Články k tématu: zaměstnavatelé

Jak vyřešit spory s karenční dobou? Lékaři přišli s nápadem

04.04. 17:13

Praha - Podle Sdružení praktických lékařů by problém s nárůstem počtu neschopenek v případě zrušení třídenní karenční doby mohlo vyřešit větší rozšíření takzvaných sick days, tedy dnů volna, kdy se nemocný zaměstnanec léčí sám doma bez návštěvy lékaře.

Změny v nemocenské? Zaměstnavatelé mají platit 1. až 11. den nemoci, navrhuje ANO

21.03. 08:01

Praha - Hnutí ANO navrhuje, aby zaměstnavatelé vypláceli nemocenskou od 1. do 11. dne nemoci. Nyní zaměstnavatelé proplácejí 4. až 14. den.

Pracovní revoluce? Systém není připraven na start-upy

14.03. 17:55

Praha - Právní a sociální systém v ČR není podle analytiků připraven na pracovní revoluci, kterou na trh přinesla vlna start-upů. Firmy jako Facebook, Uber nebo Airbnb na jedné straně lidem poskytují okamžité služby, na straně druhé pak nabízejí možnost flexibilního zaměstnání.

reklama

Firma může prohledat i soukromá data zaměstnance ve služebním počítači, rozhodl Štrasburk

22.02. 17:28

Štrasburk - Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku dnes vynesl verdikt, podle kterého zaměstnavatel může prohledat i soukromá data ve služebním počítači zaměstnance, pokud ten vysloveně neoznačí příslušné složky jako soukromé.

Změna na pracovním trhu? Mezi největší zaměstnavatele světa pronikají outsourcingové firmy

29.12. 16:48

New York - Žebříčku největších zaměstnavatelů světa dříve dominovaly společnosti, které vyráběly a prodávaly věci. Nahradily je ale společnosti, které pronajímají pracovníky klientům. Vyplývá to z průzkumu listu The Wall Street Journal.

Jaký bude rok 2018 pro českou ekonomiku?

27.12. 16:41

Praha - Podle zástupců zaměstnavatelů příští rok poroste česká ekonomika mezi třemi až čtyřmi procenty, tedy mírně nižším tempem než letos. Konfederace zaměstnavatelských a podnikatelských svazů předpokládá inflaci kolem dvou procent.

Česko potřebuje ekonomické migranty, vláda musí umožnit jejich dovoz, tvrdí expert

Aktualizovali jsme 11.10.2017, 22:09, 11.10. 14:14

Brno – Česko potřebuje ekonomické migranty. Tvrdí to šéf Svazu průmyslu a dopravy ČR Jaroslav Hanák. Podle něj českým firmám údajně chybí až 290 tisíc lidí, které by rád získal právě ze zahraničí.

Tripartita jedná o návrhu státního rozpočtu na příští rok

18.09. 17:57

Praha- Tripartita, tedy zástupci vlády, odborů a zaměstnavatelů, začala projednávat podobu státního rozpočtu na příští rok. Představy zúčastněných stran se značně rozcházejí. Návrh rozpočtu na příští rok počítá se schodkem 50 miliard korun.

Technické vzdělání má v ČR víc lidí než v průměru zemí OECD

12.09. 18:25

Praha – Přestože si zaměstnavatelé často stěžují na nedostatek techniků, je technické vzdělání je v Česku rozšířenější než v ostatních zemích Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD). Vyplývá to z dnes zveřejněné výroční zprávy OECD o stavu vzdělávání.

Nezaměstnanost na dalším rekordním čísle: Bez práce je jen 296 tisíc lidí

08.09. 09:56

Praha - K 31. 8. 2017 evidoval Úřad práce ČR celkem 296 826 uchazečů o zaměstnání. To je o 6 248 méně než v červenci, o 91 648 méně než před rokem a zároveň nejméně za posledních 19 let. Z celkového počtu lidí bez práce bylo v uplynulém měsíci 274 825 dosažitelných uchazečů. Podíl nezaměstnaných…

Jak je to s monitorováním zaměstnanců? Soud pro lidská práva naznačil

05.09. 17:59

Praha - Evropský soud pro lidská práva (ESLP) dnes dospěl k závěru, že byla porušena soukromá práva rumunského zaměstnance, kterého zaměstnavatel propustil za používání pracovní elektronické korespondence k soukromým účelům. Podle advokáta Jána Jaroše to ale neznamená, že zaměstnavatelé nemohou své…

Zeman podepsal nové zákony. Schválil ošetřovatelské volno nebo nižší limity pro doplatky za léky

04.09. 14:55

Praha - Prezident Miloš Zeman dnes podepsal několik zákonů. Lidé dostanou zhruba od poloviny příštího roku možnost žádat až o tříměsíční placené ošetřovatelské volno na péči o vážně nemocné příbuzné. Důchodcům a dětem klesnou roční limity pro doplatky za léky.

Zaměstnavatelé mají vyšší mzdy pro zaměstnance za populismus

22.08. 19:02

Praha - Zaměstnavatelé považují snahu premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) vyzvat francouzské a rakouské nejvyšší představitele ke zvyšování mezd českým pracovníkům za populistické gesto.

Zkrácené úvazky nabízí téměř polovina větších firem

22.08. 13:18

Praha - Částečné úvazky mohou pomoci řešit nedostatek pracovníků a podporují růst produktivity práce. Jak ukázala studie auditorské firmy BDO, počet zaměstnavatelů, kteří lidem umožňují trávit v práci méně času, v Česku roste.

Senát chce pro zaměstnavatele dotaci na plat postižených zvýšit

16.08. 14:04

Praha - Poslanci se budou muset opět zabývat novelou zákona o zaměstnanosti. Senát totiž chce zvýšit státní příspěvek zaměstnavatelům na mzdy handicapovaných pracovníků na 12.000 korun měsíčně. Nyní činí 9500 korun měsíčně a Sněmovna schválila jeho navýšení jen na 10.500 korun.

Senát schválil novelu o nemocenském pojištění

16.08. 12:25

Praha - Senát dnes schválil vládní novelu o nemocenském pojištění. Lidé podle ní dostanou možnost čerpat až tříměsíční placené ošetřovatelské volno na péči o vážně nemocné příbuzné.

České odvody za zaměstnance? Víc v regionu platí už jen Slovensko

15.08. 13:27

Praha - Studie Mazars CEE Tax Guide 2017 ukázala, že odvody z průměrné hrubé mzdy zaměstnance na sociálním a zdravotním pojištění jsou v Česku 34 procent, což je druhé nejvyšší číslo z 19 zemí střední a východní Evropy.

Změna zákoníku práce opět vyvolala bouřlivou debatu ve Sněmovně

23.05. 22:00

Praha – Poslanci dnes nedokončili diskuzi o sporných změnách zákoníku práce. Kluby ČSSD a KDU-ČSL neprosadily návrh, aby dolní komora mohla pokračovat v projednávání novely i ve večerních hodinách. Žádost předsedy poslaneckého klubu ČSSD Romana Sklenáka nepodpořili až na jednoho ani poslanci…

Dlouhodobě nemocní zaměstnanci zřejmě dostanou vyšší nemocenskou, poslanci změnu schválili

17.05. 11:38

Praha - Sněmovna dnes chválila vládní novelu o pojistném na sociální zabezpečení. Zaměstnanci v delší pracovní neschopnosti tak zřejmě budou brát od příštího roku vyšší nemocenskou. Norma musí ještě projít Senátem, pak poputuje na Hrad k podpisu prezidenta.

Připraví nás roboti o pracovní den? Na čtyřdenní pracovní týden Česko není připraveno

02.05. 15:14

MAGAZÍN - S nástupem robotizace a celkovým zefektivněním výroby se stále častěji mluví o zavedení čtyřdenního pracovního týdne. Už nyní má například ve Francii pracovní týden o pět hodin méně, než v České republice. V České republice ale zatím takovýto scénář není příliš pravděpodobný.

Poslanci schválili novelu, která zpřísní podmínky pobytu cizinců v ČR

07.04. 15:40

Praha - Sněmovna schválila novelu, která má zpřísnit podmínky pobytu cizinců v Česku a omezit ekonomickou migraci. Možnost soudního přezkumu rozhodnutí o povolení k pobytu dnes ale nezrušila. Proti této možnosti se postavili lidskoprávní organizace včetně vládní rady pro lidská práva; bylo by to…

Čtyřdenní pracovní týden a tři dny volna? Přinese to vyšší produktivitu a nižší náklady, tvrdí experti

29.03. 08:13

Spánek, tato lidská činnost je jedna z nejdůležitějších části dne. Čas strávený spánkem se snižuje a na stále více lidí dopadá tíha stresu a civilizačních chorob. Pomoci by mohlo prodloužení víkendu o jeden den. Vědci tvrdí, že tato změna životního rytmu by měla příznivý vliv jak na zdraví…

Příspěvky na platy postižených se zvýší, obce mohou ovlivnit doplatky na bydlení

23.03. 18:46

Praha - Prezident Miloš Zeman podepsal několik nových zákonů. Obcím zůstane určitá pravomoc ve vztahu k poskytování státních doplatků na bydlení. Státní příspěvky zaměstnavatelům na plat lidí se zdravotním postižením se zvýší.

České firmy chtějí i nadále víc přijímat než propouštět

14.03. 14:28

Praha - Čeští zaměstnavatelé budou i ve 2. čtvrtletí letošního roku pracovníky spíše přijímat než propuštět. Firmy trápí nedostatek dělníků a skladníků, nouze je už tradičně o technické profese.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací