a Agrární komoře. Podnikatelé by podle ní mohli mít od příštího roku vlastní ucelený přehled o tom, které povinnosti musí plnit podle českých zákonů.

Zeman bude cestu do Ruska objednávat třetí letadlo. Přihlásilo se hodně podnikatelů, vysvětluje

24.08. 15:04

České Budějovice - S prezidentem Milošem Zemanem poletí na podzim do Ruska tolik podnikatelů, že Hrad bude muset najmout třetí letadlo. Hlava státu to dnes uvedla při zahájení agrosalonu Země živitelka.

Optimismus firem nebyl nikdy v historii silnější. Očekávají větší tržby i zisky

14.08. 13:43

Praha - Celosvětově vidí budoucnost byznysu pozitivně 51 procent manažerů, což je nejvíc v historii. Globální nadšení firem vzrostlo již pátý kvartál v řadě. Důvěra byla obzvláště patrná ve Spojených státech (81 procent). V EU optimismus stoupl na dvouleté maximum 50 procent.

V Česku jsou miliony živnostníků. Každý druhý ale není aktivní

13.08. 13:35

Praha - V Česku bylo vydáno více 2,1 milionu živnostenských oprávnění pro fyzické osoby. Více než polovina podnikatelů ale není aktivní. Svou činnost nejčastěji nevykonávají podnikatelé z oblasti zprostředkování a obchodu.

V pololetí v ČR přibylo asi 25 tisíc živnostníků

10.08. 13:53

Praha – V České republice bylo za první pololetí letošního roku registrováno 34.607 nových podnikatelů s živnostenskými listy pro fyzické osoby, což je o 1,5 procenta více než ve srovnatelném období loni.

Počet podnikatelů v Česku v roce 2017 stoupl o 11.000 na 992.000

07.08. 17:24

Praha - Počet podnikatelů v Česku, kteří si samostatnou výdělečnou činností skutečně vydělávají, stoupl v letošním prvním pololetí o 11.000 na 992.000.

Informační povinnost za rok 2015 dosud nesplnilo 64 procent firem, riziko postihu je ale minimální

24.07. 11:09

Praha - Informační povinnost za rok 2015 dosud nesplnilo 64 procent firem. Základní termín pro vložení finančních výkazů do sbírky listin za rok 2015 vypršel koncem července 2016 a nejzazší uplynul na konci roku 2016. Za rok 2016 informační povinnost splnila každá desátá firma.

Důvěra v českou ekonomiku v červenci vzrostla

24.07. 11:07

Praha - Celková důvěra v domácí ekonomiku se v červenci mírně zvýšila. Souhrnný indikátor důvěry (indikátor ekonomického sentimentu), vyjádřený v bazickém indexu, oproti červnu vzrostl o 0,6 bodu na hodnotu 97,7. Indikátor důvěry podnikatelů se meziměsíčně mírně zvýšil o 0,9 bodu na hodnotu 96,1.…

Babiš podněcuje k nenávisti jako komunisti, zlobí se podnikatelé. Podali na něj trestní oznámení

11.07. 15:54

Praha - Na exministra financí Andreje Babiše (ANO) směřují trestní oznámení pro podezření z podněcování nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod. Byla podána v Praze, Plzni a Ostravě.

Poslední možnost: Dnes je konečný termín pro odevzdání přiznání daně z příjmu

03.07. 09:05

Praha - Dnes je konečný termín pro odevzdání a uhrazení daně z příjmu za loňský rok pro poplatníky, kteří využívají služeb daňového poradce nebo podléhají povinnému auditu.

Podnikatelé volili Zákon roku. Vyhrála otevřená data, druhá skončila EET

21.06. 20:31

Praha - Anketu Zákon roku, kterou pořádá advokátní kancelář Ambruz & Dark Deloitte Legal, letos vyhrálo automatické zveřejňování dat veřejných institucí. Elektronická evidence tržeb skončila druhá. Svými hlasy o tom rozhodli podnikatelé. Cílem ankety Zákon roku je přispět k diskusi mezi podnikateli…

Podnikatelský start: Co všechno si promyslet předem

21.06. 03:18

Komerční sdělení - Rádi byste se osamostatnili a už vás zkrátka nebaví pracovat jako zaměstnanec? Pak byste měli začít podnikatelskou kariéru. To se ovšem lehce řekne, ale mnohem složitější jsou začátky. Potřebovat totiž budete jak čas, tak i kapitál. To ale určitě není všechno. Nesmírně důležité…

Štěch návrhem na vyšší odvody pro OSVČ pobouřil živnostníky. Ti teď žádají jeho hlavu

16.06. 12:06

Praha - Předseda Senátu Milan Štěch (ČSSD) včera mluvil o zvýšení odvodů pro živnostníky jako způsobu, jak získat zaměstnance pro tuzemské firmy. Výrok pobouřil Asociaci malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP), požaduje odvolání šéfa horní komory.

Jak získat pracovní sílu? Zvedněme odvody OSVČ, ať se radši nechají zaměstnat, navrhl Štěch

16.06. 08:14

Olomouc - Předseda Senátu Milan Štěch (ČSSD) navrhuje zvýšení odvodových podmínek pro osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ) na úroveň nyní platnou pro zaměstnance. Podle něj by tak české firmy mohly získat až desítky tisíc pracovníků.

Počet podnikatelů v Česku za první čtvrtletí roku 2017 klesl o 10.000

15.06. 17:47

Praha - Z evidence České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ) vyplývá, že počet podnikatelů v Česku klesl v letošním 1. čtvrtletí o 10.000 na 971.000. Loni počet podnikatelů naopak stoupl o 5000.

Češi jsou pesimisté? Nevěří v budoucnost svého podnikání, hůř je na tom jen Řecko

06.06. 13:29

Praha - Dle průzkumu společnosti Microsoft jsou Češi druzí největší skeptici v Evropě ohledně budoucnosti svého podnikání. Důvěru v něj má 41 procent majitelů a zaměstnanců malých a středních firem. V Řecku je mezi firmami pouze 26 procent optimistů.

Dienstbier naštval daňové poplatníky. Jsou málo solidární, tvrdí exministr

31.05. 11:31

Praha - Bývalý ministr pro lidská práva a legislativu Jiří Dienstbier (ČSSD) se včera na Facebooku opřel do tzv. Dne daňové svobody. Rozzlobil tak ne jednoho daňového poplatníka. Den daňové svobody je prvním dnem v roce, kdy začne pracující vydělávat čistě sám na sebe, nikoliv státu.

Krize kvůli EET se nekoná, Loni vzniklo nejvíce hospod za posledních pět let

30.05. 12:36

Praha - Masové ukončování podnikatelských aktivit kvůli zavedení elektronické evidenci tržeb (EET) nenastalo. Podle výpočtů společnosti Bisnode vzniklo loni 2226 nových firem, které podnikají ve stravování a pohostinství, což je nejvíce za posledních pět let a zároveň meziroční růst o 75 procent.

Důvěra v českou ekonomiku v květnu klesla, spotřebitelé se obávají zhoršení situace

24.05. 11:35

Praha - Celková důvěra v domácí ekonomiku se v květnu téměř nezměnila, uvedl dnes Český statistický úřad (ČSÚ) na svém webu. Souhrnný indikátor důvěry (indikátor ekonomického sentimentu), vyjádřený v bazickém indexu, oproti dubnu mírně klesl o 0,2 bodu na hodnotu 97,2. Indikátor důvěry podnikatelů…

Sněmovna podpořila návrh na soupis povinností podnikatelů, podporu má napříč stranami

16.05. 19:34

Praha – Poslanci dnes v prvním čtení podpořili návrh, podle kterého by měl být zaveden celkový přehled povinností podnikatelů. Přehled má vést Hospodářská komora ČR. Takzvaný Právní elektronický systém (PES) umožní podnikatelům, aby si spravovali přes internet a na jednom místě přehled svých…

Šéf Hospodářské komory Dlouhý kritizuje vládu. Mluví o balkanizaci české politiky a obludné byrokracii

16.05. 12:34

Praha - Prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý na dnešním sněmu v Praze kritizoval ekonomickou politiku vlády a vyjádřil se též k současné politické situaci. V této soouvilosti hovořil o "balkanizaci".

reklama
Fotogalerie