Články k tématu: život

Jak si prodloužit život až o 12 let? Lékem, který má doma každý

dnes 09:35

MAGAZÍN – Vědci z texaské A&M univerzity zjistili, že každodenní užívání ibuprofenu může prodloužit život až o dvanáct let. Test prozatím proběhl pouze na hmyzu, kde se ale dostavily velmi dobré účinky.

Máte sen, že vás znovu čeká maturita? Psychologové vysvětlují, co to znamená

Aktualizovali jsme 20.4.2017, 22:52, 20.04. 06:59

Řím - Zdát se nám může celá řada věcí, přesto se některé druhy snů opakují. Patří k nim například ten ze školního prostředí, kdy musíte složit nějakou zkoušku. Psychologové se blíže podívali na to, co právě tento "typ" snění znamená.

Velmi neobvyklé zdravotní rady: Nečistěte si zuby hned po jídle, do posilovny noste čokoládu

17.04. 15:39

Sydney - Pokud jde o zdraví, existují i takové rady, které jsou v rozporu s naší intuicí - a přesto fungují a jsou vědecky prověřené.

reklama

Muži na Břeclavsku upletli obří pomlázku, měří 17 metrů

16.04. 18:51

Němčičky - Členové tanečního souboru Krúžek z Němčiček na Břeclavsku během víkendu upletli obří pomlázku. Je upletená z 16 prutů a měří 17,16 metru. Rozměry jsou to úctyhodné, o rekord se však nejedná.

Esperanto si lidé mohou osvojit už za tři měsíce, v Česku má stovky příznivců

15.04. 17:42

Praha - Před sto lety zemřel Ludvík Lazar Zamenhof, zakladatel esperanta. Počet lidí, kteří na světě tímto jazykem mluví, se odhaduje zhruba na dva miliony ve více než 130 zemích. Český esperantský svaz má členů zhruba 800.

Starší lidé jsou nespokojeni, pracují více než dřív

08.04. 12:27

Praha - Spokojenost Čechů se životem s věkem klesá, zatímco spokojenost s prací spíše nepatrně roste. Vyplynulo to k průzkumu Sociologického ústavu Akademie věd ČR (AV ČR).

Jak bojovat s nespavostí? Počítání oveček nefunguje, tvrdí odbornci

03.04. 12:50

Londýn - Jak je to s prášky na spaní a pomůže sklenka něčeho tvrdšího opravdu usnout? Britští lékaři se pokusily vyvrátit některé z mýtů kolem spánku.

První pomoc psovi? Zahrnuje umělé dýchání i masáž srdce, vysvětluje veterinář

01.04. 19:57

Kroměříž - Lidé se často bojí svému psovi první pomoc poskytnout z obav, že to neumí. Pokud ale neuděláte nic, šanci na přežití pejskovi nedáte. Odborník radí, co dělat, pokud jde vašemu mazlíčkovi o život.

Mladík se ve Zlíně polil benzinem a zapálil, zřejmě šlo o sázku

Aktualizovali jsme 1.4.2017, 18:20, 01.04. 12:35

Zlín - Dnes krátce po 03:00 se ve Zlíně polil benzinem a zapálil muž (22). Dva lidé ho rychle uhasili, mladík přesto utrpěl velmi vážná zranění. Skončil v popáleninovém centru v Brně, kam ho transportoval vrtulník. Patrně se jednalo o sázku.

Elixír mládí existuje? Vědci úspěšně otestovali přelomový lék

30.03. 10:55

Nizozemsko - Vědci úspěšně vyzkoušeli lék, jenž může navrátit mládí. Při pokusech na myších došlo po podání látky ke zvýšení vytrvalosti, k obnově srsti a dokonce i ke zlepšení funkčnosti některých orgánů. Výzkumníci z nizozemské Erasmovy univerzity by chtěli začít s klinických testováním na lidech…

Ja bude vypadat svět v roce 2050? Futurologové představují své vize

29.03. 14:42

Moskva/Washington – Zamysleli jste se někdy nad tím, jak asi bude nás vět vypadat v roce 2050? Ukázat vám to může unikátní web vytvořený analytiky mezinárodní společnosti Kaspersky Lab, která se zabývá vývojem ochranného softwaru proti počítačovým virům, spamu, útoky hackerů a jinými kybernetickými…

Dvě školačky v Brně zachránily dvouleté dítě z částečně zamrzlé řeky, dostaly ocenění

29.03. 12:44

Brno - Jihomoravský policejní ředitel Leoš Tržil dnes ocenil plaketou dvě dívky, které zachránily v polovině ledna dvouleté dítě z částečně zamrzlé řeky. Spolužačky do příjezdu záchranářů holčičku objaly, aby ji zahřály.

Sexuální asistence pro postižené má v Česku úspěch, zájem mají i důchodci

Aktualizovali jsme 27.3.2017, 22:09, 27.03. 18:25

Praha - Možnost sexuálních služeb pro handicapované a seniory v Česku se ujala, jak ukazuje statistika. Pětice asistentek poskytla za téměř rok a půl svého působení na 250 "výpomocí".

Sedmnáctiletá studentka se zřejmě díky štědrosti lidí dočká bionické ruky

27.03. 14:50

Ostrava - Příběh studentky Kamily Šabršulové (17) ze Vsetínska, která jako první v zemi testovala bionickou protézu, vyvolala mezi Čechy vlnu solidarity. Pro mladou dívku tak díky finanční podpoře nebude unikátní protéza pouhým snem.

Rady odborníka: Kdo s vámi může pobývat v nájemním bytě? A co když vám pronajímatel zakáže vodit si návštěvy?

22.03. 11:19

I když nájemní smlouvu uzavírá jako nájemce jediná osoba, mohou v bytě bydlet i jiní lidé. Kdo a za jakých podmínek může v nájemním bytě kromě nájemce pobývat a jaké povinnosti jsou s tím spojené? Jaký počet osob žijících v pronajímaném bytě je ještě únosný? A co když vám pronajímatel zakáže vodit…

Rozhoduje měsíc narození o zdraví? Vědci provedli výzkum a došli k nečekanému závěru

18.03. 13:14

Řím - Rozsáhlá studie Kolumbijské univerzity v New Yorku ukazuje, že datum našeho narození předurčuje náš zdravotní stav po celý život. Vědci upozorňují, že jejich výzkum nemá nic společného s astrologií.

Požár na Uherskohradišťsku: Lidé zatápěli hořlavou kapalinou, musel pro ně letět vrtulník

18.03. 11:57

Uherské Hradiště - Zatápět v kamnech pomocí hořlavé kapaliny není dobrý nápad. Záchranáři v noci na dnešek zasahovali v Buchlovicích na Uherskohradišťsku, při požáru rodinného domku tam utrpěli zranění tři lidé.

Trápí vás lupénka? V zimě kůže velmi trpí. Poradíme, jak o ni pečovat

17.03. 08:05

Praha - Zima je pro všechny pacienty s lupénkou tím nejhorším obdobím a mnohým se právě během chladných měsíců stav kůže výrazně zhorší. Nemůže totiž pod oblečením dostatečně dýchat, není vystavena sluníčku a trpí chladem a vlhkem. Když pak přijde oteplení a všichni začneme vesele odhazovat dlouhé…

Genetická revoluce? Vědci vypěstovali nový život v laboratoři

14.03. 13:45

Londýn - Britští vědci slaví úspěch na poli genetiky. Podařilo se jim vypěstovat nový život v umělých laboratorních podmínkách. Vznikl, aniž by za jeho zrozením stála matka.

Rodiče jsou náš vzor. Jak se ale vyhneme opakování jejich chyb?

13.03. 11:21

Paříž - Naším prvním vzorem byli rodiče. Jsme vůbec schopni se vyvarovat jejich chyb v manželství, ve vzdělání či v zaměstnání? Odpověď hledá francouzský deník Le Figaro.

Trápí vás nežádoucí tělesný pach? Poradíme, jak s ním efektivně zatočit

04.03. 13:38

Řím - Profesor Antonio Di Pietro, ředitel dermatologického institutu Vita Cutis v Milánu, nabízí 12 rad, jak se zbavit nepříjemného zápachu. Mnohé faktory, které způsobují nevábné pachy, byste patrně vůbec nepředpokládaly.

Planet, kde může být život, jsou stovky. Život, který si ale vůbec neumíme představit...

Aktualizovali jsme 27.2.2017, 13:58, 26.02. 18:43

Možnost existence života ve vesmíru fascinuje nejenom spisovatele sci-fi. Jak vypadá nezemský život? Představuje pro nás nebezpečí? Na jakých planetách se vyskytuje? News.com.au. referuje o objevu 220 planet, které jsou schopny dát život. A většina z nich nejsou vůbec podobné naší zemi. Jejich…

Češi sice žijí déle, ale ne lépe. Šetříme na svém zdraví?

23.02. 16:31

Praha - Češi patří k nejspořivějším národům v Evropě. Snaží se ušetřit na jídle, oblečení, výdajích za zábavu, ale i na svém zdraví. Obzvlášť senioři jsou výdaji nad rámec běžné potřeby nejvíce ohroženi. Paradoxně není výjimkou, že se nechají zlákat triky obchodníků ke koupi předražených…

Délka lidského života se bude dál zvyšovat. Průměrný věk dožití brzy překročí 90 let

22.02. 09:32

Londýn - Průměrný předpokládaný věk dožití bude ve světě v příštím desetiletí dál narůstat a v některých zemích by už do roku 2030 mohl překročit hranici 90 let. Podle rozsáhlé mezinárodní studie, jejíž závěry vyšly v britském lékařském časopisu Lancet, se musí politická sféra systematicky…

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací