Články k tématu: život

Čechy přepadá smuteční nálada. Na dušičky stoupá zájem o závěti

29.10. 18:51

Na začátku listopadu, kdy si lidé připomínají své blízké zesnulé, přichází do notářských kanceláří zvýšený počet zájemců o sepsání závětí. V posledních letech zájem o závěti roste obecně. Letos notáři pravděpodobně sepíší přes 20.000 závětí, což bude dlouhodobě nejvyšší počet, informovala dnes ČTK…

Národní hrdina nebo chladnokrevný vrah. Kdo byl vlastně Stalin?

27.10. 19:26

Stalin se dá přeložit jako „muž z oceli“ a nutno podotknout, že své přezdívce dostál. Ve své vlasti byl oslavován jako válečná mašina, které pomohla porazit nacismus. Stalinovu vládu dnes u nás vnímáme jako období teroru a příčinu smrti a utrpení miliónů lidí. Život tohoto mocného muže začal v…

V noci na neděli se změní čas. Budeme spát o hodinu déle

25.10. 13:56

V noci na neděli se změní čas, ve tři hodiny v noci se posunou hodinky zpět na 02:00 a noc se tak o hodinu prodlouží. Zimní čas bude jako každý rok trvat pět měsíců, zpátky na letní se vrátí v neděli 31. března 2019, v zemích Evropské unii možná naposledy povinně. K tomuto datu totiž Evropská…

reklama

Chcete na rande či pohovoru udělat dobrý dojem? Tuto věc rozhodně nedělejte

24.10. 12:19

Pokud chcete při pracovním pohovoru či na prvním rande udělat dobrý dojem, příliš se nechlubte svými dosavadními úspěchy. Dejte spíše najevo, že za vaším úspěchem je tvrdá práce. Rada vyplývá ze studie vědců z univerzity v Londýně, píše britský web Daily Mail.

Opilecké okno? Fakta o fenoménu, který vás snadno dostane do maléru

21.10. 11:01

V poslední době se v médiích dost přetřásá otázka opilecké ztráty paměti známé jako "opilecké okno". Ale co to doopravdy znamená z hlediska mozkových procesů a jak běžné něco takového je - především mezi mladými lidmi? Zpravodajský server BBC News připravil několik základních faktů.

Monodieta, paleolitická dieta a vdechování vůně jídla? Skončíte na kapačkách nebo v sektě, varuje lékař

19.10. 07:54

Časopisy a sociální sítě neustále nabízejí stále nové redukční diety, o nichž tvrdí, že jsou zázračným řešením. Takové diety jsou však dlouhodobě neúčinné a někdy i nebezpečné, píše francouzský deník Le Figaro.

Přísná dieta bez sacharidů? To nedělejte, dopadnete špatně, radí vědci

18.10. 07:54

Ti, kdo drží diety chudé na sacharidy, jsou vystaveni většímu riziku, že předčasně zemřou na kardiovaskulární chorobu nebo rakovinu, než osoby, které sacharidy jedí, třebas i ve velkém množství. Napsal o tom francouzský deník Le Figaro, který informoval o studii vědců z Lodžské univerzity.

Tajemství mozku: Proč jsme někdy nad jídelním lístkem bezradní?

15.10. 18:26

Pokud jste se někdy přistihli, jak zíráte na dlouhý jídelní lístek v restauraci a jste naprosto neschopní se rozhodnout, co si objednáte k obědu, pak jste zažili to, co psychologové nazývají zahlcení možnostmi. Mozek postavený před ohromné množství obdobných možností má problém se rozhodnout,…

Záhada klinické smrti: Pacienti popisují, co viděli a cítili

11.10. 21:48

Stará známá otázka: Co přijde po smrti? V následujícím článku se dočtete příběhy pěti lidí, kteří unikli vlastní smrti.

Je single život výhodou, či nevýhodou? Jednočlenných domácností přibývá

09.10. 08:08

Před rokem vydal Eurostat zprávu o tom, že v celé Evropské unii roste počet jednočlenných domácností. Tyto domácnosti mají tvořit už téměř třetinu všech domácností, v celé EU tedy skoro 72 milionů obyvatel.

Běžné léky proti bolesti? Dejte si velký pozor. Vědci přišli s alarmující zprávou

22.09. 08:35

Nesteroidní protizánětlivé léky (NSA), které se běžně užívají proti bolesti, by mohly mít více vedlejších účinků, než se předpokládalo, a jejich užívání by mohlo být nebezpečné pro lidi trpící srdečními onemocněními. Informoval o tom server Science Daily.

Postarší ženu našli v bezvědomí a pokrytou modřinami na nádraží, teď pátrá po své totožnosti

12.09. 07:56

Perpignan - Postarší ženu našli v bezvědomí a pokrytou modřinami na nádraží jihofrancouzského Perpignanu v únoru. Když se později probudila v nemocnici, nevěděla kdo je, ani jak se jmenuje. Paměť se jí stále nevrátila a žena nyní vyzývá veřejnost, aby jí pomohla najít střípky její ztracené…

Usmívej se, budeš žít déle, říká se. jak je to ve skutečnosti?

09.09. 14:29

Říká se, že usměvaví lidé žijí déle. Někteří toto tvrzení slyšeli od svých přátel, jiní od kolegů v práci nebo od rodiny. Je to ale skutečně pravda? Podle vědců vůbec ne.

Jak Češi tráví volný čas? Za 100 let se toho hodně změnilo

08.09. 16:53

Praha - Od vzniku Československa v roce 1918 se výrazně změnil způsob, jak Češi tráví volný čas. Zatímco dříve ho lidé věnovali hlavně rodině, přátelům a domácnosti, v současnosti ho mladí tráví nejvíc s chytrými telefony, starší generace pak u televize. Na změny ve využití volného času v…

Chlapec v Kroměříži našel na zahradě granát

30.08. 17:35

Kroměříž - Čtrnáctiletý chlapec našel na zahradě v kroměřížské místní části Těšnovice ruční granát. Na místo vyrazili policisté a pyrotechnik z Frýdku-Místku.

Tuky, cukry, bílkoviny. Co je pro tělo prospěšné a co nebezpečné?

18.08. 14:55

Cukr nejezte vůbec, příliš tuků škodí zdraví a bílkoviny jsou jen pro sportovce. Podobných „rad”, jak docílit zaručeně správného stravování, je plný internet, navíc některé informace si často protiřečí. Jak se v takové změti různorodých doporučení zorientovat a neublížit svému zdraví (a váze)?

Zemřel Michal Budínský, jeho příběh stál v 90. letech u zrodu Konta Míša

11.08. 17:49

Praha - Ve 40 letech zemřel Michal Budínský, jehož příběh stál v 90. letech u zrodu Konta Míša. Zákrok pomocí takzvaného gama nože mu prodloužil život o téměř tři desítky let.

Policie na Plzeňsku vyšetřuje smrt seniora, za záhadných okolností vypadl z okna

11.08. 14:24

Horní Bříza (Plzeňsko) - Policisté na severním Plzeňsku prověřují okolnosti úmrtí 72letého muže. Přesnou příčinu smrti určí nařízená pitva.

Mladí Češi holdují "mamahotelu": U rodičů jsou déle než jejich vrstevníci v EU

10.08. 13:57

Praha - V Česku žije přes 1,2 milionu lidí, kterým je mezi 15 a 26 lety. Od rodičů odcházejí mladí Češi mezi 26. a 27. rokem života, což je mírně nad průměrem EU.

Proč máme večer největší hlad?

Aktualizovali jsme 9.8.2018, 12:56, 09.08. 11:12

Zná to většina z nás. Večer je obtížné odolat pokušení a nedat si u televize čokoládu či brambůrky. Vědci zjistili, že těžko ovladatelný večerní hlad závisí, alespoň částečně, na tom, jak se během dne mění koncentrace hormonů, které signalizují hlad a pocit sytosti.

Čeští chirurgové unikátním způsobem prodloužili muži nohu

03.08. 19:57

Brno - Muž po autonehodě před dvěma roky podstoupil operaci, po které zůstala jeho levá noha o 3,5 centimetru kratší než noha pravá. Nyní mu lékaři z Kliniky úrazové chirurgie Fakultní nemocnice Brno zavedli do kosti speciální šroub, který postupně "naroste" a nohu opět prodlouží.

Balkon v Olomouci se zřítil kvůli ztrouchnivělým trámům,. vyšetřování pokračuje

09.07. 12:38

Olomouc - Příčinou sobotního pádu dřevěného balkonu na chatě v Olomouci-Droždíně byly podle policie patrně ztrouchnivělé nosné trámy. Vyšetřování však ještě neskončilo.

Bolesti, průjmy a zvracení. Lidé na MFF v Karlových Varech se nakazilo v jednom ze stánků

02.07. 11:56

Karlovy Vary - Na MFF Karlovy Vary došlo k velké nepříjemnosti. Zhruba 40 lidí muselo o víkendu vyhledat ošetření kvůli nákaze z jednoho ze stánků. Zdrojem infekce je pravděpodobně užitková voda, kterou personál ve stánku používal.

Máte rádi společenské hry? Prozradí o nás víc, než byste řekli

24.06. 11:28

Paříž - Hry pronikají do všech částí našeho života. Zaměstnanci jsou vybízeni k účasti na týmových hrách, které stimulují jejich kreativitu. Hry na jedné straně snižují stres a na druhé straně vytvářejí sociální vazby. Náš vztah k hrám také ukazuje, jaká je naše osobnost, píše francouzský týdeník…

reklama
Fotogalerie