Články k tématu: Romové

Topolánek kárá Zemana: Sakra, Miloši, kdo Ti dal právo Romy urážet? Cos pro ně kdy udělal?

08.10. 08:48

Prezident Zeman to za své výroky o Romech schytal od známých českých osobností. Nelibě se k jeho chování vyjádřili například Pavel Fischer, Marek Ženíšek či Miroslav Topolánek.

Ani fotky Zeman nepřesvědčily? Pracuje jen každý desátý Rom, tvrdí prezident

05.10. 16:37

Prezident Miloš Zeman trvá na svých výrocích o nezaměstnaných Romech. V reakci na stovky fotografií z pracovního prostředí, které začali Romové zveřejňovat na facebooku, dnes uvedl, že jde o iniciativu desetiny romské populace. Proti Zemanovým slovům se ohradila organizace Romea. Podle Moniky…

Romové si nenechali líbit Zemanovy urážky. Posílají stovky fotek z práce

03.10. 19:41

Řadu Romů a Romek v Česku pobouřily nedávné výroky prezidenta Miloše Zemana, který mluvil o nezaměstnaných Romech. Na protest začali na facebooku zveřejňovat snímky, které je zachycují v práci. Za pár hodin svou fotografii na sociální síť daly stovky lidí. ČTK to sdělila organizace Romea.

reklama

Rasistické výroky Zemana? Evropské centrum pro práva Romů poslalo na Hrad tvrdý dopis

01.10. 19:05

Evropské centrum pro práva Romů (ERRC) se dnes v otevřeném dopise adresovaném Miloši Zemanovi ohradilo proti "rasistickým výrokům" českého prezidenta o Romech. Zeman minulý týden v Olomouckém kraji uvedl, že nezaměstnanými v jedné z navštívených obcí jsou právě Romové. Ti podle něj za…

V Česku se rozjela kampaň, která vyzývá Romy, aby šli volit

28.09. 11:10

Přesvědčit romské voliče a voličky, aby šli v komunálních volbách odevzdat svůj hlas, se snaží kampaň ME DŽAV? A so tu? aneb JÁ JDU? A co ty? Uspořádala ji organizace RomanoNet. Zaměřuje se hlavně na ty, kteří ještě nikdy volit nebyli. ČTK o tom informovala organizace Romea. Uvedla, že nyní do…

GIBS obvinila dva policisty z Českých Budějovic kvůli mučení roma

17.09. 16:55

Praha - Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) začala minulý týden stíhat dva policisty z Českých Budějovic, kteří údajně mučili 32letého Roma.

Dusno kvůli uprchlíkům a Romům: Salvini se pustil do komisařky OSN, prská i Rakousko

11.09. 16:38

Řím/Vídeň/New York - Za "nevhodnou, neopodstatněnou a nespravedlivou" označil dnes italský ministr zahraničí Enzo Moavero Milanesi kritiku, kterou si Řím vysloužil od OSN kvůli své migrační politice. Informoval o tom list La Repubblica. Vysoká komisařka OSN pro lidská práva Michelle Bacheletová v…

Chudá romská dívenka dojala Slovensko, navštívil ji i Kiska

03.09. 20:40

Bratislava - Pozornost a projevy sympatií veřejnosti vyvolal na Slovensku výkon žákyně Annamárie Horváthové původem z chudé rodiny, která vyhrála běžecký závod, byť na rozdíl od svých soupeřek měla na nohou pouze balerínky. Spoluorganizátor akce našel sponzora a dívka dnes dostala nové běžecké boty…

Zastřelení Roma na sídlišti v Chomutově? Soud snížil trest, nešlo prý o vraždu s rozmyslem

28.08. 16:47

Praha - Vrchní soud v Praze snížil trest Petru Bendovi, který na sídlišti v Chomutově zastřelil romského řidiče dodávky. Muž si měl původně odsedět 12,5 roku, nyní dostal sedm let. Benda se hájil tím, že jednal v nutné sebeobraně. Justice nedospěla k závěru, že by měl čin rasový podtext.

Žebříček "nežádoucích" v Rusku vedou Romové, nenávist k EU a USA opadla

27.08. 15:42

Moskva - Podíl Rusů, kteří podporují omezení počtu cizinců v zemi, se za poslední rok prudce zvýšil. Žebříček "nežádoucích etnických skupin" vedou Romové, Číňané a Vietnamci. Sociologové naproti tomu pozorují zlepšení vztahů Rusů k občanům USA a EU, což zřejmě souvisí s letošním MS ve fotbale.

Česko dostalo na frak. Jeho postoj k Romům je otřesný

18.08. 15:53

Praha - Polovina Romů v Česku žije v sociálním vyloučení. Podle kvalifikovaných odhadů koordinátorů pro záležitosti romské menšiny z regionů je to kolem 120.000 lidí.

Rvačka s Romy na koupališti v Dubí? DSSS uskuteční protest i přes zákaz města

13.08. 15:35

Dubí - V Dubí na Teplicku po vážném incidentu na tamním koupališti roste napětí. Dělnická strana sociální spravedlnosti (DSSS) uskuteční protest v sobotu 18. srpna navzdory tomu, že město akci na vybraném místě zakázalo.

Romové z Dubí odsoudili útok na koupališti. Nepochopitelné agresivní chování nás poškozuje, zlobí se

10.08. 20:45

Dubí (Teplicko) - Dubí na Teplicku dá nainstalovat na koupališti kamery. Město tak reaguje na úterní napadení ženy a mladého muže. Instalaci kamer chválili radní na dnešní mimořádné schůzi, oznámil starosta Petr Pípal ČTK.

Romové zbili muže na koupališti v Dubí. DSSS chystá protest

10.08. 16:35

Dubí - Tepličtí kriminalisté prověřují úterní napadení ženy a mladého muže na koupališti v Dubí na Teplicku. Incident rozpoutal diskusi na sociálních sítích. V souvislosti s tím žádají návštěvníky koupaliště o poskytnutí dalších informací, uvítají i videa či fotografie.

Na Ukrajině to vře. Neonacisté vyhání Romy z táborů

06.08. 20:28

Kyjev - Ukrajinské ultranacionalistické a neonacistické skupiny v letošním roce zaútočily na 11 romských táborů a násilně vyhnaly jejich obyvatele.

Desítky lidí v Praze protestovaly proti diskriminaci Romů

31.07. 21:51

Praha - Zhruba 150 lidí dnes v Praze protestovalo proti násilí a diskriminaci vůči romské komunitě v Česku, Itálii a na Ukrajině. Akce, která se koná v devíti evropských zemích, je zároveň připomínkou likvidace takzvaného cikánského rodinného tábora v Osvětimi.

Boj proti Romům v Itálii. Policie zlikvidovala tábor na okraji Říma, další mají následovat

28.07. 15:39

Řím - Navzdory stanovisku Evropského soudu pro lidská práva vyklidila Italská policie tábor, který na severu Říma obývalo téměř 400 Romů. Policisté podle svědků použili při likvidaci tábora sílu.

Co bude s Romy z Chánova? Most chce proměnit sídliště v kontejnerové městečko

28.07. 15:04

Most - Severočeský Most už nechce investovat do oprav vybydlených panelových domů. Uvažuje se o tom, že se sídliště Chanov promění v kontejnerové městečko.

Romové byli při vystěhování diskriminováni, rozhodl soud

12.07. 16:38

Prešov - Krajský soudu v Prešově ukončil vleklý spor a rozhodl, že úřady jednaly diskriminačně, když při vystěhování obyvatel z domů v centru města Sabinov nepřistupovaly stejně k obyvatelům romského a neromského původu.

Mladíci zaútočili na romský tábor, jeden mrtvý a čtyři zranění

26.06. 18:32

Lvov - Ukrajinský soud poslal do vazby dva mladistvé, kteří jsou podezřelí z účasti na víkendovém přepadení romského tábora u Lvova. Zahynul při něm jeden Rom a další čtyři včetně dítěte byli zraněni. Útok, který média připisují dosud málo známé organizaci neonacistické mládeže, vyvolal znepokojení…

Do romského tábora ve Lvově vtrhli útočníci s noži. Jednoho člověka zabili, další jsou zraněni

Aktualizovali jsme 24.6.2018, 22:11, 24.06. 17:10

Lvov - Mladiství útočníci v sobotu pozdě večer přepadli romský tábor na okraji ukrajinského města Lvov. Jeden Rom zemřel a další čtyři utrpěli zranění. Policisté záhy zadrželi sedm lidí, u kterých vše nasvědčuje tomu, že se do útoku na Romy přímo zapojili.

Salvini trvá na sčítání Romů v Itálii, kritizují ho i koaliční partneři

19.06. 21:58

Řím – Navzdory tvrdé kritice italský ministr vnitra Matteo Salvini trvá na svém plánu, který se týká sčítání Romů a deportaci těch bez dokumentů. Uvedl to dnes odpoledne na twitteru.

Romové z vládní rady opustili na protest dnešní jednání

19.06. 20:40

Praha – Dnešní zasedání vládní rady pro záležitosti romské menšiny skončilo předčasně. Jedenáct romských členů vládního poradního sboru totiž opustilo jednání na protest proti omezování pomoci lidem v tísni.

Slovenský soud po policejní razii potrestal Romy, prý křivě obvinili policisty ze surového jednání

19.06. 17:04

Bratislava - Od policejní razie v romské lokalitě na východním Slovensku uplynulo již pět let. Soud dnes potrestal dva ze šesti Romů obžalovaných z křivé výpovědi, při které nařkli policisty ze surového jednání. Nevládní organizace se proti zatím nepravomocnému rozsudku bouří.

reklama
Fotogalerie