Články k tématu: zaměstnavatelé

Česko potřebuje ekonomické migranty, vláda musí umožnit jejich dovoz, tvrdí expert

Aktualizovali jsme 11.10.2017, 22:09, 11.10. 14:14

Brno – Česko potřebuje ekonomické migranty. Tvrdí to šéf Svazu průmyslu a dopravy ČR Jaroslav Hanák. Podle něj českým firmám údajně chybí až 290 tisíc lidí, které by rád získal právě ze zahraničí.

Tripartita jedná o návrhu státního rozpočtu na příští rok

18.09. 17:57

Praha- Tripartita, tedy zástupci vlády, odborů a zaměstnavatelů, začala projednávat podobu státního rozpočtu na příští rok. Představy zúčastněných stran se značně rozcházejí. Návrh rozpočtu na příští rok počítá se schodkem 50 miliard korun.

Technické vzdělání má v ČR víc lidí než v průměru zemí OECD

12.09. 18:25

Praha – Přestože si zaměstnavatelé často stěžují na nedostatek techniků, je technické vzdělání je v Česku rozšířenější než v ostatních zemích Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD). Vyplývá to z dnes zveřejněné výroční zprávy OECD o stavu vzdělávání.

reklama

Nezaměstnanost na dalším rekordním čísle: Bez práce je jen 296 tisíc lidí

08.09. 09:56

Praha - K 31. 8. 2017 evidoval Úřad práce ČR celkem 296 826 uchazečů o zaměstnání. To je o 6 248 méně než v červenci, o 91 648 méně než před rokem a zároveň nejméně za posledních 19 let. Z celkového počtu lidí bez práce bylo v uplynulém měsíci 274 825 dosažitelných uchazečů. Podíl nezaměstnaných…

Jak je to s monitorováním zaměstnanců? Soud pro lidská práva naznačil

05.09. 17:59

Praha - Evropský soud pro lidská práva (ESLP) dnes dospěl k závěru, že byla porušena soukromá práva rumunského zaměstnance, kterého zaměstnavatel propustil za používání pracovní elektronické korespondence k soukromým účelům. Podle advokáta Jána Jaroše to ale neznamená, že zaměstnavatelé nemohou své…

Zeman podepsal nové zákony. Schválil ošetřovatelské volno nebo nižší limity pro doplatky za léky

04.09. 14:55

Praha - Prezident Miloš Zeman dnes podepsal několik zákonů. Lidé dostanou zhruba od poloviny příštího roku možnost žádat až o tříměsíční placené ošetřovatelské volno na péči o vážně nemocné příbuzné. Důchodcům a dětem klesnou roční limity pro doplatky za léky.

Zaměstnavatelé mají vyšší mzdy pro zaměstnance za populismus

22.08. 19:02

Praha - Zaměstnavatelé považují snahu premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) vyzvat francouzské a rakouské nejvyšší představitele ke zvyšování mezd českým pracovníkům za populistické gesto.

Zkrácené úvazky nabízí téměř polovina větších firem

22.08. 13:18

Praha - Částečné úvazky mohou pomoci řešit nedostatek pracovníků a podporují růst produktivity práce. Jak ukázala studie auditorské firmy BDO, počet zaměstnavatelů, kteří lidem umožňují trávit v práci méně času, v Česku roste.

Senát chce pro zaměstnavatele dotaci na plat postižených zvýšit

16.08. 14:04

Praha - Poslanci se budou muset opět zabývat novelou zákona o zaměstnanosti. Senát totiž chce zvýšit státní příspěvek zaměstnavatelům na mzdy handicapovaných pracovníků na 12.000 korun měsíčně. Nyní činí 9500 korun měsíčně a Sněmovna schválila jeho navýšení jen na 10.500 korun.

Senát schválil novelu o nemocenském pojištění

16.08. 12:25

Praha - Senát dnes schválil vládní novelu o nemocenském pojištění. Lidé podle ní dostanou možnost čerpat až tříměsíční placené ošetřovatelské volno na péči o vážně nemocné příbuzné.

České odvody za zaměstnance? Víc v regionu platí už jen Slovensko

15.08. 13:27

Praha - Studie Mazars CEE Tax Guide 2017 ukázala, že odvody z průměrné hrubé mzdy zaměstnance na sociálním a zdravotním pojištění jsou v Česku 34 procent, což je druhé nejvyšší číslo z 19 zemí střední a východní Evropy.

Změna zákoníku práce opět vyvolala bouřlivou debatu ve Sněmovně

23.05. 22:00

Praha – Poslanci dnes nedokončili diskuzi o sporných změnách zákoníku práce. Kluby ČSSD a KDU-ČSL neprosadily návrh, aby dolní komora mohla pokračovat v projednávání novely i ve večerních hodinách. Žádost předsedy poslaneckého klubu ČSSD Romana Sklenáka nepodpořili až na jednoho ani poslanci…

Dlouhodobě nemocní zaměstnanci zřejmě dostanou vyšší nemocenskou, poslanci změnu schválili

17.05. 11:38

Praha - Sněmovna dnes chválila vládní novelu o pojistném na sociální zabezpečení. Zaměstnanci v delší pracovní neschopnosti tak zřejmě budou brát od příštího roku vyšší nemocenskou. Norma musí ještě projít Senátem, pak poputuje na Hrad k podpisu prezidenta.

Připraví nás roboti o pracovní den? Na čtyřdenní pracovní týden Česko není připraveno

02.05. 15:14

MAGAZÍN - S nástupem robotizace a celkovým zefektivněním výroby se stále častěji mluví o zavedení čtyřdenního pracovního týdne. Už nyní má například ve Francii pracovní týden o pět hodin méně, než v České republice. V České republice ale zatím takovýto scénář není příliš pravděpodobný.

Poslanci schválili novelu, která zpřísní podmínky pobytu cizinců v ČR

07.04. 15:40

Praha - Sněmovna schválila novelu, která má zpřísnit podmínky pobytu cizinců v Česku a omezit ekonomickou migraci. Možnost soudního přezkumu rozhodnutí o povolení k pobytu dnes ale nezrušila. Proti této možnosti se postavili lidskoprávní organizace včetně vládní rady pro lidská práva; bylo by to…

Čtyřdenní pracovní týden a tři dny volna? Přinese to vyšší produktivitu a nižší náklady, tvrdí experti

29.03. 08:13

Spánek, tato lidská činnost je jedna z nejdůležitějších části dne. Čas strávený spánkem se snižuje a na stále více lidí dopadá tíha stresu a civilizačních chorob. Pomoci by mohlo prodloužení víkendu o jeden den. Vědci tvrdí, že tato změna životního rytmu by měla příznivý vliv jak na zdraví…

Příspěvky na platy postižených se zvýší, obce mohou ovlivnit doplatky na bydlení

23.03. 18:46

Praha - Prezident Miloš Zeman podepsal několik nových zákonů. Obcím zůstane určitá pravomoc ve vztahu k poskytování státních doplatků na bydlení. Státní příspěvky zaměstnavatelům na plat lidí se zdravotním postižením se zvýší.

České firmy chtějí i nadále víc přijímat než propouštět

14.03. 14:28

Praha - Čeští zaměstnavatelé budou i ve 2. čtvrtletí letošního roku pracovníky spíše přijímat než propuštět. Firmy trápí nedostatek dělníků a skladníků, nouze je už tradičně o technické profese.

Máte z práce pocit vyhoření? Rozhodně nejste jediní

08.03. 12:15

Washington - List The Wall Street Journal se dnes v jednom ze svých článků věnuje takzvanému "vyhoření" v práci (burnout syndrome). Nejsnaživější pracovníci například najednou začínají chodit pozdě do práce a odcházejí dříve. Mnozí zaměstnavatelé bohužel tento problém ignorují.

Češi v práci proflákají hodinu denně. Bez svolení tak získávají měsíční placenou dovolenou, ukázal průzkum

Aktualizovali jsme 3.3.2017, 22:27, 03.03. 14:42

Praha - Míra zneužívání pracovního času v tuzemských firmách za minulý rok celkově vzrostla v meziročním srovnání o 3 minuty na 61 minut denně. Převedeno do průměrné hrubé mzdy jednoho zaměstnance, zaměstnavatel za vyřizování jeho soukromých záležitostí z firemního počítače nebo mobilu denně tratil…

Povinný 5. týden dovolené? Soukromníky by změna vyšla na 28 miliard korun ročně

02.03. 09:31

Praha - Kvůli novele zákoníku práce, kterou dnes bude projednávat sněmovna, hrozí zánik dohod o pracovní činnosti a zaměstnanci mohou přijít o benefit v podobě práce z domova. Velkým problémem je povinné zavedení 5. týdne dovolené i v soukromém sektoru. Z kvalifikovaných odhadů Hospodářské komory…

Ošetřování nemocných příbuzných? ANO do návrhu prosadilo změnu

08.02. 12:42

Praha - Vláda dnes schválila návrh, podle nějž by lidé, kteří se musí postarat o vážně nemocné příbuzné, mohli mít na péči až tříměsíční placené ošetřovatelské volno. ANO ale prosadilo změnu - s nepřítomností zaměstnance bude muset souhlasit jeho zaměstnavatel. Novelu nyní posoudí Sněmovna.

Zaměstnavatelé žádají vládu, aby ulehčila nábor Ukrajinců. Současný projekt prý nefunguje

06.02. 15:09

Praha - Zaměstnavatelé vyzvali vládu, aby řešila nedostatek pracovníků v Česku a umožnila dočasný nábor ukrajinských uchazečů o práci. ČTK o tom dnes informovala Hospodářská komora a Svaz průmyslu a dopravy. Vládní projekt na legální přijímání Ukrajinců podle nich v praxi nefunguje. Kvóta je…

Příspěvek na plat zdravotně postižených se zvýší, shodli se poslanci

03.02. 11:12

Praha - Sněmovna dnes schválila novelu, podle níž se zvýší státní příspěvky zaměstnavatelům na plat lidí se zdravotním postižením. Budou moci dosáhnout až 9500 korun měsíčně, nyní to bylo 8800 korun. Normu ještě musí projednat Senát a podepsat prezident.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací