Články k tématu: volkswagen

Akcie VW se vrátily na úroveň před emisní aférou

01.11. 20:36

Frankfurt - Cena akcií německého automobilového koncernu Volkswagen se vrátila na úroveň z období před emisním skandálem, který vypukl v září 2015.

Kodiaq je na trhu úspěšný, Škoda do září zvýšila provozní zisk na 1,2 miliardy eur

27.10. 10:50

Wolfsburg/Mladá Boleslav - Škoda Auto zvýšila za první tři čtvrtletí provozní zisk o 28,3 procenta na 1,2 miliardy eur, tedy v přepočtu 30,8 miliardy korun. Nový model Kodiaq se setkal s velmi pozitivním přijetím na trhu.

Volkswagen pozastavil prodej italské motocyklové divize Ducati

04.09. 22:17

Berlín/Milán/Londýn - Německý automobilový koncern Volkswagen pozastavil prodej své italské motocyklové divize Ducati.

reklama

Emisní skandál ohrožuje německou ekonomiku

21.08. 10:43

Berlín - Podle pravidelné měsíční zprávy spolkového ministerstva financí je emisní skandál rizikem pro největší evropskou ekonomiku. Automobilový průmysl je největším vývozcem z Německa. Poskytuje zhruba 800.000 pracovních míst.

Německé automobilky v minulosti úspěšně lobbovaly za mírnější normy, tvrdí média

07.08. 13:18

Berlín - Německé automobilky v minulosti úspěšně v nejvyšších patrech německé politiky lobbovaly za mírnější emisní nařízení. Uvedl to magazín Spiegel.

Manažer Volkswagenu se v USA přiznal k emisní kauze

04.08. 21:16

Detroit - Manažer německé společnosti Volkswagen Oliver Schmidt dnes u soudu v Detroitu přiznal vinu ve skandálu kolem manipulací testů emisí naftových aut.

Německý tisk hodnotí výsledky dieselového summitu velmi kriticky

03.08. 11:48

Berlín - Dohoda automobilek o úpravách softwaru, které podle výrobců povedou ke snížení emisí oxidů dusíku v jednotlivých autech o 25 až 30 procent, se nesetkala s kladným ohlasem. Podle německých médií jde obrazně jen o placebo a homeopatii.

Důkazů o mučení zaměstnanců VW v Brazílii za vojenské diktatury údajně přibývá

25.07. 09:21

Wolfsburg - Důkazy, že německá automobilka Volkswagen spolupracovala s brazilskou vojenskou diktaturou, vedla černé listiny vlastních zaměstnanců s uvedením jejich politické orientace a umožňovala mučení na pracovišti, se množí.

Šéf VW o manipulacích s emisemi věděl měsíce před odhalením skandálu, tvrdí tisk

09.07. 22:44

Berlín/Wolfsburg (Německo) - Bývalý generální ředitel německé automobilky Volkswagen Martin Winterkorn věděl o manipulacích s testy emisí naftových vozů přinejmenším dva měsíce před vypuknutím skandálu. Informoval o tom německý list Bild am Sonntag.

Svolávací akce Volkswagenu se v ČR týká 12 tisíc aut

03.07. 16:51

Praha - Volkswagen svolává do servisů velké množství vozů k úpravě softwaru pro brzdový systém, akce se v Česku týká zhruba 12.000 vozů.

Slovenské odbory se dohodly s vedením Volkswagenu, stávka končí

25.06. 22:35

Bratislava - Stávka zaměstnanců bratislavské továrny německé automobilky Volkswagen po šesti dnech končí. Odbory a vedení tohoto největšího soukromého zaměstnavatele na Slovensku se dnes dohodly na nové kolektivní smlouvě včetně zvyšování platů pracovníků celkově o zhruba 14 procent během…

Odbory se s Volkswagenem téměř dohodly na platech

24.06. 18:13

Bratislava - Odbory a vedení bratislavské továrny automobilky Volkswagen nejsou podle předáka odborové organizace Zoroslava Smolinského příliš vzdálené od uzavření dohody o zvýšení mezd.

Stávka ve slovenské továrně Volkswagenu pokračuje

23.06. 12:37

Bratislava - Stávka ve slovenské pobočce Volkswagenu trvá, na rozdíl od předchozích dnů ale pracovníci již neprotestují před bratislavským závodem. Od zahájení protestu se zástupci vedení podniku a odbory sešli na dvou jednáních, která ale nevedla k dohodě.

Ve slovenském Volkswagenu třetím dnem pokračuje stávka, jednání zkrachovala

22.06. 12:21

Bratislava - Zaměstnanci bratislavské továrny německé automobilky Volkswagen třetím dnem pokračují ve stávce, chtějí tak vedení podniku přimět k výraznějšímu zvýšení platů. Zástupci podniku a odborové organizace se sešli ve středu, k dohodě ani po osmi hodinách nedospěli.

Pracovníci bratislavského VW pokračují ve stávce. Mají nadprůměrné mzdy, chtějí ještě víc

21.06. 13:04

Bratislava - Druhým dnem pokračuje ve slovenské pobočce Volkswagenu stávka zaměstnanců za vyšší mzdy. Protest je časově neomezený, výroba v podniku je narušena.

Zaměstnanci slovenského Volkswagenu stávkují kvůli vyšším mzdám. Neponižujte nás, hlásají transparenty

20.06. 09:34

Bratislava - Ve slovenské divizi Volkswagenu se dnes poprvé od jejího založení v roce 1991 stávkuje. Zároveň jde o jeden z největších protestů svého druhu v novodobé historii Slovenska. Zaměstnanci žádají zvýšení mezd.

Zaměstnanci slovenského Volkswagenu chystají velkou stávku

14.06. 17:15

Bratislava - Bratislavská továrna Volkswagenu je z hlediska počtu vyrobených aut největší ze závodů tří automobilek, které montují vozidla v zemi pod Tatrami. Její zaměstnanci ale nejsou spokojeni s platy. V úterý ráno proto vstoupí do časově neomezené stávky.

Německo nařídilo přezkoumání vozů Porsche kvůli emisím

12.06. 15:59

Berlín - Emisní aféra koncernu Volkswagen zasáhla další firmu. Německé ministerstvo dopravy nařídilo Spolkovému úřadu pro motorová vozidla (KBA), aby přezkoumal emise automobilů společnosti Porsche.

Prohledání kanceláří VW nebylo protizákonné

15.05. 20:12

Mnichov - Prohledání kanceláří právnické firmy německé automobilky Volkswagen mnichovskou prokuraturou nebylo protizákonné. Uvedl to dnes mnichovský soud.

Čtvrtletní zisk Škody Auto stoupl o 31,8 procenta

03.05. 11:08

Wolfsburg - Provozní zisk české automobilky Škoda Auto se v letošním prvním čtvrtletí zvýšil o 31,8 procenta na 415 milionů eur (11,2 miliardy Kč). Německá skupina Volkswagen v prvním kvartálu zvýšila provozní zisk o 40 procent na 4,37 miliardy eur (117,5 miliardy Kč).

Německo a ČR brzdí reformy kolem emisí aut, tvrdí německý deník

25.04. 12:14

Berlín - Německo, ale i další země včetně Česka brzdí evropské reformy, které mají zabránit opakování skandálu s emisemi naftových aut. Uvedl to dnes list Süddeutsche Zeitung s tím, že pro některé vlády je důležitější průmysl než zájmy občanů.

Americký soud schválil vládní dohodu s VW o urovnání emisní aféry

21.04. 19:10

Detroit (USA) - Americký soudce Sean Cox dnes schválil vládní dohodu s německým automobilovým koncernem Volkswagen o urovnání jeho emisního skandálu.

Volkswagen v prvním čtvrtletí zvýšil zisk o 28 procent

18.04. 21:51

Wolfsburg (Německo) - Německý automobilový koncern Volkswagen v prvním čtvrtletí zvýšil provozní zisk meziročně zhruba o 28 procent na 4,4 miliardy eur (117,7 miliardy Kč).

Výrobce automobilů Fiat Chrysler už nehledá partnera pro další fúzi

14.04. 21:14

Amsterdam - Automobilka Fiat Chrysler (FCA) již nehledá partnera pro fúzi. Místo toho se zaměří na rozvoj svého podnikatelského záměru. Ještě minulý měsíc se hovořilo o možném spojení s Volkswagenem.

reklama
Fotogalerie