Články k tématu: rumunsko

Rumunsko plánuje omilostnit tisíce vězňů

18.01. 20:03

Bukurešť - Rumunská vláda navrhuje omilostnit tisíce vězňů. Chce tak ulevit přeplněným věznicím.

Muslimka Shhaidehová rumunskou premiérkou nebude, byla jí nabídnuta jiná pozice

03.01. 19:44

Bukurešť – Rumunský prezident Klaus Iohannis minulý týden odmítl jmenovat ekonomku Sevil Shhaidehovou do čela vlády. Pokud by tak učinil, stala by se první ženou a zároveň první muslimkou v čele vlády. Nyní jí byl místo toho nabídnut post vicepremiérky.

Rumunský prezident odmítl jmenovat muslimku premiérkou

27.12. 13:15

Bukurešť - Rumunský prezident Klaus Iohannis odmítl návrh sociálních demokratů (PSD) na jmenování Sevil Shhaidehové (52) novou premiérkou. Ke svému rozhodnutí dospěl po zvážení veškerých okolností.

reklama

Prezident Iohannis odložil nominaci nového rumunského premiéra

22.12. 22:28

Bukurešť - Nominace nového premiéra Rumunska se zatím odkládá. Rozhodl o tom prezident Klaus Iohannis. Důvod svého kroku nezveřejnil.

Poprask v Rumunsku: Sociální demokracie nominovala do čela vlády ženu a navíc muslimku

Aktualizovali jsme 21.12.2016, 22:09, 21.12. 15:06

Bukurešť - Rumunskou premiérkou by se mohla stát exministryně pro místní rozvoj Sevil Shhaidehová (52). Do funkce jin navrhli sociální demokraté, který před časem drtivě vyhráli parlamentní volby.

Volby v Rumunsku vyhráli sociální demokraté, jejich lídr měl problémy se zákonem

12.12. 12:43

Bukurešť - V Rumunsku se v neděli konaly parlamentní volby. Po sečtení zhruba 90 procent hlasů má Sociálnědemokratická strana (PSD) asi 46 procent křesel v obou komorách parlamentu, druhá skončila s 20 procenty Národní liberální strana (PNL). Zájem o hlasování byl ale velmi nízký, k urnám dorazilo…

Parlamentní volby v Rumunsku: Podle prvních odhadů zvítězili sociální demokraté

Aktualizovali jsme 11.12.2016, 21:02, 11.12. 10:05

Bukurešť - V Rumunsku se dnes konaly parlamentní volby a podle očekávání vyhrála Sociálnědemokratická strana (PSD), který přitom nedávno padla jako symbol zkorumpované politiky. Socialisté v kampani slibovali zvýšit mzdy a důchody.

Bombový útok vyděsil trenér Sumudicu, do Turecka nepůjde

11.12. 17:44

Bukurešť - Trenér rumunského fotbalového mistra Astry Giurgiu Marius Sumudica (45) mění plány. Kvůli sobotnímu bombovému útoku u stadionu Besiktase Istanbul, který si vyžádal 38 mrtvých, si rozmyslel angažmá v tureckém Gaziantepsporu.

V Rumunsku se k moci opět dostane sociální demokracie, tvrdí průzkum

03.12. 20:04

Bukurešť - Po rumunských parlamentních volbách, které proběhnou 11. prosince, se nejspíš po roční pauze vrátí k moci Sociálnědemokratická strana (PSD).

První výročí tragického požáru: Tisíce Rumunů si připomněly oběti z hudebního klubu

30.10. 19:48

Bukurešť - Je tomu rok, co v bukurešťském klubu Colectiv vypukl požár. Při tragédii zemřelo 64 převážně mladých lidí. Událost si dnes v rumunské metropoli připomněly tisíce lidí.

Příznivci Halloweenu, pozor: Můžete strávit noc v Drákulově rakvi

21.10. 13:33

Bukurešť - Fanoušci Halloweenu si zajisté přijdou na své v Rumunsku. Temní Drákulův hrad letos během strašidelného svátku vůbec poprvé od roku 1948 přivítá hosty, kteří tam zůstanou i přes noc.

Voda zaplavila rumunskou jeskyni. Uvěznila v ní devět lidí

22.08. 22:02

Bukurešť - Příval vody dnes uvěznil devítičlennou skupinu speleologů ve velké jeskyni Huda lui Papara. Ta se nachází v rumunském Sedmihradsku v župě Alba.

Bukurešť se loučila s královnou Annou Rumunskou (†92) +VIDEO

13.08. 16:17

Bukurešť - V Bukurešti se dnes konal smuteční obřad za Annu Rumunskou, manželku posledního rumunského krále Michala, který abdikoval v prosinci 1947.

Rumunsko se chystá na královský pohřeb, manželka posledního krále bude pochována

09.08. 13:26

Bukurešť - Do Bukurešti byly převezeny ostatky Anny Rumunské, manželky posledního rumunského krále Michala I. Pohřeb se uskuteční 13. srpna, kdy Anna spočine v královské hrobce ve městě Curtea de Argeş ve středním Rumunsku.

V Rumunsku zatkli viceguvernéra centrální banky. Je podezřelý z korupce

29.07. 14:34

Bukurešť - Viceguvernér rumunské centrální banky Bogdan Olteanu byl dnes zatčen a skončil ve vazbě, je podezřelý z korupce. V kauze má jít až o milion eur a podivné styky s podnikateli.

Rumunsko centem otroctví? Policie osvobodila 40 zneužívaných lidí

13.07. 19:44

Bukurešť - Rumunská policie osvobodila několik desítek fyzicky i psychicky postižených lidí zneužívaných k otrocké práci ve městě Berevoiesti.

V Rumunském přístavu byla zadržena obří zásilka drog v krabicích od banánů

01.07. 17:47

Bukurešť - Rumunské bezpečnostní složky odhalily více než 2,3 tun kokainu ukrytého v krabicích od banánů na lodích v černomořském přístavu Constanta.

Kyjev řeší problém s rumunskou menšinou. Ti žádají prezidenta o autonomii

20.06. 17:40

Kyjev - Kyjev musí začít řešit problém s rumunskou menšinou. Shromáždění ukrajinských Rumunů napsalo dopis prezidentovi Petru Porošenkovi, ve kterém ho žádá, aby oblasti se souvislým rumunským osídlením přiznal autonomní status.

Jihovýchod Evropy by se měl také posílit o vojáky NATO. Toto nabídlo Rumunsko

14.06. 13:35

Brusel - Dnes a zítra budou v Bruselu jednat ministři obrany NATO. Stěžejním tématem má být posilování bezpečnosti členských zemí aliance a snaha o "šíření stability" v jejím okolí.

Bývalému rumunskému ministrovi hrozí stíhání, měl manipulovat s volbami

16.05. 17:55

Bukurešť – Někdejšímu šéfovi rumunské diplomacie a nynějšímu senátorovi Titusi Corlateanovi hrozí trestní stíhání. Protikorupční prokuratura (DNA) dnes požádala parlament, aby dal k trestnímu stíhání Corlateana souhlas.

USA nasadily v Evropě protiraketový štít. Rusko zuří

12.05. 17:08

Deveselu - Američené dnes uvedli do provozu protiraketový štít v Rumunsku. Má chránit evropské členy NATO před balistickými raketami, proti projektu dlouhodobě protestuje Rusko.

VIDEO: Američané spustili protiraketový štít v Rumunsku

12.05. 14:45

Deveselu/Moskva - Američané dnes uvedli do provozu protiraketový štít v Rumunsku, má chránit evropské členy NATO před balistickými raketami. Proti projektu dlouhodobě protestuje Rusko, aliance ale tvrdí, že systém není namířen proti Moskvě.

Američané spustili protiraketový štít, co na to Rusko?

12.05. 13:16

Deveselu/Moskva - Američané dnes uvedli do provozu protiraketový štít v Rumunsku, má chránit evropské členy NATO před balistickými raketami. Proti projektu dlouhodobě protestuje Rusko, aliance ale tvrdí, že systém není namířen proti Moskvě.

Do migrační krize na Ukrajině se zapojí další země

09.05. 14:05

Bukurešť, Sofia - Rumunsko a Bulharsko se podle analýzy společnosti Stratford budou nyní více zapojovat do migrační krize i situace na Ukrajině. Jak to obě země ovlivní?

reklama
Fotogalerie