reklama

Za Piráty by skončilo hnutí SPD Tomia Okamury s devíti procenty, KSČM se 7,5 procenta a ČSSD se sedmi procenty. STAN by dostal 5,5 procenta, TOP 09 pět procent hlasů. Těsně pod pětiprocentní hranicí by zůstala KDU-ČSL. Žádná další strana nedosahuje ani dvou procent. 

ANO zaznamenalo podle Kantar TNS ztrátu už v březnovém průzkum. Oproti dubnu ztratilo 3,5 procentního bodu a dostalo se pod výsledek loňských podzimních voleb. Na úkor ANO posilují podle agentury naopak občanští demokraté. Získali by o 4,5 procentního bodu více než při říjnových sněmovních volbách.

Za poslední tři měsíce výrazně ubylo těch, kteří souhlasí s opětovným jmenováním šéfa ANO Andreje Babiše do premiérského křesla. Nyní tento krok prezidenta Miloše Zemana podporuje 40 procent, v únoru to bylo 56 procent.

Názor, že by kabinet bez důvěry poslanců neměl vládnout déle než tři měsíce, mělo v únoru 44 procent respondentů, nyní už jen 36 procent dotázaných. S tím, že vládnout bez důvěry se dá víc než rok, nemělo před třemi měsíce problém 20 procent lidí, v květnu 24 procent občanů.