Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

OSN loni přišla při útocích o 32 zaměstnanců, nejhorší je situace v Mali

OSN
OSN
Foto: Pixabay

New York - Loni zemřelo násilnou smrtí při výkonu svého povolání 32 zaměstnanců OSN. Nejnebezpečnější je mírová mise MINUSMA v Mali.

Šestadvacet loni zabitých pracovníků OSN působilo v mezinárodních mírových misích. V Mali, kterým zmítá násilí od roku 2012, loni zahynulo 23 zaměstnanců OSN. Stali se oběťmi ozbrojených přepadů, nášlapných min, bombových či sebevražedných útoků.

Loňský počet obětí z řad zaměstnanců organizace byl ale nižší než v roce 2015, kdy svůj život při práci pro OSN ztratilo 51 lidí. Předloňský rok byl nejtragičtější v dějinách mezinárodní organizace.

Za posledních pět let zahynulo při cílených útocích téměř 240 zaměstnanců OSN.

Témata:  OSN (Organizace spojených národů) Mali

Související

Aktuálně se děje

18. dubna 2026 20:37

Agáta Hanychová poslala vzkaz Ornelle Koktové. Ani nemá smysl se snažit

Agáta Hanychová a Ornella Koktová se před několika týdny opravdu nerozešli v dobrém. Čas ale umí v mnoha případech zahojit rány. V tomhle případě se ale s touto variantou nepočítá. Alespoň to tak vyplynulo ze slov Hanychové. 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy