Články k tématu: volkswagen

Německé spolkové země chystají žalobu na Volkswagen

16.09. 14:09

Wiesbaden (Německo) - Německé země Hesensko a Bádensko-Württembersko zažalují automobilku Volkswagen o odškodné za újmu, kterou jim způsobil skandál kolem manipulace s emisemi. Uvedla to dnes ministerstva financí obou spolkových zemí.

Zájem o značku VW po skandálu opět roste

16.09. 14:07

Wolfsburg - Volkswagenu, který se již rok potýká s dopady emisního skandálu Dieselgate, se v srpnu meziročně zvýšil odbyt o 6,3 procenta na 759.400 vozů.

Jeden z inženýrů VW se v USA přiznal k podílu na emisním skandálu

09.09. 19:27

Washington - Jeden z inženýrů německého automobilového koncernu Volkswagen se dnes u amerického soudu přiznal k podílu na skandálu kolem falšování testů emisí naftových vozů.

reklama

VW tvrdí, že emisním skandálem pravidla EU neporušil

08.09. 21:29

Frankfurt nad Mohanem/Brusel - Německá automobilka Volkswagen odmítá, že by v souvislosti se svým emisním skandálem porušila pravidla EU na ochranu spotřebitelů.

Jourová: Volkswagen porušil zákony ve většině zemí EU. Brusel chce zakročit

05.09. 09:08

Berlín - Podle eurokomisařky Věry Jourové automobilka Volkswagen porušila ve většině zemí Evropské unie zákony na ochranu spotřebitele. Aféra Dieselgate vypukla loni v září, když německý koncern přiznal, že do zhruba 11 milionů naftových aut nainstaloval software umožňující manipulovat s testy…

Volkswagen kvůli sporu s dodavateli nemohl vyrobit 22.000 aut

28.08. 18:05

Wolfsburg (Německo) - Německá automobilka Volkswagen kvůli sporu s dodavateli nemohla vyrobit v plánovaném termínu zhruba 22.000 vozů Golf a Passat.

Noční jednání nic nevyřešila. Spor Volkswagenu s dodavateli pokračuje

23.08. 10:05

Berlín - Ani dlouhá noční jednání nepřinesla řešení sporu mezi Volkswagenem a dvěma dodavateli dílů. Podle analytiků by kauza mohla automobilku stát až sto milionů eur.

Volkswagen pozastavil výrobu, nejsou díly. Zaměstnanci musejí na dovolenou

Aktualizovali jsme 22.8.2016, 19:02, 22.08. 11:06

Frankfurt - Spor s dodavateli součástek se dotýká celkem šesti továren Volkswagenu a bude mít dopady na více než 25 tisíc zaměstnanců německé automobilky.

USA a Volkswagen začali jednat o ukončení emisního skandálu. Padne rekordní pokuta?

16.08. 09:19

Washington - Představitelé amerického ministerstva spravedlnosti a německé automobilky Volkswagen zahájili rozhovory o tom, jak uzavřít trestní řízení proti koncernu kvůli emisnímu skandálu Diesegate.

Aféra dieselgate v USA brzy utichne? Začaly rozhovory o dohodě

16.08. 01:49

Washington - Americké ministerstvo spravedlnosti a německá automobilka Volkswagen začaly jednat o utavření emisního skandálu. Informovala agentura Reuters. Mělo by se jednat o tečku ta americkou části aféry.

Volkswagen upraví dalších 460 tisíc naftových vozů, Jedná se i VW Polo a Seat Ibiza

14.08. 15:03

Berlín - Volkswagen získal souhlas s technickými úpravami dalších 460.000 automobilů s naftovými motory, které byly vybaveny softwarem umožňujícím manipulace s emisními testy.

Emisní aféra VW není u konce. Bavorsko se rozhodlo žalovat automobilový koncern

02.08. 13:46

Norimberk (Německo) - Německá spolková země Bavorsko se rozhodla zažalovat automobilový koncern Volkswagen o odškodné za dopady skandálu kolem měření emisí.

Zisk z provozu Škody Auto se zvýšil, koncernu Volkswagen se naopak propadl

28.07. 11:51

Frankfurt - Provozní zisk automobilky Škoda Auto v prvním pololetí stoupl o 31,2 procenta na 685 milionů eur. Naopak čistý zisk koncernu Volkswagen se propadl o 37 procent na 3,6 miliardy eur.

Nové auta se v EU prodávají čím dál více. Volkswagen se nadále potýká s Dieselgate

15.07. 09:57

Brusel - Prodej nových osobních aut v EU se v červnu zvýšil o 6,9 procenta na téměř 1,46 milionu vozů. Lidé mají zájem o luxusní značky, naopak německý koncern Volkswagen se nadále potýká s následky aféry Dieselgate.

Na pozemcích VW našli pyrotechnici nevybuchlou bombu z války

08.07. 22:26

Berlín - Čtvrttunovou leteckou pumu z druhé světové války objevili dnes pyrotechnici na pozemku automobilového koncernu Volkswagen ve Wolfsburgu.

Finanční dozor v Německu chce vyšetřovat vedení Volkswagenu

21.06. 19:49

Berlín - Německý úřad pro dozor nad finančním trhem (BaFin) žádá o vyšetřování celého bývalého představenstva automobilové skupiny Volkswagen.

Držitelé dluhopisů automobilky Volkswagen podaly na firmu hromadou žalobu

21.06. 17:33

San Francisco - Německý automobilový koncern Volkswagen čelí ve Spojených státech první hromadné žalobě ze strany držitelů jeho dluhopisů související s emisním skandálem podniku. Žalobu inicioval penzijní fond Boston Retirement System, uvedla advokátní kancelář Labaton Sucharow LLP. Další žalobu na…

Volkswagen spouští novou strategii. Na začátku přestane vyrábět více než 40 modelů

19.06. 10:28

Frankfurt - Podle informací německého listu Handelsblatt přestane koncern Volkswagen v příštích letech vyrábět více než 40 modelů automobilů. Důvodem je nová strategie firmy.

Ojeté auta VW stojí pořád stejně, i přes aféru Dieselgate

05.06. 21:02

Wolfsburg - Po vypuknutí emisní aféry Dieselgate měli majitelé vozů Volkswagen obavy, že jejich auta v důsledku skandálu ztratí na hodnotě. Černý scénář se ale nenaplnil.

I přes aféru Dieselgate zvýšil Volkswagen provozní zisk

31.05. 10:19

Wolfsburg - Navzdory emisnímu skandálu Dieselgate zvýšila německá automobilka Volkswagen v prvním čtvrtletí provozní zisk o 3,4 procenta na 3,44 miliardy eur.

Dieselgate se dotkl Čechů. Volkswagen svolává prvních tisíc vozů do servisu

16.05. 12:15

Praha - Koncern VW v Česku dnes v první vlně servisní akce kvůli aféře s motory schopnými obcházet emisní měření rozeslal pozvánky do servisů majitelům prvních zhruba 1000 vozů. ČTK to řekli zástupci dovozce značek koncernu Volkswagen. Další vlny budou následovat v řádu týdnů. Celkem se problém v…

Prodej aut v EU se vyšplhal na úroveň před hospodářskou krizí

14.05. 15:44

Brusel - Odbyt osobních vozů v EU dosáhl nejvyšší úrovně od dubna 2008, kdy v automobilovém průmyslu začala hospodářská krize. I přes aféru Dieselgate se daří německému koncernu Volkswagen.

VW už je opět na čele světového automobilového trhu

26.04. 09:17

Tokio - Navzdory emisnímu skandálu Dieselgate se Volkswagen vrácí do čela světového automobilového trhu. Německý koncern v prvním čtvrtletí předstihl v prodeji japonského konkurenta Toyota Motor.

Volkswagen chce do Číny vložit miliardy eur. Plánuje na tamním trhu prorazit mezi SUV

24.04. 15:27

Peking - Volkswagen plánuje investovat v Číně v tomto roce zhruba čtyři miliardy eur. Na tamních trzích se chce zaměřit především na sportovně užitkové vozy a s vozy s pohonem na nové energie.

reklama
Fotogalerie