Články k tématu: Romové

Rvačka s Romy na koupališti v Dubí? DSSS uskuteční protest i přes zákaz města

včera 15:35

Dubí - V Dubí na Teplicku po vážném incidentu na tamním koupališti roste napětí. Dělnická strana sociální spravedlnosti (DSSS) uskuteční protest v sobotu 18. srpna navzdory tomu, že město akci na vybraném místě zakázalo.

Romové z Dubí odsoudili útok na koupališti. Nepochopitelné agresivní chování nás poškozuje, zlobí se

10.08. 20:45

Dubí (Teplicko) - Dubí na Teplicku dá nainstalovat na koupališti kamery. Město tak reaguje na úterní napadení ženy a mladého muže. Instalaci kamer chválili radní na dnešní mimořádné schůzi, oznámil starosta Petr Pípal ČTK.

Romové zbili muže na koupališti v Dubí. DSSS chystá protest

10.08. 16:35

Dubí - Tepličtí kriminalisté prověřují úterní napadení ženy a mladého muže na koupališti v Dubí na Teplicku. Incident rozpoutal diskusi na sociálních sítích. V souvislosti s tím žádají návštěvníky koupaliště o poskytnutí dalších informací, uvítají i videa či fotografie.

reklama

Na Ukrajině to vře. Neonacisté vyhání Romy z táborů

06.08. 20:28

Kyjev - Ukrajinské ultranacionalistické a neonacistické skupiny v letošním roce zaútočily na 11 romských táborů a násilně vyhnaly jejich obyvatele.

Desítky lidí v Praze protestovaly proti diskriminaci Romů

31.07. 21:51

Praha - Zhruba 150 lidí dnes v Praze protestovalo proti násilí a diskriminaci vůči romské komunitě v Česku, Itálii a na Ukrajině. Akce, která se koná v devíti evropských zemích, je zároveň připomínkou likvidace takzvaného cikánského rodinného tábora v Osvětimi.

Boj proti Romům v Itálii. Policie zlikvidovala tábor na okraji Říma, další mají následovat

28.07. 15:39

Řím - Navzdory stanovisku Evropského soudu pro lidská práva vyklidila Italská policie tábor, který na severu Říma obývalo téměř 400 Romů. Policisté podle svědků použili při likvidaci tábora sílu.

Co bude s Romy z Chánova? Most chce proměnit sídliště v kontejnerové městečko

28.07. 15:04

Most - Severočeský Most už nechce investovat do oprav vybydlených panelových domů. Uvažuje se o tom, že se sídliště Chanov promění v kontejnerové městečko.

Romové byli při vystěhování diskriminováni, rozhodl soud

12.07. 16:38

Prešov - Krajský soudu v Prešově ukončil vleklý spor a rozhodl, že úřady jednaly diskriminačně, když při vystěhování obyvatel z domů v centru města Sabinov nepřistupovaly stejně k obyvatelům romského a neromského původu.

Mladíci zaútočili na romský tábor, jeden mrtvý a čtyři zranění

26.06. 18:32

Lvov - Ukrajinský soud poslal do vazby dva mladistvé, kteří jsou podezřelí z účasti na víkendovém přepadení romského tábora u Lvova. Zahynul při něm jeden Rom a další čtyři včetně dítěte byli zraněni. Útok, který média připisují dosud málo známé organizaci neonacistické mládeže, vyvolal znepokojení…

Do romského tábora ve Lvově vtrhli útočníci s noži. Jednoho člověka zabili, další jsou zraněni

Aktualizovali jsme 24.6.2018, 22:11, 24.06. 17:10

Lvov - Mladiství útočníci v sobotu pozdě večer přepadli romský tábor na okraji ukrajinského města Lvov. Jeden Rom zemřel a další čtyři utrpěli zranění. Policisté záhy zadrželi sedm lidí, u kterých vše nasvědčuje tomu, že se do útoku na Romy přímo zapojili.

Salvini trvá na sčítání Romů v Itálii, kritizují ho i koaliční partneři

19.06. 21:58

Řím – Navzdory tvrdé kritice italský ministr vnitra Matteo Salvini trvá na svém plánu, který se týká sčítání Romů a deportaci těch bez dokumentů. Uvedl to dnes odpoledne na twitteru.

Romové z vládní rady opustili na protest dnešní jednání

19.06. 20:40

Praha – Dnešní zasedání vládní rady pro záležitosti romské menšiny skončilo předčasně. Jedenáct romských členů vládního poradního sboru totiž opustilo jednání na protest proti omezování pomoci lidem v tísni.

Slovenský soud po policejní razii potrestal Romy, prý křivě obvinili policisty ze surového jednání

19.06. 17:04

Bratislava - Od policejní razie v romské lokalitě na východním Slovensku uplynulo již pět let. Soud dnes potrestal dva ze šesti Romů obžalovaných z křivé výpovědi, při které nařkli policisty ze surového jednání. Nevládní organizace se proti zatím nepravomocnému rozsudku bouří.

Sčítání a deportace Romů? Italský premiér Salvini chystá další kontroverzní krok

19.06. 07:57

Řím - Italský ministr vnitra Matteo Salvini připravuje sčítání Romů a deportaci těch, kteří nemají patřičné dokumenty. Minulý týden prosadil tvrdou linii proti lodím zahraničních neziskových organizací převážejícím ve Středozemí migranty.

Romové nabízí, že vyrazí bojovat s kůrovcem

11.06. 18:27

Praha - Česko se potýká s rozsáhlou kůrovcovou kalamitou. Asociace romských podnikatelů a spolků nabídla tisícovku pracovníků, kteří jsou dlouhodobě nezaměstnaní, na práci v lesích při boji proti dřevokaznému hmyzu

U památníku v Letech se objevily cedule urážející Romy

07.06. 16:08

Písek - Kolem 20. května se v areálu památníku v Letech u Písku objevily tabule s urážlivými nápisy o Romech. Případ vyšetřuje policie. Poblíž místa bývalého koncentračního tábora nyní stojí vepřín. Vláda nedávno rozhodla o jeho vykoupení.

Střelba u romského dětského tábora: Hluk z areálu byl neustálý, hájil svědek obžalovaného

Aktualizovali jsme 22.5.2018, 22:13, 22.05. 15:43

Děčín - Výslechem dalších svědků pokračovalo dnes u děčínského okresního soudu projednávání střelby do vzduchu u tábora romského pěveckého sboru. Obžalobě z výtržnictví čelí Martin Kout, který podle obžaloby předloni u dětského tábora v Jiřetíně pod Jedlovou na Děčínsku střílel a nadával jeho…

Bývalý politik dostal za urážky Romů roční podmínku

15.05. 17:23

Praha - Soud podmíněně zastavil stíhání bývalého náměstka ministerstva průmyslu a obchodu Karla Novotného (dříve ČSSD), který na facebooku haněl Romy. Muži stanovil roční zkušební dobu, v níž se musí chovat řádně. ČTK to dnes sdělil šéf obvodních státních zástupců pro Prahu 1 Jan Lelek. Novotný na…

Děkujeme za zrušení vepřína, neslo se dnes Lety

13.05. 15:46

Lety - Pietní akt za romské oběti holokaustu v Letech na Písecku se dnes nesl ve znamení díků za nedávné zrušení vepřína v sousedství někdejšího koncentračního tábora. Nově upravené pietní místo by chtělo Muzeum romské kultury veřejnosti představit za tři roky. Výbor pro odškodnění romského…

Slovenský soud zrušil osvobozující verdikt za možnou policejní šikanu Romů

04.05. 13:55

Bratislava - Slovenský odvolací soud dnes zrušil již druhý verdikt soudu první instance, který naposledy loni zprostil obžaloby všech deset současných nebo bývalých policistů za šikanu romských dětí na policejní stanici na východě země. Informovala o tom slovenská média.

Hra s Romy? Etnická nesnášenlivost je nakažlivá, ukázal výzkum

27.04. 16:49

Praha - Jak je možné, že řada etnických konfliktů propukne nečekaně rychle, se pokusili objasnit vědci z centra CERGE-EI, což je společné pracoviště Národohospodářského ústavu Akademie věd ČR a Univerzity Karlovy. Jejich výzkum ukázal, že etnická nesnášenlivost je nakažlivá a mezi lidmi se šíří…

Památník romského holokaustu v Letech zaplatí norské fondy

25.04. 20:35

Lety (Písecko) - Památník romského holokaustu v místě bývalého vepřína v Letech u Písku nebude platit stát. Na besedě v Letech pořádané Muzeem romské kultury to dnes řekl náměstek ministra kultury René Schreier. Potvrdil, že památník bude hrazen z takzvaných norských fondů.

Romové se obávali střelby, policie se na ně vykašlala, tvrdí Šabatová

18.04. 16:04

Brno - Policie podle ombudsmanky chybovala v případu střelby v letním táboře v Jiřetíně pod Jedlovou na Děčínsku. Do tábora po oznámení střelby nepřijela, policista navíc situaci zlehčoval, uvedla veřejná ochránkyně práv Anna Šabatová. Uvádí se to ve výroční zprávě kanceláře ombudsmanky za rok 2017.

Na památník v Letech přispěje i Norsko, podle velvyslankyně dá milion eur

16.04. 17:04

Léty - Norská velvyslankyně Siri Ellen Sletnerová dnes v Letech u Písku potvrdila, že Norsko chce přispět na stavbu památníku romského holokaustu v místě bývalého vepřína částkou milion eur (asi 25 milionů Kč). Muzeum romské kultury otevřelo na úřadě v Letech infocentrum, kde připomíná genocidu…

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie