Články k tématu: život

Proč adolescenti tolik lžou? A jak na to adekvátně reagovat?

16.01. 10:46

Paříž - Jsou adolescenti kompulzivními lháři, nebo jsme vůči jejich lhaní citlivější, protože je zřetelnější, než když byli dětmi? Co o nich tyto lži vypovídají? A co vypovídají o nás, jejich rodičích? Jak rozlišíme drobné lži od těch významných? Odpověď na tyto otázky hledal francouzský týdeník…

Hasiči ve Šluknově kvůli hořící bytovce evakuovali 30 lidí

16.01. 10:26

Šluknov - Ve Šluknově na Děčínsku dnes hořel bytový dům. Záchranáři evakuovali 30 lidí, jsou mezi nimi i děti. Na místo vyjely čtyři jednotky hasičů, oheň dostaly pod kontrolu během několika desítek minut.

Přepíšeme učebnice? Naší předkové se nejspíš dožívali mnohem vyššího věku, než se dosud myslelo

Aktualizovali jsme 12.1.2018, 14:19, 12.01. 09:11

Moderní medicína v posledních desetiletích a staletích výrazně prodloužila průměrnou délku života. Alespoň to jsme si vždy mysleli. Nedávná studie lidských koster z anglických pohřebišť však naznačuje, že možná efekt moderního lékařství přeceňujeme. Jak to bylo s délkou lidského života ve…

reklama

Budeme přepisovat dějiny? Život na Zemi mohl vzniknout mnohem dříve, než jsme si mysleli

Aktualizovali jsme 8.1.2018, 12:28, 08.01. 10:21

Výzkumníci v roce 1992 objevili důkazy o tom, co mohlo být potenciálně nejstarší formou života na Zemi - 3,5 miliard let staré mikroskopické výstupky v australských skalách. Od té doby však také diskutovali o tom, zda tyto otisky skutečně představují starověké mikroorganismy a zda jsou opravdu…

Přepište učebnice: Experti zjistili, jak odvrátit smrt

Aktualizovali jsme 7.1.2018, 20:52, 07.01. 08:24

Unikátním výzkumem se mohou pochlubit dánští vědci. Tým pod vedením Vilhelma Bohra zjistil, jak odvrátit smrt a prodloužit lidský život, včetně příznaků stárnutí. Nová studie by tak mohla napomoci například léčbě Alzheimerovy a Parkinsonovy choroby.

Reinkarnace je skutečná? Důkazem mají být značky na našem těle

Aktualizovali jsme 2.1.2018, 22:00, 29.12. 12:01

Zatímco někteří vědci mluví o reinkarnaci jako o mýtu, část expertů se domnívá, že nalezla věrohodné důkazy, kterými je možné prokázat, že jde o skutečný fenomén. Mezi ně patřil i bývalý profesor psychiatrie na University of Virginia School of Medicine a bývalý předseda katedry psychiatrie a…

V babyboxu Ústí nad Orlicí bylo nalezeno první letošní miminko

02.01. 09:30

Ústí nad Orlicí - V noci na dnešek někdo do babyboxu v Orlickoústecké nemocnici odložil chlapce. Dostal jméno Petr Nový. Naposledy do orlickoústeckého babyboxu někdo odložil dítě 25. září 2016, byla to novorozená holčička.

Novoroční předsevzetí: Proč je tak těžké jej dodržet?

01.01. 10:28

Každý z nás si už někdo nějaké to novoroční předsevzetí dal. Přestanu kouřit, přestanu pít, tentokrát už doopravdy dodržím dietu. Něco si slíbit nás nestojí žádnou námahu, jenže stejně tak snadno se svých předsevzetí vzdáme. Psychologové vysvětlují, proč tomu tak je.

Proč se z člověka stal monogamní tvor? Vědci rozluštili záhadu

28.12. 11:23

Tendence člověka zůstávat většinu svého života s jedním partnerem se často připisují náboženským nebo kulturním vlivům. Nová studie ale naznačuje, že člověka k monogamii mohly dohnat zcela jiné důvody – pohlavní nemoci. Informoval o tom deník The Guardian.

Slováci holdují pobytům ve tmě, čeká se na ně měsíce

26.12. 11:29

Bratislava - Slovensko má neobvyklou atrakci. Lokalita Zaježová, která se nachází nedaleko Zvolena a která se stala symbolem komunitního života lidí, je v zemi průkopníkem pobytů ve tmě.

Na Hradecku od svíčky vzplál rodinný dům, škoda 400 tisíc

24.12. 13:03

Stěžery - V noci na dnešek ve Stěžírkách na Hradecku hořel rodinný dům, vzplál od zapalené svíčky. Oheň způsobil škodu přibližně 400.000 korun. Jeden člověk se nadýchal zplodin. Záchranáři ho ošetřili na místě.

Zoo dostala peníze za ubitého plameňáka, rodinám se platit nechtělo

19.12. 15:44

Jihlava - Rodiny tří chlapců, kteří v březnu ubili plameňáka v jihlavské zoologické zahradě, už zaplatily požadovanou náhradu. Žádný podobný útok na zvířata zahrada nezaznamenala. Pracovníci přesto zvýšili ostražitost a zlepšili monitorovací systém.

Kdy prospívají starším lidem procházky? Lékaři vyvrátili známý mýtus

Aktualizovali jsme 14.12.2017, 22:19, 13.12. 10:40

Řím - Není pravda, že osobám středního věku a seniorům dělají procházky vždy dobře, upozorňuje italský deník Corriere della Sera. Je totiž velký rozdíl mezi pobytem v parcích a chůzí po frekventovaných ulicích.

Záchranáři v Krkonoších hledali ztraceného muže. V noci volal tísňovou linku, pak hovor vypadl

11.12. 10:23

Trutnov - Muž se vydal v noci pěšky z Horního Maršova na Rýchorskou boudu, která leží ve výšce 1000 metrů nad mořem. Špatně odbočil z cesty a pak nemohl najít správný směr. Rozjela se záchranná akce.

Policie na Sokolovsku hledala ženu, našla její tělo

10.12. 19:33

Chodov/Praha - Policisté a hasiči na Sokolovsku pátrali v sobotu po pohřešované 52leté ženě z Chodova na Sokolovsku. Pozdě v noci ji našli mrtvou. Štastný konec mělo naopak pátrání po seniorce v Praze.

Traktorista nedával pozor, jeho vnukovi musela být amputována noha

01.12. 14:13

Ústí nad Orlicí - Policie obvinila řidiče (76) traktoru z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti. Jeho vnuka v září těžce zranil stroj na vyorávání brambor, chlapci musela být posléze amputována noha pod kolenem.

Důchodce na Opavsku spadl do jímky, záchranáři přijeli k již mrtvému tělu

01.12. 10:16

Opava - Ve čtvrtek odpoledne zemřel v Háji ve Slezsku na Opavsku senior (77), osudným se mu stal pád do silážní jímky. Na místo ihned odrazili záchranáři, resuscitace se však nezdařila.

Experti se dostali do úzkých: Proč žijí ženy déle než muži? Při výzkumu se objevil problém

29.11. 09:44

Ženy žijí déle, to je prostý fakt. Proč tomu tak je? To už je těžší hádanka, na kterou se snažili odpovědět vědci z univerzity v Alabamě.

Recept na dlouhověkost? Je prostý, potřebnou složku možná máte doma

Aktualizovali jsme 26.11.2017, 22:22, 26.11. 09:40

Šťastný a spokojený život. kdo by po něm netoužil? Nicméně příroda ne každému připravila stejný věk dožití. Lidé se už odpradávna snaží najít elixír mládí, podle vědců na něj narazili už dávno. K prodloužení života vám totiž postačí jedno - čtyřnohý mazlíček, který je nejlepším přítelem člověka.

Výběr vánočních dárků aneb co letos koupit pod stromeček?

11.11. 09:40

Praha - Tak rádi je dostáváme, a tak neradi je sháníme. Výběr té nejvhodnější pozornosti pro blízké se často může změnit v noční můru, a to především před Vánocemi. Proti nám hraje čas, finance i několik zadání najednou. Víte, že existují ověřené metody, jak snadno a rychle kápnout na perfektní…

Vichřice Herwart odkryla unikátní historický nález

06.11. 11:17

Rumburk - Nedávná vichřice Herwart napáchala obrovské škody, ale pomohla i odhalit přes 200 let staré písemnosti a mince v kostele ve Starých Křečanech ve Šluknovském výběžku. Nálezy si převezme Oblastní muzeum v Děčíně a následně budou vystaveny v Rumburku.

Ve světě se dnes slaví Halloween, vznikl z keltského svátku

31.10. 08:05

Londýn - 31. října tradičně přichází Halloween, který vznikl z keltského svátku pojmenovaného podle boha Samhaina. Ten byl pánem mrtvých a poslední říjnový večer otvíral noc, kdy prý byl předěl mezi světem živých a mrtvých nejtenčí za celý rok.

Kolik času strávíme v pyžamu? Překvapí vás, co všechno v něm lidé dělají

30.10. 10:19

Pyžamo je specifické oblečení, které je většinou z pohodlného materiálu, volné a prodyšné. Prostě pohodlné. Není se proto čemu divit, že v něm lidé často nejen spí, ale také tráví volné chvíle u televize, počítače nebo u knihy. Vědci se proto rozhodli zjistit, kolik času lidé v Británii v pyžamu…

Nezapomeňte: V noci na neděli se změní čas, čeká nás o hodinu delší spánek

27.10. 17:46

Praha - V noci na neděli se změní čas, ve tři hodiny v noci se posunou hodinky zpět na 02:00. Budeme tedy o hodinu déle spát. Letní čas se vrátí 25. března. Střídání letního a zimního času opakovaně vyvolává diskuse, zda jsou změny zdravotně bezpečné a zda jsou vůbec k něčemu dobré.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací