Články k tématu: Velká Británie

„Železná lady" o vlásek unikla brutálnímu teroristickému útoku. Jak se s ohrožením života vyrovnala?

01.04. 09:35

Donedávna jediná premiérka v čele Velké Británie a zároveň jedna z nejvýraznějších postav studené války a britské politiky po Winstonu Churchillovi musela čelit brutálnímu teroristickému útoku. Jak se s ohrožením života vyrovnala? S ledovým klidem, jako obvykle.

Moskva poslala Londýnu a Paříži otázky ke kauze Skripal, nejsou vůbec příjemné

31.03. 22:17

Moskva - Ruská diplomacie dnes zveřejnila seznam otázek, na které žádá odpověď od Británie a Francie. Ptá se například na to, jak se podařilo britským odborníkům tak rychle identifikovat nervově paralytickou látku použitou při útoku v jihoanglickém Salisbury.

Británie zvažuje ruskou žádost o přístup k Julii Skripalové

31.03. 14:55

Londýn/Moskva - Británie zvažuje žádost Ruska o možnost návštěvy dcery bývalého ruského dvojího agenta Skripala Julije, která je společně s otcem od začátku března hospitalizována po otravě bojovou látkou.

reklama

Londýn musí z Ruska stáhnout dalších 50 diplomatů

31.03. 12:45

Moskva - V souvislosti s aférou kolem otravy bývalého ruského dvojího agenta Sergeje Skripala si Londýn a Moskva již v polovině března recipročně vypověděly 23 diplomatů. Rusku to nestačí a vyzvalo Británii, aby z jeho území stáhla dalších více než 50 diplomatů.

Britské eso v rukávu. Čím země přesvědčila svět, že Skipala zabili Rusové?

Aktualizovali jsme 30.3.2018, 23:05, 29.03. 14:34

Londýn - Británie podle zdroje listu The Financial Times svým spojencům poskytla detailní vědeckou analýzu nervově paralytické látky použité při otravě Sergeje a Julije Skripalových, ale i řadu zpravodajských informací, které podpořily její tvrzení, že za útokem stojí Moskva.

Rusko opět požádalo Británii o přístup k dceři agenta Skripala

30.03. 14:15

Moskva/Londýn - Moskva opakovaně žádá Británii o kontakt s Julijí Skripalovou. Šéf ruské diplomacie Sergej Lavrov doufá, že Londýn konečně vyhoví. Argumentuje závazky, které plynou z Vídeňské úmluvy o diplomatických stycích.

Deportovaný uprchlík se nelegálně vrátil provedl hroznou věc. Soud se s ním nepáral

Aktualizovali jsme 29.3.2018, 22:11, 29.03. 16:49

Londýn - Neúspěšný žadatel o azyl, který byl v roce 2010 deportován do Afghánistánu, se minulý rok se vrátil přes Itálii do velké Británie. Nyní byl uvězněn kvůli znásilnění osmnáctileté dívky, kterou považoval za „jednorázovou sexuální hračku". Informují o tom britská média.

Britská policie v Salisbury uzavřela hřiště u domu Skripala

29.03. 18:55

Londýn - Britská policie z preventivních důvodů uzavřela v jihoanglickém Salisbury dětské hřiště, které je v sousedství domu otráveného bývalého agenta Sergeje Skripala.

Rusko se opět pustilo do Česka kvůli novičoku

29.03. 18:54

Moskva/Londýn - Mluvčí ruského ministerstva zahraničí Marija Zacharovová dnes prohlásila, že důležité místo ve výzkumu otravných látek v ČR mají nervově paralytické látky typu novičok. Z Británie dnes přišla informace, že se zdravotní stav Julije Skripalové zlepšuje.

Británie nedokáže chránit ruské občany na svém území, tvrdí Moskva

28.03. 20:37

Moskva – Ruské ministerstvo zahraničí tvrdí, že Británie není schopná chránit bezpečnost ruských občanů v zemi. Poukazuje například na otravu někdejšího ruského agenta Alexandra Litviněnka, podivnou sebevraždu miliardáře a kritika Kremlu Borise Berezovského, vraždu jeho přítele Nikolaje Gluškova či…

Skripal a jeho dcera mají jen malou šanci přežít, tvrdí agentova neteř

28.03. 17:06

Londýn - Bývalý dvojitý agent Sergej Skripal a jeho dcera Julija mají jen minimální šanci na přežití, řekla Skripalova neteř Viktoria Skripalová. Rovněž uvedla, že rodina netuší, kde je dvojice hospitalizována.

Výsledky referenda o EU platí i přes skandál kolem dat, ujišťuje Brity Mayová

28.03. 16:55

Londýn - Výsledky referenda o brexitu platí nehledě na obvinění, podle nějž měla kampaň Vote Leave (Volte odchod) výhodu v podobě neoprávněného přístupu k datům o milionech uživatelů sociálních sítí. V britském parlamentu to dnes prohlásila premiérka Theresa Mayová.

Londýn informoval diplomaty o kauze Skripal, podle Ruska to bylo fiasko

28.03. 09:39

Moskva - Britské velvyslanectví v Moskvě sezvalo zástupce zhruba 80 ambasád a prezentovalo jim poznatky Londýna ke kauze bývalého ruského agenta Sergeje Skripala. Informace byly podle listu Kommersant shrnutím již známých skutečností s jedinou důležitou výjimkou: zatímco dosud Londýn označoval vinu…

Učitel-islamista chtěl v Londýně vybudovat dětskou armádu, jeho svěřenci měli trénovat útoky na policii

28.03. 08:00

Londýn – Fanoušek Islámského státu, který se údajně snažil vytvořit „armádu dětských bojovníků", dostal od soudu doživotí. V britském vězení by měl strávit nejméně 25 let. Informovala o tom dnes agentura Reuters. Muž se k činům, ze kterých byl obžalovaný, přiznal.

Jed Novičok mohl v Británii zasáhnout na 130 lidí

26.03. 20:33

Londýn - Armádnímu jedu novičok mohlo být v souvislosti s otravou bývalého dvojího agenta Sergeje Skripala na jihu Anglie vystaveno přes 130 lidí. Oznámila to dnes britská premiérka Theresa Mayová.

Nové informace: Brity v kauze Skripal se prý snažili ovlivnit ruští trollové

26.03. 15:27

Londýn - Do případu otravy ruského agenta Sergeje Skripala se vložila také digitální laboratoř Digital Forensic Research Lab. Z její analýzy vyplývá, že se ruští trollové na twitteru pokoušeli manipulovat s míněním Britů ohledně kauzy.

Britský ministr obrany udeřil: Svět ztrácí trpělivost s Putinem a jeho činy

26.03. 13:34

Tallinn - Britský ministr obrany Gavin Williamson dnes přijel na návštěvu Estonska. Svět se podle něj sjednotil za Velkou Británií v kauze agenta Sergeje Skripala, trpělivost s ruským prezidentem Vladimirem Putinem dochází.

Tajná schůzka? Skripal v den útoku vypnul navigaci GPS v mobilu

26.03. 11:35

Londýn - Podle informací britského listu The Times bývalý ruský agent Sergej Skripal a jeho dcera Julija v den útoku jedem novičok v jihoanglickém Salisbury vypnuli na čtyři hodiny navigaci GPS ve svých telefonech.

Británie prý není zdrojem jedu novičok

24.03. 09:14

Londýn - Britská armádní laboratoř v Porton Down na jihu země dnes vyloučila, že by mohla být zdrojem nervové substance, která počátkem měsíce otrávila zběhlého ruského špiona Sergeje Skripala a jeho dceru. Rusko, které jakýkoli podíl na otrávení Skripala vylučuje, označilo právě tuto laboratoř za…

Češi přijeli za prací do Británie, čekalo je peklo

Aktualizovali jsme 23.3.2018, 22:16, 23.03. 14:14

Hradec Králové - Krajský soud v Hradci Králové dnes vynesl tresty v kauze obchodování s lidmi ve Velké Británii. Dva obžalovaní ruznými metodami nátlaku včetně fyzického násilí přiměli k práci za nevýhodných podmínek čtyři muže.

Policie musela uzavřít mrakodrap "Okurka", našla podezřelý balíček

23.03. 14:09

Londýn - Britská policie dnes v centru Londýna krátce uzavřela a evakuovala mrakodrap známý jako Gherkin (Okurka). Důvodem byl nález podezřelého balíčku.

Britové ve krvi Skripala a jeho dcery objevili Novičok, vzorky dostane OPCW

22.03. 21:21

Londýn - Experti z laboratoře v jihoanglickém Porton Downu zjistili přítomnost nervově paralytického jedu novičok či jemu příbuzné látky v krvi bývalého dvojího agenta Sergeje Skripala a jeho dcery Julije.

Svatba prince Harryho a Meghan Markleové? Na obřadu 600 hostů, na recepci 200

22.03. 21:13

Londýn – Na květnovém svatebním obřadu britského prince Harryho a americké herečky Meghan Markleové bude 600 hostů. Večerní recepce, která bude po obřadu následovat, se zúčastní už méně lidí, jen 200. 

Spor o Novičok pokračuje: Londýn měl podle ruského velvyslance v Británii své zásoby

22.03. 16:42

Londýn - Diplomatická válka kvůli kauze Skripal mezi Londýnem a Moskvou nebere konce. Ruský velvyslanec v Británii Aleksandr Jakovenko naznačil, že již před útokem na bývalého dvojitého agenta měla Británie zásobu nervové látky novičok.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací