Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Britské děti neví, jaké mají pohlaví. Přemýšlí i o sebevraždě

Teenageři
Teenageři
Foto: Pixabay

Londýn - Na linku bezpečí v Británii v souvislosti s nejistotou ohledně vlastní pohlavní identity volá stále více dětí. Většině z nich je 12 až 15 let. Mnoho z nich prý přemýšlelo o sebevraždě. Charita pro nárůst počtu případů nemá vysvětlení.

Podle britské charity Národní společnost, věnující se prevenci násilí na dětech, na linku bezpečí volají i děti ve věku jedenácti let a tvrdí, že si připadají uvězněny ve vlastním těle.

Speciálních sezení, ve kterých děti mohou své pocity probrat s odborníky, se prý ve školním roce 2015-2016 zúčastnilo 2796 dětí.

Podobný nárůst počtu případů zaznamenala i jediná britská klinika, která se specializuje na oblast genderové identity. Oproti loňskému roku se počet případů, se kterými se personál kliniky setkal, prý zdvojnásobil.

Vysoký počet britských dětí, který se označuje za transsexuály, ale u některých aktivistů vyvolává úvahy, zda děti nejsou jen zvědavé či homosexuální, nikoli transsexuální. Podle loňských průzkumů se téměř polovina transsexuálních mladistvých v Británii pokoušela spáchat sebevraždu. "Když donutíte dítě, aby se za svou genderovou identitu stydělo, může to mít za následek vážná duševní onemocnění," řekl ředitel charity Peter Wanless.

Témata:  transsexualové děti Velká Británie

Související

Aktuálně se děje

12:24

Počasí zaúřaduje. K intenzivnímu sněžení se přidá i další jev

Na Moravě a ve Slezsku může napadnout ještě o pár centimetrů více, než se původně předpokládalo. Vyplývá to z nejnovějšího znění výstrahy, v němž Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) upřesnil její časovou a územní platnost. Meteorologové zároveň přidali varování před silným větrem. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.