Články k tématu: popravy

Když pomsta nezná mezi: Popravy, ze kterých mrazí!

Aktualizovali jsme 17.5.2019, 22:03, 17.05. 10:30

Jsou činy, které v očích panovníků překračují veškeré meze, a jejich touha pomstít se vede ke strašlivým metodám smrti. Častěji se ovšem jedná o prostou libovůli tyrana, který chce poddaným ukázat svoji moc. Podívejme se nyní do historie, kdo si pomstu panovníka skutečně užil.

5 úmrtí dokazujících, že smrt má skutečně černý smysl pro humor

Aktualizovali jsme 5.4.2019, 22:03, 05.04. 10:20

Úmrtí je nepochybně nejsmutnější událostí v lidském životě. Na druhou stranu existují i zprávy o kuriózních odchodech ze světa, které spíše, než pláč způsobují překvapení nebo i pobavení. Smrt a historie, ač se to nezdá. mají skutečně černý smysl pro humor. Vybrali jsme pro vás ty nejkurióznější.

Poprava oběšením: Proč jde o jeden z nejhorších způsobů smrti?

Aktualizovali jsme 12.12.2018, 22:45, 04.12. 07:59

Sejít ze světa lze mnohými způsoby. Jakkoli může někomu toto téma připadat morbidní, je třeba si uvědomit, že existuje a v mnoha případech se k němu pojí okolnosti, které jsou leckdy nedostatečně vysvětlené a tudíž i chápané.

reklama

V Texasu byl popraven vrah a sexuální útočník, na injekci čekal 17 let

12.12. 08:10

V americkém státě Texas byl v úterý smrtící injekcí popraven 43letý muž usvědčený z vraždy jiného muže a sexuálního útoku na jeho novomanželku před více než 20 lety.

AI je v šoku: V Jižním Súdánu popravují i děti, drastickým způsobem

07.12. 22:29

Lidskoprávní organizace Amnesty International (AI) obvinila Jižní Súdán, že čím dál častěji uděluje trest smrti. Jen za letošek bylo popraveno oběšením sedm lidí, včetně dítěte. Dalších 342 jich na vykonání rozsudku čeká.

Jak se žije v cele smrti, kde trestanci čekají na popravu?

13.10. 09:20

Dostat se do vězení není pro nikoho příjemným zážitkem. V našich končinách má takový člověk dvě možnosti, buď z ní po odkroucení trestu vyjde, nebo, v případě, že byl odsouzen na doživotí, v ní možná zemře. Některé státy ale disponují trestem smrti, a lidé odsouzeni k tomuto nejvyššímu trestu…

V Číně popravili vraha devíti školáků. Ubodal je před školou

27.09. 19:48

Peking - V Číně byl dnes popraven muž, který v dubnu v centrální provincii Šen-si u střední školy zabil nožem devět studentů a dalších 11 zranil. Informovala o tom agentura Reuters.

Komisařka OSN se obořila na Egypt, 75 trestů smrti naráz ji šokovalo

09.09. 16:21

Káhira - Vysoká komisařka OSN pro lidská práva Michelle Bacheletová dnes vyzvala Egypt ke zrušení rozsudků smrti nad 75 lidmi, kteří byli souzeni za účast na protestu z roku 2013. Bacheletová označila proces za "nespravedlivý", píše agentura Reuters.

Krutá spravedlnost? Egypt popraví 75 prominentních islamistů

08.09. 16:54

Káhira - Egyptský soud dnes potvrdil rozsudek smrti nad 75 lidmi, souzenými kvůli účasti na protestu z roku 2013. Mezi odsouzenými jsou prominentní islamisté, další pak soud poslal za mříže na doživotí. Odsouzení se mohou proti verdiktu odvolat, oznámila s odvoláním na soudní zdroje agentura…

Konec poprav v Česku? Za vším stojí nepochopitelná příhoda

08.09. 07:40

Poslední osobou, která byla v Česku veřejně popravena, je Herta Kašparová. Místní rodačka německého původu nechala na konci války zastřelit desítky lidí bez zjevného důvodu, za což byla odsouzena k smrti oběšením. Na událost se tehdy sjížděli lidé z širého okolí.

V Nebrasce popravili vraha. Ve smrtící injekci byla úplně nová směs látek

15.08. 09:07

Omaha - V Nebrasce byl v úterý za dvojnásobnou vraždu popraven Carey Dean Moore (60). Jak uvedla agentura AP, ve smrtící injekci byla použita dosud neaplikovaná směs látek.

V americkém státě Tennessee popravili vraha holčičky, nepomohl ani protest proti smrtící látce

10.08. 10:54

Nashville - Ve čtvrtek byl v americkém státě Tennessee popraven Billy Ray Irick (59). Nepomohl mu ani protest proti využití kombinace látek v injekci, které podle jeho advokáta mohou způsobovat popravovanému bolest.

V Japonsku byli popraveni další členové sekty Óm šinrikjó

26.07. 10:01

Tokio - V Japonsku dnes popravili dalších šest členů sekty Óm šinrikjó, která je zodpovědná mimo jiné za útok v tokijském metru z roku 1995. Nervový plyn sarin tehdy zabil 13 lidí a zhruba 6300 tisíce dalších přiotrávil.

V Íránu bylo popraveno osm teroristů IS, při jejich útoku zahynulo 18 lidí

07.07. 11:31

Teherán - V Íránu bylo popraveno osm teroristů usvědčených za loňský útok na parlament a teheránské mauzoleum ajatolláha Rúholláha Chomejního, při kterém zahynulo 18 lidí. Šlo o vůbec první akci sunnitského Islámského státu (IS) na území převážně šíitského Íránu.

Poprava v Texasu: Muž odsouzený za čtyři vraždy a sérii znásilnění dostal smrtící inhekci

28.06. 08:02

Austin - Americký stát Texas popravil muže obviněného ze čtyř vražd a devíti znásilnění, jehož smrt se obhajoba neúspěšně snažila odvrátit s odkazem na jeho zdravotní stav.

Uběhlo 100 let od vojenské vzpoury v Rumburku. Vůdci rebelie dopadli zle

18.05. 10:45

Rumburk - Vojenská vzpoura, která vypukla v úterý 21. května 1918 v severočeském Rumburku, byla největším protiválečným vystoupením vojáků na českém území během první světové války. Jejími iniciátory a vůdci byli většinou bývalí zajatci z Ruska, kteří se v důsledku brestlitevského míru ze zajetí…

Mexický prezidentský kandidát chce zatočit s kriminálníky, navrhuje zlodějům sekat ruce

23.04. 14:10

Mexiko - Uchazeči o úřad mexického prezidenta zatím nepředložili reálná řešení, jak se vypořádat s vysokou kriminalitou, která je spolu s korupcí hlavním tématem předvolební kampaně v této nejlidnatější španělsky mluvící zemi. V první předvolební debatě, která se vysílala v neděli, jeden z…

Amnesty International: Počet poprav ve světě klesá, Čína svá čísla tají

12.04. 09:24

Londýn - Podle výroční zprávy lidskoprávní organizace Amnesty International (AI) bylo loni z rozhodnutí státních orgánů popraveno 993 lidí v celkem 23 zemích světa. V roce 2015 zaznamenala AI 1634 poprav, což bylo nejvíce od roku 1989.

Nelehká práce kata Mydláře? Svému známému musel vyříznout jazyk a rozčtvrtit tělo

03.04. 08:07

Kat Jan Mydlář je známou postavou české historie. Patřil do slavné katovské rodiny Mydlářů a právě on vykonal popravu sedmadvaceti českých pánů dne 21. června 1621 na Staroměstském náměstí. Jeho život je však dodnes plný otazníků.

Nejvyšší soud USA podruhé zastavil popravu muže, který znásilnil a zabil expřítelkyni

21.03. 08:08

Jefferson City (Missouri) - Nejvyšší soud USA zastavil krátce před vykonáním popravu muže usvědčeného z vraždy přítele své bývalé partnerky a z jejího znásilnění. K činu došlo před více než dvěma desítkami let..Russell Bucklew unikl katovi již v roce 2014.

Oklahoma chce vězně popravovat plynným dusíkem

15.03. 08:18

Oklahoma City - Americký stát Oklahoma patrně začne vykonávat popravy plynným dusíkem. Použití látky ještě musí být oficiálně schváleno. V současnosti je v Oklahomě 16 vězňů, kteří byli odsouzeni k trestu smrti a proti rozhodnutí se už nemohou odvolat.

Jižní Karolina chce popravy injekcí nahradit křeslem. Návrh na trest smrti zastřelením neprošel

08.03. 08:58

Columbia (USA) - Jižní Karolína debatuje o metodách usmrcení zločinců. Farmaceutické firmy buď z etických důvodů nebo kvůli obavám z negativní reklamy odmítají dodávat látky pro smrtící injekce. Návrh na trest smrti zastřelením neprošel. Stát proto uvažuje o elektrickém křesle. V současné době…

Konec veřejných poprav v Česku? Na morbidní podívanou se sjeli lidé z celé země

26.02. 08:17

Poslední osobou, která byla v Česku veřejně popravena, je Herta Kašparová. Místní rodačka německého původu nechala na konci války zastřelit desítky lidí bez zjevného důvodu, za což byla odsouzena k smrti oběšením. Na událost se tehdy sjížděli lidé z celého okolí.

Texas omilostnil hodinu před popravou vraha, který vyvraždil téměř celou svou rodinu

23.02. 08:05

Austin/Miami - Hned tři popravy měla trojice různých amerických států v plánu na čtvrtek. Zatímco na Floridě byl trest smrti vykonán, v Texasu a Alabamě nikoli.

reklama

Fotogalerie