Články k tématu: top 09

TOP 09 podle Kalouska nepodpoří kandidáta ANO do čela Sněmovny

24.10. 20:02

Praha - TOP 09 podle svého odstupujícího předsedy Miroslava Kalouska znovu ujistila zástupce hnutí ANO o tom, že s ním do vlády nepůjde.

O spolupráci pravicových stran má zájem TOP 09, ODS a STAN

24.10. 16:26

Praha - O spolupráci mezi středopravicovými stranami se bude vedle TOP 09 pokoušet i ODS. Předseda občanských demokratů Petr Fiala dnes novinářům řekl, že chystá jednání. Hnutí STAN se ve čtvrtek sejde s lidovci a ODS.

Miroslav Kalousek skončí na postu předsedy TOP 09. Přečtěte si jeho prohlášení

24.10. 14:17

Praha - - Miroslav Kalousek nebude na listopadovém sněmu obhajovat funkci předsedy TOP 09. Uvedl to dnes v prohlášení, které přečetl na tiskové konferenci. Přečtěte si kompletní prohlášení v psané podobě.

reklama

Velké změny v TOP 09? Ženíšek už nebude první místopředseda. A co Kalousek?

23.10. 14:29

Plzeň/Zlín - Marek Ženíšek nebude za měsíc na celostátním sněmu TOP 09 obhajovat pozici prvního místopředsedy strany. Přijímá tak odpovědnost za špatný volební výsledek. Podle předsedy zlínského krajského výboru TOP 09 Víta Peštuky se dá očekávat na celostátním sněmu strany nějaká povolební reflexe…

Strašení Babišem nezafungovalo, tradiční strany byly zmasakrovány, píše český tisk

23.10. 08:08

Praha - Tématem číslo jedna dnešních novin v ČR jsou výsledky parlamentních voleb, jejichž vítězem je jednoznačně hnutí ANO. Deníky se shodují, že tradiční strany dostaly na frak a že se jim vymstil permanentní boj proti Andreji Babišovi.

Jiří Pospíšil podal přihlášku do TOP 09. Míří do vedení strany?

22.10. 14:30

Praha - Europoslanec a bývalý ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil podal přihlášku do TOP 09. Pospíšil ČTK řekl, že o jeho možné kandidatuře do vedení strany je nyní předčasné mluvit, když ještě není ani členem.

Babiš chce jednat s každým: Komunisté ho odmítli, ODS a TOP 09 se nezúčastní

22.10. 14:24

Praha - Zhruba 16 hodin po uzavření volebních místností zahájilo vítězné hnutí ANO jednání se zástupci dalších stran nové Sněmovny. Jako první přišli do bývalé sokolovny v Průhonicích, kam si zve šéf ANO Andrej Babiš návštěvy, komunisté.

Nejvíc peněz letos utratila za hlas ve volbách TOP 09

21.10. 23:58

Praha - Nejvíce peněz za hlas jednoho voliče utratí v letošních sněmovních volbách podle výpočtu ČTK na základě odhadovaných nákladů jednotlivých uskupení na kampaně TOP 09, a to asi 240 korun.

Dominik Feri je nejmladším poslancem v historii. Voliči ho vykroužkovali z posledního místa

21.10. 22:10

Praha - Teplický radní Dominik Feri, který se ve svých 21 letech dostal do Sněmovny za TOP 09 jako nejmladší poslanec v historii, se na působení v dolní komoře Parlamentu velmi těší. "Bude to náročné, bude to pro mě velká životní výzva," řekl ČTK po sečtení hlasů.

Schwarzenberg přiznal: Prohráli jsme.Lidé dnes očividně radši slyší sliby než pevné postoje

21.10. 22:04

Praha - Čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg označil výsledek voleb za prohru, kterou přisuzuje tomu, že strana neuhnula ze svých principů. Strana přitom svou kampaň stavěla na sloganu "nEUhneme."

ŽIVĚ: Přímý přenos z volebních štábů. Kde se slaví a kde panuje smutek?

21.10. 17:54

Praha - Dlouho očekávané volby do Poslanecké sněmovny skončily, výsledky mnohé strany nepotěšily. Osm milionů voličů rozhodlo také o složení vlády, která bude v následujících letech rozhodovat o klíčových otázkách. Podívejte se s nám do zákulisí jednotlivých volebních štábů všech hlavních stran.

Kalousek truchlí: Víc než 50 procent pro ANO, SPD a KSČM by byla porážka

21.10. 16:18

Praha – V případě, že ANO, komunisté a hnutí Svoboda a přímá demokracie dohromady posbírají ve volbách víc než polovinu hlasů, bude to porážka, ať už se dostane TOP 09 do Sněmovny, nebo ne. Uvedl to šéf TOP 09 Miroslav Kalousek.

První ANO, druhý Okamura a komunisté? Model Novy ukázal, kdo jak by strany mohly dopadnout

21.10. 15:27

Praha - Televize Nova zveřejnila po uzavření volebních místností model, který naznačuje, že letos vyhrálo hnutí ANO se ziskem 26 až 27 procent hlasů. 

Kalousek se obrací na voliče: Nemusíte mě milovat, ale svou práci dělám kompetentně

20.10. 14:02

Praha - TOP 09, stejně jako ostatní strany, se poslední den před volbami pokouší přesvědčit voliče, aby straně odevzdali hlas. Na Čechy se se svým poselstvím obrátili dvě hlavní postavy TOP 09 - předseda Miroslav Kalousek a čestný předseda Karel Schwarzenberg.

TOP 09 si zoufá a je v koncích? Kampaň strany znechutila politiky, Kalousek prý neudržel nervy na uzdě

Aktualizovali jsme 19.10.2017, 22:17, 19.10. 16:28

Praha – S tím, jak kampaň finišuje, některé strany sáhly k drsnějším metodám. Pobouření vyvolala především TOP 09 a její šéf Miroslav Kalousek, na kterého se zlobí ODS i ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL).

Kampaň finišuje: Fiala vyzval k účasti ve volbách, ANO rozdávalo perníky

19.10. 17:35

Praha - ODS dnes v Praze ukončila kampaň před sněmovními volbami. Předseda strany Petr Fiala vyzval občany, aby šli k volbám a podpořili ODS, která podle něj může zastavit populisty a komunisty. Proti ANO se v závěrečném apelu na voliče vymezil šéf TOP 09 Miroslav Kalousek.

Česká herečka podpořila TOP 09: Bojím, že nás schramstne bratr z Východu, vysvětluje

19.10. 12:21

Praha - Známá herečka a držitelka Českého lva Eva Holubová se přidala k těm českým celebritám, která veřejně podpořili některou z politických stran. V novém videu přiznala, že volí TOP 09 Důvodem je prý postoj strany k Evropské unii.

Sněmovna diskutuje o lithiu. TOP 09 chce měnit surovinovou politiku, lidovci horní zákon

16.10. 14:25

Praha - Sněmovní strany před mimořádnou schůzí Sněmovny k memorandu o těžbě lithia navrhly různé kroky, jejichž společným jmenovatelem je zachování kovu pro českou výrobu. Smysluplnou debatu s konkrétním výsledkem ale zřejmě čekat nelze. Už v pátek budou volby.

Ruská propaganda se snaží ovlivnit volby v ČR? Kalousek ukazuje na Zemana a Babiše

13.10. 17:03

Praha - Do české předvolební kampaně se podle Miroslava Kalouska promítá i činnost ruské rozvědky a její propagandy. Vláda vzešlá z blížících se voleb by podle předsedy TOP 09 měla v povolebním období jasně stanovit termín přistoupení k evropské měně.

Kalousek si věří: TOP 09 chce získat přes 10 procent hlasů

13.10. 16:44

Praha - Společným jmenovatelem příští vlády by měla být podle šéfa TOP 09 Miroslava Kalouska liberální parlamentní demokracie a právní stát. Předvolební kampaň letos podle něj provází větší tlak i napětí než dříve.

ANO má pár dní před volbami velký náskok na ČSSD, popularita Pirátů a SPD roste

13.10. 10:17

Praha - ANO by nyní získalo 26,5 procenta hlasů, druhou ČSSD by volilo 15,7 procenta voličů. Vyplývá to z volebního modelu agentury Focus. Do Sněmovny by se dostalo ještě dalších šest stran. Volby se uskuteční příští pátek a sobotu.

Nejtransparentnější financování kampaně? Nejlépe si vedou Zelení a Piráti, propadli Svobodní i Okamura

Aktualizovali jsme 12.10.2017, 14:30, 12.10. 13:22

Praha - Podle organizace Transparency International (TI) mají nejtransparentnější financování kampaně Zelení a Piráti. Naopak problémy jsou prý u Strany práv občanů (SPO), Realistů, Svobodných a hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomia Okamury.

Češi jsou před volbami zoufalí? Podle průzkumu často volí nejmenší zlo

11.10. 21:42

Praha - Největší šance na volební úspěch má stále hnutí ANO, druhou nejsilnější stranou může být ČSSD, ale i SPD, ODS nebo KSČM, do Sněmovny se mohou dostat i Piráti nebo STAN, před branami Sněmovny pak naopak může zůstat TOP 09, ale i lidovci. Vyplývá to z průzkumu agentury Sanep.

Průzkum ukázal zajímavé přelivy voličů, Jak moc změnili lidé za 4 roky svůj názor?

11.10. 14:16

Praha - Ze zářijového volebního modelu agentury Median vyplynulo, že 22 procent voličů ČSSD přešlo k ANO a 55 procent zvolí sociální demokracii znovu. Téměř desetina lidí, kteří v roce 2013 volili ČSSD, k volbám nepůjde, nebo ještě není rozhodnuta koho zvolit.

reklama
Fotogalerie