Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Klinika není bezpečná, squatteři tam zůstat nemůžou, řekl radní

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Evgeny Petrov / INCORP images

Praha - Budova Kliniky na pražském Žižkově není bezpečná. Pokud by ji metropole získala, lidé by tam do rekonstrukce zůstat nemohli. Uvedl to dnes radní pro majetek Karel Grabein Procházka (ANO). Nedávno ale říkal něco jiného.

Příští týden se objektem bude znovu zabývat vládní dislokační komise, poté ji na 15 dní nabídne státním institucím. Až poté o ni může požádat Praha, řekl na dotaz ČTK mluvčí Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) Radek Ležatka.

"Chtěli jsem od úřadu na prvním místě znát, jaké jsou možnosti do budoucna a informovat se, jaký je současný stav," řekl po jednání Procházka. Praha může budovu získat buď koupí, nebo směnou za jiné nemovitosti v majetku města. Poté ji chce nabídnout k nájmu neziskovému sektoru.

Procházka tento týden uvedl, že by squatteři mohli případně v budově do zahájení rekonstrukce zůstat. Po dnešní schůzce to přehodnotil. "Nemohli bychom si dovolit jiný postup než ÚZSVM, protože by tam mohlo dojít i k ohrožení bezpečnosti a to nikdo nechce," dodal.

Od března v budově Klinika zůstává podle úřadu protiprávně. Smlouvu o výpůjčce odmítl prodloužit kvůli chybějící kolaudaci, Klinika je podle ředitelky ÚZSVM Kateřiny Arajmu navíc bezpečnostní riziko.

Témata:  klinika Praha Policie ČR

Související

Aktuálně se děje

9:22

Poslední rozloučení s Aloisem Švehlíkem (†85). Národní divadlo odhalilo podrobnosti

Česko se s legendárním hercem Aloisem Švehlíkem rozloučí dva týdny po jeho smrti. Oznámilo to Národní divadlo, v jehož prostorách proběhne veřejně přístupné poslední rozloučení. Švehlík zemřel ve středu po půlnoci, bylo mu 85 let. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Ilustrační fotografie

Slintavka a kulhavka: Na obě nemoci existuje očkování, proč je v EU zakázané?

V Evropské unii je vakcinace proti slintavce a kulhavce již více než třicet let zakázána. Toto vysoce nakažlivé virové onemocnění postihuje skot, prasata, ovce a další sudokopytníky a jeho šíření představuje značné riziko pro zemědělství i obchod. Přestože vakcíny proti tomuto viru existují, EU se rozhodla upřednostnit jiný přístup k ochraně hospodářských zvířat. Hlavní důvody tohoto rozhodnutí souvisejí s proměnlivostí viru, diagnostickými problémy i ekonomickými důsledky vakcinace.