Články k tématu: život

Kolik stojí lidský život? Úřady to vyčíslily, částka vás asi překvapí

18.05. 07:53

Říká se, že zdravý člověk má tisíce přání, nemocný jen jedno. Existují totiž na světě věci, jejichž hodnotu nejde vyčíslit. Zdraví a život mezi ně bezpochyby patří. Nebo že by to nebyla tak úplně pravda?

Show vrtulníků v Hradci Králové měla úspěch, přišlo 30 tisíc lidí

12.05. 21:19

Hradec Králové - Letošní 17. ročník Helicopter Show a Rally Show, který se konal pro veřejnost dnes na letišti v Hradci Králové, navštívilo kolem 30.000 diváků. Sledovat mohli skupinové lety, simulované nehody i společný závod strojů ve vzduchu i na zemi. ČTK to řekl Daniel Tuček z firmy DSA, která…

Uměle vytvořený život? V přísně střežených laboratořích se dějí neuvěřitelné věci

Aktualizovali jsme 2.5.2018, 22:04, 02.05. 08:18

Britští vědci dokázali před několika týdny vypěstovat nový život v umělých laboratorních podmínkách. Vznikl, aniž by za jeho zrozením stála matka. Bude se tudy ubírat naše budoucnost v rozmnožování?

reklama

Záchrana života: V Evropě se bude testovat software, který odhalí zástavu srdce

30.04. 14:57

Kodaň - Dánská společnost Corti v létě rozšíří testování svého softwaru, který dokáže na základě obsahu hovorů na krizových linkách rozeznávat případy zástavy srdce. Firma tvrdí, že její systém strojového učení to zvládá rychleji a přesněji než operátoři. Zatím se testuje pouze v Kodani, od léta by…

Dnes se budou po celém Česku pálit čarodějnice, hasiči jsou v pohotovosti

30.04. 09:24

Praha - Na řadě míst země se dnes rozhoří vatry a ohně, na nichž se budou symbolicky upalovat čarodějnice. Dávná tradice je spojena se svatojakubskou nocí připadající na poslední dubnový den, které se připisuje magická moc. Hasiči varují, že současné suché a teplé počasí zvyšuje riziko požárů.…

V Praze se až do odvolání nesmí rozdělávat oheň, hrozí požáry

29.04. 17:05

Praha - Na území metropole se do odvolání na rizikových místech nesmí rozdělávat oheň. Informoval o tom pražský magistrát s odkazem na výstrahu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Výstraha ohledně nebezpečí požárů kvůli suchu platí od dnešních 10:00 do odvolání. Od pondělích 9:00 do 16:00…

Občané si stěžují na hluk, technoparty u Liberce probíhá již třetím dnem

29.04. 14:36

Liberec - U Liberce už třetí den duní technoparty. Podle policie se počet návštěvníků Czarotek Free Party ustálil na nějakých 7000. I když stále nějací přijíždějí, jiní zase odjíždějí. Po domluvách policie některé systémy na noc ztlumily zvuk, stížností na obtěžující hluk ale přibývá. ČTK to dnes…

Vědci dokázali oživit mozky mrtvých prasat

29.04. 09:38

Washington - Tým vědců z americké Yaleovy univerzity dokázal až na 36 hodin obnovit cirkulaci krve do mozků z mrtvých prasat, a přivést tak miliardy mozkových buněk zpět k životu. O pokusech, které "by mohly změnit definici smrti", informoval tento týden magazín MIT Technology Review.

Žena měla být zavražděna, zachránil ji její pes

26.04. 13:51

Brno - Třiačtyřicetiletý Jan Reckziegel se ve Žďáru nad Sázavou podle státního zástupce pokusil utopit v potoku svoji známou, zachránil ji její pes. Obžalobě z pokusu o vraždu ode dneška čelí u Krajského soudu v Brně, hrozí mu hrozí 18 let vězení. Muž vinu popírá, tvrdí, že chtěl ženu po předchozím…

Poslední rozloučení s Formanem (†86) se konalo v USA v rodinném kruhu

16.04. 17:02

Praha - Se zesnulým režisérem Milošem Formanem se konalo poslední rozloučení v neděli v americkém městě Warren, kde umělec žil. Obřad proběhl v úzkém rodinném kruhu, oznámila dnes vdova po slavném filmaři Martina Formanová.

Skauting je na vzestupu, skautů už je přes 60 000

14.04. 15:31

Praha - Po celé ČR je 2148 skautských oddílů, na jejichž fungování se podílí zhruba 7000 dospělých dobrovolníků. V posledních letech zřejmě skautů přibývá i díky dětem ze silných ročníků narozených kolem roku 2008. Za posledních 12 let mírně stoupl podíl dětí ve skautu proti dospělým. Děti tvoří…

Nepřítel zdraví číslo jedna? Sezení škodí lidem podobně jako cigarety, může nám pořádně poškodit zdraví

06.04. 11:30

Řím - Dlouhodobé sezení je spojeno s větší náchylností k srdečním a cévním chorobám, k cukrovce, k rakovině tlustého střeva, ke slábnutí svalů a kostí, k bolestem páteře, ke křečovým žilám, a dokonce i ke zhoršení funkce mozku.

Velikonoční pondělí: Chlapci chodí s pomlázkou na koledu, na Moravě se polévá vodou

02.04. 09:42

Praha - Velikonoce dnes končí v českém prostředí lidovými zvyky. Chodí se na koledu spojenou s pomlázkou či "mrskačkou". K dnešnímu dni se už nevážou žádné zvláštní liturgie a církevní obřady.

Tragédie v Mariánských Lázních: Řidič srazil na přechodu několik chodců, jeden zemřel

30.03. 15:11

Mariánské Lázně - Řidič v Mariánských Lázních dnes srazil několik chodců na přechodu. Jeden člověk zemřel, další byl s vážnými zraněními letecky transportován do nemocnice v Plzni.

Je lépe jíst bez tuku, nebo bez cukru?

23.03. 10:13

Paříž - Nemálo lidí stojí před dilematem, když se rozhodují pro dietu. Máme vyloučit ze stravy jen potraviny obsahující hodně tuků? Nebo raději zvolit dietu s nízkým obsahem cukrů? Ve skutečnosti jsou obě tyto diety stejně účinné.

V Ústí hořel dům, 20 lidí bylo zraněno. Obyvatele na záchranu čekali na střeše

22.03. 10:13

Ústí nad Labem - V ústecké čtvrti Předlice, která patří mezi sociálně vyloučené lokality, dnes hořel bytový dům. Některé obyvatele sundávali hasiči ze střechy. Na místě zasahovalo pět jednotek, oheň dostaly pod kontrolu asi po 40 minutách. Příčinu požáru teď budou zjišťovat vyšetřovatelé.

Nezapomeňte na změnu času. V noci ze soboty na neděli budeme spát o hodinu méně

22.03. 09:31

Praha - O tomto víkendu na všechny čeká nepříjemnost. V noci ze soboty na neděli se ručičky hodinek posunou o 60 minut dopředu. Zpátky ke středoevropskému času se vrátí na den 100. výročí vzniku samostatného československého státu 28. října. Změny času mají řadu odpůrců.

Oficiálně jsem mrtev, přestože žiji, zlobí se muž. Soud odmítl zneplatnit jeho úmrtní list

17.03. 15:02

Bukurešť - Rumunský kuchař Constantin Reliu strávil přes 20 let v Turecku. Když se letos v lednu vrátil do vlasti, zjistil, že ho jeho manželka v nepřítomnosti nechala prohlásit za mrtvého. Domnívala se prý, že zahynul při zemětřesení. Rumun (63) nyní bojuje s úřady a soudy. Zatím marně.

Při rozhovoru se projevují zlozvyky, kterých bychom se měli. Neděláte je také?

17.03. 11:05

Řím - Italský deník Corriere della Sera upozornil na několik zlozvyků, kterých bychom se měli vyvarovat, když hovoříme s téměř neznámou osobou. Neměli bychom například hovořit příliš rychle a nahlas. Důležité je také umlčet vlastní ego.

Muž se propadl do ledové vody, zachránili jej policisté

15.03. 11:17

Teplice - Pod mužem (29) na rybníku v Zámecké zahradě v centru Teplic se propadl led. Zachraňovali ho čtyři policisté, jeden z nich sám skončil v ledové vodě. Událost se stala už minulý víkend, policie o ní informovala až dnes.

Říkáte si, že za nic nestojíte a že nic nedokážete? Neodsuzujte se, škodí to vaší sebedůvěře

05.03. 10:01

Paříž - Vlastnost soudit věci a kvalifikovat je se objevuje již v dětství. Jestliže tuto schopnost soudit dobře ovládáme, umožňuje nám to rozvíjet vztahy s okolím. Sebedůvěra ale klesá, když se tato schopnost rozlišovat obrací proti vlastní osobě.

Jak pomoci játrům či ledvinám? Pomůže vám detoxikace

16.02. 10:23

Paříž - Když nejsou ledviny a játra s to plnit svou úlohu, celkový stav organismu je narušen. Jsme unavení, pomalu trávíme, zadržujeme vodu. Tyto orgány je třeba stimulovat, aby byla zajištěna jejich správná funkce. Francouzský týdeník L´Express radí, jak na detoxikaci.

Seniorovi jel po dálnici D4 v protisměru, teď mu hrozí až pět let vězení

05.02. 10:07

Příbram - 86letý řidič byl obviněn z obecného ohrožení z nedbalosti kvůli jízdě v protisměru po strakonické dálnici D4. Policistům se ho podařilo vypátrat díky kamerovému záznamu jednoho z projíždějících automobilů.

Holdujete nezdravé stravě? O vašem životě to vypovídá víc, než si zřejmě myslíte

04.02. 11:20

Lisabon - Vědci z Lisabonské univerzity potvrdili, že jestliže špatně jíme, pak velmi často míváme i jiné málo zdraví prospěšné návyky. Co je tedy třeba učinit, jestliže se chceme začít zdravě stravovat a přijmout zdravější způsob života?

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací