Články k tématu: život

Oficiálně jsem mrtev, přestože žiji, zlobí se muž. Soud odmítl zneplatnit jeho úmrtní list

17.03. 15:02

Bukurešť - Rumunský kuchař Constantin Reliu strávil přes 20 let v Turecku. Když se letos v lednu vrátil do vlasti, zjistil, že ho jeho manželka v nepřítomnosti nechala prohlásit za mrtvého. Domnívala se prý, že zahynul při zemětřesení. Rumun (63) nyní bojuje s úřady a soudy. Zatím marně.

Při rozhovoru se projevují zlozvyky, kterých bychom se měli. Neděláte je také?

17.03. 11:05

Řím - Italský deník Corriere della Sera upozornil na několik zlozvyků, kterých bychom se měli vyvarovat, když hovoříme s téměř neznámou osobou. Neměli bychom například hovořit příliš rychle a nahlas. Důležité je také umlčet vlastní ego.

Muž se propadl do ledové vody, zachránili jej policisté

15.03. 11:17

Teplice - Pod mužem (29) na rybníku v Zámecké zahradě v centru Teplic se propadl led. Zachraňovali ho čtyři policisté, jeden z nich sám skončil v ledové vodě. Událost se stala už minulý víkend, policie o ní informovala až dnes.

reklama

Říkáte si, že za nic nestojíte a že nic nedokážete? Neodsuzujte se, škodí to vaší sebedůvěře

05.03. 10:01

Paříž - Vlastnost soudit věci a kvalifikovat je se objevuje již v dětství. Jestliže tuto schopnost soudit dobře ovládáme, umožňuje nám to rozvíjet vztahy s okolím. Sebedůvěra ale klesá, když se tato schopnost rozlišovat obrací proti vlastní osobě.

Jak pomoci játrům či ledvinám? Pomůže vám detoxikace

16.02. 10:23

Paříž - Když nejsou ledviny a játra s to plnit svou úlohu, celkový stav organismu je narušen. Jsme unavení, pomalu trávíme, zadržujeme vodu. Tyto orgány je třeba stimulovat, aby byla zajištěna jejich správná funkce. Francouzský týdeník L´Express radí, jak na detoxikaci.

Seniorovi jel po dálnici D4 v protisměru, teď mu hrozí až pět let vězení

05.02. 10:07

Příbram - 86letý řidič byl obviněn z obecného ohrožení z nedbalosti kvůli jízdě v protisměru po strakonické dálnici D4. Policistům se ho podařilo vypátrat díky kamerovému záznamu jednoho z projíždějících automobilů.

Holdujete nezdravé stravě? O vašem životě to vypovídá víc, než si zřejmě myslíte

04.02. 11:20

Lisabon - Vědci z Lisabonské univerzity potvrdili, že jestliže špatně jíme, pak velmi často míváme i jiné málo zdraví prospěšné návyky. Co je tedy třeba učinit, jestliže se chceme začít zdravě stravovat a přijmout zdravější způsob života?

Sebevrah chtěl kvůli nešťastné lásce skočit z mostu do Vltavy, policisté mu to rozmluvili

04.02. 11:13

Praha - Policisté, hasiči i záchranná služba vyrazili v sobotu večer na Čechův most v Praze. Mladý muž vyhrožoval, že skočí do Vltavy.

Lupénka na vzestupu: Co ji spouští? A můžete se nakazit?

Aktualizovali jsme 30.1.2018, 22:08, 30.01. 15:57

S lupénkou neboli psoriázou bojuje v České republice téměř čtvrt milionu lidí, jejich počet ale stále narůstá. Lupénka je chronickým neinfekčním onemocněním, které nelze zcela vyléčit. Její příčina tkví v genetice a imunitě, na její propuknutí má vliv i životní styl. Nejčastěji se projevuje…

Hasiči bojovali s ohnivým peklem v Praze: Při požáru hotelu zemřeli dva lidé, další jsou zraněni

Aktualizovali jsme 20.1.2018, 20:08, 20.01. 18:52

Praha - Při požáru hotelu Eurostars David v Náplavní ulici nedaleko Masarykova nábřeží na Novém Městě dnes zemřeli dva lidé. Zraněných jsou desítky, z toho někteří ve velmi vážném stavu. Mezi zraněnými jsou i dva hasiči. V budově se nacházelo zhruba 40 osob, které převzali do péče záchranáři.

Proč adolescenti tolik lžou? A jak na to adekvátně reagovat?

16.01. 10:46

Paříž - Jsou adolescenti kompulzivními lháři, nebo jsme vůči jejich lhaní citlivější, protože je zřetelnější, než když byli dětmi? Co o nich tyto lži vypovídají? A co vypovídají o nás, jejich rodičích? Jak rozlišíme drobné lži od těch významných? Odpověď na tyto otázky hledal francouzský týdeník…

Hasiči ve Šluknově kvůli hořící bytovce evakuovali 30 lidí

16.01. 10:26

Šluknov - Ve Šluknově na Děčínsku dnes hořel bytový dům. Záchranáři evakuovali 30 lidí, jsou mezi nimi i děti. Na místo vyjely čtyři jednotky hasičů, oheň dostaly pod kontrolu během několika desítek minut.

Přepíšeme učebnice? Naší předkové se nejspíš dožívali mnohem vyššího věku, než se dosud myslelo

Aktualizovali jsme 12.1.2018, 14:19, 12.01. 09:11

Moderní medicína v posledních desetiletích a staletích výrazně prodloužila průměrnou délku života. Alespoň to jsme si vždy mysleli. Nedávná studie lidských koster z anglických pohřebišť však naznačuje, že možná efekt moderního lékařství přeceňujeme. Jak to bylo s délkou lidského života ve…

Budeme přepisovat dějiny? Život na Zemi mohl vzniknout mnohem dříve, než jsme si mysleli

Aktualizovali jsme 8.1.2018, 12:28, 08.01. 10:21

Výzkumníci v roce 1992 objevili důkazy o tom, co mohlo být potenciálně nejstarší formou života na Zemi - 3,5 miliard let staré mikroskopické výstupky v australských skalách. Od té doby však také diskutovali o tom, zda tyto otisky skutečně představují starověké mikroorganismy a zda jsou opravdu…

Přepište učebnice: Experti zjistili, jak odvrátit smrt

Aktualizovali jsme 7.1.2018, 20:52, 07.01. 08:24

Unikátním výzkumem se mohou pochlubit dánští vědci. Tým pod vedením Vilhelma Bohra zjistil, jak odvrátit smrt a prodloužit lidský život, včetně příznaků stárnutí. Nová studie by tak mohla napomoci například léčbě Alzheimerovy a Parkinsonovy choroby.

Reinkarnace je skutečná? Důkazem mají být značky na našem těle

Aktualizovali jsme 2.1.2018, 22:00, 29.12. 12:01

Zatímco někteří vědci mluví o reinkarnaci jako o mýtu, část expertů se domnívá, že nalezla věrohodné důkazy, kterými je možné prokázat, že jde o skutečný fenomén. Mezi ně patřil i bývalý profesor psychiatrie na University of Virginia School of Medicine a bývalý předseda katedry psychiatrie a…

V babyboxu Ústí nad Orlicí bylo nalezeno první letošní miminko

02.01. 09:30

Ústí nad Orlicí - V noci na dnešek někdo do babyboxu v Orlickoústecké nemocnici odložil chlapce. Dostal jméno Petr Nový. Naposledy do orlickoústeckého babyboxu někdo odložil dítě 25. září 2016, byla to novorozená holčička.

Novoroční předsevzetí: Proč je tak těžké jej dodržet?

01.01. 10:28

Každý z nás si už někdo nějaké to novoroční předsevzetí dal. Přestanu kouřit, přestanu pít, tentokrát už doopravdy dodržím dietu. Něco si slíbit nás nestojí žádnou námahu, jenže stejně tak snadno se svých předsevzetí vzdáme. Psychologové vysvětlují, proč tomu tak je.

Proč se z člověka stal monogamní tvor? Vědci rozluštili záhadu

28.12. 11:23

Tendence člověka zůstávat většinu svého života s jedním partnerem se často připisují náboženským nebo kulturním vlivům. Nová studie ale naznačuje, že člověka k monogamii mohly dohnat zcela jiné důvody – pohlavní nemoci. Informoval o tom deník The Guardian.

Slováci holdují pobytům ve tmě, čeká se na ně měsíce

26.12. 11:29

Bratislava - Slovensko má neobvyklou atrakci. Lokalita Zaježová, která se nachází nedaleko Zvolena a která se stala symbolem komunitního života lidí, je v zemi průkopníkem pobytů ve tmě.

Na Hradecku od svíčky vzplál rodinný dům, škoda 400 tisíc

24.12. 13:03

Stěžery - V noci na dnešek ve Stěžírkách na Hradecku hořel rodinný dům, vzplál od zapalené svíčky. Oheň způsobil škodu přibližně 400.000 korun. Jeden člověk se nadýchal zplodin. Záchranáři ho ošetřili na místě.

Zoo dostala peníze za ubitého plameňáka, rodinám se platit nechtělo

19.12. 15:44

Jihlava - Rodiny tří chlapců, kteří v březnu ubili plameňáka v jihlavské zoologické zahradě, už zaplatily požadovanou náhradu. Žádný podobný útok na zvířata zahrada nezaznamenala. Pracovníci přesto zvýšili ostražitost a zlepšili monitorovací systém.

Kdy prospívají starším lidem procházky? Lékaři vyvrátili známý mýtus

Aktualizovali jsme 14.12.2017, 22:19, 13.12. 10:40

Řím - Není pravda, že osobám středního věku a seniorům dělají procházky vždy dobře, upozorňuje italský deník Corriere della Sera. Je totiž velký rozdíl mezi pobytem v parcích a chůzí po frekventovaných ulicích.

Záchranáři v Krkonoších hledali ztraceného muže. V noci volal tísňovou linku, pak hovor vypadl

11.12. 10:23

Trutnov - Muž se vydal v noci pěšky z Horního Maršova na Rýchorskou boudu, která leží ve výšce 1000 metrů nad mořem. Špatně odbočil z cesty a pak nemohl najít správný směr. Rozjela se záchranná akce.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací