Články k tématu: Vojenská policie

Radary pro armádu šetří policie, podle ministryně obrany jsou zjištění velmi závažná

22.05. 17:19

Praha - V souvislosti se zakázkou na mobilní radary za několik miliard korun pro českou armádu inspekce ministerstva obrany zjistila "extrémně závažné nálezy". Ministryně obrany v demisi Karla Šlechtová (za ANO) řekla v rozhovoru ČTK, že se proto obrátila na Vojenskou policii. Kontaktovala ji i v…

Do Iráku odcestovalo deset českých vojenských policistů

04.02. 12:31

Praha - Do Bagdádu dnes z Česka odletělo sedm instruktorů vojenské policie a tři další vojenští policisté. Mají za úkol cvičit irácké ozbrojené síly a podílet se na ochraně leteckého poradního týmu.

Soud osvobodil bývalého šéfa elitní jednotky Vojenské policie, kauza se táhla devět let

15.01. 15:13

Praha - Městský soud v Praze dnes rozhodl, že někdejší šéf Útvaru speciálních operací (SOG) Vojenské policie Petr Krčmář a logistik jednotky Luboš Klimeš nespáchali při nákupu maskovacích oděvů trestný čin.

reklama

Vojenská policie má více než rok nové pravomoci, vyšetřovala už 45 případů

26.08. 16:34

Praha - Od loňského července, kdy Vojenská policie dostala pravomoc samostatně vyšetřovat některé trestné činy, eviduje už 45 trestních stíhání.

Česká vojenská policie od září pošle do Iráku čtyři experty

26.08. 15:14

Praha - Vojenská policie od září pošle do Iráku čtyři specialisty, kteří budou cvičit irácké kolegy. Připojí se do mise, ve které již působí několik příslušníků Policie ČR.

Vojenská policie ukončila prošetřování exšéfa Hradní stráže Prskavce

15.02. 17:25

Praha - Vojenská policie ukončila prošetřování bývalého velitele Hradní stráže Petra Prskavce, který byl z funkce odvolán loni 2. prosince. Musel odejít údajně kvůli nesrovnalostem ve vyplácení cestovních náhrad.

Vojenská policie zřejmě získá více pravomocí

16.11. 12:18

Praha - Vojenská policie by mohla získat nové pravomoci. Při vyšetřování by dostala oprávnění nasazovat třeba agenty, sledovat lidi nebo používat krycí dokumenty. Počítá s tím novela zákona o Vojenské policii (VP), o jejímž schválení vládou dnes na twitteru informoval mluvčí kabinetu Martin Ayrer.…

Postřelení vojáka v baru ve Vyškově nebylo úmyslné. Kauzu přebírá vojenská policie

10.10. 14:39

Vyškov - Postřelení vojáka v baru ve Vyškově nebylo úmyslné, říká k víkendovému incidentu státní policie. Kauzu si tak přebírá vojenská policie.

Vojenská policie a její nové pravomoci? Mohla by dostat právo používat informátory

03.08. 15:15

Praha - Vojenská policie by mohla získat právo používat informátory. Nově by také mohla moci užívat krycí doklady pro své členy.

reklama
Fotogalerie