Články k tématu: Zemní plyn

Boje o ropu nebo vodu? Experti prozrazují, co nás v následujících letech čeká

13.01. 15:00

Voda a ropa jsou nejcennější kapaliny, které lidstvo potřebuje k přežití. V obou případech ale dochází k postupnému úbytku, což může podle některých vést až k válkám. Odborníci se ale domnívají, že nic takového v dohledné době nehrozí.

Reexport plynu ze Srbska? Rusko to povolilo

18.12. 17:50

Moskva - Rusko dnes ustoupilo od požadavku, aby Srbsko spotřebovávalo veškerý dovezený ruský plyn na domácím trhu, a povolilo mu reexport této suroviny.

Panika v energetice: Výbuch terminálu přerušil dodávky do části Evropy

12.12. 15:19

Baumgarten an der March - Exploze plynového terminálu na východě Rakouska u slovenských hranic přerušila dodávky plynu do Itálie, Slovinska a Chorvatska. Velkoobchodní ceny plynu začly krátce po havárii růst.

reklama

Plynovou stanici v Rakousku zničil výbuch. Nejméně jeden člověk zemřel

12.12. 13:49

Vídeň - Ve východorakouské obci Baumgarten an der March došlo dnes k explozi plynového terminálu. Zahynul jeden člověk, 18 dalších je zraněno. Příčina výbuchu byla technického rázu. Podrobné vyšetřování je však teprve na začátku.

Ruská jednička Gazprom téměř zdvojnásobil čtvrtletní zisk

29.11. 22:05

Moskva - Největší ruská plynárenská společnost Gazprom ve třetím čtvrtletí téměř zdvojnásobila čistý zisk na 200,5 miliardy rublů (73,5 miliardy Kč).

V panelovém domě v Hradci Králové vybuchl plyn

30.10. 19:36

Hradec Králové - V panelovém domě na Smetanově nábřeží v Hradci Králové dnes kolem 13:45 vybuchl plyn. Výbuch byl tak silný, že vyrazil skla oken, poškodil příčku v bytě a také auta zaparkovaná na ulici.

V ghanské metropoli vybuchla stanice plynu, několik mrtvých a zraněných

08.10. 10:20

Akkra - Několik osob zemřelo při mohutném výbuchu stanice zemního plynu, k němuž došlo v sobotu večer v ghanské metropoli Akkra, napsala dnes agentura Reuters. Svědkové agentuře řekli, že viděli čtyři nebo pět těl, ale že některé oběti už mohly být z místa incidentu odvezeny. Vláda zveřejní počet…

Zima se blíží: České zásobníky zemního plynu jsou téměř naplněné

02.10. 13:49

Háje (Příbramsko) - Topná sezona letos začala v Česku dříve. Zásobníky zemního plynu jsou nyní naplněny z 93 až 95 procent. Zdražování energií se neočekává.

Polovina Čechů si nechává kotel pravidelně zkontrolovat

24.09. 10:58

Praha - Jednou za rok si nechává odborně prohlédnout svůj kotel pouze necelá polovina tuzemských domácností. Vyplývá to z aktuálního průzkumu společnosti E.ON prostřednictvím agentury Ipsos na vzorku 1500 respondentů.

Francie ukončí na svém území těžbu ropy a plynu

06.09. 19:45

Paříž - Francouzská vláda hodlá do roku 2040 ukončit veškerou těžbu ropy a zemního plynu na svém území i v zámořských teritoriích.

Trump doufá v další dodávky amerického zemního plynu do Polska

06.07. 15:32

Varšava - Americký prezident Donald Trump doufá v další dodávky amerického zemního plynu do Polska, i když cena se může zvýšit. Prezident Andrzej Duda prohlásil, že by byl rád, kdyby se podařilo uzavřít dlouhodobou dohodu o dodávkách zkapalněného zemního plynu (LNG) z USA.

Dělníci na Blanensku překopli hlavní plynovod, evakuováno bylo 38 lidí

01.07. 20:56

Blansko - Stavební firma v Bukovince na Blanensku dnes pozdě odpoledne překopla hlavní plynovod. U události zasahovaly dvě desítky hasičů, evakuováno bylo 38 lidí.

Ruský Gazprom zvažuje odchod z Turecka

28.06. 13:25

Moskva - Gazprombank (GPB) plánuje prodat svůj podíl na tureckém obchodníkovi komoditami Akfel Holding a samotný Gazprom hodlá prodat tamní pobočku Bosphorus gas. Tímto krokem by ruský energetický gigant z Turecka definitivně odešel a zůstala by mu jen role dodavatele zemního plynu.

Gazprom bude Slovensku dodávat plyn do roku 2050

11.04. 20:31

Moskva - Ruský dominantní vývozce zemného plynu Gazprom podepsal se slovenským přepravcem plynu Eustream rámcovou dohodu o přepravě suroviny slovenskou plynovodní sítí do roku 2050.

Gazpromu se daří: Vývoz plynu do Evropy stoupl ve čtvrtletí o 15 procent

01.04. 19:55

Moskva - Ruský energetický gigant Gazprom dnes oznámil, že vývoz ruského plynu do Evropy a Turecka v prvním čtvrtletí letošního roku vzrostl o 15 procent na 51 miliard metrů krychlových. Firma pokrývá 30 procent celkové poptávky po zemním plynu v Evropské unii.

Ruský Gazprom očekává zvýšení příjmů z vývozu plynu

05.03. 20:00

Moskva - Ruský Gazprom čeká letos růst příjmů z vývozu plynu na 35 miliard dolarů (890 miliard Kč) z loňských 30 miliard dolarů. Energetický gigant nyní staví plynovod Síla Sibiře, kterým má téct plyn ze sibiřských polí do Číny.

Maďarsko a Rusko se dohodly na dodávkách plynu

02.02. 19:02

Budapešť - Maďarsko a Rusko se dohodly na zahájení jednání o prodloužení smlouvy o dodávkách ruského plynu, která vyprší v roce 2021, řekl dnes maďarský premiér Viktor Orbán po schůzce s ruským prezidentem Vladimirem Putinem v Budapešti.

Platíte hodně za plyn? Zjistěte si, zda je vaše cena plynu výhodná

13.01. 08:25

Praha - Cenu elektřiny a plynu tvoří několik položek. Část ceny regulovanou státem nemůže dodavatel ovlivnit. Neregulovaná část ceny pak vychází z obchodního rozhodnutí dodavatele. Chcete-li zjistit, zda je vaše cena plynu výhodná, můžete vyjít i z  indikativních cen plynu vyhlašovaných čtvrtletně…

Dobrý zpráva do Nového roku? Dodavatelé energií slibují domácnostem úspory

11.12. 15:48

Praha - Ceny elektřiny a plynu pro domácnosti by se od Nového roku příliš měnit neměly. Možnost ušetřit slibují lidem dominantní i alternativní dodavatelé energií.

Plyn příští rok zlevní, cena elektřiny je nejistá

29.11. 11:39

Praha - Energetický regulační úřad (ERÚ) dnes oznámil, že by cena plynu měla příští rok zákazníkům klesnout v průměru o tři až pět procent. Co se týče elektřiny, vývoj cen zatím nelze určit. Čeká se, v jakém rozsahu a formě přijde od Evropské komise potvrzení takzvaných notifikací pro podporované…

Gazprom snížil letošní plán těžby na rekordní minimum

14.11. 21:59

Moskva - Ruský plynárenský gigant Gazprom snížil letošní plán těžby zemního plynu na rekordní minimum 409,8 miliardy metrů krychlových.

Výbuch plynu v Havířově má druhou oběť

19.10. 15:47

Havířov - Výbuch plynu v havířovském bytě si vyžádal druhou oběť. V pátek v nemocnici zemřela zraněná žena (†92). Šlo o matku muže (†60), který svým zraněním podlehl přímo při tragické události 6. října.

Výbuch plynu v Kladně zabil jednoho člověka

13.10. 09:05

Kladno - V sutinách rodinného domu, který včera v Kladně zničil výbuch plynu, nalezli hasiči mrtvého člověka. Jeden zraněný zůstává nadále v nemocnici, z trosek se podařilo vyprostit také psa.

Výbuch plynu zničil dům v Kladně

Aktualizovali jsme 12.10.2016, 21:34, 12.10. 13:45

Kladno - Výbuch plynu dnes před polednem v kladenské části Kročehlavy zdemoloval rodinný domek. Jeden člověk utrpěl zranění, pod dalším se pátrá. Poškozen byl i sousední objekt.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací