Články k tématu: Policie Velká Británie

U britského parlamentu útočil devětadvacetiletý Súdánec. Zřejmě plánoval větší masakr

15.08. 11:11

Londýn - Podle informací listu The Guardian útočil v úterý u britského parlamentu v Londýně Brit Salih Khater (29) súdánského původu z Birminghamu. Scotland Yard tvrdí, že bezpečnostním složkám muž nebyl znám a že při vyšetřování nespolupracuje. Média spekulují, že Khater mohl být jenom na …

Auto u britského parlamentu najelo do bariér, policie řidiče podezřívá z terorismu

Aktualizovali jsme 14.8.2018, 14:31, 14.08. 09:57

Londýn - Londýnská policie zasahuje u budovy britského parlamentu. Auto tu vjelo do bariér. Řidiče policie zadržela. Na odpoledne je svolán výbor pro krizové situace COBRA. Náměstek ministra obrany Tobias Ellwood řekl, že se zdá, že šlo o "úmyslný útok na parlament".

Střelba v Manchesteru: Po karibském karnevalu zůstalo 10 zraněných

12.08. 12:28

Manchester - Ve čtvrti Moss Side v britském Manchesteru se v noci na dnešek střílelo. Hospitalizováno bylo 10 lidí, jejich zranění však nejsou vážná.

reklama

Zpěvák Cliff Richard vysoudil odškodné za narušení soukromí, BBC se pořádně prohne

19.07. 09:26

Londýn - Britský zpěvák Cliff Richard (77) vysoudil odškodné 210.000 liber (téměř 12 milionů korun). Podle londýnského soudu se policie a televize BBC dopustily narušení práva na soukromí, když v roce 2014 zveřejnily záběry z domovní prohlídky jeho bytu.

Británie obvinila muže z přípravy atentátu na Mayovou

18.07. 22:24

Londýn - Brit Naa'imur Rahman (20) byl shledán vinným ze zosnování plánu teroristického útoku s cílem zabít britskou premiérku Theresu Mayovou. Rahman byl odhalen při internetové komunikaci se agenty americké FBI a britské MI5, kteří se vydávali za členy takzvaného Islámského státu.

Britové jsou zděšeni. Novičokem mohou být kontaminovány stovky předmětů

14.07. 20:19

Londýn - Britská policie nevylučuje, že kromě malé lahvičky dvojice otrávené novičokem byly kontaminovány i mnohé další doličné předměty.

Islamista, který vyzval k útoku na prince George, dostal doživotí

13.07. 19:21

Londýn - Britovi, který na internetu nabádal k útokům na čtyřletého prince George, dnes londýnský soud uložil doživotní trest vězení.

Otravy novičokem v Británii? Policie tápe, přiznala dvě alarmující skutečnosti

Aktualizovali jsme 11.7.2018, 22:08, 11.07. 15:24

Amesbury - V jihozápadní Anglii došlo již je dvěma případům otravy novičokem a vyšetřovatelé jsou bezradní. Nelze zaručit, že se na území Anglie nenacházejí další stopy této nervově paralytické látky. Navíc se vůbec neví, kdo konkrétně za otravami stojí.

Druhá otrava novičokem: Možná nešlo o směs z útoku na Skripalovy, říkají vyšetřovatelé

09.07. 17:07

Amesbury - Stále není jisté, zda Dawn Sturgessová a Charlie Rowley přišli do kontaktu s přesně tou samou směsí novičoku, která byla v březnu použita k útoku na Sergeje Skripala a jeho dceru Juliji.

Kvůli otravě novičokem musel na testy britský policista, jedu vystaven nebyl

08.07. 09:08

Salisbury - V souvislosti s druhou otravou novičokem na jihu Anglie se v sobotu podrobil preventivnímu vyšetření policista. Testy ukázaly, že prudkému jedu vystaven nebyl.

Pár v Británii byl otráven novičokem stejně jako Skripalovi

05.07. 08:00

Londýn - Britský pár, který je v kritickém stavu v nemocnici, byl vystaven působení jedu novičok. Na tiskové konferenci to dnes večer oznámil šéf britské protiteroristické policie. Jde o stejnou látku, kterou byl před čtyřmi měsíci otráven bývalý dvojí agent Sergej Skripal a jeho dcera.

Policie zatím nepotvrdila, jestli šlo u otravě u Salisbury o zločin

04.07. 19:48

Londýn - Britská policie zatím nepotvrdila, zda byl v případu údajné otravy neznámou látkou britského páru ve městě Amesbury spáchán zločin.

Drama v Londýně: Turistka byla znásilněna u jedné z nejvýraznějších turistických atrakcí

23.06. 18:41

Londýn – Britská metropole se stává jedním z nejnebezpečnějších míst na světě. Nejen, že tu roste počet vražd a útoků nožem, navíc teď přišla zpráva o znásilnění, ke kterému došlo jen pár metrů od jedné z nejvýraznějších londýnských turistických atrakcí.

Mladá Britka byla uznána vinnou z plánování teroristického útoku, chtěla se provdat za bojovníka IS

04.06. 22:14

Londýn -  Osmnáctiletá Safaa Boularová, která chtěla zaútočit na londýnské Britské muzeum, byla uznána vinnou z plánování teroristického útoku. Mladá Britka se tak stala nejmladší britskou usvědčenou teroristkou z Islámského státu, píše BBC. 

Otroci v myčkách i domovech důchodců? V Británii provedli masivní zásah

23.05. 21:30

Londýn - Při zátahu proti novodobému otroctví na pracovištích, od myček aut po pečovatelské domy, britští policisté zachránili desítky pravděpodobných obětí nucených prací a zadrželi několik pachatelů. Informovala o tom dnes agentura Reuters s odvoláním britskou policii. Národnosti obětí či…

Čtyři Češi byli v Británii zatčeni kvůli obchodu s otroky

16.05. 21:10

Londýn - Čtyři Čechy zadržela dnes ráno britská policie při razii v hrabství Kent kvůli podezření z obchodování s lidmi a moderního otrokářství.

Slováci obchodovali s otroky, teď si posedí v britských věznicích

04.05. 22:02

Londýn - Mnohaleté tresty odnětí svobody uložil dnes britský soud sedmi členům skupiny, které již v dubnu uznal vinnými z obchodování s lidmi a jejich zotročování.

Britská policie zadržela muže, který údajně chystal útoky

13.04. 22:30

Londýn - Britská policie zatkla 27letého muže podezřelého z plánování teroristických činů v Londýně. Podle agentury Reuters o tom dnes informovalo protiteroristické velení policie.

Londýn vyhnal policisty do ulic. Počet vražd stoupá

07.04. 15:24

Londýn - Na pořádek a bezpečnost v Londýně tento víkend dohlíží o 300 policistů více. Jde o reakci na to, že v britské metropoli bylo za posledních sedm dní zavražděno šest lidí.

Vlna násilí v Londýně? Policie po dalších útocích svolala krizové jednání

06.04. 19:14

Londýn - Londýnská policie se snaží najít odpověď na znepokojivou vlnu násilí z posledních měsíců. Dnes jednala se zástupci veřejnosti, místními politiky či s lidmi věnujícími se práci s mládeží.

Britská policie v Salisbury uzavřela hřiště u domu Skripala

29.03. 18:55

Londýn - Britská policie z preventivních důvodů uzavřela v jihoanglickém Salisbury dětské hřiště, které je v sousedství domu otráveného bývalého agenta Sergeje Skripala.

Učitel-islamista chtěl v Londýně vybudovat dětskou armádu, jeho svěřenci měli trénovat útoky na policii

28.03. 08:00

Londýn – Fanoušek Islámského státu, který se údajně snažil vytvořit „armádu dětských bojovníků", dostal od soudu doživotí. V britském vězení by měl strávit nejméně 25 let. Informovala o tom dnes agentura Reuters. Muž se k činům, ze kterých byl obžalovaný, přiznal.

Do hostů nočního klubu v Anglii najelo auto, vypukla panika

Aktualizovali jsme 18.3.2018, 18:09, 18.03. 10:21

Londýn - Do hostů v nočním klubu v jihoanglickém městě Gravesend najel řidič se svým autem. Zranění utrpělo 13 lidí, nikdo z nich není v ohrožení života. Kentská policie uvedla, že případ neřeší jako terorismus.

Ruští emigranti v Británii jsou v nebezpečí? Policie se je snaží kontaktovat

17.03. 10:10

Londýn - Anglii vyděsila otrava někdejšího ruského agenta Sergeje Skripala a jeho dcery nervově paralytickou látkou. Poté byl nalezen mrtev Nikolaj Gluškov, bývalý přítel miliardáře a kritika Kremlu Borise Berezovského. Policie proto začala kontaktovat ruské emigranty žijící v Británii kvůli jejich…

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie