Články k tématu: život

Důchodce na Opavsku spadl do jímky, záchranáři přijeli k již mrtvému tělu

01.12. 10:16

Opava - Ve čtvrtek odpoledne zemřel v Háji ve Slezsku na Opavsku senior (77), osudným se mu stal pád do silážní jímky. Na místo ihned odrazili záchranáři, resuscitace se však nezdařila.

Experti se dostali do úzkých: Proč žijí ženy déle než muži? Při výzkumu se objevil problém

29.11. 09:44

Ženy žijí déle, to je prostý fakt. Proč tomu tak je? To už je těžší hádanka, na kterou se snažili odpovědět vědci z univerzity v Alabamě.

Recept na dlouhověkost? Je prostý, potřebnou složku možná máte doma

Aktualizovali jsme 26.11.2017, 22:22, 26.11. 09:40

Šťastný a spokojený život. kdo by po něm netoužil? Nicméně příroda ne každému připravila stejný věk dožití. Lidé se už odpradávna snaží najít elixír mládí, podle vědců na něj narazili už dávno. K prodloužení života vám totiž postačí jedno - čtyřnohý mazlíček, který je nejlepším přítelem člověka.

reklama

Výběr vánočních dárků aneb co letos koupit pod stromeček?

11.11. 09:40

Praha - Tak rádi je dostáváme, a tak neradi je sháníme. Výběr té nejvhodnější pozornosti pro blízké se často může změnit v noční můru, a to především před Vánocemi. Proti nám hraje čas, finance i několik zadání najednou. Víte, že existují ověřené metody, jak snadno a rychle kápnout na perfektní…

Vichřice Herwart odkryla unikátní historický nález

06.11. 11:17

Rumburk - Nedávná vichřice Herwart napáchala obrovské škody, ale pomohla i odhalit přes 200 let staré písemnosti a mince v kostele ve Starých Křečanech ve Šluknovském výběžku. Nálezy si převezme Oblastní muzeum v Děčíně a následně budou vystaveny v Rumburku.

Ve světě se dnes slaví Halloween, vznikl z keltského svátku

31.10. 08:05

Londýn - 31. října tradičně přichází Halloween, který vznikl z keltského svátku pojmenovaného podle boha Samhaina. Ten byl pánem mrtvých a poslední říjnový večer otvíral noc, kdy prý byl předěl mezi světem živých a mrtvých nejtenčí za celý rok.

Kolik času strávíme v pyžamu? Překvapí vás, co všechno v něm lidé dělají

30.10. 10:19

Pyžamo je specifické oblečení, které je většinou z pohodlného materiálu, volné a prodyšné. Prostě pohodlné. Není se proto čemu divit, že v něm lidé často nejen spí, ale také tráví volné chvíle u televize, počítače nebo u knihy. Vědci se proto rozhodli zjistit, kolik času lidé v Británii v pyžamu…

Nezapomeňte: V noci na neděli se změní čas, čeká nás o hodinu delší spánek

27.10. 17:46

Praha - V noci na neděli se změní čas, ve tři hodiny v noci se posunou hodinky zpět na 02:00. Budeme tedy o hodinu déle spát. Letní čas se vrátí 25. března. Střídání letního a zimního času opakovaně vyvolává diskuse, zda jsou změny zdravotně bezpečné a zda jsou vůbec k něčemu dobré.

Věčný život? Pro dosažení nesmrtelnosti je paradoxně potřeba zemřít

Aktualizovali jsme 27.10.2017, 17:40, 27.10. 12:39

Zajímá vás, co se stane s lidstvem po vaší smrti? Kdy dojde ropa, vypukne další válka nebo kdo bude prezidentem v roce 2100? Nebo se jen bojíte smrti a chcete se jí vyhnout? Za pouhých pár milionů korun si dnes můžete všechny tyto sny splnit, má to ale jeden háček. Nikdo zatím neví, jestli…

Jezte těstoviny, zachráníte si život. Recept na známou pochoutku se zásadním způsobem změnil

25.10. 12:20

Řím - Tradiční italské jídlo jako způsob, jak přežít infarkt? Zní to až příliš dobře, než aby tomu lidé věřili. Jenže vědci tvrdí, že to myslí naprosto vážně. Zdokonalili recept na těstoviny tak, aby nejen dobře chutnaly, ale aby zachraňovaly i lidské životy.

Nebezpečí z vesmíru: Kdykoli vám může spadnout na hlavu kus družice. A brzy bude ještě hůř

25.10. 10:14

New York - Takzvané kosmické smetí začíná být velmi vážnou hrozbou. Prakticky kdykoli nám může spadnout na hlavu kus družice. Největší riziko momentálně představuje první čínská vesmírná stanice Tchien-kung 1.

Lidé žijící v manželství nejsou zdravější, ukazují nové studie

17.10. 10:18

Washington - Přes 70 let naznačovaly výzkumy vědců působících na poli společenských věd, že manželství svědčí zdraví. Poslední studie, vypracované za pomoci pokročilé metodologie, ale přinesly znepokojivé zjištění.

Nesmrtelnost je na dosah ruky? Lidstvu chybí jen krůček

Aktualizovali jsme 15.10.2017, 19:55, 15.10. 13:27

Londýn - Lidstvo se žene za představou nesmrtelnosti od nepaměti. Ve středověku zde byli alchymisté pátrající po kameni mudrců, ve 20. století byla zase populární kryogenika a nyní zde máme firmy, které tvrdí, že pracují na přenosu lidského vědomí do počítačů a sítí, čímž se zbavíme fyzického těla.

Konec zimnímu splínu. Nedostatek světla na lidi působí depresivně

14.10. 11:49

Paříž - Mnoho lidí trpí sezónními depresemi. Ovšem pozor. Tento stav nelze směšovat se skutečnými depresemi, které nemají co dělat s počtem slunečních hodin za den.

Nejčastější příjmení v Česku je Novák, Svoboda a Novotný.A jak je to v zahraničí?

12.10. 12:02

Praha - Projekt Česko v datech shromáždil zajímavé údaje. Nejčastějším příjmením je i nadále Nováková a Novák, kterých bylo ke konci letošního dubna dohromady více než 68.000. Následují Svobodovi, Novotní, Dvořákovi a Černí. Zvláštní postavení mezi dvacítkou nejčastějších příjmení v Česku…

Nejsmutnějším dnem týdne? Podle twitteru je to pondělí

10.10. 07:58

Washington - Nejméně šťastní jsou lidé na sociální síti twitter na začátku týdne. Během průměrného týdne je nálada uživatelů twitteru nejhorší v pondělí, načež postupně roste s blížícím se víkendem, nejlepší je v sobotu a posléze začne klesat.

Jak vznikl život na Zemi? Vděčíme za něj malému rybníku

Aktualizovali jsme 6.10.2017, 23:20, 06.10. 10:44

Lidi odjakživa zajímalo, zda jsme ve vesmíru sami, ale snad ještě intenzivněji pátrají po původu života na Zemi. Všeobecně se má za to, že život vzešel z vody, konkrétně oceánu. Jenže nová studie publikovaná ve Sborníku Národní akademie věd Spojených států tyto teorie vyvrací. Podle nich za…

Ve kterých zemích lidé umírají mladí? A kde žijí nejdéle?

05.10. 14:26

Není překvapením, že největší délky života se dožívají Japonci. O poznání hůře jsou na tom Evropané a překvapivě špatně si vedou i Rusové. Stále ale nemají na obyvatele některých zemí, kde je průměrná délka života kolem 40 let.

Volby se blíží: Už víte, kam půjdete volit?

05.10. 09:38

Praha - Volby do Sněmovny se budou konat 21. a 22 října. Hlasovací lístky dostanou lidé do 17. října a z obecních vývěsek či webů by měli už nyní získat informace, kde si ve své obci budou letos volit poslance.

Pátek třináctého, černé kočky, rozbitá zrcadla. Jak vznikly pověry a proč jim ještě věříme?

01.10. 10:34

Řím - Miliony lidí na celém světě i v 21. století stále věří, že pátek třináctého přináší neštěstí, že černá kočka přes cestu je špatnou zvěstí a že rozbité zrcadlo znamená sedm let smůly. Pověry však podle psychologů mohou být i užitečné. Píše o tom italský list Corriere della Sera.

Územní plán znehodnotil muži pozemek, ze stavební parcely se stalo veřejné prostranství

30.09. 13:53

Ústí nad Labem - Ústecká radnice nekoupí pozemek ve čtvrti Mojžíř, který podle jeho majitele znehodnotil územní plán. Z původní stavební parcely se totiž stala plocha pro veřejné prostranství.

Hormon lásky může způsobit i strach ze společnosti, říká studie

28.09. 11:08

Los Angeles - Podle vědců z Kalifornské univerzity má "hormon lásky" oxytocin i negativní účinky. Jeho zvýšená hladina může u žen, které mají špatné sociální zkušenosti z minulosti, vyvolávat větší strach ze sociální interakce než dříve.

Kolika let se člověk může dožít? Podle vědců jsme možná na maximu

24.09. 11:17

Pokud sníte o věčném životě, pak byste měli začít hledat kámen mudrců. Podle vědců totiž do nekonečna prodlužovat lidskou "životnost" nejde. Nizozemští statistici dokonce našli i strop našeho života, u žen je to v průměru 115,7 let, muži se dožijí "jen" 114,1 let.

Topná sezóna začíná: Požáry komínů loni napáchaly škody za 47 milionů korun

18.09. 13:40

Praha - Topná sezona začíná a hasiči varují před požáry způsobené komíny. V poslední topné sezoně od loňského října 2016 do března 2017 napáchaly škody za 46,9 milionu korun. Zemřel při nich jeden člověk a 30 lidí se zranilo.

reklama
Fotogalerie