Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Dva libyjští únosci letadla byli na Maltě obžalováni z terorismu, o azyl nepožádali

Letadla, ilustrační foto
Letadla, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Valletta - Před maltským soudem dnes stanuli dva libyjští únosci letadla, kteří v pátek se strojem Airbus A320 společnosti Afriqiyah Airways přistáli na středomořském ostrově. Jsou obžalováni z terorismu, únosu, použití síly na palubě letadla a omezování osobní svobody.

Únosci, kteří stále nesdělili motiv svého činu ani nepožádali na Maltě o azyl, u soudu veškerá obvinění popřeli. O propuštění na kauci nepožádali.

Dva Libyjci ve věku 27 a 28 let unesli letadlo libyjské státní letecké společnosti Afriqiyah Airways se 118 lidmi, který měl letět na vnitrostátní lince z města Sabhá do Tripolisu. Hrozili, že mají granáty a že stroj odpálí. Později se zjistilo, že u sebe měli jen repliky zbraní.

Podle zahraničních agentur jsou oba únosci stoupenci bývalého libyjského diktátora Muammara Kaddáfího, který zemi vládl od roku 1969 do října 2011, kdy byl zabit během povstání.

Témata:  Malta Libye

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 13:49

Mezinárodní trestní soud vydal zatykače na Netanjahua a Gallanta

Mezinárodní trestní soud (ICC) vydal zatykače na izraelského premiéra Benjamina Netanjahua a bývalého ministra obrany Yoava Gallanta kvůli údajným válečným zločinům. Soud, který sídlí v Nizozemsku, podle CNN uvedl, že má „rozumné důvody“ se domnívat, že Netanjahu nese trestní odpovědnost za válečné zločiny, mezi něž patří „použití hladovění jako metody války“, stejně jako za „zločiny proti lidskosti zahrnující vraždy, pronásledování a jiné nelidské činy“.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.