Články k tématu: top 09

Politické strany zahájily ve všech krajích horkou část kampaně

10.09. 12:46

Praha - Strany s příchodem školního roku zahájily horkou část kampaně před sněmovními volbami, které budou zhruba za půldruhého měsíce. Většinou sázejí na kontaktní formu kampaně, k níž využívají také společenské a kulturní akce. K tradičním formám patří spolu s inzercí v médiích i prezentace na…

Proč stojí máslo padesát korun?

Aktualizovali jsme 7.9.2017, 22:37, 07.09. 18:35

NÁZOR - Nad současnými vysokými cenami másla se zamýšlí český europoslanec za TOP 09 Luděk Niedermayer. Mohou za to prý i kvóty na výrobu mléka, které byly přijaté už za minulého režimu, ale také nerozumná politická rozhodnutí.

TOP 09 považuje neúčast ANO na hlasování o Babišovi za zbabělost

06.09. 20:15

Praha - TOP 09 považuje neúčast poslanců hnutí ANO na hlasování o vydání předsedy hnutí Andreje Babiše a prvního místopředsedy Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání za zbabělost.

reklama

TOP 09 zahájila žhavou část kampaně, za voliči vyrazí rikšou či broukem

04.09. 17:54

Praha - TOP 09 dnes zahájila tzv. žhavou část své kampaně, která bude převážně kontaktní. Za voliči opoziční strana vyrazí třeba na tříkolkách i s veterány.

Hnutí ANO by vyhrálo volby, dobře si vede i Okamura. Jak jsou na tom ostatní strany?

27.08. 17:37

Praha - Volby by podle dnes zveřejněných výsledků volebního modelu Median vyhrálo hnutí ANO se ziskem 26,5 procenta hlasů. Druzí sociální demokraté by dostali hlas od 14,5 procenta voličů.

Na růžovém tanku se objevily bílé pruhy. Namalovala je TOP 09 jako připomínku invaze

21.08. 13:23

Brno - K nezvyklé připomínce okupace Československa se odhodlala jihomoravská TOP 09. Na růžovém tanku instalovaném na Komenského náměstí v Brně přibyly v noci na dnešek bílé papírové pruhy odkazující ke značení invazních vojsk v srpnu 1968.

Za řízení proti Česku může Chovanec, Slováci byli inteligentnější, spustil Schwarzenberg

Aktualizovali jsme 10.8.2017, 22:13, 09.08. 11:43

Praha - Řízení, které Evropská unie zahájila proti Maďarsku, Česku a Polsku je podle Karla Schwarzenberga (TOP 09) důsledkem jednání ministra vnitra Milana Chovance (ČSSD). Ten prý poškodil Českou republiku, sousední Slovensko jednalo inteligentněji.

Poslankyně Nina Nováková odstoupila z kandidátky TOP 09. Stranu podpořit nechce

31.07. 12:48

Praha - Poslankyně Nina Nováková odstoupila ze středočeské kandidátky TOP 09 do podzimních sněmovních voleb. ČTK dnes řekla, že kandidátku nechce podpořit svým jménem.

ANO drtí konkurenty. Koalice lidovců a STAN by před rozpadem získala 9,5 procent

28.07. 17:51

Praha - Sněmovní volby by v červenci vyhrálo podle volebního modelu agentury Median hnutí ANO s náskokem před druhou KSČM a třetí ČSSD. Koalice KDU-ČSL a STAN, jež se za krátký čas po svém vzniku rozpadla, by zůstala těsně pod desetiprocentní hranicí nutnou pro vstup do Sněmovny.

Pražská organizace SNK ED nepostaví kandidátku, místo toho podpořila do voleb TOP 09

24.07. 12:28

Praha - Pražská organizace strany SNK Evropští demokraté nebude v letošních volbách do Sněmovny stavět žádné kandidáty a podpoří TOP 09. Předseda pražské TOP 09 Martin Dlouhý tento krok uvítal.

Jak vstoupit do politické strany? Potřebujete hlavně trpělivost

20.07. 10:25

Praha - Nábor členů do českých politických stran je ve většině stran velmi podobný. Relativně jednoduše se dostanete do řad ODS, Pirátů a komunistů. Větší vytrvalost je třeba u Strany zelených a hnutí ANO Andreje Babiše, kde můžete na stranickou legitimaci čekat i přes půl roku.

TOP 09 spojila síly u Bursíkem: Na kandidátce bude sedm členů strany LES

13.07. 13:30

Praha - Na kandidátce TOP 09 pro podzimní volby do Sněmovny se objeví i sedm zástupců Liberálně ekologické strany (LES). Předseda LES Martin Bursík uvedl, že jeho strana nechce tříštit demokratické síly ve společnosti, a proto se rozhodla podpořit TOP 09.

Nový průzkum: Pád ČSSD se zastavil, na komunisty ale stále ztrácí

11.07. 09:15

Praha - Na přelomu června a července by se do sněmovny dostalo šest politických stran. Emotivní dopady vládní krize, která probíhala před prázdninami, oslabil. Hnutí ANO si drží vysoké preference, ČSSD mírně posílila. Zůstává však stále na třetím místě žebříčku za KSČM, která také mírně posílila. U…

Nový průzkum: ODS se dostala na druhé místo, ČSSD dál ztrácí

02.07. 13:56

Praha - Podle aktuálního průzkumu společnosti Kantar TNS pro Českou televizi by volby do Sněmovny nyní vyhrálo hnutí ANO s 33,5 procenty hlasů. ČSSD se propadla na čtvrté místo a koalice lidovců se STAN by v poslaneckých lavicích neusedla. Pro vstup do dolní komory potřebuje alespoň 10 procent, má…

Nový průzkum: ČSSD je až třetí, ANO suverénně vede. A co koalice KDU-ČSL a STAN?

28.06. 13:08

Praha - Jak ukázal volební model agentury Median, volby by v červnu vyhrálo hnutí ANO, které se vrátilo ke 27,5 procenta. Druhá by skončila KSČM s 15,5 procenta. ČSSD by dalo hlas 14 procent lidí, tedy stejně jako v květnu. Koalice KDU-ČSL a STAN by získala devět procent, do Sněmovny by se tedy…

Kalousek se pustil do Ruska: Je brutální, na demonstracích bijí děti. Nemáme právo mlčet

27.06. 14:31

Praha - Ruská policie před dvěma týdny zatkla více než 1000 demonstrantů, hlavně v Moskvě a Petrohradu. TOP 09 kritizuje, že se k zásahu nevyjádřila česká vláda. Dále požaduje, aby Sněmovna potlačení protestů odsoudila.

ANO válcuje ostatní strany. ČSSD a ODS jsou na tom skoro stejně

26.06. 14:57

Praha - Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM) tradičně zjišťovalo podporu politických stran ve veřejnosti a ochotu zúčastnit se parlamentních voleb. Do dolní sněmovny by se momentálně probojovalo šest stran. Průzkum nepočítá s dvojkoalicí lidovců se STAN.

ČSSD se propadla za KSČM, ANO naopak dosáhlo vůbec nejlepšího výsledku

19.06. 15:26

Praha - V červnu by se do Sněmovny dostalo šest politických stran. Dopad vládní krize je i s měsíčním odstupem pro ČSSD a ANO dost dramatický, informuje agentura STEM. ANO posílilo a získává svůj vůbec nejlepší výsledek. ČSSD naopak oslabila a vykazuje výsledek dosud nejhorší. Na levici zatím…

Zeman bude po volbách bude usilovat o maximální roli, varuje Kalousek

Aktualizovali jsme 1.6.2017, 23:18, 01.06. 16:10

Praha - Podle předsedy TOP 09 Miroslava Kalouska bude prezident Miloš Zeman po podzimních sněmovních volbách usilovat o to, aby hrál maximální roli. Strana chce voliče oslovit návrhy v oblasti vzdělávání a vědy.

Odejde Kalousek z čela TOP 09? O jeho osudu rozhodnou občané

01.06. 17:00

Praha - Předseda TOP 09 Miroslav Kalousek spojuje svou budoucnost s výsledky říjnových sněmovních voleb. O novém vedení bude strana rozhodovat na podzimním sněmu po volbách. Do kampaně TOP 09 vloží 60 až 70 milionů korun. Už se do ní zapojil také čestný předseda Karel Schwarzenberg.

TOP 09 volá po rychlém přijetí eura. Už není čas váhat, volá Kalousek

01.06. 16:54

Praha - Zatímco šéf hnutí ANO Andrej Babiš vstup do eurozóny odmítl, TOP 09 je pro rychlé přijetí společné evropské měny. Uvedl to dnes předseda strany Miroslav Kalousek s tím, že existuje řada ekonomických důvodů, proč euro zavést v Česku.

S Kalouskem a komunisty spolupracovat nebudeme, tvrdí Babiš. Pak si kopl do ČSSD

01.06. 12:34

Praha - TOP 09 vyloučila spolupráci s ANO a komunisty během úterního startu předvolební kampaně. Šéf hnutí ANO Andrej Babiš na to dnes zareagoval slovy, že nehodlá spolupracovat s komunisty ani se stranou Miroslava Kalouska.

Neuhneme, hlásá TOP 09 před volbami. Chce přijmout euro a snížit sociální pojištění

30.05. 14:47

Praha - Neuhneme (se zvýrazněným EU), je heslo TOP 09 pro podzimní volby do Sněmovny. Opoziční strana se vymezila proti prezidentovi Miloši Zemanovi. V programu slibuje voličům o osm procent nižší sociální pojištění, podporu podnikání, boj proti korupci, otevření penzijní reformy, investice do…

Kdo politikům vyhrává volby? Stranám pomáhají mocní hráči

30.05. 13:54

Praha - Kdo politikům vyhrává volby? Jde o volební týmy, které jsou složeny z různých mediálních expertů, analytiků a politických marketérů. Zaměřili jsme se na některé osobnosti, které v praxi vyhrávají volby politickým stranám. Často jde o lidi, kteří v průběhu času vypomáhají různým, často zcela…

reklama
Fotogalerie
google-site-verification: google572aa3d56eb08979.html