Články k tématu: život

Skutečný význam správného pravopisu? Kvůli chybám se můžeme jevit jako méně inteligentní

včera 10:14

Londýn - Internetové stránky a online publikace jsou prošpikované chybami, a dokonce ani světoví lídři se občas nezarazí, aby po sobě zkontrolovali příspěvek, který se chystají odeslat na twitter. Jak připomíná BBC, mnoho lidí si neuvědomuje, že je kvůli špatnému pravopisu mohou ostatní vnímat jako…

Trojskou ZOO v Praze navštívil letos miliontý návštěvník

19.08. 18:24

Praha - Pražská zoo dnes přivítala miliontého návštěvníka. Letos se tak stalo jen o tři dny později než v loňském rekordním roce.

Největší zabiják? Ani obezita, ani cukrovka. Ve vedení je samota

14.08. 11:37

Američtí vědci detailně prozkoumali 218 studií, které se zabývaly vlivem samoty a sociální izolace na lidské zdraví. Závěr je překvapující a alarmující. Samota je smrtelnější než obezita, a měla by být proto pokládána za mnohem závažejnější zdravotní riziko, než se doposud myslelo. Informuje o tom…

reklama

Jak si prodloužit život? Čtěte, radí vědci. A budete se divit

12.08. 18:55

Existuje mnoho způsobů, jak zvýšit šance, že se dožijete vysokého věku. Některé z nich jsou zřejmé – je dobré nekouřit a nepít alkohol, občas si zacvičit a konzumovat zdravou stravu. Nová studie zveřejněná v časopise Social Science and Medicine ukazuje, že ti, kteří pravidelně čtou knihy, si také…

Co prozradí sliny o vašem zdraví? Otestovat se můžete i doma

12.08. 10:59

Žlázy v dutině ústní vyprodukují zhruba 1,5 litru slin denně, přičemž jejich vylučování není stabilní. Může to být od 0,1 ml za minutu po 4 ml za minutu. Ve slinách nalezneme 72 různých druhů bakterií. Sliny jsou klíčové pro štěpení potravy, mají ale i dezinfekční a dokonce analgetický účinek. Jsou…

Každý druhý Čech nemá životní pojištění. Lidé často nevědí, co ohrožuje jejich příjem

12.08. 10:57

Praha - Každý druhý Čech nemá životní pojistku, což je stále výrazně vyšší podíl než v západních zemích. Na štěstí spoléhají především ti, kteří jsou případnými nehodami, nemocemi a úrazy ohroženi nejvíce. Nepojištění jsou obzvlášť lidé s nízkými příjmy, značný počet Čechů hlavní smysl životního…

Orgasmus u můžu jako samozřejmost? Ani náhodou, varují lékaři

05.08. 09:59

Pokud se mluví o problémech s orgasmem, většinou jsou to ženy, které si stěžují na neschopnost vyvrcholit. Ovšem i muži mají své problémy – některé fyzické a jiné psychické. Ovšem všechny jsou vážné a je třeba je řešit.

Pohled na vlastní nahé tělo? Pro většinu žen je to noční můra

Aktualizovali jsme 27.7.2017, 22:13, 27.07. 12:16

Praha - Vlastní nahé tělo je noční můrou pro většinu žen. Za své nahé tělo se stydí více jak dvě třetiny žen, komplexem ze svého těla pak trpí nadpoloviční většina žen. Vyplývá to z průzkumu agentury SANEP.

Bojíte se něco odmítnout? Neumíte říkat ne? Podle odborníků budete mít těžký život

17.07. 11:39

Mnoho lidí na problém říct druhým Ne! Většinou je to kvůli výčitkám či snaze být za každou cenu oblíben. Tím si ale můžete přivodit mnoho problémů. Psychologové upozorňují, že jestliže něco odmítnete, neznamená to, že jste špatný člověk.

Omyl Českých drah: Prodaly jízdenku na neexistující vlak

14.07. 16:58

Praha - České dráhy omylem prodaly cestujícímu jízdenku na neexistující vlak. Ten o nákupu jízdenky informoval prostřednictvím facebooku a uvedl, že jej dopravce prostřednictvím SMS navíc informoval o tom, že zvolený spoj pojede včas.

Na Velehrad dorazily desetitisíce poutníků, zdravotníci nemusely řešit zásadní problémy

05.07. 16:02

Velehrad - Letošní cyrilometodějské oslavy na Velehradě, kterých se zúčastnily desetitisíce poutníků, se obešly bez zásadnějších problémů. Počasí bylo tak akorát.

Ombudsmanka má plné ruce práce, řeší především spory mezi sousedy

29.06. 14:31

Brno - Problémy se sousedy či konflikty související s bydlením a užíváním nemovitosti jsou v Česku stále častější a musí je řešit kancelář ombudsmana. Do vztahů mezi lidmi v blízké době zasáhnou dvě novely.

Zákaz kouření nové pacienty do odvykacích center nepřivedl. Možná na podzim, předvídají odborníci

28.06. 13:52

Praha - Jedním z argumentů pro protikuřácký zákon bylo, že se více Čechů rozhodne s cigaretami skoncovat. Zatím se tak nestalo, poradny pro odvykání kouření nárůst počtu klientů nehlásí. Možná lidé dorazí na podzim, až nebudou moci sedět na hospodských zahrádkách.

Samomluva může být někdy velmi užitečná, je to ale také příznak duševní choroby

17.06. 11:14

Paříž - Samomluva je mezi lidmi velice rozšířená. Na kolik je ale tento fenomén normální? Mluvit si sám pro sebe může být považováno i za příznak duševní choroby, píše francouzský deník L´Express.

Policie objevila záhadného muže. Neví, jak se jmenuje

07.06. 08:43

Ostrava - Na autobusové zastávce Zelené město v Těrlicku na Karvinsku byl v noci na dnešek nalezen dezorientovaný muž. Policie ho nebyla schopna identifikovat, žádá proto veřejnost o pomoc.

Jak vychovat z vašeho dítěte miliardáře? Úspěšný podnikatel přináší několik tipů

28.05. 12:09

„Nebojte se velikosti, někteří lidí se rodí velcí, někteří velikosti dosáhnou a někteří jsou k velikosti dotlačeni,“ napsal kdysi slavný dramatik Willima Shakespeare. Je ale možné, že existují věci, které mohou rodiče udělat, aby zajistili budoucí úspěch svých dětí? Podle jednoho miliardáře ano.

Jsou všichni, kdo dělají selfie, narcisisti? Výzkum odhalil překvapivé věci

27.05. 14:51

Řím - S oblibou selfie vyvstala otázka, jaký člověk je ochoten fotit sám sebe. Italský deník Corriere della Sera upozornil na studii Univerzity Brighama Younga v USA, podle níž si selfie pořizují tři kategorie lidí.

Český biolog Marek Eliáš přišel s revoluční teorií vzniku života na Zemi

Aktualizovali jsme 26.5.2017, 23:17, 26.05. 17:38

Praha - Biolog Marek Eliáš z ostravské přírodovědecké fakulty tvrdí, že protisté (prvoci) jsou odpovědí na otázku, z čeho se před jednou až dvěma miliardami let vyvinul pozemský život.

Cholera v Česku: Šíření nákazy není =pravděpodobné, uklidňuje hlavní hygienička Gottvaldová

25.05. 14:50

Praha - Dva Češi se během pracovního pobytu v Tanzanii nakazili cholerou. Šířené nakažlivé choroby v tuzemsku nehrozí, uklidňuje hlavní hygienička Eva Gottvaldová. Oba pacienti jsou nyní v domácí karanténě do doby tří negativních výsledků odběrů stolice. Naposledy byla nemoc v Česku zaznamenána…

Skupina Slušní lidé zakryla růžový tank umístěný v Brně plachtou, hrozí jim vysoká pokuta

19.05. 16:40

Brno - Skupina lidí ve čtvrtek večer překryla modrou plachtou růžový tank Davida Černého instalovaný jako artefakt na Komenského náměstí v Brně. Hrozí jim za to pokuta až 30 tisíc korun, protože může jít o porušení vyhlášky o ochraně zeleně.

Reinkarnace je skutečná, mohu to věrohodně dokázat, hlásí profesor

18.05. 12:41

Richmond – Zatímco někteří vědci mluví o reinkarnaci jako o mýtu, část expertů se domnívá, že nalezla věrohodné důkazy, kterými je možné prokázat, že jde o skutečný fenomén. Mezi ně patřil i bývalý profesor psychiatrie na University of Virginia School of Medicine a bývalý předseda katedry…

Na Karvinsku se zranilo pět dívek a žen, se splašili se jim koně

14.05. 20:53

Karviná - Během vyjížďky v lese na okraji Rychvaldu na Karvinsku se dnes splašili koně, při hromadném pádu utrpělo zranění pět dívek a žen ve věku od devíti do 24 let.

Olomoucký Garden Food Festival přilákal tisíce návštěvníků, hitem byly pochoutky z hmyzu

14.05. 19:59

Olomouc - V olomouckých Smetanových sadech se o tomto víkendu konal třetí ročník Garden Food Festivalu. Dorazilo 12 tisíc lidí. Největší zájem byl o asijskou kuchyni. Přítomno bylo také několik známých kuchařů.

Jak si prodloužit život až o 12 let? Lékem, který má doma každý

Aktualizovali jsme 8.5.2017, 22:19, 28.04. 09:35

MAGAZÍN – Vědci z texaské A&M univerzity zjistili, že každodenní užívání ibuprofenu může prodloužit život až o dvanáct let. Test prozatím proběhl pouze na hmyzu, kde se ale dostavily velmi dobré účinky.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací