Články k tématu: Svoboda médií

Babiš a Zeman jsou hrozbou pro média? Novinářská federace nešetří kritikou

18.10. 10:46

Česká média jsou pod tlakem veřejnosti a politiků, část mediálního trhu navíc stále nepřímo ovládá premiér Andrej Babiš, uvádí zpráva Evropské novinářské federace (EJF).

Svoboda médií v Evropě je nejohroženější od konce studené války, zní z Rady Evropy

13.02. 09:01

Minulý rok byl pro novináře v Evropě vůbec nejhorší od konce studené války. S varováním ve své zprávě přišla Rada Evropy, která volá po zavedení „urgentních opatření“ na ochranu novinářů. Útoky na ně jsou stále častější. Dokument citoval i prezidenta Miloše Zemana.

Erdoganův režim jde po novinářích? Ve vězení je pětkrát víc novinářů než před třemi lety

10.12. 19:33

Počet uvězněných novinářů v Turecku se za poslední tři roky zvýšil téměř pětkrát. Vyplývá to ze zprávy opozičního tureckého poslance Utkua Çakirözera, o níž informoval turecký deník Hürriyet. Poslanec zprávu zveřejnil dnes, tedy u příležitosti Dne lidských práv.

reklama

Ohrožení demokracie v Rakousku? Ministerstvo chce výrazně omezit spolupráci s kritickými médii

25.09. 14:09

Vídeň - Rakouské ministerstvo vnitra vyzvalo v interním e-mailu policii, aby omezila spolupráci s novináři, kteří o ní nepíšou dostatečně pozitivně. V dokumentu, který po úniku do médií označilo za nezávazný "podnět", ministerstvo rovněž doporučilo, aby se u všech případů zveřejňovala státní…

Rusko zavádí nový režim. Za nepřijemné zprávy bude hrozit vězení

18.09. 19:51

Moskva - Ruští poslanci dnes schválili novelu zákona hrozící až rokem vězení pro média či osoby, které odmítnou smazat či dementovat informaci, označenou soudem za falešnou. Uvedla to agentura AFP. K přijetí zákona je ještě zapotřebí i souhlas senátorů a podpis prezidenta.

Svoboda tisku je v Česku v ohrožení. Pospíšil má jasno: Může za to Zeman!

25.04. 13:47

Praha - Opoziční strany souhlasí se zprávou organizace Reportéři bez hranic (RSF), podle které se v Česku zhoršila svoboda tisku. Kritizují zejména to, že část médií prostřednictvím svěřenských fondů vlastní premiér v demisi a předseda hnutí ANO Andrej Babiš. Piráti také varují před útoky politiků…

Svoboda tisku v Evropě? Loni to nebylo dobré, problém má i Česko

25.04. 08:24

Berlín - Míra svobody tisku se loni nejvíce snížila v Evropě. Vyplývá to z každoroční zprávy mezinárodní nevládní organizace Reportéři bez hranic (RSF), o které informovala agentura DPA.

Reportéři bez hranic varují: Svoboda tisku je stále více omezována. V Česku jsou na vzestupu oligarchové

26.04. 10:00

Berlín - Organizace Reportéři bez hranic (RSF) dnes vydala svou pravidelnou zprávu o svobodě médií ve světě za uplynulý rok. Dokument nevyznívá optimisticky, práce novinářů a nezávislých médií je podle něj stále víc omezována. Zhoršila se i situace v Česku.

OSN by měla bojovat s falešnými zprávami. Jsou jako virová epidemie, tvrdí Rusko

26.04. 09:57

Moskva - Sekretariát Organizace spojených národů pro boj s falešnými zprávami a dezinformacemi by měl vypracovat strategie, které by vyšly jako součást rezolucí Valného shromáždění. S tímto požadavkem nově přišlo Rusko.

Novináři varují: Nezávislost médií je ekonomickými a politickými nástroji likvidována a potlačována

09.02. 16:08

Praha - Novináři ze zemí V4 se obávají o svobodu médií ve střední Evropě. Politici podle nich usilují o ovládnutí veřejného prostoru, a z médií se tak vytrácí pluralita. Výhrady přicházejí především od polských a maďarských žurnalistů.

Vláda zamítla absolutní svobodu slova kvůli extremistům

31.08. 14:23

Praha - Opoziční Úsvit přišel s návrhem, aby Parlament nesměl omezit svobodu slova nebo tisku. Vláda na svém dnešním zasedání novelu nepodpořila.

Svoboda tisku: Egypt rozjel unikátní projekt, do kterého zapojuje děti

30.05. 14:19

Káhira – Egypt je zemí, která je nechvalně proslulá regulací tisku a potlačování jeho svobod. Zpravodajský server Al Monitor ale nyní informuje, že v zemi získává popularitu iniciativa Baškatib, která se snaží v novinařině školit mladé lidi.

Svoboda tisku ve světě. Jak si vede ČR?

Aktualizovali jsme 5.5.2016, 13:17, 05.05. 11:57

Washington – Míru svobody každého státu lze měřit různými způsoby a podle různých kritérií. Jedním z nich je i svoboda slova a míra regulace médií. Právě tu se snaží vystihnout Index svobody tisku, který sestavuje mezinárodní nezisková organizace Reportéři bez hranic (RSF). Právě na něj se blíže…

Střelba a policejní obvinění obvinění kvůli fotce. V Turecku se k novinářům chovají jako k teroristům

03.05. 17:52

Ankara – O Turecku se v dnešní Evropě mluví zejména v souvislosti s dohodou EU-Turecko, v rámci které by mělo Turecko získat i bezvízový styk s EU: Kritici ale upozorňují na porušování lidských práv a svobody slova v této zemi. Na to upozorňuje i britský deník The Guardian.

reklama
Fotogalerie