Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Nošení roušek? Cirkus, je to jak v Pyšné princezně, tepe opozice vládu

Lidé v rouškách, ilustrační foto
Lidé v rouškách, ilustrační foto
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

Opoziční politici v anketě ČTK a na sociálních sítích kritizují fakt, že kabinet den po oznámení koronavirových opatření o rouškách dnes vyhlásil jejich úpravu. Vláda podle nich připomíná cirkus a rozhoduje amatérsky a populisticky. Opozice však ocenila, že mezi zrušená opatření patří povinné nošení roušek ve společných prostorách škol. Podle ministra vnitra a šéfa koaliční ČSSD Jana Hamáčka jsou opatření plně v kompetenci ministerstva zdravotnictví, které by mělo být schopné svůj postup odůvodnit.

Šéf ODS Petr Fiala ČTK sdělil, že by si premiér Andrej Babiš (ANO) s ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem (za ANO) měli konečně přestat dělat z lidí blázny. "Nebo zkoušejí, co všechno veřejnost vydrží? Nikdo neví, co vlastně platí. Je to jak v Pyšné princezně - 'odvolávám, co jsem odvolal', ale to byla pohádka. Toto je ale realita a vážná věc," uvedl Fiala.

A.Babiš s A.Vojtěchem by si už konečně měli přestat dělat z lidí blázny. Nebo zkoušejí, co všechno veřejnost vydrží? Nikdo neví, co vlastně platí. Je to jak v Pyšné princezně “odvolávám, co jsem odvolal”, ale to byla pohádka...

— Petr Fiala (@P_Fiala) August 20, 2020

"Z toho, že nebudou povinné roušky ve školách, mám radost. Z toho, jak nahodile, populisticky a amatérsky rozhoduje vláda o epidemiologických opatřeních, mi běhá mráz po zádech," dodal na twitteru místopředseda ODS Martin Baxa.

Místopředseda STAN Petr Gazdík na stejné sociální síti napsal, že selský rozum někdy zvítězí i na ministerstvu zdravotnictví. "Jen my ostatní musíme hlasitě zakřičet. Pak se vzbudí a lekne Andrej Babiš a zadupe na Adama Vojtěcha... Prostě cirkus!" dodal. Lidovecký poslanec Jiří Mihola napsal, že změnu vítá. "A doufám, že večer nebo už za hodinu to nebude jinak," dodal.

Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová uvedla, že chaos v počátcích epidemie v březnu byl ještě ospravedlnitelný, v srpnu po šesti měsících však jde už jen o totální nekompetenci nemehel. "Do 1. září zbývá ještě deset dní, tedy dost času na to, aby opatření vláda ještě několikrát změnila. Tímto neuvěřitelným chaosem nejenže demonstruje svoji absolutní nekompetenci, ale i riskuje důvěru lidí v přijímaná opatření," napsala ČTK.

Podle Adamové je totiž těžké se vůbec vyznat v tom, co platí. "Takže nebudu vůbec překvapena, když lidé nakonec i opatření, která by smysl měla, nebudou chtít dodržovat," míní.

Šéf koaliční ČSSD Hamáček odkázal na Vojtěcha. "Tato opatření jsou plně v kompetenci ministerstva zdravotnictví, které by svůj postup mělo být schopné odůvodnit," napsal Hamáček ČTK.

Témata:  zdravotnické roušky Petr Fiala Markéta Pekarová Adamová Petr Gazdík Adam Vojtěch (ANO) vláda ČR ODS Jan Hamáček

Související

Aktuálně se děje

8:27

Málem umřel. Pavel Trávníček poprvé promluvil po vážné operaci

Pavel Trávníček v úvodu letošního roku vyděsil fanoušky, když skončil v péči lékařů. Nyní se konečně ozval a přiznal, že to s ním bylo opravdu vážné. Navzdory tomu už má plány na následující měsíce či roky. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy

Jan Bartošek

To je Babiš tak pitomý, že bez glóbusu za 15 tisíc nevěděl, kde je Grónsko, zaútočil Bartošek

Aktuální napětí mezi Washingtonem a Kodaní ohledně budoucnosti Grónska rozvířilo vody české domácí scény. Premiér Andrej Babiš (ANO) se v pondělí odmítl jednoznačně postavit na stranu dánské suverenity. Místo kategorického „ne“ americkým ambicím zvolil pragmatický tón a zdůraznil, že celá situace má hlubší bezpečnostní kořeny, které nelze přehlížet.