Články k tématu: ÚOHS

Česko může navzdory chybě koupit bojové vrtulníky USA, jsou zásadní pro bezpečnost státu

24.08. 17:02

Ministerstvo obrany může pokračovat v nákupu vrtulníků od firmy Bell z USA za 17 miliard korun, i když při vyřizování námitek k této veřejné zakázce chybovalo. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) zohlednil při rozhodování bezpečnostní zájmy státu, informoval dnes v tiskové zprávě.

Změny v čele ÚOHS? Babiš a Hamáček chtějí odvolání šéfa Rafaje

27.07. 21:05

Premiér Andrej Babiš (ANO) s vicepremiérem Janem Hamáčkem (ČSSD) chtějí po dovolené prezidentovi Miloši Zemanovi navrhnout odvolání předsedy Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petra Rafaje. Babiš to řekl na dnešní tiskové konferenci po zasedání vlády. Zprvu pouze uvedl, že s hlavou státu…

Ministerstvo porušilo zákon. Zůstanou Češi bez sociálních dávek?

Aktualizovali jsme 3.1.2020, 14:17, 03.01. 12:33

Ministerstvo práce nesmí uzavřít smlouvu na nový informační systém pro vyplácení dávek, který by měl podle plánu začít fungovat od roku 2021. Rozhodnutí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) je pravomocné, řekla dnes jeho mluvčí Milena Marešová.

reklama

Česko má starosti kvůli vrtulníkům z USA. Jejich nákup napadla italská firma

16.12. 12:59

Italská firma Leonardo podala k Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže podnět k prošetření zakázky ministerstva obrany na nákup 12 vrtulníků. ÚOHS už zahájil správní řízení, sdělil dnes ČTK jeho mluvčí Martin Švanda. Nabídka Italů byla levnější než nabídka vítězné americké firmy Bell, s níž…

Češi bez peněz? Tendr na sociální dávky se komplikuje čím dál víc

14.12. 16:41

Ministerstvo práce zatím nesmí uzavřít smlouvu na nový informační systém pro vyplácení dávek, který by měl podle plánu začít fungovat od roku 2021. Musí také zrušit vyřazení vítěze této zakázky ze soutěže. Firmu DXC Technology z ní vyškrtlo kvůli nízké ceně. Vyplývá to z rozhodnutí Úřadu pro…

Rafaj promluvil o schůzce s Faltýnkem: Řešili jsme zkrácení rozpočtu ÚOHS

03.04. 21:33

Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj se v listopadu 2017 sešel s místopředsedou ANO Jaroslavem Faltýnkem kvůli tomu, že vláda snížila ÚOHS rozpočet, řekl dnes Rafaj televizi Prima. Důvodem ke škrtům byly podle něho zásahy úřadu proti ministerstvům vedeným hnutím ANO,…

Policie má na Faltýnka odposlechy

09.03. 16:57

Žalobci navrhují vazbu pěti aktérů kauzy údajné korupce kolem zakázek na radnici Brna-středu ze všech tří možných důvodů - je to obava z útěku, ovlivňování svědků a pokračování v trestné činnosti. Novinářům to dnes před začátkem neveřejných vazebních zasedání řekl státní zástupce Radek Mezlík.

Faltýnek: Přiznávám, scházeli jsme se s ÚOHS i Kapschem

09.03. 11:48

Reakce Jaroslava Faltýnka na prověřování policie okolností výběru provozovatele mýtného systému:

Padnou Rafaj a Faltýnek? Babiš se odmítá ke kauze Brno-střed vyjadřovat

09.03. 09:07

Premiér Andrej Babiš (ANO) nechtěl říct, zda se bude v pondělí vláda zabývat možností odvolání předsedy Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petra Rafaje. Je třeba počkat na to, s čím přijde policie, řekl Babiš novinářům na závěr své návštěvy Spojených států v pátek večer místního času (v…

Zemětřesení v Brně-střed: Policie žádá v korupční kauze vazbu pro 5 z devíti obviněných

08.03. 19:22

Detektivové chtějí vazbu pro pět lidí z korupční kauzy kolem veřejných zakázek městské části Brno-střed. Ostatní čtyři obvinění byli propuštěni a dále budou stíháni na svobodě.

Faltýnkovo prohlášení: Jednal jsem ze zástupci Kapsche i antimonopolního úřadu. Vše bylo legitimní

08.03. 19:10

Reakce Jaroslava Faltýnka na prověřování policie okolností výběru provozovatele mýtného systému:

Spor o mýto pokračuje, ministerstvo dopravy podalo rozklad kvůli tendru na mýto

23.05. 21:02

Praha - Ministerstvo dopravy podalo rozklad předsedovi Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) k přehodnocení prvoinstančního rozhodnutí, kterým byl nepravomocně zrušen mýtný tendr. Úřad ministra Dana Ťoka (za ANO) rozporuje údajné pochybnosti v mýtném tendru. Ministerstvo to dnes sdělilo ČTK…

ÚOHS kontroluje obchodní řetězce, jen za minulý rok zahájil šest správních řízení

23.05. 10:33

Brno - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) zvýšil svou aktivitu v kontrolách chování obchodních řetězců. Podle zákona o významné tržní síle loni zahájil šest správních řízení, což je nejvíce od doby, kdy má tuto kompetenci na starosti. Vyplývá to z výroční zprávy úřadu za loňský rok.

Mýtné možná hned tak spuštěno nebude, ÚOHS si dává na čas

13.05. 16:16

Praha - Pokud ministerstvo dopravy podá rozklad proti rozhodnutí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) o zrušení tendru na výběr mýtného, jak avizuje, stanovisko v druhém stupni potrvá tři čtyři měsíce. V diskusním pořadu Otázky Václava Moravce to dnes řekl předseda ÚOHS Petr Rafaj.

Na popud Kapsche zahájil ÚOHS další správní řízení. Snaha zhatit tendr, oponuje resort dopravy

07.02. 16:55

Praha/Brno - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) zahájil na podnět firmy Kapsch třetí správní řízení s ministerstvem dopravy kvůli vyhlášenému mýtnému tendru. Ťokův úřad tvrdí, že jde o snahu celé výběrové řízení zhatit.

Globus dostal od antimonopolního úřadu pokutu 183 milionů

15.12. 14:07

Praha - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) dnes vydal prvostupňové rozhodnutí, v němž potrestal obchodní řetězec Globus ČR za porušení zákona o významné tržní síle. Pokuta činí 183.187.559,- Kč. Řetězec může do 15 dnů podat rozklad.

Kaufland neuspěl u NSS ve sporu s ÚOHS

05.12. 12:15

Brno - Obchodní řetězec Kaufland neuspěl s kasační stížností ohledně postupu Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) ani u Nejvyššího správního soudu. Již dříve žalobu firmy zamítl Krajský soud v Brně.

Na ministerstvu neznají zákon? Ťok a ÚOHS se nemůžou dohodnout kvůli mýtnému tendru

24.11. 17:02

Praha - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) odmítání tvrzení ministra dopravy Dana Ťoka (za ANO), že při prošetřování tendru na nového provozovatele elektronického mýta postupuje nestandardně.

Soukromoprávní vymáhání škod v Česku nefunguje, varuje ÚOHS

15.11. 12:37

Brno - Soukromoprávní vymáhání škod způsobených například kartely v Česku příliš nefunguje. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) zatím zaznamenal jen jeden případ, ve kterém byl žalobce alespoň částečně úspěšný.

Krajský soud Brno znovu projedná rekordní pokutu pro Kaufland

01.11. 13:29

Brno - Nejvyšší správní soud vrátil do hry rekordní pokutu 22 milionů Kč pro Kaufland. Řetězec podle Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) zneužil významné tržní síly.

Antimonopolní úřad zrušil milionovou pokutu pro České dráhy

14.08. 11:01

Brno - Pokuta 1,2 milionu korun pro České dráhy za pronájem lokomotiv Taurus od rakouských drah, byla zrušena. Rozhodnutí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) je pravomocné.

Ministerstvo zdravotnictví podalo žalobu proti pokutě za tendr na audity nemocnic

04.08. 12:19

Praha/Brno - Krajský soud v Brně se bude zabývat žalobou ministerstvo zdravotnictví proti čtvrtmilionové pokutě od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) za chyby v tendru na audity nemocnic.

Nejvyšší správní soud potvrdil pokutu 40 milionů pro RWE, spor s ÚOHS trval dlouhé roky

08.06. 10:03

Brno - Energetická společnost RWE Supply & Trading CZ musí zaplatit pokutu 40 milionů korun. Sankci, kterou vyměřil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), tento týden potvrdil Nejvyšší správní soud (NSS).

ÚOHS vyšetřuje společnost ČD Cargo z účasti v kartelu, už sbírá důkazy

27.03. 12:49

Praha - Firma ČD Cargo je podezřelá, že se podílela na rozdělení trhu, cenové koordinaci a na výměně citlivých informací při poskytování přepravních a zasilatelských služeb. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) už v sídle společnosti zajišťovat případné důkazy.

reklama
Fotogalerie