Články k tématu: Romové

Salvini kvůli Romům zaútočil na Jourovou

26.10. 20:21

Italský ministr vnitra Matteo Salvini ostře reagoval na kritická slova české eurokomisařky Věry Jourové, podle níž si Itálie "zahrává s ohněm", neboť se v tamní veřejné debatě šíří nenávistné projevy vůči Romům. Šéf protiimigrační strany Liga označil její slova za "další nesmysl z Bruselu" a vyzval…

Kauza "pseudokoncentráku" v Letech: Okamura a Rozner nebudou za svá slova stíháni

16.10. 16:34

Výroky předsedy SPD Tomia Okamury a jeho stranického kolegy poslance Miloslava Roznera o romském táboře v Letech u Písku nejsou trestným činem. Policie případ odložila. České televizi to potvrdila státní zástupkyně Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 4 Blanka Valsamisová. Policie odložila…

Jan Tuna to Zemanovi spočítal kvůli Romům: Je to starý nemocný muž plný zla

11.10. 16:14

Poprask kolem slov prezidenta Miloše Zemana o nepracujících Romech nekončí. Do zástupu kritiků se přidal i bývalý moderátor TV Nova Jan Tuna. který v tuto chvíli vytváří pro internetovou televizi Stream.cz pořad A DOST! o podvodech na spotřebitele.

reklama

Topolánek kárá Zemana: Sakra, Miloši, kdo Ti dal právo Romy urážet? Cos pro ně kdy udělal?

08.10. 08:48

Prezident Zeman to za své výroky o Romech schytal od známých českých osobností. Nelibě se k jeho chování vyjádřili například Pavel Fischer, Marek Ženíšek či Miroslav Topolánek.

Ani fotky Zeman nepřesvědčily? Pracuje jen každý desátý Rom, tvrdí prezident

05.10. 16:37

Prezident Miloš Zeman trvá na svých výrocích o nezaměstnaných Romech. V reakci na stovky fotografií z pracovního prostředí, které začali Romové zveřejňovat na facebooku, dnes uvedl, že jde o iniciativu desetiny romské populace. Proti Zemanovým slovům se ohradila organizace Romea. Podle Moniky…

Romové si nenechali líbit Zemanovy urážky. Posílají stovky fotek z práce

03.10. 19:41

Řadu Romů a Romek v Česku pobouřily nedávné výroky prezidenta Miloše Zemana, který mluvil o nezaměstnaných Romech. Na protest začali na facebooku zveřejňovat snímky, které je zachycují v práci. Za pár hodin svou fotografii na sociální síť daly stovky lidí. ČTK to sdělila organizace Romea.

Rasistické výroky Zemana? Evropské centrum pro práva Romů poslalo na Hrad tvrdý dopis

01.10. 19:05

Evropské centrum pro práva Romů (ERRC) se dnes v otevřeném dopise adresovaném Miloši Zemanovi ohradilo proti "rasistickým výrokům" českého prezidenta o Romech. Zeman minulý týden v Olomouckém kraji uvedl, že nezaměstnanými v jedné z navštívených obcí jsou právě Romové. Ti podle něj za…

V Česku se rozjela kampaň, která vyzývá Romy, aby šli volit

28.09. 11:10

Přesvědčit romské voliče a voličky, aby šli v komunálních volbách odevzdat svůj hlas, se snaží kampaň ME DŽAV? A so tu? aneb JÁ JDU? A co ty? Uspořádala ji organizace RomanoNet. Zaměřuje se hlavně na ty, kteří ještě nikdy volit nebyli. ČTK o tom informovala organizace Romea. Uvedla, že nyní do…

GIBS obvinila dva policisty z Českých Budějovic kvůli mučení roma

17.09. 16:55

Praha - Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) začala minulý týden stíhat dva policisty z Českých Budějovic, kteří údajně mučili 32letého Roma.

Dusno kvůli uprchlíkům a Romům: Salvini se pustil do komisařky OSN, prská i Rakousko

11.09. 16:38

Řím/Vídeň/New York - Za "nevhodnou, neopodstatněnou a nespravedlivou" označil dnes italský ministr zahraničí Enzo Moavero Milanesi kritiku, kterou si Řím vysloužil od OSN kvůli své migrační politice. Informoval o tom list La Repubblica. Vysoká komisařka OSN pro lidská práva Michelle Bacheletová v…

Chudá romská dívenka dojala Slovensko, navštívil ji i Kiska

03.09. 20:40

Bratislava - Pozornost a projevy sympatií veřejnosti vyvolal na Slovensku výkon žákyně Annamárie Horváthové původem z chudé rodiny, která vyhrála běžecký závod, byť na rozdíl od svých soupeřek měla na nohou pouze balerínky. Spoluorganizátor akce našel sponzora a dívka dnes dostala nové běžecké boty…

Zastřelení Roma na sídlišti v Chomutově? Soud snížil trest, nešlo prý o vraždu s rozmyslem

28.08. 16:47

Praha - Vrchní soud v Praze snížil trest Petru Bendovi, který na sídlišti v Chomutově zastřelil romského řidiče dodávky. Muž si měl původně odsedět 12,5 roku, nyní dostal sedm let. Benda se hájil tím, že jednal v nutné sebeobraně. Justice nedospěla k závěru, že by měl čin rasový podtext.

Žebříček "nežádoucích" v Rusku vedou Romové, nenávist k EU a USA opadla

27.08. 15:42

Moskva - Podíl Rusů, kteří podporují omezení počtu cizinců v zemi, se za poslední rok prudce zvýšil. Žebříček "nežádoucích etnických skupin" vedou Romové, Číňané a Vietnamci. Sociologové naproti tomu pozorují zlepšení vztahů Rusů k občanům USA a EU, což zřejmě souvisí s letošním MS ve fotbale.

Česko dostalo na frak. Jeho postoj k Romům je otřesný

18.08. 15:53

Praha - Polovina Romů v Česku žije v sociálním vyloučení. Podle kvalifikovaných odhadů koordinátorů pro záležitosti romské menšiny z regionů je to kolem 120.000 lidí.

Rvačka s Romy na koupališti v Dubí? DSSS uskuteční protest i přes zákaz města

13.08. 15:35

Dubí - V Dubí na Teplicku po vážném incidentu na tamním koupališti roste napětí. Dělnická strana sociální spravedlnosti (DSSS) uskuteční protest v sobotu 18. srpna navzdory tomu, že město akci na vybraném místě zakázalo.

Romové z Dubí odsoudili útok na koupališti. Nepochopitelné agresivní chování nás poškozuje, zlobí se

10.08. 20:45

Dubí (Teplicko) - Dubí na Teplicku dá nainstalovat na koupališti kamery. Město tak reaguje na úterní napadení ženy a mladého muže. Instalaci kamer chválili radní na dnešní mimořádné schůzi, oznámil starosta Petr Pípal ČTK.

Romové zbili muže na koupališti v Dubí. DSSS chystá protest

10.08. 16:35

Dubí - Tepličtí kriminalisté prověřují úterní napadení ženy a mladého muže na koupališti v Dubí na Teplicku. Incident rozpoutal diskusi na sociálních sítích. V souvislosti s tím žádají návštěvníky koupaliště o poskytnutí dalších informací, uvítají i videa či fotografie.

Na Ukrajině to vře. Neonacisté vyhání Romy z táborů

06.08. 20:28

Kyjev - Ukrajinské ultranacionalistické a neonacistické skupiny v letošním roce zaútočily na 11 romských táborů a násilně vyhnaly jejich obyvatele.

Desítky lidí v Praze protestovaly proti diskriminaci Romů

31.07. 21:51

Praha - Zhruba 150 lidí dnes v Praze protestovalo proti násilí a diskriminaci vůči romské komunitě v Česku, Itálii a na Ukrajině. Akce, která se koná v devíti evropských zemích, je zároveň připomínkou likvidace takzvaného cikánského rodinného tábora v Osvětimi.

Boj proti Romům v Itálii. Policie zlikvidovala tábor na okraji Říma, další mají následovat

28.07. 15:39

Řím - Navzdory stanovisku Evropského soudu pro lidská práva vyklidila Italská policie tábor, který na severu Říma obývalo téměř 400 Romů. Policisté podle svědků použili při likvidaci tábora sílu.

Co bude s Romy z Chánova? Most chce proměnit sídliště v kontejnerové městečko

28.07. 15:04

Most - Severočeský Most už nechce investovat do oprav vybydlených panelových domů. Uvažuje se o tom, že se sídliště Chanov promění v kontejnerové městečko.

Romové byli při vystěhování diskriminováni, rozhodl soud

12.07. 16:38

Prešov - Krajský soudu v Prešově ukončil vleklý spor a rozhodl, že úřady jednaly diskriminačně, když při vystěhování obyvatel z domů v centru města Sabinov nepřistupovaly stejně k obyvatelům romského a neromského původu.

Mladíci zaútočili na romský tábor, jeden mrtvý a čtyři zranění

26.06. 18:32

Lvov - Ukrajinský soud poslal do vazby dva mladistvé, kteří jsou podezřelí z účasti na víkendovém přepadení romského tábora u Lvova. Zahynul při něm jeden Rom a další čtyři včetně dítěte byli zraněni. Útok, který média připisují dosud málo známé organizaci neonacistické mládeže, vyvolal znepokojení…

Do romského tábora ve Lvově vtrhli útočníci s noži. Jednoho člověka zabili, další jsou zraněni

Aktualizovali jsme 24.6.2018, 22:11, 24.06. 17:10

Lvov - Mladiství útočníci v sobotu pozdě večer přepadli romský tábor na okraji ukrajinského města Lvov. Jeden Rom zemřel a další čtyři utrpěli zranění. Policisté záhy zadrželi sedm lidí, u kterých vše nasvědčuje tomu, že se do útoku na Romy přímo zapojili.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie