Články k tématu: sociální péče

Situace v ČR je vážná, tisíce lidí jsou bez pomoci. A bude hůř

17.08. 17:20

Téměř desetina Čechů a Češek nad 15 let se zdravotním handicapem, kteří žijí doma, si bez pomoci druhých nezvládne připravit jídlo a pohybovat se venku. Je to něco přes 100.000 lidí. Víc než 180.000 osob si nedokáže samo nakoupit. Vyplývá to z údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ). Podle něj…

Česko má vážný problém s důchodci. Vláda neví, co s nimi

Aktualizovali jsme 6.4.2019, 21:44, 06.04. 11:22

Český systém sociálních služeb není připraven na stárnutí. Pokud výrazně nepřibudou zařízení pro seniory, hrozí v dalších desetiletích kolaps péče. Do poloviny století by se měla kapacita seniorských domovů, domovů pro pacienty s demencí či pečovatelské služby minimálně zdvojnásobit. Novinářům to…

Socialistické ideje v podnikání nefungují! Smiřte se s tím!

Aktualizovali jsme 20.2.2019, 20:04, 19.02. 12:30

Komentář Petra Šulky – V posledních letech se objevují podnikatelské projekty, které mají za úkol spíše než vydělat, přinést společnosti užitek. Po velké radosti, návštěvnosti, spokojenosti přichází ignorace, stagnace, a nakonec krach v zapomnění. V poslední době se vyrojilo mnoho pádů takových…

reklama

Norsko v otevřeném konfliktu s Polskem? Senátorka upozorňuje také na případ českých dětí v Norsku

Aktualizovali jsme 19.2.2019, 15:14, 15.02. 09:50

Senátorka Jitka Chalánková v otevřeném dopisu připoměla komplikovanou kauzu dětí Evy Michalákové, které byly v Norsku odebrány děti. Případ se aktualizoval v souvislosti s tím, že došlo k diplomatické roztržce mezi Norskem a Polskem. Pro Globe24.cz se exkluzivně vyjádřila Jitka Chalánková.

Proč mizí lavičky? Důvod vás překvapí!

Aktualizovali jsme 30.1.2019, 21:57, 30.01. 09:00

Komentář Petra Šulky – Mnohým z nás už se to stalo. Jdete na oblíbené místo v parku nebo na nějakém místě a chcete si odpočinout na lavičce, která tam stála desítky let. Jenže ouha! „Vaše“ lavička je pryč. Ukradli ji? Záhadně zmizela? Kdepak! Důvod je daleko prozaičtější. A smutnější.

Revoluce v sociální péči? Maláčová představila své plány

27.07. 20:11

Praha - Kandidátka na ministryni práce Jana Maláčová (ČSSD) tvrdí, že Česko bude muset se stárnutím společnosti v příštích letech zásadně posílit sociální služby. Stanovit se bude muset také udržitelný model jejich financování. Dále se chce zaměřit na rodinnou politiku a řešit důchodovou reformu.

Korupce v Česku? Policie zasahovala v domovech důchodců

29.06. 19:09

Praha - Policisté kromě pražské Nemocnice Na Bulovce a Nemocnice Na Františku zasahovali i v dalších sociálních zařízeních provozovaných Prahou. Státní zástupce již obvinil pět lidí a jednu firmu z korupce, vydírání a zjednání výhody při zadání veřejné zakázky. V hledáčku policie je i devět…

Ministerstvo chystá komplexní změny ve příspěvcích na péči 2. až 4. stupně

23.05. 08:13

Praha - Ministerstvo práce a sociálních věcí do konce roku připraví komplexní návrh změn příspěvků na péči, který zahrne navýšení nejen příspěvků pro lidi s nejtěžším postižením, jak navrhuje dnes posuzovaná novela senátorů. Ministryně Jaroslava Němcová (ANO) novinářům při příchodu na jednání vlády…

Babišův kabinet nepodpořil vynětí sociálních ústavů a ambulancí z EET

10.01. 09:43

Praha - Vláda dnes nepodpořila senátní novelu, podle níž by se EET neměla vztahovat na sociální ústavy, nemocnice a část ambulancí. Proti předloze se postavila ministerstva financí a zdravotnictví, zatímco ministerstvo práce a sociálních věcí zaujalo neutrální postoj.

Platy v sociálních službách i kultuře se zvýší, vláda schválila nové tarifní tabulky

31.05. 14:46

Praha - Vláda dnes schválila změnu tarifních tabulek. Výdělky v sociálních službách tak vzrostou od července o 23 procent. Pracovníci v kultuře či v nepedagogických profesích ve školství si přilepší o 9,4 procenta.

Mayová ztrácí půd pod nohama? Po zveřejnění programů se náskok konzervativců na labouristy snížil

22.05. 19:41

Londýn - V Británii se budou 8. června konat předčasné volby. Podle průzkumů se náskok konzervativců britské premiérky Theresy Mayové před opozičními labouristy se snížil z 20 procentních bodů z minulého týdne na 14 procentních bodů.

Kvalita sociální péče v ČR je špatná? Šabatová chce prošetřit stížnosti

17.04. 11:14

Praha/Brno - Ombudsmanka Anna Šabatová ve zprávě o činnosti za loňský rok, kterou obdrželi poslanci, doporučuje pět legislativních změn. Dvě z nich se týkají péče v sociálních službách.

Kabinet dal zelenou novele o sociálních službách: Má pomoci těžce postiženými hospicům

29.03. 17:08

Praha - Vláda dnes schválila novelu zákona o sociálních službách. Lidé, kteří pobírají nejvyšší příspěvek na péči, se možná dočkají jeho navýšení. Stamiliony na péči o umírající v hospicích by měly být podle ministra zdravotnictví Miloslava Ludvíka (ČSSD) už v úhradové vyhlášce na příští rok.

Zákon o sociálních službách rozděluje ministry, vláda jej opět odložila

22.03. 15:48

Praha - Vláda dnes opět odložila projednávání návrh zákona o sociálních službách, jehož součástí je mimo jiné zvýšení příspěvku na péči pro lidi, kteří se bez pomoci neobejdou. K novele má připomínky řada ministerstev, ombudsmanka, zaměstnavatelé i Národní rada zdravotně postižených.

Péče státu o rodiny s dětmi je nedostatečná, myslí si 42 procent Čechů

13.03. 18:24

Praha - V rámci únorového šetření Naše společnost zařadilo Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM) i sadu otázek týkající se sociální politiky rodin. Respondenti hodnotili celkový postup vlády v případě sociální situace rodin s dětmi a dále se vyjadřovali ke konkrétním opatřením spojenými se…

Ve vládě to opět vře: Marksová a Babiš se hádají o sociálních službách, novela musela být stažena

13.03. 14:12

Praha - Ve vládě je dusno kvůli pevným sumám určeným na sociální služby. Novela, na které se neshodne ministr financí Andrej Babiš (ANO) s ministryní práce Michaelou Marksovou (ČSSD) byla z vlády stažena.

Sobotkův kabinec schválil plán rozvoje sociálních služeb do roku 2018

20.02. 12:32

Praha - Zlepšení financování i kvality poskytovaných sociálních služeb má přinést akční plán rozvoje sociálních služeb v Česku, který dnes schválila vláda. O přijetí materiálu ministryně práce a sociálních věcí Michaely Marksové (ČSSD) informoval na twitteru mluvčí kabinetu Martin Ayrer. Dokument…

V Česku možná vzniknou ošetřovatelské domy

28.12. 18:16

Praha - V Česku by v příštím roce mohly začít fungovat ošetřovatelské domy, které by poskytovaly zdravotní i sociální služby. Klienti by si platili stravu a pobyt, na opatrování by mohli využít příspěvek od státu. Ošetřování by jim pak hradily zdravotní pojišťovny. Vyplývá to z chystané novely o…

Rakousko trpí, ukázala studie. Sociální systém zatěžují migranti

Aktualizovali jsme 27.9.2016, 13:38, 27.09. 12:01

Vídeň – Rakouský sociální systém čelí velkému tlaku. Podle tamních médií na něj negativně doléhá velký příliv migrantů, který zemi zasáhl zejména v loňském roce. Informuje o tom server The Local.

Hejtmani chtějí od Babiše 270 milionů. Chybí podpora sociálních služeb

26.07. 09:21

Brno - Předseda Asociace krajů ČR a jihomoravský hejtman Michal Hašek (ČSSD) dnes po jednání s ministryní práce Michaelou Marksovou (ČSSD) oznámil, že kraje budou žádat od státu 270 milionů korun na dofinancování sociálních služeb v letošním roce.

Češka odjela do zahraničí pomáhat uprchlíkům, podle sociálky ale zanedbávala své děti

19.04. 10:26

Brno – Dobrovolnice a aktivistka Eva Zahradníčková (41) pomáhá uprchlíkům, několik minulých dní strávila například v uprchlickém táboře v Idomeni na řecko-makedonské hranici. Jenže po návratu domů ji čekalo nepříjemné překvapení – navštívila ji sociálka. Prý kvůli uprchlíkům zanedbává svoje děti.

reklama
Fotogalerie