Články k tématu: Zemní plyn

Ukrajina domácnostem od roku 2020 plošně zdraží plyn

27.10. 15:11

Ukrajina plánuje od roku 2020 zvýšit domácnostem ceny plynu na tržní úroveň. Podle agentury Reuters to dnes oznámila vláda v Kyjevě. Zvýšení cen, které země drží už od dob Sovětského svazu uměle nízko, je podmínkou pro čerpání nového úvěru od Mezinárodního měnového fondu (MMF).

Firma v Opavě poškodila plynové potrubí, 70 lidí evakuováno

20.10. 21:35

Sedm desítek lidí evakuovali dnes odpoledne v Opavě hasiči v souvislosti s únikem plynu. Potrubí poškodila společnost, která pod zemí protlačovala optický kabel.

V centru Prahy došlo k obřímu úniku plynu. Policie evakuovala 500 lidí

Aktualizovali jsme 5.7.2018, 22:28, 05.07. 21:04

Praha - Hasiči v centru Prahy evakuují obyvatele domů v Masné ulici na Starém městě. Uzavřena je také navazující Rybná ulice a byl přerušen provoz tramvají a autobusů v blízké Revoluční ulici. Důvodem je únik plynu.

reklama

Gazprom a Naftogaz začnou jednat o zrušení dohody o plynu

14.03. 18:03

Moskva/Kyjev - Ruský dodavatel plynu Gazprom chce v příštích dnech zahájit jednání s ukrajinskou státní energetickou společností Naftogaz o ukončení smluv o dodávkách a tranzitu plynu.

Ukrajina vrací úder. Zabavuje majetek Gazpromu na svém území

07.03. 21:45

Kyjev - Ukrajina začala po vyhraném procesu u stockholmského arbitrážního soudu konfiskovat majetek ruského plynárenského giganta Gazprom na svém území.

Porošenko se raduje: Plynová krize je zažehnána. Rusko vydírat nebude

03.03. 15:10

Kyjev - Ukrajinský prezident Petro Porošenko dnes oznámil, že krize kolem dodávek zemního plynu z Ruska, je zvládnutá. Ukrajina podle jeho slov zvýšila přísun suroviny z Polska, Slovenska a Maďarska a "veškerý deficit je nyní zcela pokryt".

Plynové kontrakty podle Porošenka nelze vypovědět jednostranně

02.03. 18:25

Kyjev - Kontrakty, uzavřené mezi ukrajinskou a ruskou plynárenskou společností Naftogaz a Gazprom, nelze jednostranně vypovědět, prohlásil dnes ukrajinský prezident Petro Porošenko .

Plyn do Česka neohrožen? Přes Ukrajinu nadále teče

02.03. 18:16

Praha - Veškeré toky plynu, které jsou určené pro Česko, proudí přes Ukrajinu i nadále ve sjednaných objemech, uvedl největší velkoobchodník s plynem v Česku, společnost RWE Supply & Trading CZ.

EK znepokojeně sleduje spor Ruska a Ukrajiny, obává se o dodávky plynu do EU

02.03. 17:44

Brusel - Kvůli rusko-ukrajinskému sporu by mohly být ovlivněny i dodávky plynu nejen na Ukrajinu, ale také do Evropské unie, obává se Evropská komise. Komise proto dnes informovala, že je připravena stát se prostředníkem ve sporu.

Ruský Gazprom zastavuje dodávky plynu na Ukrajinu, Kyjev vyhlásil krizi

02.03. 17:13

Moskva/Kyjev - Gazprom okamžitě "zahajuje proceduru výpovědi" smlouvy s ukrajinskou firmou Naftogaz o dodávkách a tranzitu zemního plynu. Ruský gigant zdůvodnil své rozhodnutí středečním verdiktem stockholmské arbitráže, který Gazpromu nařídil zaplatit Naftogazu 2,56 miliardy dolarů (53 miliard Kč)…

Ruský Gazprom díky mrazům v Evropě překonal exportní rekordy

26.02. 10:46

Moskva - Z mrazů, které trápí značnou část Evropy včetně Česká, má radost ruský Gazprom. Jen v sobotu putovalo do západní Evropy 655,2 milionu kubických metrů plynu. Podle agentury DPA s vysokou poptávkou roste i cena dodávek, hodnota 1000 kubických metrů plynu u rakouského Baumgartenu dnes činí…

Boje o ropu nebo vodu? Experti prozrazují, co nás v následujících letech čeká

13.01. 15:00

Voda a ropa jsou nejcennější kapaliny, které lidstvo potřebuje k přežití. V obou případech ale dochází k postupnému úbytku, což může podle některých vést až k válkám. Odborníci se ale domnívají, že nic takového v dohledné době nehrozí.

Reexport plynu ze Srbska? Rusko to povolilo

18.12. 17:50

Moskva - Rusko dnes ustoupilo od požadavku, aby Srbsko spotřebovávalo veškerý dovezený ruský plyn na domácím trhu, a povolilo mu reexport této suroviny.

Panika v energetice: Výbuch terminálu přerušil dodávky do části Evropy

12.12. 15:19

Baumgarten an der March - Exploze plynového terminálu na východě Rakouska u slovenských hranic přerušila dodávky plynu do Itálie, Slovinska a Chorvatska. Velkoobchodní ceny plynu začly krátce po havárii růst.

Plynovou stanici v Rakousku zničil výbuch. Nejméně jeden člověk zemřel

12.12. 13:49

Vídeň - Ve východorakouské obci Baumgarten an der March došlo dnes k explozi plynového terminálu. Zahynul jeden člověk, 18 dalších je zraněno. Příčina výbuchu byla technického rázu. Podrobné vyšetřování je však teprve na začátku.

Ruská jednička Gazprom téměř zdvojnásobil čtvrtletní zisk

29.11. 22:05

Moskva - Největší ruská plynárenská společnost Gazprom ve třetím čtvrtletí téměř zdvojnásobila čistý zisk na 200,5 miliardy rublů (73,5 miliardy Kč).

V panelovém domě v Hradci Králové vybuchl plyn

30.10. 19:36

Hradec Králové - V panelovém domě na Smetanově nábřeží v Hradci Králové dnes kolem 13:45 vybuchl plyn. Výbuch byl tak silný, že vyrazil skla oken, poškodil příčku v bytě a také auta zaparkovaná na ulici.

V ghanské metropoli vybuchla stanice plynu, několik mrtvých a zraněných

08.10. 10:20

Akkra - Několik osob zemřelo při mohutném výbuchu stanice zemního plynu, k němuž došlo v sobotu večer v ghanské metropoli Akkra, napsala dnes agentura Reuters. Svědkové agentuře řekli, že viděli čtyři nebo pět těl, ale že některé oběti už mohly být z místa incidentu odvezeny. Vláda zveřejní počet…

Zima se blíží: České zásobníky zemního plynu jsou téměř naplněné

02.10. 13:49

Háje (Příbramsko) - Topná sezona letos začala v Česku dříve. Zásobníky zemního plynu jsou nyní naplněny z 93 až 95 procent. Zdražování energií se neočekává.

Polovina Čechů si nechává kotel pravidelně zkontrolovat

24.09. 10:58

Praha - Jednou za rok si nechává odborně prohlédnout svůj kotel pouze necelá polovina tuzemských domácností. Vyplývá to z aktuálního průzkumu společnosti E.ON prostřednictvím agentury Ipsos na vzorku 1500 respondentů.

Francie ukončí na svém území těžbu ropy a plynu

06.09. 19:45

Paříž - Francouzská vláda hodlá do roku 2040 ukončit veškerou těžbu ropy a zemního plynu na svém území i v zámořských teritoriích.

Trump doufá v další dodávky amerického zemního plynu do Polska

06.07. 15:32

Varšava - Americký prezident Donald Trump doufá v další dodávky amerického zemního plynu do Polska, i když cena se může zvýšit. Prezident Andrzej Duda prohlásil, že by byl rád, kdyby se podařilo uzavřít dlouhodobou dohodu o dodávkách zkapalněného zemního plynu (LNG) z USA.

Dělníci na Blanensku překopli hlavní plynovod, evakuováno bylo 38 lidí

01.07. 20:56

Blansko - Stavební firma v Bukovince na Blanensku dnes pozdě odpoledne překopla hlavní plynovod. U události zasahovaly dvě desítky hasičů, evakuováno bylo 38 lidí.

Ruský Gazprom zvažuje odchod z Turecka

28.06. 13:25

Moskva - Gazprombank (GPB) plánuje prodat svůj podíl na tureckém obchodníkovi komoditami Akfel Holding a samotný Gazprom hodlá prodat tamní pobočku Bosphorus gas. Tímto krokem by ruský energetický gigant z Turecka definitivně odešel a zůstala by mu jen role dodavatele zemního plynu.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie